Staň se ambasadorem Humbooku 2023

Miluješ knihy? Chceš být s námi o kapitolu napřed? Nakouknout do zákulisí literárního světa? A naučit se něco nového? Možná máš vlastní booktok, vydáváš videa na YouTube, vysíláš do světa svou lásku ke knihám na Facebooku nebo promlouváš čtenářům do duše ve vlastním knižním podcastu a sdílíš fotky na bookstagramu. Víš, že tě tvorba baví, chceš v ní pokračovat, posunou se dál a poznat stejně nadšené a šikovné 😊 tvůrce a proniknout do zákulisí Humbooku a všech jeho aktivit? Staň se ambasadorem Humbooku pro rok 2023 a buď u všeho důležitého, co se v knižním světě bude celý rok dít ✨!

Ambasadorský program otevíráme již posedmé a zase nás čeká něco nového. Snažili jsme se zapracovat na programu tak, aby byl pro další rok co nejlepší a některé věci jsme zase trochu obměnili dle připomínek a nápadů našich ambasadorů. Nakonec ale ambasadorství netvoříme jenom my, z velké části si ho dělají ambasadoři samotní, a proto je každý ročník úplně jiný a vždy jsme na naše ambasadory pyšní, co všechno dokážou! Zvlášť když se některé věci mění rychleji, než bychom si sami přáli, ale naši ambasadoři to krásně zvládají a ještě pro nás většinou mají další nápady, jak vše dovést k dokonalosti.

Staň se součástí Humbooku – čeká tě spousta výhod a zajímavých zkušeností. Ale také spousta povinností…

Co tě jako ambasadora Humbooku čeká?

 • Aktivně se zapojíš do příprav v podstatě všeho, co se během roku kolem Humbooku děje – HumbookAwards, HumbookStage, HumbookFest, merch, knihy a spousta dalšího. Vítáme nové názory, nápady a náměty a ty se tak těš na pravidelné debaty s organizačním týmem. Počítej s tím, že bychom se chtěli scházet online téměř každý měsíc, ať zůstaneme v kontaktu a můžeme společně vymýšlet skvělé věci.
 • Budeš informovat o důležitých akcích Humbooku na svých sociálních sítích. Za celou dobu ambasadorství s tebou budeme sdílet několik informací, které bys měl kreativně zpracovat a sdílet se svými fanoušky. Několik z nich je povinných (například sdílení eventu HumbookFestu, promování jeho programu nebo propagace některých knih) a je nutné o nich informovat na svých dominantních kanálech. Několik dalších úkolů si naopak můžeš vybrat, jestli je sdílet chceš, nebo ne a jak. Dohromady tě čeká asi 12 výstupů za dobu, po kterou bude ambasadorský program probíhat. Na splnění výstupu budeš mít dostatek času, aby sis jej mohl připravit a vždy ti rádi poradíme, když si náhodou s něčím nevíš rady. A jak si můžeš finální výstupy představit? Většinou mívají formu stories, příspěvku, nebo třeba videa na TikToku. Je na tvojí kreativitě, jak zadání pojmeš a co vytvoříš.

Pro účast v ambasadorském programu by ti mělo být 15 a víc let. V případě, že ti ještě nebylo 15 let, počítej prosím s tím, že k účasti v něm bude potřeba mít písemný souhlas tvých rodičů či zákonných zástupců.

Jaké výhody nabízíme našim ambasadorům?

 • Účast na HumbookFestu a dalších humboočích akcích. A minimálně jedna taška plná dárečků 😊.
 • Čekají tě 4 setkání s celým ambasadorským týmem a s námi. A legendární dorty ve VinCaffé 🎂
 • Staneš se tváří kampaní Humbooku. Máš tak možnost získat nové čtenáře, odběratele a followery. A nové přátele, které baví to samé, co tebe. Každý rok nám taky dělá radost sledovat, jak si ambasadoři tvoří nová přátelství a stávají se skvělou skupinou, která se stýká i mimo naplánované merendy a po ukončení programu.
 • Budeš dostávat exkluzivní čerstvé informace dřív než všichni ostatní.
 • Pokud to jen trochu půjde, budeš mít možnost setkat se alespoň s jedním z autorů HumbookFestu a ostatními ambasadory už den před festivalem. Můžeš se ptát, fotit, diskutovat, nechat si podepsat (klidně všechny) knihy a poznat a užít si autora dřív a víc než všichni ostatní!
 • Nově bychom ti také rádi nabídli naše znalosti a know-how. Pokud budeš mít zájem, uděláme si společně setkání o tom, jak se vydává kniha nebo ti řekneme, jak začít s cosplayem nebo třeba poodhalíme, jak fungují sociální sítě nebo jak si založit podcast. Zkrátka rádi ti pomůžeme se posunout v tom, co tě opravdu baví.
 • Pokud budeme s tvou prací opravdu spokojeni, uvidíme tvoje nadšení pro věc, píli a posun vpřed, je možné, že ti na konci ambasadorského programu nabídneme spolupráci s Albatros Media.

Co tě jako ambasadora nečeká?

 • Rozhodně se nemusíš bát toho, že se staneš naší loutkou a budeš muset říkat vše tak, jak my chceme. Naopak! Komunikuj s námi upřímně a se svými followery tak, jako doteď. Nechceme tě měnit a věříme, že každý z vybraných ambasadorů může svým unikátním stylem Humbooku přidat na zajímavosti.
 • Nečeká tě nuda! Být ambasadorem je výzva.

Co se stane, když nebudeš plnit podmínky ambasadorského programu?

Takovou variantu si vůbec nechceme představovat! Jenže počet míst je velmi omezený, a pokud by tě být ambasadorem nebavilo, nebo jsi z osobních důvodů nestíhal/a a neplnil/a podmínky programu, spolupráci ukončíme. Každý úkol má svůj deadline, do kterého je nutné ho splnit. Pokud ti budeme více jak dvakrát připomínat, že nemáš úkol splněný, tak se rozloučíme. Chceme mít v týmu lidi, na které se můžeme spolehnout, takže opravdu pečlivě zvaž, zda do toho jít.

Pravidla a harmonogram naší spolupráce:

Do 5. 1. 2023 odešli přihlášku. (Co musí přihláška obsahovat najdeš níže.)

Poté se my u nás v rámci HumbookTeamu poradíme a do 15. 1. 2022 vybereme ambasadory.

V ten den oznámíme výsledky všem přihlášeným, veřejně je ale budeme oznamovat až později. Do té doby je informace o tom, zda jsi ambasadorem Humbooku tajná, a obzvlášť, pokud jsi uspěl/a, neměl/a bys ji sdílet. To pak uděláme koordinovaně.

Po celý následující rok tě čekají nové informace, akce, brainstormingy a spousta dalšího. Vše budeme koordinovat ve skupině na Facebooku (je tedy nutné mít Facebook).

Po celou dobu očekáváme tvé zapojení.

PŘIHLÁŠKA

V příštím roce přijímáme do ambasadorského programu maximálně 15 členů (tentokrát doopravdy 😁), proto musí být přihláška opravdu vypovídající, abychom věděli, co od tebe v průběhu programu čekat. A proto je tu modelový úkol 😊.

Na něm uvidíme, jak máš v plánu nám své výstupy v rámci ambasadorství odevzdávat a s jakou formou prezentace můžeme počítat. Buď kreativní! Popusť uzdu fantazii! A především… užij si to!

Modelovým zadáním je letos motivační video nebo fotka s textem. Ukaž nám v něm nebo na ní, proč chceš být ambasadorem/kou tou nejkreativnější, nejvtipnější nebo nejzajímavější formou. Drž se tvorby, kterou už děláš –⁠ kvůli nám svůj styl neměň –⁠, ale neboj se nám ani ukázat, co v tobě opravdu je. Nezapomeň, že k videu i k fotce patří text, který nás také zajímá (takže ve výsledku budeme mít výstup, který vypadá jako reels/TikTok video nebo fotka na Instagramu s popiskem).

Mysli na to, že se nám každoročně přihlásí nespočet nadějných tvůrců, mezi kterými chceš být vidět. Zaujmi nás, překvap nás, rozesměj nás… Prostě to udělej tak, abychom si řekli: JO! Tu/toho do našeho týmu rozhodně chceme!

Z videa/fotky by měly vyznívat odpovědi na tyto zásadní otázky 😊:

 1. Proč chceš být ambasadorem / ambasadorkou Humbooku?
 2. Proč máme vybrat právě tebe? Co tě v rámci ambasadorství nejvíce zajímá, baví a co by ses rád naučil/a?

Druhým úkolem je vymyslet námět na besedu na kteroukoli humboočí akci. Inspiruj se předchozími akcemi a vymysli název besedy, popiš, o čem by měla být, a uveď 5 otázek, které by na ní měly zaznít (na které by ses zeptal/a hostů na besedě). Beseda nemusí být s autory o jejich knihách, pusť se klidně do dalších témat, která ti přijdou zajímavá.

Dále do přihlášky, prosíme, doplň také tyto informace:

 1. Jméno a příjmení
 2. Přezdívku, pod kterou vystupuješ
 3. E-mail
 4. Poštovní adresu
 5. Telefon
 6. Věk a datum narození
 7. Zda jsi již v minulosti byl/a na nějaké akci Humbooku (případně kolikrát)
 8. Odkaz na svůj Instagram + počet fanoušků
 9. Odkaz na svůj Tiktok + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 10. Odkaz na svůj Facebook + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 11. Odkaz na svůj YouTube kanál + počet fanoušků (pokud nemáš, nevadí)
 12. Odkaz na svůj Blog + průměrný počet čtenářů na jeden článek (pokud nemáš, nevadí)
 13. Odkaz na jakoukoli jinou sociální síť, na které tvoříš knižní obsah

Přihlášky či jakékoliv dotazy směřuj na e-mail humbook@albatrosmedia.cz

Hledáme tiktokery, youtubery, instagramery a jiné influencery z České republiky i ze Slovenska.

předchozí
další
Komentáře

4 komentáře: “Staň se ambasadorem Humbooku 2023”

 1. Natálie Dostálková napsal:

  strašně moc bych chtela vyhrat <3 doufam ze budu mít štěstí

 2. Cathryn_readyn napsal:

  Doufám že se letos konečně odhodlám

 3. Terka napsal:

  Ahoj, mám dotaz…druhou část zadání máme pouze napsat, nebo máme také natočit video?

 4. Hrozně dlouho vás odebírám a soutěžím a miluju humbook doufám že budu mít tentokrát štěstí i kdyby ne tak budete na prvním místě za nejlepší

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *