7 nejlepších citátů z Magie havranů

Isobel se živí portrétováním zlověstných víl, jejichž touha po lidském umění hraničí s posedlostí. Při vytváření podobizny podzimního prince Havrana se však dívka dopustí strašlivé chyby. Namaluje mu do očí smutek, který ho může stát život i trůn. Rozzuřený Havran ji odvede do svého království, aby tam stanula před soudem. Vlivem nečekaných okolností se však oba postupně sblíží a Isobel zjistí, že u víl existuje ještě nebezpečnější emoce než zuřivost – láska.

Jeden tah štětcem ji může stát život. Magie havranů je fantasy od autorky bestsellerů Kouzla rodu Thornů a Vespertina.

Přála jsem si, abych mu aspoň jednou mohla říct, že ho miluju, a nebylo by to pro nás oba prokletí.

Protože mi náhle bylo jasné, že jsem zamilovaná do Havrana, a stalo se to tak, jak se děje většina tichých, dokonalých a naprosto přirozených věcí: aniž bych si toho jakkoli všimla.

Rozvinulo se ve mně tisíc křídel. Honila jsem se za nimi, snažila se je umlčet, nacpat je zpátky dolů, kde by neškodila, ale stejně dobře jsem mohla být uprostřed víru motýlů a snažit se každého z nich chytit do ruky.

Mé umění není jen něco, co dělám. Mé umění je to, kým jsem.

Když mě svět zklamal, vždycky jsem se mohla ztratit ve své práci. Stáhla jsem se do této svatyně, kde všechny mé ostatní starosti bledly vedle náročné nutnosti mého malířského umění.

Chodit po ostří nože bylo zábavné jen do té doby, než čepel přestala být metaforou.

Je těžké vysvětlit, co se stane, když vezmu do ruky uhel nebo štětec. Mohu vám říct, že svět se změní. Když nepracuju, vidím věci jedním způsobem, a když ano, vidím je úplně jinak. Tváře se stávají netvářemi, strukturami složenými ze světla a stínu, tvarů a úhlů a textury.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Monča alias Foxorouš

Po pražských ulicích chodím jedině se sluchátky v uších – pravděpodobně mi zrovna hraje Aurora, The Lonely Island nebo The Paper Kites – zabalená v zemitých barvách a s vlasy…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *