7 nejlepších citátů ze Srdce času

Lena: dívka bez minulosti, ale s tisícem otázek. A pro jednou na ně nedokáže odpovědět ani její nejlepší kamarádka Bobbie, která jinak ví všechno. Co se stalo jejím rodičům? Proč se v tetině rodině pořád cítí jako cizinka? Dante: chlapec s různobarevnýma očima. Pochází z jiného světa a možná má odpovědi, které Lena hledá. Ale může jí je prozradit? Tajuplné hodinky s osmerem ručiček spojí jejich světy. Začíná tak cesta časem, která pěkně potrápí vaši představivost.

Srdce času: Neviditelné město je po Drahokamech další německá fantasy o cestování časem.

Žijeme na modré planetě, která krouží kolem ohnivé koule, která leží vedle měsíce, který dovede pohybovat oceány. Jestli je tohle pravda, proč by nemělo být možné cestovat časem?

Blesk neuhodí nikdy tam, kde je zrovna třeba. A občas je osud obzvlášť krutý a rozmazluje ty nejhorší lidi,

Minulost byla nejasná, přítomnost matoucí a budoucnost nejistá.

Možná byla pravda jako mochomůrka zelená: prostý dotyk stačil, abyste se otrávili.

Všechny myšlenky jí jako vždy najednou letěly hlavou. Všechny chtěly být první. Navzájem se blokovaly, kousaly, škrábaly, praly se a nastavovaly si nohu, dokud se beznadějně neztratily v klubku slov, polovět a roztříštěných vzpomínek a otázek.

Sliznaté ryby jsou nejhnusnější zvířata na světě. Vypadají jako šedivé hromádky slizu. Rozplizlé tělo, tlusté rty, opilecký nos, všude vrásky jako mrzutý plešatý děda. Ale té rybě to může být úplně fuk. Žije totiž v neustálé temnotě. Na tmě je taky něco utěšujícího.

Možná tvoje a moje historky teprve společně utvoří celek.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *