Staň se ambasadorem Humbooku 2024

Miluješ knihy? Chceš být s námi o kapitolu napřed? Nakouknout do zákulisí literárního světa? A naučit se něco nového? Možná máš vlastní booktok, vydáváš videa na YouTube, vysíláš do světa svou lásku ke knihám na Facebooku nebo promlouváš čtenářům do duše ve vlastním knižním podcastu a sdílíš fotky na bookstagramu. Víš, že tě tvorba baví, chceš v ní pokračovat, posunout se dál, poznat stejně nadšené a šikovné 😊 tvůrce a proniknout do zákulisí Humbooku a všech jeho aktivit? Staň se ambasadorem Humbooku pro rok 2024 a buď u všeho důležitého, co se v knižním světě bude celý rok dít ✨!

Ambasadory v Humbooku přivítáme už poosmé a zase bude ambasadorský program trochu jiný. Tentokrát se společně s tebou chceme zaměřit především na plánování Humbook akcí a eventů, tvoji kreativitu využijeme při natáčení videí s HumbookTeamem, předáme ti něco nového na vzdělávacích workshopech a společně se také několikrát uvidíme během celého roku na merendách a akcích Humbooku, na které budeš mít samozřejmě zařízený vstup. Nakonec ale ambasadorství netvoříme jenom my, z velké části si ho děláte vy, ambasadoři, a proto je každý ročník úplně jiný. Jedno mají ale společné: Vždy jsme na naše ambasadory pyšní, co všechno dokážou! A ještě pyšnější jsme na všechny ambasadoří nápady, které se stávají realitou, na projekty, které nám ožívají pod rukama a připomínky, které nám pomohou posunout Humbook akce zase o trochu dál.

Staň se součástí Humbooku – čeká tě spousta výhod a zajímavých zkušeností. Ale také spousta povinností…

Co tě jako ambasadora Humbooku čeká?

 • Aktivně se zapojíš do příprav v podstatě všeho, co se během roku kolem Humbooku děje – HumbookAwards, HumbookStage, HumbookFest, merch, knihy a spousta dalšího. Vítáme nové názory, nápady a náměty a ty se tak těš na pravidelné debaty s organizačním týmem. Počítej s tím, že bychom se chtěli scházet online téměř každý měsíc a několikrát za rok se chceme vidět i osobně (kromě akcí a merend také na natáčení nebo třeba na výpomoc před HumbookFestem), ať zůstaneme v kontaktu a můžeme společně vymýšlet nové, skvělé věci.
 • Budeš informovat o důležitých akcích Humbooku na svých sociálních sítích. Za celou dobu ambasadorství s tebou budeme sdílet několik informací, které bys měl/a kreativně zpracovat a sdílet se svými fanoušky. Několik z nich je povinných (například sdílení eventu HumbookFestu, promování jeho programu nebo propagace některých knih) a je nutné o nich informovat na svých dominantních kanálech. Několik dalších úkolů si naopak můžeš vybrat, jestli je sdílet chceš, nebo ne a jak. Na splnění výstupů budeš mít dostatek času, aby sis je mohl/a připravit a vždy ti rádi poradíme, když si náhodou s něčím nebudeš vědět rady. Jak si můžeš finální výstupy představit? Většinou mívají formu stories, příspěvku, nebo třeba videa na TikToku. Je na tvojí kreativitě, jak zadání pojmeš a co vytvoříš.

Pro účast v ambasadorském programu by ti mělo být 15 a víc let. V případě, že ti ještě nebylo 15 let, počítej prosím s tím, že k účasti v něm bude potřeba mít písemný souhlas tvých rodičů či zákonných zástupců.

Jaké výhody nabízíme našim ambasadorům?

 • Účast na HumbookFestu a dalších humboočích akcích. A minimálně jedna taška plná dárečků 😊.
 • Čeká tě několik setkání s celým ambasadorským týmem a s námi. A legendární dorty ve VinCaffé 🎂
 • Budeš dostávat exkluzivní čerstvé informace dřív než všichni ostatní.
 • Pokud to jen trochu půjde, budeš mít možnost setkat se spolu s ostatními ambasadory alespoň s jedním ze zahraničních autorů HumbookFestu už den před festivalem. Můžeš se ptát, fotit, diskutovat, nechat si podepsat (klidně všechny) knihy a poznat a užít si autora dřív a víc než všichni ostatní!
 • V rámci celého roku ambasadorství uspořádáme několik workshopů a přednášek na knižní témata, která tě a další ambasadory budou zajímat. Chceš napsat knížku? Seženeme autora, který ti poradí, jak na to. Chceš začít s cosplayem? Cosplayerky ti pomůžou s prvními kroky. Rádi ti poodhalíme, jak se tvoří obálka knížek, jak vypadá práce redaktora, jak se dělá marketing knížkám a cokoli dalšího, čemu se chceš věnovat. Pomůžeme ti posunout se v tom, co tě opravdu baví.
 • Pokud budeš mít zájem o nejen letní stáž, v Albatros Media ti budou dveře otevřené.
 • A nakonec, jestli budeme s tvou prací opravdu spokojeni, uvidíme tvoje nadšení pro věc, píli a posun vpřed, je možné, že ti na konci ambasadorského programu nabídneme spolupráci s Albatros Media.

Co tě jako ambasadora nečeká?

 • Rozhodně se nemusíš bát toho, že se staneš naší loutkou a budeš muset říkat vše tak, jak my chceme. Naopak! Komunikuj s námi upřímně a se svými followery tak jako doteď. Nechceme tě měnit a věříme, že každý z vybraných ambasadorů může svým unikátním stylem Humbooku přidat na zajímavosti.
 • Nečeká tě nuda! Být ambasadorem je výzva.

Co se stane, když nebudeš plnit podmínky ambasadorského programu?

Takovou variantu si vůbec nechceme představovat! Jenže počet míst je velmi omezený, a pokud by tě být ambasadorem nebavilo nebo jsi z osobních důvodů nestíhal/a a neplnil/a podmínky programu, spolupráci ukončíme. Každý úkol má svůj deadline, do kterého je nutné ho splnit. Pokud ti budeme více jak dvakrát připomínat, že nemáš úkol splněný, tak se rozloučíme. Chceme mít v týmu lidi, na které se můžeme spolehnout, takže opravdu pečlivě zvaž, zda do toho jít.

Pravidla a harmonogram naší spolupráce:

Do 14. 1. 2024 odešli přihlášku. (Co musí přihláška obsahovat najdeš níže.)

Pak se my u nás v rámci týmu Humbooku poradíme a do konce ledna nové ambasadory vybereme a dáme ti vědět. Veřejně ale budeme nové ambasadory oznamovat až později. Proto je do té doby informace o tom, zda jsi ambasadorem Humbooku, nebo ne, tajná, a obzvlášť, pokud jsi uspěl/a, neměl/a bys ji sdílet. To pak uděláme koordinovaně společně.

Po celý následující rok tě čekají nové informace, akce, brainstormingy a spousta dalšího. Vše budeme koordinovat ve skupině na Facebooku (je tedy nutné mít facebookový profil, klidně si ho ale můžeš založit jen pro tento účel, nemusí být aktivní).

Tvou účast očekáváme na:

 • Společných callech, které budou téměř každý měsíc. Ten první si můžeš rovnou poznačit v kalendáři, uvidíme se online 8. února 2024.
 • Osobně se uvidíme akcích Humbooku: Na HumbookAwards 22. března 2024, HumbookStage 25. května a na HumbookFestu 12. října. Pak ještě počítej s několika merendami během roku (merenda před HumbookFestem bude v pátek 11. října, vánoční merenda zhruba jeden ze dvou víkendů před Vánoci [konkrétní datum si společně odhlasujeme]).

Po celou dobu očekáváme tvé zapojení a účast na akcích Humbooku. Samozřejmě chápeme, že můžeš být nemocný/á nebo že ti to zrovna na nějakou akci nevyjde. Je ale důležité brát data akcí opravdu vážně a udělat maximum pro svou účast.

PŘIHLÁŠKA

V roce 2024 přijímáme do ambasadorského programu maximálně 8 členů, proto musí být přihláška opravdu vypovídající, abychom věděli, co od tebe v průběhu programu čekat. A proto jsou tu modelové úkoly 😊.

Na nich uvidíme, jak máš v plánu nám své výstupy v rámci ambasadorství odevzdávat a s jakou formou prezentace můžeme počítat. Buď kreativní! Popusť uzdu fantazii! A především… užij si to!

Tento rok bychom od tebe rádi zhlédli v přihlášce krátké video, kde se nám představíš a pak se vžiješ do role Humbook ambasadora 2024. Představ si, že se blíží HumbookStage nebo HumbookFest a je na tobě, abys vymyslel/a jeden z bodů programu, kde sám/a budeš vystupovat (nebo i s ostatními ambasadory) a povedeš ho. Ať už to bude beseda, kreativní workshop, rozhovor nebo diskuze – chceme slyšet tvoje nápady! Neboj se přijít s něčím úplně novým, co ještě na žádné knižní akci nebylo. Nebo se ti naopak nějaký formát líbí, ale umíš si ho představit ještě trochu jinak, upravený, vylepšený, dovedený k dokonalosti.

Druhým modelovým úkolem je návrh nové aktivity nebo formátu pro HumbookTeam. Co team nedělá a měl by? Co dělá, ale dalo by se to posunout ještě o level výš? Co jsme doteď přehlíželi a ani nás nenapadlo? Jaká videa na našich profilech chybí?

To je pro modelové úkoly vše. Při vytváření přihlášky se hlavně bav, ukaž nám, kdo jsi, co tě baví, čím jsi jedinečný/á. Zaujmi nás, překvap nás, rozesměj nás… Prostě to udělej tak, abychom si řekli: JO! Tu/toho do našeho týmu rozhodně chceme!

Dále do přihlášky doplň tyto informace:

 1. Jméno a příjmení
 2. Přezdívku, pod kterou vystupuješ
 3. E-mail
 4. Poštovní adresu
 5. Telefon
 6. Věk a datum narození
 7. Na jaké Humbook akci jsi už byl/a (případně kolikrát) 
 8. Odkaz na svůj Instagram + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 9. Odkaz na svůj Tiktok + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 10. Odkaz na svůj Facebook + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 11. Odkaz na svůj YouTube kanál + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 12. Odkaz na svůj Blog + průměrný počet čtenářů na jeden článek (pokud nemáš, nevadí)
 13. Odkaz na jakoukoli jinou sociální síť, na které tvoříš knižní obsah

Přihlášky či jakékoliv dotazy směřuj na e-mail humbook@albatrosmedia.cz

Hledáme tiktokery, youtubery, instagramery a jiné influencery z České republiky i ze Slovenska. (Budeme se ale často setkávat v Praze, tak s tím počítej). 

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *