7 nejlepších citátů ze Zrazené

Hollis po smrti milovaného Silase uprchla do království Isolte a teď se snaží přizpůsobit novému životu. Jediné, co ji drží nad vodou, je láska rodiny Eastoffových, ačkoli nepříjemnému bratranci Etanovi se příliš nezamlouvá. Královstvím se navíc šíří neklid – zdá se, že Eastoffové by mohli svrhnout tyranského krále, ale bez pomoci Hollis se neobejdou. Dokáže však dívka, která přišla o všechno, zapomenout na zlomené srdce a nezištně pomáhat ostatním?

Dokáže naslouchat svému srdci, i když je zlomené? Zrazená je druhý díl série Zaslíbená.

Jednu překážku jsme překonaly, bezpočet dalších nás čeká.

„Kolik lidí jsi ztratila?“
„Dost, abych se naučila, že je musím vnímat jako mezník, ne jako kotvu.“

Pokud jsme měli bojovat, pak jsme potřebovali mít za co bojovat. Za svobodu vybrat si, co povečeříme, nebo jet na koni, kamkoli si vysníme. Za naději pro zítřek a květiny ve vlasech. Za velké i malé věci. Na všech záleželo.

Netušila jsem, kdy se věci změnily. A nedokázala jsem si vzpomenout, jak k tomu došlo, ale stalo se a ten pocit prorazil cestu veškerými mými obavami, provinilostí a nadějemi: Mé srdce bilo pro…

Lidé nebyli takoví, jací se jevili na první pohled. Neztělesňovali svůj rod ani zemi. Byli prostě sami sebou. A my se skrz to všechno museli dobrat jejich podstaty.

Milovala jsem a byla jsem milována. Dosáhla jsem víc věcí, než bych si dokázala představit. A tak jsem jela do neznáma s pochybností v srdci, ale s hlavou hrdě vztyčenou.

Domov je tam, kde si ho vytvoříme. A já svůj vytvořila zde.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *