Jaký bude HumbookFest 2020?

SLEDUJTE 10. 10. 2020 OD 10:30 STREAM NA NAŠEM YOUTUBE KANÁLE

HumbookFest už popáté! Hurá! Jenže…

I nám koronavirus úplně překopal původní plány. Od začátku příprav letošního ročníku jsme věděli, že to bude výzva. Sledovali jsme aktuální nařízení vlády a snažili se přizpůsobit měnícím se podmínkám a okolnostem. Věděli jsme, že i kdyby trakaře padaly a autoři měli sedět u sebe doma v obýváku a streamovat, tak HumbookFest 2020 prostě bude! Hlavní prioritou pro nás nicméně bylo a je minimalizovat jakákoliv rizika a HumbookFest uspořádat maximálně bezpečně. I proto jsme se nakonec rozhodli, že letošní ročník proběhne online. Speciální program budeme v sobotu 10. 10. streamovat na našem YouTube a to zcela zdarma.

Je nám jasné, že sledování streamu nemůže plnohodnotně nahradit osobní setkání s autory, blogery, kamarády a spřízněnými knihomoly. Věříme ale, že i online HumbookFestu bude peckovní. A že bude velkolepou oslavou české young adult scény. Budeme se i tak snažit udělat HumbookFest co nejvíc interaktivní, abyste si ho pořádně užili a měli šanci se zapojit. HumbookTeam si s vámi bude celý den povídat online, chystáme různé výzvy a cosplaye taky nemusíte vyhazovat do koše.

Program jsme samozřejmě museli upravit a trochu osekat. Společně s ambasadory letošního ročníku jsme zachovali to nejlepší a trochu program přetvořili tak, abychom vám zprostředkovali alespoň virtuální setkání s co největším počtem autorů a dalších osobností.

Doufáme, že u toho budete s námi a podpoříte tak nejen nás, ale hlavně naše báječné autory. Nejen tím, že se budete dívat na stream, ale i tím, že nakoupíte v našem speciálním online stánku, ve kterém budou nejen knížky s extra slevou, ale taky merch a VIP taška a exkluzivní reading copy. Zkrátka co ušetříte za vstupenku, můžete utratit za knížky, svíčky, záložky…

Program HumbookFestu 2020

Přesné časy upřesníme, ale plánujeme začít kolem desáté hodiny dopoledne. V pauzách mezi programy se těšte na kupu videí, jak s dalšími autory, tak i (jak doufáme) s vámi. Mimo festivalový den pak plánujeme sérii streamovaných rozhovorů s autory, které připraví letošní ambasadoři.

Vznik knihy krok za krokem

Nofreeusernames, Katka Stupková, Tereza Basařová, Áňa Čížková, Míša Faktorová

Co vše se s knihou děje, než se dostane na pulty knihkupectví a ke svým čtenářům? Posvítíme si na kompletní knižní životní cyklus – od prvotního nápadu přes odevzdání rukopisu a redakci až po tvorbu obálky. Diskutovat bude debutující autorka Nofreeusernames, redaktorka CooBoo Katka Stupková, ilustrátorka Tereza Basařová, markeťačka Áňa Čížková a betačtenářka Míša Faktorová.

Heavy Contemporary

Theo Addair, Anna Musilová, Sára Báchorová, Pavel Bareš

Někdy existují i větší problémy než to, že se vám zrovna nedaří získat královskou korunu. Jaká úskalí čekají na autory knih o duševních nemocech nebo záležitostech LGBT komunity? Co chtějí svými texty čtenářům předat? O tématech, která rezonují v současném světě, budou diskutovat Theo Addair, Sára Báchorová, Pavel Bareš a Anna Musilová.

Jak se nechytit v síti

Marika Pecháčková, Vít Klusák

Film V síti se stal nejnavštěvovanějším českým dokumentem všech dob. Nahlédněte s jeho režisérem Vítem Klusákem a Marikou Pecháčkovou, autorkou navazující knihy rozhovorů Kdo chytá v síti, do světa internetových predátorů. Zjistíte, jaká nebezpečí číhají on-line, kdo je nejohroženější skupinou a jak se na internetu pohybovat bez rizika. O svoje zážitky a zkušenosti se podělí i jedna z ústředních hereček filmu.

Vadí nevadí

Alžběta Komrsková, Kateřina Šardická, Alžběta Bílková, Júlia Matulová

Jak moc jste nenáviděly redaktora, když vám poslal první připomínky k rukopisu? Jaký je nejšílenější způsob prokrastinace, který jste si vymyslely, protože vám zrovna nešlo psaní? Od které literární postavy byste se nechaly pozvat na kafe? To je jen několik z otázek, které mohou autorky v horkém křesle během téhle hry dostat. A co když se jim nebude chtít odpovídat? Pak musejí splnit challenge, kterou si vylosují! A věřte nám, „zkus si olíznou loket“ bude patřit mezi ty normálnější…

Little Box of Yes

Kateřina Šardická, Nofreeusernames, Alžběta Bílková, Pavel Bareš, Theo Addair, Anna Musilová

Šest autorů a jedna malá krabička plná nápadů a otázek. Buďte svědky toho, jak ti nejlepší autoři tvoří příběhy živě přímo na pódiu. Existuje jenom jedno pravidlo: na jakýkoliv nápad se musí říct ANO. Fantazii slovo NE nesvědčí.“

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *