HumbookFest - FAQ

O HumbookFestu

Co je to HumbookFest?

HumbookFest je knižní festival pro fanoušky young adult, který se koná každý rok na podzim v Praze. Kromě programu se zahraničními a českými autory nabízí také bohatý doprovodný program, a to nejen pro fanoušky čtení. Pro více informací o aktuálním ročníku sleduj náš web, Facebook, Instagram a TikTok.

Kdo HumbookFest pořádá?

Pořadatelem festivalu je Albatros Media a.s.

Kdy a kde se koná letošní ročník?

Sedmý ročník se bude konat v prostoru O2 Universum v sobotu 26. listopadu. Potvrďte účast na oficiální události.

Jaký je program letošního ročníku?

Program letošního ročníku postupně zveřejňujeme v sekci Program. Těšit se můžeš na besedy se zahraničními i českými autorkami a autory, bookstagramery, booktokery a zkrátka dalšími osobnostmi pohybujícími se ve světě knih. Do prostor O2 Universa začneme pouštět cca v 9:00, první besedy začnou v 10:00. Jedno je jisté, program bude letos skutečně nabitý.

Kdo letos přijede?

Všechna jména postupně zveřejňujeme v sekci Autoři.

Jak se na HumbookFest dostanu?

O2 Universum najdeš na metru B, stanice Českomoravská. Dojet se dá i tramvají – zastávka Aréna Libeň Jih. Nedaleko je také vlakové nádraží Praha Libeň. Mapu okolí najdeš tady.

Zaparkovat se dá v OC Harfa přímo vedle O2 Universa. Parkování je zde i o víkendech sice zpoplatněno, ale jsou možnosti, jak ho mít zdarma. Stačí, když pošleš někoho na nákup vánočních dárků. Více informací o parkování v obchodním centru najdeš tady. Společně se vstupenkou na HumbookFest lze také přímo v síti TicketMaster zakoupit parkovací kartu do Parkovacího domu O2 Arény, stojí 400 Kč na celý den.

O2 Universum je bezbariérové – bezbariérové vstupy jsou situovány od tramvajové zastávky z ulice Českomoravská.

Do O2 Universa se vstupuje hlavním vstupem, který se nachází ve 2. podlaží, z ulice Českomoravská nebo od tramvajové zastávky z ulice Českomoravská. Tento vstup do O2 Universa je zajištěn 12 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Vstupenky a autogramiády

Jak je to se vstupenkami a podmínkami autogramiád?

Aktuální informace o dostupnosti vstupenek a odkazy na jejich koupi najdeš v sekci Vstupenky.

Stejně jako loni máš možnost si letos koupit základní nebo VIP vstupenku. A to dokonce za stejnou cenu jako loni. Tedy základní vstupenku za 649 Kč a VIP za 1199 Kč. Součástí VIP vstupenky je automaticky vstup na autogramiádu zahraničích autorek a dárková plátěná taška plná dárků (viz níže).

Na četná přání jsme nicméně letos přeci jen udělali změny – přidali jsme ještě jeden typ vstupenky, a to základní s autogramiádou. Zakoupením této vstupenky si kupuješ vstup na HumbookFest a vstup na autogramiádu zahraničních autorek. Tento lístek koupíš za 849 Kč.

A to ještě pořád není všechno! Víme, že někteří z vás pojedou z daleka a budou v podvečer spěchat na vlak či autobus zpět domů. Autogramiáda zahraničních autorů se historicky vždy poměrně protáhla a tak ji letos rozdělíme na dvě části.

VIP vstupenku (tedy vstup na HumbookFest, vstup na autogramiádu a plátěnou tašku s dárečky) si tak můžeš koupit ve dvou variantách – dopolední (s autogramiádou 10:30 – 12:00) a odpolední (s autogramiádou od 18:00 a s předpokládaným koncem 21:00). Přímo na dopolední autogramiádě navíc bude zajištěn prodej knih obou zahraničních autorek a ty se tak nemusíš bát, že pokud si je nepřineseš s sebou, musíš hned ráno běžet do fronty do stánku s prodejem knih a pak hned do další fronty na podpis.

Pozor! VIP vstupenky a vstupenky základní + autogramiáda lze koupit pouze online. Je to z toho důvodu, abychom díky mailové komunikaci mohli lépe organizovat výdej VIP tašek a pokyny pro samotné autogramiády. Výše uvedená cena lístků platí pouze měsíc od startu prodeje, od 21. 10. 2022 stoupne cena o 50 Kč u každého druhu lístku.

Základní vstupenky si letos budeš moct koupit i na místě, v den konání akce.

Máš-li průkaz ZTP/P cena vstupenky se pro tebe nemění, tvůj doprovod má pak vstupenku za 1 Kč. A to čistě proto, aby vstupenku měl, prošel turniketem a my jsme přesně věděli, kolik máme na akci lidí.

Co najdeš v dárkové tašce?

Kromě samotné plátěné tašky s vizuálem HumbookFest 2022 ještě tyhle dárečky:

 • reading copy chystané young adult knižní pecky
 • vonná svíčka – limitovaná edice HumbookFest 2022
 • knihomolské nálepky – limitovaná edice HumbookFest 2022
 • dvě placky – limitovaná edice HumbookFest 2022
 • poznámkový blok Albi
 • dvě energetické tyčinky DM
 • balíček chipsů Racio
 • voucher na nákup v e-shopu www.albatrosmedia.cz

Celková hodnota tašky je 1300 Kč.

Co čeští autoři a tvůrci? Jak je s autogramiádami u nich?

I tady nás letos čeká novinka. Čeští účinkující nebudou mít klasické autogramiády, které někdy mohou působit trochu neosobně. Rozhodli jsme se tentokrát vyzkoušet formát meet & greet. Co to znamená? Každý autor, autorka nebo třeba HumbookTeam budou mít jasně vymezený čas a místo, kde je po celý daný čas najdeš. Zastavit se tak za nimi můžeš hned na začátku, a nebo si počkat až na konec. A vychytat tak chvíli, kdy nebudeš muset čekat hodinu ve frontě na podpis a fotku. Čeští autoři nejsou vázáni na VIP vstupenky, můžete se stavit pro podpis všichni.

Bude možné si VIP tašku koupit i samostatně, bez nutnosti pořízení VIP lístku?

Ano, omezený počet VIP tašek bude v prodeji i v rámci online Humbook stánku, nicméně pořízení VIP lístku vyjde výhodněji než základní vstupenka s VIP taškou.

Budu si moci na místě koupit knihy a merch?

Jako vždy chystáme stánek, ve kterém najdeš vše s 20% slevou s možností platit hotově i kartou. Na místě budou k dispozici knihy převážně z nakladatelství CooBoo, Crew, Egmont, Fragment, HOST, Slovart a Yoli. Opět nebudeme jen offline, ale také online. Stejná sleva bude i na e-shopu albatrosmedia.cz, a to od pátku až do neděle. Slevový kód pro online akci zveřejníme s jejím začátkem v pátek 25. 11. 2022 ve 12:00. Sortiment v online a offline stánku se bude mírně lišit (jiná nabídka knih a merche, sleva v online stánku bude platit na celý web albatrosmedia.cz, pouze na produkci nakladatelství pod Albatros Media apod.)

Koupím na HumbookFestu i knihy v angličtině?

Ano, na HumbookFestu bude stánek Megabooks, kde budou všechny knihy s 15% slevou. Ke každému nákupu navíc dostanete kupón se slevou 15 % na další nákup na prodejnách či e-shopu, kde najdete další miliony titulů, které se nám na festival nevešly.

Můžu si přinést z domu knížky na podpis?

Ano, můžeš si vzít vlastní knihy. Pokud neuneseš vše, tak můžeš knížky na podpis pořídit na místě se slevou.

Kolik je povolených knih na podpis?

Na autogramiádu zahraničních autorů si můžeš od každého autora vzít 2 knihy na podpis (tedy 2 knihy Margaret Rogerson a 2 knihy Samanthy Shannon, nelze to přerozdělovat ve stylu 1 kniha Margaret a 3 knihy Samanthy). Na autogramiády českých autorů není počet knih omezen. S autory na HumbookFestu je možné se i vyfotit.

Další informace

HumbookFest a COVID

Samozřejmě všichni doufáme, že nenastane podobná situace jako v předešlých dvou letech. Pokud by se HumbooFest musel z důvodu vládních opatření zrušit, zakoupené vstupenky bude možné vrátit.

V současné době NEJSOU žádná limitující opatření pro konání hromadných akcí.

 • Je povolena 100 % kapacita diváků.
 • Není nutné mít uvnitř haly nasazenou ochranu nosu a úst.
 • Není nutné se při vstupu prokazovat bezinfekčností na covid-19.

Raději ale společně s námi sleduj aktuální situaci, a pokud by se něco změnilo, budeme o tom informovat na našem webu a sociálních sítích.

Co vše bude na místě k dispozici (stánky, jídlo a pití atd.)?

Na místě bude zajištěn prodej pití i jídla a neboj, pamatujeme i na bezlepkáře, vegany apod. U sálu B1 budou v prodeji nealkoholické a teplé nápoje (ke kávě bude k dispozici také rostlinné mléko) a sladké občerstvení (čokoládový muffin a koláč s lesním ovocem), ve 3. patře bude nabídka kromě nápojů a sladkostí zahrnovat také slané občerstvení – polévku Minestrone (vegetariánskou a zároveň také bezlepkovou), Caesar salát, sendviče (1 druh masového, 1 druh vegetariánského a 1 druh bezlepkového a zároveň veganského sendviče), wrap s hovězím masem a párek v rohlíku.

Vedle O2 Universa je Galerie Harfa, kde je možné si odskočit na jídlo. Do prostor HumbookFestu je možné se vracet, není ale dovolenou vnášet jídlo a pití odjinud.

Samozřejmostí na festu je chill zóna, stánky s prodejem knih a merche, nebo herní zóna powered by Albi. Těšit se můžeš i na fotokoutky a další zábavu.

Co když s sebou budu mít větší batoh nebo tašku a nebudu je chtít celý den tahat?

V prostorech bude samozřejmě šatna na kabáty, bundy a menší batohy a tašky.

Cenné či objemné věci a zavazadla lze po dobu konání akce je uložit do úschovny (Depozitu), kterou najdeš  vlevo od vstupu do O2 Universa (ve směru ke Galerii Harfa). Platba je možná pouze v hotovosti.

Orientační ceník:

 • malé předměty: 20,- Kč (např. nůž, deštník, potraviny)
 • střední předměty: 50,- Kč (např. menší batoh, taška, skládací kočárek)
 • cenné a velké předměty: 100,- Kč (např. notebook, tablet, fotoaparát, kufr, krosna)

Depozit je prostorově omezen a slouží především pro úschovu nadrozměrných zavazadel (větších než 40x30x20 cm) a dalších předmětů, s kterými není možné vstoupit do O2 Universa.

Je něco, co si s sebou brát nemám?

Do O2 universa není dovoleno vnášet:

 • alkohol
 • potraviny a nápoje (s výjimkou doložených zdravotních důvodů)
 • lahve, nádoby všeho druhu (skleněné či PET lahve, plechovky, dózy apod.)
 • natlakované předměty
 • sklo či skleněné předměty
 • drogy, toxické a omamné látky
 • výbušné látky (trhaviny, třaskaviny a výbušné hořlaviny)
 • hořlaviny
 • parfémy – nad obsah 100 ml
 • laky nebo deodoranty ve spreji – nad obsah 100 ml
 • nadměrná zavazadla (větší než 40 x 30 x 20 cm)
 • zbraně (bodné, sečné, střelné apod.), nůžky
 • tyče (např. selfie tyč, násady, žerď na vlajku apod.)
 • nenošené oděvy
 • notebooky, tablety, jakékoliv druhy záznamových zařízení, a to datových, obrazových i zvukových (výjimky uděluje zpravidla pořadatel akce). Zákaz vnášení notebooků, tabletů a podobných přístrojů se netýká návštěvníků VIP prostor.
 • profesionální fotoaparáty s odnímatelným objektivem (povolené jsou pouze malé kapesní fotoaparáty)
 • dalekohledy
 • deštníky (s výjimkou skládacích v případě deště)
 • dětské kočárky (včetně tzv. „golfových holí“)
 • jízdní kola, koloběžky (aj. dopravní prostředky či sportovní pomůcky a náčiní)
 • ambush (tzv. záškodné) marketingové produkty
 • politické a reklamní materiály (do VIP prostor je možno vnášet reklamní materiály po předchozím souhlasu provozovatele O2 universa)
 • jiné nebezpečné předměty, které by mohly způsobit škodu na zdraví nebo majetku, jak O2 universa, tak pořadateli akce a návštěvníků. O nebezpečnosti jednotlivých předmětů má právo rozhodnout provozovatel O2 universa nebo pořadatel akce.

Jaká jsou pravidla pro vstup v cosplayi?

Jdeš-li na HumbookFest v cosplay, prostuduj si bod výše s definovanými předměty, které nelze do prostor O2 universa vnášet.

Pamatuj, že na HumbookFest je možno vnášet makety a repliky zbraní pouze pro účely cosplaye. Chladné zbraně a nebezpečné rekvizity lze do budovy vnášet jen v měkčeném provedení nebo jako nepoužívaná pevná součást kostýmu. Zbraněmi je zakázáno manipulovat. Kostým a jeho doplňky musí být bez ostrých hran a nebezpečných částí. Při sporu účastníka s posuzovatelem kostýmu rozhoduje vedoucí bezpečnostní služby O2 universa. Neschválení kostýmu pro vstup není důvodem pro vracení vstupného. Využijte šatnu, nenechávejte zavazadla a věci ležet volně bez dozoru – kvůli uvolnění cesty v případě evakuace, pro ochranu vašeho majetku, z bezpečnostních důvodů.

A co děti a mazlíčci?

Do O2 Universa je zakázán vstup zvířat, vyjma asistenčních zvířat.

HumbookFest 2022 je určen především pro čtenáře young adult. Úplně malé děti si tak akci nejspíš neužijí, ale navštívit ji samozřejmě mohou. Děti do 8 let věku mají vstupenku za 49 Kč.

Jaký je oficiální hashtag festivalu?

Oficiální hashtagem letošního ročníku je #humbookfest2022

Můžu na festivalu fotit a natáčet?

Je zakázáno vnášet profesionální záznamová zařízení, pořizovat fotografie, obrazové a zvukové záznamy pro novinářské, propagační a komerční účely bez předcházející akreditace. Povoleno je fotografování, natáčení a pořizování obrazových a zvukových záznamů pro osobní a fanouškovské účely. Za tímto účelem je povoleno vnášet neprofesionální záznamová zařízení bez stativů a mobilní telefony.

Bude mě na festivalu někdo fotit a natáčet?

Účastí na akci HumbookFestu vyjadřuješ souhlas s pořizováním fotografií a zvukových a zvukově obrazových záznamů své osoby. Tyto fotografie, zvukové a zvukově obrazové záznamy mohou být pořadatelem použity pro jakékoliv reklamní, propagační a podobné účely, a to bezplatně.

Pravidla pro vstup na HumbookFest

Pro HumbookFest jsmei letos museli stanovit určitá pravidla a jejich dodržování je vyžadováno v zájmu bezpečnosti a spokojenosti všech účastníků, tedy i tebe. Pravidla jsou stanovena v souladu s pravidly určenými Hasičským záchranným sborem ČR, Policií ČR, Městskou Policií, Městským Úřadem a majitelem budovy. Neznalost pravidel neomlouvá! Nejsi-li si něčím jistá/ý, máš-li nějaké přání nebo stížnost, obrať se prosím na organizátory označené tričky Humbook CREW. Poradí, pomohou, většina věcí se dá vyřešit, pokud se o nich včas dozvíme. Děkujeme ti za spolupráci a dodržování pravidel účasti popsaných níže.

Seznam s pravidly účasti stanovenými Organizátorem akce (Humbook CREW) a majitelem budovy O2 universa a dodržuj je.

Jako účastník akce se nákupem vstupenky a služeb zavazuješ dodržovat pravidla účasti a podmínky čerpaných služeb. Závažné či opakované porušení pravidel účasti bude znamenat vyloučení z akce bez náhrady plateb. Organizátoři nenesou zodpovědnost za škody na majetku a zdraví účastníků, zejména pokud jsou způsobeny nedodržováním pravidel účasti a bezpečnosti.

Respektuj a bezodkladně dodržuj pokyny Organizátorů akce a pracovníků O2 universa.

V případě sporu účastníka s Organizátorem nebo pracovníkem O2 universa ohledně výkladu pravidel rozhoduje project manager HumbookFestu a proti jeho rozhodnutí není odvolání.

Dodržuj požární a bezpečností předpisy.

Zakládání ohňů, používání plynových a elektrických spotřebičů vyvíjejících teplo je přísně zakázáno kdekoliv v budově. Kouření je povoleno pouze na vyznačených místech v O2 universu. Je zakázáno připojovat vlastní elektrické zařízení do zásuvek bez povolení organizátora. Využij šatnu, nenechávej zavazadla a věci ležet volně bez dozoru – kvůli uvolnění cesty v případě evakuace, pro ochranu tvého majetku i z bezpečnostních důvodů.

Nos u sebe pořád vstupenku a aktivně se jí prokazuj pracovníkovi O2 universa či Organizátorovi při KAŽDÉM průchodu vstupem.

Jsi povinen podstoupit podrobnou kontrolu vstupenky v případě pochybnosti Organizátora nebo pracovníka O2 universa. Vstupenka platí pro sobotu 26. listopadu a je platná pouze s kontrolním ústřižkem. Opravňuje tě k opakovanému vstupu. Opakovaný vstup ti bude umožněn, pokud si před odchodem z budovy znovu aktivuješ vstupenku na výstupním turniketu. Bez této aktivace je vstupenka pro opakovaný vstup neplatná. Poškozené vstupenky jsou neplatné. V případě ztráty se náhradní vstupenka neposkytuje.

Neobtěžuj okolí.

Po celou dobu festivalu respektuj ostatní účastníky a udržuj pořádek a klid v budově, v jejím blízkém i širším okolí. Uklízej po sobě a třiď odpadky, udržuj čistotu. V průběhu programu neruš autory pořadů a ostatní účastníky. Při komunikaci s pracovníky O2 universa, Organizátory a dalšími účastníky dodržuj zásady slušného chování. Přednost mají vycházející z místnosti nebo budovy. Je zakázáno sedět, stát či se jinak zdržovat v místech průchodu, na schodištích apod.

Nepoškozuj zařízení. Hlídej si vlastní věci.

Zdrž se veškerého jednání, které by mohlo mít za následek poškození nebo zničení vybavení O2 universa, Organizátora, jejich partnerů a ostatních účastníků. Jako účastník akce neseš plnou hmotnou zodpovědnost za škody, které způsobíš. Ztracené věci budou k vyzvednutí v šatně nebo v akreditačním koutku festivalu, kam také můžeš odnášet cizí věci, které najdeš. Na festival doporučujeme nenosit a bez dozoru nenechávat cenné věci. Organizátoři nenesou zodpovědnost za případné krádeže.

Dodržuj zákony ČR, další právní normy i vyhlášky Městského úřadu.

Zejména upozorňujeme na nutnost dodržování věkové hranice 18 let pro konzumaci alkoholu. Starším 18 let připomínáme jejich zodpovědnost, aby neobjednávali alkohol pro mladší kamarády. Zjevná podnapilost je porušením pravidel účasti.

Související posty
videa
VLOG #HumbookFest2022

„HumbookFest je akce, na kterou můžete přijít v korunce a nikomu to nepřijde trapné, naopak vám všichni pochválí šaty a ještě se s vámi vyfotí.“ Tak si v Makynině vlogu užijte akci, o které lidi říkají tak krásné věci. Letos jste udělali parádní atmosféru a my vám za to DĚKUJEME 🙏❤️

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2022

Jaký byl HumbookFest 2022? V nových prostorech, ale pořád hlavně o knihách a potkávání se. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.

videa
Radši bych… Čeští autoři se ptají Lin Riny

V rámci příprav na HumbookFest 2021 pro vás čeští autoři vymýšleli záludné otázky inspirované jejich knihami (mrkněte na videa v eventu na Facebooku) My jsme je všechny posbírali a položili je i Lin Rině. Souhlasíte s tím, co si vybrala?