Rostislav Václavek

Absolvoval doktorské studium v oblasti Sociální geografie a Regionálního rozvoje na Ostravské Univerzitě a také léta působil jako tlumočník, překladatel, lektor obchodní angličtiny i učitel anglického jazyka na sportovní akademii. V roce 2018 došlo k zásadním změnám v jeho životě. Začal se zabývat dechovými a mentálními technikami, otužováním a práci s vlastním tělem. Absolvoval kurzy zdravého dýchání s Patrickem McKeownem a stal se tak certifikovaným instruktorem BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL® a také OXYGEN ADVANTAGE®. Následně povýšil svou kvalifikaci na certifikovaného master instruktora OXYGEN ADVANTAGE® a master instruktora BUTEYKO CLINIC INTERNATIONAL®.

Nejen díky znalostem technik zdravého dýchání, ale také díky zkušenostem s nimi, které mu změnily život, se rozhodl šířit cenné informace a zejména praxi mezi lidmi nejen v České republice. Pracuje s jednotlivci i skupinami. Školí ve firmách a trénuje dechové i mentální či otužovací techniky pro vrcholové sportovce. Vystupuje na seberozvojových kongresech, konferencích, besedách, pořádá workshopy, semináře a umožňuje přístup k vícedenním on-line programům, které jsou nabité informacemi a praktickými technikami práce se sebou. Je zakladatelem projektu a holistického přístupu k sobě 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ, ve kterém propojil problematiku ozdravných dechových technik (BUTEYKO® a OXYGEN ADVANTAGE®) s otužováním, fyzickým zdravím, vyváženou stravou a přes epigenetické a psychosomatické principy také s mentálním nastavením. Založil dechový systém ROS-dýchání – systém dechových fúzí a technik vedoucích nejen biochemicky k sobě samému. Ve svých dvou úspěšných facebookových skupinách 5 PILÍŘŮ ZDRAVÍ – FB skupina a Zdravé dýchání BUTEYKO a OXYGEN ADVANTAGE sdružuje komunitu lidí, kteří mají zájem zkvalitnit a zjednodušit svůj život. Ve skupinách jim poskytuje hodnotné informace, zodpovídá dotazy, zpřístupňuje návody a videa.

Základ všeho, co šíří, vidí v JEDNODUCHOSTI, návratu k SELSKÉMU ROZUMU, životu v NORMÁLNOSTI a SKROMNOSTI. Prostě nehledá složitosti, které člověku navíc kradou čas. Vše smysluplné je v aplikování a praxi. Shrnuje to jednoduše: „Je radost, dělat radost“ a „Zdravé dýchání je základ“.

Nic nenalezeno
Žádné knihy nenalezeny.