HumbookStage - 2021

HumbookStage online
12. 6. 2021
kino Přítomnost a YouTube Humbooku

Loni nám to tak úplně nevyšlo, letos jsme ale HumbookStage dali, a to online! Stream na YouTube Humbooku proběhl v sobotu 12. 6. od 10:30. Užili jsme si kupu autorů a nejrůznější besedy, rozhovory a samozřejmě taky online Humbook stánek s novým i straším merchem a knihami.

Sleduj event na Facebooku, ať ti nic neunikne, a těš se společně s námi 😉 Oficiální hashtag události je #HumbookStage2021

Program

10:30
Hrdinou může být každý

Lucie Ortega, autorka Světel nad močálem, Sam Xabyssus, které vyšel román Vůně citrónu, a redaktor Fragmentu Vojta Záleský se budou bavit o (ne)dokonalosti hrdinů. Jaké chyby nutí dělat své hlavní postavy, proč jsou občas na facku, jak moc jsou obyčejní nebo vyvolení, s čím vším se potýkají a proč je ta nálož starostí vlastně potřeba… Dotkneme se i heavy témat nejen v contemporary a slibujeme si od toho besedu, která bude zajímavá nejen pro čtenáře, ale taky pro začínající autory.

11:40
Vyhlášení Hvězdy inkoustu

Kdo vyhraje pátou Hvězdu inkoustu? Fragment nedávno oznámil tři finalistky a my oznámíme, kdo vyhrál.

12:00
Budování fantasy světů

Petra Martišková, Kristina Hlaváčková, Jarmila Mlčoušková a Filip Okáč si budou povídat o tom, jak vymýšleli své fantasy světy. Jak to napsat, aby to dávalo smysl, čím začít, jak vymýšlet magii a pravidla světa, co mapy, co dělat, když to najednou nesedí…? A hlavně, jak do toho pak zasadit postavy a děj a zařídit, aby to celé drželo pohromadě.

13:00
Q&A s českými autory

13:15
Popkulturní HumbookBattle

Abychom vás i trochu zapojili, těšte se na HumbookBattle! Nofreeusernames má své knihy plné popkulturních narážek, a tak dostala za úkol právě na toto téma vymyslet kvíz. Filmy, seriály, hudba, knihy… Troufáte si? Zapojit se totiž můžete všichni. Přímo na stage se utkají dva týmy složené z autorů, HumbookTeamu apod., na dálku si to ale můžete zkusit i vy a sdílet dojmy v chatu pod streamem. Tak si nachystejte papíry a těšte se na virtuální karamely.

14:15
Nejdivnější rešerše ever

14:25
Trendy v young adult

Autorka Nofreeusernames, redaktorka Katka Stupková a blogerka Denisa Falešníková rozeberou současnou young adult scénu u nás i v zahraničí a budou se bavit o trendech, které se k nám valí (nebo přímo u nás vznikají). Jakým směrem jde anglo-americké prostředí a jdeme s ním, nebo to čeští čtenáři a autoři táhnout jinam? A co Skandinávie, Německo, Francie? Je na obzoru něco velkého, nebo je YA v krizi?

15:35
Rozhovor s Rutou Sepetys

Její knihy vychází ve více než padesáti zemích světa a představují více i méně známé střípky evropské historie. Román V šedých tónech se dočkal filmové adaptace, nejnovější kniha Mlčící fontány byla HumbookTipem, všechny její knížky jsou skvěle hodnocené. Proto je nám ctí, že se z Ameriky připojí Ruta Sepetys na hodinový tlumočený rozhovor. Připravte si otázky, budeme je vybírat z chatu u streamu a ptát se za vás.

Pár fotek

Vlog

Související posty
videa
Little Box of Yes #coobooclassics

Hraní Little Box of Yes už je tradice 😁 A když navíc přidáte podmínku, že musí hlavní hrdinové pocházet z klasik, které vychází v edici CooBoo Classics, je to ještě větší zábava 😂 Jak si s tím poradili autoři na letošní HumbookStage?

videa
Little Box of Yes #disney100

Disney letos slaví 100 let, a tak jsme vymysleli zombie příběh s Elsou, Darthem Vaderem a Lokim v rámci vyprávěcí hry Little Box of Yes 😁 Pozor, došlo i na zpěv a bohužel ne moc dobrý 🙉😅

blog
Fotky z HumbookStage na Světě knihy 2022

V sobotu 11. června se HumbookStage vrátila na Svět knihy a hlavně mezi lidi! Děkujeme všem, co dorazili, byl to s vámi ten nejlepší zážitek. Foto: Jaroslav Fikota