11 knih, na které se těšíme v příštím roce

Taky máte pocit, že letos vyšlo plno výborných nových knih a vy je ani nestíháte číst? Tak to se těšte na rok 2019 – čeká nás totiž spousta pecek, které si prostě nebudete moct nechat ujít! Dnes bychom vám rády představily jedenáct z nich, na které se těšíme úplně ze všech nejvíc… A schválně jsme vybíraly debuty a první díly sérií, takže šestý TrůnObsidio nebo pokračování Renegátů v tomto výběru nečekejte, i když se na ně těšíme stejně.

King Of Scars (Leigh Bardugo) Všichni milovníci světa Griši se konečně dočkají nové série o mladém králi Nikolajovi, který stojí před spoustou důležitých rozhodnutí, aby udržel svou zemi Ravku pohromadě. Knížku si kromě autorčiných fanoušků ale můžete užít i vy, kdo jste od ní nic nečetli. A než dostanete do rukou tento příběh, nezapomeňte si ukrátit čas třeba duologií Šest vran nebo knihou povídek Trnitá řeč. Aspoň zjistíte, jak skvěle Leigh Bardugo píše a jak moc její postavy milujete! Vyjde ve Fragmentu.

Nevernight (Jay Kristoff) Takhle originální příběh ještě dlouho nepotkáte! Hlavní hrdinka Mia se přihlásí do školy pro nájemné vrahy, aby mohla pomstít svého mrtvého otce. Mimochodem vidíte správně – tenhle autor tvoří polovinu spisovatelského dua, které má na svědomí sérii Akta Illuminae. Takže to prostě musí být naprosto dokonalé. Vyjde v CooBoo.

Dance Of Thieves (Mary E. Pearson) Autorka série Kroniky pozůstalých konečně přichází s novou fantasy! Můžete se těšit na pouličního zloděje, spoustu královských intrik a možná taky návrat některých postav z původní trilogie. Ale nebojte, knihu můžete číst i nezávisle – odehrává se ve stejném světě, ale bývalí protagonisté se tu jen mihnou, takže je nemusíte znát. Vyjde v CooBoo.

Bloodleaf (Crystal Smith) Princeznu Aurelii na trůně nikdo nechce a navíc nesmí používat svou krvavou magii. Proto po neúspěšném útoku uprchne z vlastního království, ačkoli ji duchové stále pronásledují… Pokud máte rádi temné příběhy s osobitou hlavní hrdinkou a zajímavé fantasy světy s různými druhy magie, tuhle knihu si rozhodně nenechte ujít! Vyjde ve Fragmentu.

Everless (Sara Holland) V tomhle světě se rčení „Čas jsou peníze“ naplnilo do puntíku. A společnosti to zrovna moc nepomáhá. Hlavní hrdinka Jules se snaží získat aspoň trochu času pro svého umírajícího otce, ale to bohužel není tak jednoduché. Tohle je příběh plný záhad a intrik, který vás nutí otáčet stránky jednu za druhou rychlostí blesku. Originálnější knihu byste hledali jen těžko a ať už čekáte cokoli, budete rozhodně překvapení. Několikrát. Vyjde ve Fragmentu.

The Beholder (Anna Bright) Selah se může stát dědičkou trůnu jedině v případě, že se jí podaří najít si vhodného nápadníka. To ovšem není snadné, zvlášť po odmítnutí jejího nejlepšího přítele – a tak se vydá za oceán. Bez manžela se vrátit nesmí a čeká na ni spousta intrik a nástrah… Už takhle zní ten příběh famózně, ale prý to má být dokonce retelling Odyssey! Tohle potřebujeme. Vyjde v CooBoo.

Sky in the Deep (Adrienne Young) Na severu vedle sebe žijí dva rivalské klany Vikingů. Když Eelyn v bitvě na opačné straně zahlédne svého bratra, kterého před pěti lety viděla zemřít, všechno se najednou změní. Tohle je příběh o přátelství, zároveň se ale dočkáte i epických bojových scén a možná i malé špetky romantiky… Vyjde ve Fragmentu.

Opposite Of Always (Justin A. Reynolds) Když Jack potká Kate, je to láska na první pohled. Ti dva se samozřejmě dají dohromady, jenže happyendem příběh nekončí. Kate umře a Jack se ocitne zpátky v momentě jejich prvního setkání. Co byste dělali vy, kdybyste měli šanci změnit část svého života? My bychom si rozhodně přečetly pár bestsellerů dřív – ale pak bychom skočili dopředu v čase, abychom mohli konečně zjistit, jak Kate s Jackem nakonec dopadli. Vyjde v CooBoo.

Three Dark Crowns (Kendare Blake) Královně se pokaždé narodí tři dcery. Vyrostou odděleně a po dosažení šestnácti let mezi sebou začínají bojovat na život a na smrt. Jedna vládne zvířatům, druhá živlům a třetí jedům. Která se ale nakonec stane novou královnou? Tenhle strhující příběh vás chytne a nepustí. A pokud jste jako my, zamilujete se do všech tří sester a nebudete se moct rozhodnout, komu vlastně fandíte. Vyjde ve Fragmentu.

Prokletá krev (Ange) V tomhle příběhu se snoubí Selekce a upíři. Ano, čtete správně. Selekce a upíři. Celý děj se odehrává v současnosti, zároveň v sobě ale má víc než špetku fantasy. Přidejte si francouzské prostředí paláce Versailles a výborné zahraniční hodnocení… Stejně jako my jste nejspíš právě zjistili, že tahle pecka vám v knihovně nemůže chybět! Vyjde v CooBoo.

Kroniky prachu Animant Crumbové (Lin Rina) Píše se rok 1890. Dívky v jejím věku se starají o plesy, šaty a shánějí ženichy. Devatenáctiletá Ani ale žije ve světě knih a potrpí si na sarkasmus, takže zrovna moc nezapadá. Když se jí dostane možnosti strávit měsíc v Londýně a pracovat tam v knihovně, samozřejmě neodmítne. No řekněte, který knihomol by odolal příběhu, z něhož přímo prýští láska k literatuře? My si ho tedy rozhodně ujít nenecháme. Vyjde ve Fragmentu.

Na kterou z těchto knih se těšíte nejvíc vy?

předchozí
další
Marky alias Endlessbibliophile

Nikdo mi doufám neříká jinak než Marky. Ale myslím, že moje instagramové jméno @endlessbibliophile (nekonečná knihomolka) mě docela vystihuje. Čtu totiž všechno od návodů k pracímu prášku, přes fantasy až…

více
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *