HumbookFest - FAQ

O HumbokFestu

HumbookFest je knižní festival pro fanoušky young adult, který se koná každý rok na podzim v Praze. Kromě programu se zahraničními a českými autory nabízí také bohatý doprovodný program, a to nejen pro fanoušky čtení. Pro více informací o aktuálním ročníku sledujte náš Facebook.

Pořadatelem festivalu je Albatros Media a.s.

Čtvrtý ročník HumbookFestu se bude konat v Kongresovém centru v Praze 5. října 2019. Potvrďte účast na oficiální události.

Kompletní program letošního ročníku najdete v sekci Program.

Kdo letos přijede?

Ze zahraničních autorů dovezeme 2 velké hvězdy – Jaye Kristoffa a Mary E. Pearson. Kromě nich dáváme dohromady silnou sestavu českých autorů. Všechna jména postupně zveřejňujeme v sekci Autoři. Co se týče zahraničních autorů, čekáme ještě na vyjáření několika z nich, ale nemůžeme v tuto chvíli slíbit žádná další jména. Počítejte s tím při výběru základního lístku či lístku PLUS.

Jak se na HumbookFest dostanu?

Kongresové centrum se nachází na adrese 5. května 1640/65, Praha 4–Nusle. Nejlépe se sem dostaneš červenou linkou metra C. Zastávka se jmenuje Vyšehrad a je přímo u Kongresového centra. Linka C vede i přes Hlavní nádraží (pro ty, kteří přijedou vlakem) a zastávku má i na Florenci (zde staví autobusové spoje).

Stejně jako loni pro ty z vás, co na HumbookFest pojedou zdaleka, nachystal náš partner Leo Express slevu 15 % 😉 Na co všechno platí a jak ji získat?

Sleva 15 % je platná na všechny autobusy i vlaky Leo Express ze všech směrů, a to pro cestovní období od 4. 10. 2019 do 6. 10. 2019 po zadání slevového kódu humbookfest2019. Sleva je platná na LEM, LEB, LE spoje do 6.10. na jízdy jen od 4. 10. do 6. 10. 2019, ve třídě Economy, tarif může být jakýkoliv. Počáteční nebo cílová stanice musí být Praha, hl. n. (BUS), Praha, hl. n. a Praha – Libeň

A to zdaleka není vše, pokud se řadíte mezi děti, studenty nebo seniory 😊 Pak totiž máte automaticky nárok na slevu 75 %. Jste-li členy bezplatného věrnostního programu Smile Club (který si založíte na pár kliků), tak vám Leo Express navíc vrátí 25 % z plné ceny jízdenky v leo korunách (kreditu). Ty pak můžete využít na nákup dalších jízdenek.

Vstupenky na festival

Lístek potřebuje každý návštěvník včetně dětí od 6 let. Mladším dětem ale účast nedoporučujeme, obsazenost prostor pro ně nebude vhodná. Vstup s kočárkem také nedoporučujeme.

Lístky se prodávají od 15. srpna 2019 od 14:00 na Ticketstream. Aktuálně jsou lístky vyprodané.

Bohužel ne, vstupenky se budou prodávat pouze v předprodeji.

Kolik stojí lístky na HumbookFest?

K dispozici jsou 2 typy lístků. Základní lístek, který slouží jako vstup na veškerý program festivalu kromě autogramiády zahraničních autorů, stojí do 31. srpna 449 Kč a následně se zdraží. Lístek PLUS, který navíc umožní vstup na autogramiádu zahraničních autorů a zároveň obsahuje VIP tašku s dárky včetně exkluzivní reading copy (v celkové hodnotě více než 2 000 Kč), stojí do 31. srpna 799 Kč a následně se zdraží.

Máte výhodné vstupné pro držitele průkazu ZTP/P?

Držitelům průkazu ZTP/P, kteří potřebují doprovod, stačí jen jedna vstupenka, doprovod je zdarma. U lístků PLUS má doprovod obyčejný vstup bez dárků, může samozřejmě jít na autogramiádu zahraničních autorů, ale nemůže si přinést vlastní knihy. Další slevy nenabízíme.

Jaký je rozdíl mezi základním lístkem a lístkem PLUS?

Základní lístek zahrnuje vstup na festival bez autogramiády zahraničních autorů, lístek PLUS slouží navíc jako vstupenka na autogramiádu zahraničních autorů a dostaneš k němu i plátěnou tašku HumbookFest s exkluzivní reading copy jednoho young adult románu, zápisníkem, drobnými dárky a slevovými poukazy od našich partnerů.

Proč je autogramiáda zahraničních autorů spojená s lístkem PLUS?

HumbookFest je především festival, svátek knihomolů plný besed, workshopů a zábavy. Autogramiáda je jen jednou z jeho částí. Při kapacitě, jakou momentálně HumbookFest má, není možné uspořádat autogramiádu pro všechny. Není na to ani čas v programu a bohužel to není ani v silách autorů, kteří zvládnou podepsat omezené množství knih, a také si přejí mít čas se s fanoušky pozdravit, vyfotit se s nimi atd. Na zahraničních festivalech jako je Bookcon nebo Yall fest je běžné, že se na autogramiádu kupuje vstupenka samostatně a je jich pouze omezený počet. Proto nám přišlo nejlepší řešení autogramiádu zahraničních autorů spojit s lístkem PLUS za vyšší cenu. Lístků PLUS dáváme do prodeje celkem 400, což je maximum lidí, které lze organizačně a i na základě stanovených podmínek v rámci autogramiády zvládnout. Dalších podepsané knihy od každého autora dáme do prodeje i na náš stánek, aby si mohli knihu s podpisem pořídit i držitelé základních vstupenek. Cena podepsané knihy bude asi o 10 % vyšší než doporučená cena. Autogramiády českých autorů omezené nejsou. Doufáme, že HumbookFest pro vás není jen jednou velkou autogramiádou, že na něj většina návštěvníků jde kvůli programu, besedám, workshopům, že se jdou setkat i s českými autory, že se chtějí potkat mezi sebou. Proto doufáme, že se sejde i dostatek lidí, kterým bude stačit základní lístek a i tak si festival užijí.

Když nemám lístek PLUS, jak získám podpis od zahraničních autorů?

Na našem Humbook stánku bude k dispozici omezené množství dopředu podepsaných knih, které si můžeš zakoupit. Cena podepsaného výtisku bude o cc 10 % vyšší než je doporučená cena knihy.

Související posty
blog
Staňte se ambasadory HumbookFestu 2020!

Milujete knihy? Žijete literaturou? Jste knihomolové každým coulem? Došlo to u vás až do fáze, že máte vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříte tak své názory na knihy mezi lidi? Chcete se posunout dál a stát součástí největšího YA knižního festivalu u nás? Staňte se ambasadorem HumbookFestu […]

videa
Jaký byl HumbookFest2019
videa
#humbooktipy z festu