7 nejlepších citátů z Království těla a ohně

Všechno, v co Poppy věřila, je lež – oklamal ji i muž, do kterého se zamilovala. Teď sama netuší, kým bez závoje Panny vlastně je. Ví ale, že pro ni neexistuje větší hrozba než Princ Atlantie. Chce, aby proti němu bojovala, a ona jeho rozkaz ráda uposlechne. Aby našla svého bratra, musí se spojit s nebezpečně svůdným Casteelem Da’Neerem. Je jen otázkou času, než tajemství dvou království vyjdou na světlo. Ale až nebesa začnou krvácet, mohlo by být pozdě.

Je láska silnější než pomsta? Království těla a ohně je druhý díl série Z krve a popela.

Byl padouchem a hrdinou zároveň, zrůdou i zabijákem zrůd.

Ale i tak za to někdy to zlomené srdce, které láska přináší, stojí. I když milovat druhého znamená dát mu nakonec sbohem.

„S tebou dávám přednost boji zblízka,“ řekl, a když jsem se ohnala druhou pěstí, chytil mě za zápěstí. „Jsem rád, že nás to sbližuje, princezno.“
Podrážděně jsem vykřikla: „Něco je s tebou hodně špatně!“
„Nejspíš ano, ale víš co?“ Zvedl hlavu ze země. „To se ti na mně líbí ze všeho nejvíc.“

Měl celé mé srdce, a to od chvíle, kdy mi dovolil, abych samu sebe chránila, od chvíle, kdy se postavil vedle mě, a ne přede mě.

Řekl jsem mu, že pokud žena bojuje s takovou vášní a muž si u ní musí zasloužit i ten nejmenší úsměv, pak je to žena, kterou chceš mít po svém boku v ložnici i mimo ni.

Nezasloužíš si to. Nezasloužíš si nic z toho, co jsem ti položil k nohám, a rozhodně si nezasloužíš, abych tě tu takhle držel. Že až přijde čas, abys šla, budu tě pořád chtít. A i když nevyhnutelně odejdeš, pořád tě budu chtít.

Nepovažovala jsem to za nereálné, když pocity nebyly neměnné. Stejně tak názory nebo přesvědčení, a kdybychom přestali věřit, že lidé jsou schopni změny, pak by svět mohl rovnou shořet na troud.

Citáty si můžete stáhnout i graficky a použít třeba jako tapetu do mobilu, nebo vytisknout jako záložku do knížky.

předchozí
další
Ola alias Nofreeusernames

Mám doma samostatnou místnost jenom na knihy, slušnou sbírku funko pop figurek, černou kočku s klučičím jménem… Knížky jsou mým koníčkem i zaměstnáním, i tak ale stíhám trávit až příliš…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *