HumbookFest - FAQ

O HumbookFestu

Co je to HumbookFest?

HumbookFest je knižní festival pro fanoušky young adult, který se koná každý rok na podzim v Praze. Kromě programu se zahraničními a českými autory nabízí také bohatý doprovodný program, a to nejen pro fanoušky čtení. Pro více informací o aktuálním ročníku sledujte náš web, Facebook, Instagram a TikTok.

Kdo HumbookFest pořádá?

Pořadatelem festivalu je Albatros Media a.s.

Kdy a kde se koná letošní ročník?

Devátý ročník se bude konat v prostoru O2 universum v sobotu 12. října 2024. Potvrďte účast na oficiální události.

Jaký je program letošního ročníku?

Program letošního ročníku postupně zveřejňujeme v sekci Program. Těšit se můžete na besedy se zahraničními i českými autorkami a autory, bookstagramery, booktokery a zkrátka dalšími osobnostmi pohybujícími se ve světě knih. Do prostor O2 universa začneme pouštět v 8:30 (držitele VIP lístků) a 9:15 (držitele základních lístků), prodejní stánky, šatny atp. budou otevřené od 8:30, první program v sálech vypukne ve workshopovém sále v 9:30 a krátce poté začnou i besedy na hlavní a autorské stage.

Kdo letos přijede?

Všechna jména postupně zveřejňujeme v sekci Autoři. Ze zahraničních autorů přijede Holly Black, Becky Albertalli a Elizabeth Briggs.

Jak se na HumbookFest dostanu?

O2 universum najdete na metru B, stanice Českomoravská. Dojet se dá i tramvají – zastávka Aréna Libeň Jih. Nedaleko je také vlakové nádraží Praha Libeň. Mapu okolí najdete tady.

Zaparkovat se dá v OC Harfa přímo vedle O2 universa. Parkování je zde i o víkendech sice zpoplatněno, ale jsou možnosti, jak ho mít zdarma. Stačí, když pošlete někoho na nákup vánočních dárků. Více informací o parkování v obchodním centru najdete tady.

Společně se vstupenkou na HumbookFest lze také zakoupit parkovací kartu do Parkovacího domu O2 Arény, stojí 400 Kč na celý den.

O2 universum je bezbariérové – bezbariérové vstupy jsou situovány od tramvajové zastávky z ulice Českomoravská.

Do O2 universa se vstupuje hlavním vstupem, který se nachází ve 2. podlaží, z ulice Českomoravská nebo od tramvajové zastávky z ulice Českomoravská. Tento vstup do O2 universa je zajištěn 12 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Kterým vstupem se dostanu dovnitř?

O2 universum má několik desítek vstupů. Vstup na HumbookFest bude označen LED panelem nad vstupními dveřmi, kde snadno rozpoznáte i to, kudy na HumbookFest vstupovat. Vstupy číslo 34 a 35 jsou určeny pro účinkující, vstupy 30–33 jsou určeny pro držitele VIP vstupenek, vstupy 24–29 pak pro držitele základních vstupenek.

Pokud jste držitelem VIP vstupenky, nezapomeňte se hned za vstupem do prostor O2 universa stavit u pultu, kde dostanete pásku na ruku!

K odchodu z HumbookFestu využijte vstupy 21–23, budete-li se pak chtít zase vrátit, jděte dovnitř opět vstupy, kterými jste šli dovnitř poprvé (tedy 34, 35 nebo 30–33, nebo 24–29). Pozor! K opakovanému vstupu na HumbookFest se budete muset znovu prokázat platným lístkem.

HumbookFest otevíráme v 8:30 pro držitele VIP lístků a v 9:15 pro držitele základních lístků.

Mám problém související s organizací, například se nevyznám v prostorech.

Neváhejte se obrátit na Humbook infostánek. Tady vám ochotně pomůžeme a poradíme, a pokud nebude vědět služba na stánku odpověď rovnou, co nejdříve ji pro vás zjistí. Zároveň tenhle stánek bude fungovat jako Ztráty a nálezy. Humbook infostánek bude umístěn ve 3. patře vedle hlavní šatny.

Vstupenky, autogramiády a VIP taška

Jak je to se vstupenkami a podmínkami autogramiád?

Aktuální informace o dostupnosti vstupenek a odkazy na jejich koupi najdete v sekci Vstupenky.

Můžu si přinést z domu knížky na podpis?

Ano, můžete si vzít vlastní knihy. Pokud neunesete vše, tak můžteš knížky na podpis pořídit na místě se slevou.

Jak probíhají autogramiády českých a zahraničních autorů?

Informace k autogramiádám a naše tipy najdete v sekci Autogramiády.

Jak to letos bude s taškami plnými Humbooku (neboli VIP taškami)?

Už loni jsme VIP tašky vyčlenili z VIP vstupenky, abychom její hodnotu nemuseli promítat do ceny VIP vstupenky. Mnozí z vás chtěli VIP vstupenku, ale o VIP tašku nestáli, mnozí naopak chtěli získat VIP tašku a nemohli. A tak vznikla Taška plná Humbooku.

A ta na vás čeká i letos! Samozřejmě samotná šmrncovní plátěnka v barvách letošního HumbookFestu. Nebude chybět prakticky rozšířené dno, čtení v podobě reading kopie, nebo limitovaná edice humbookfestích nálepek, které pro letošní rok navrhla Míša z @radšiknihu.

Jak Tašku plnou Humbooku získat?

Tašku plnou Humbooku si letos můžete zkusit ulovit buď na webu albatrosmedia.cz v rámci online obchodní akce, které potrvá od pátku 11. 10. do neděle 13. 10., nebo přímo na HumbookFestu.

Tašku budeme prodávat přímo na stánku HUMBOOK knihy. Cenu a obsah upřesníme.

Další informace

Co vše bude na místě k dispozici k jídlu a pití?

Do prostor O2 universa není dovolenou vnášet jídlo a pití odjinud. Výjimku mají pouze osoby se speciálními stravovacími omezeními (například kvůli diabetes). V případě, že máte takovéto zdravotní omezení a potřebujete proto mít u sebe svoje jídlo/pití, prokažte se ostraze u vstupu patřičným dokladem o těchto omezeních.

V O2 universu bude zajištěn prodej pití i jídla a nebojte, pamatujeme i na bezlepkáře a vegany. Seznam toho, co si na festivalu budete moct koupit najdete brzy níže. Pokud by O2 universum ale vaše chutě neuspokojilo, vedle O2 universa je Galerie Harfa, kam je možné se dojít občerstvit.

V rámci HumbookFestu můžete využít dvě food zóny a „kavárnu“.

Kavárnu s možností zakoupení studených i teplých nápojů (včetně rostlinného mléka do kávy) najdete ve 2. patře, a kromě pití bude v nabídce i sladké.

Ve 2. patře najdete také food zónu s možností posezení a nabídkou větších teplých jídel.

Ve food zóně ve 3. patře s možností posezení bude také k dispozici občerstvení.

Jaké prodejní stánky budou na HumbookFestu?

Samozřejmostí na festu je hlavní stánek s prodejem knih, merche apod., který nabídne 20% slevu. Anglické knihy bude prodávat enbook.cz, dočkáte se ale i řady dalších stánků a i letos bude Artist Avenue.

Co když s sebou budu mít větší batoh nebo tašku a nebudu je chtít celý den tahat?

Na HumbookFestu můžete využít úložné skříňky mimo přímý prostor konání festivalu. Cenné či objemné věci a zavazadla lze po dobu konání akce je uložit do úschovny (Depozitu), kterou najdete vlevo od vstupu do O2 universa (ve směru ke Galerii Harfa). Platba je možná pouze v hotovosti.

Orientační ceník:

 • malé předměty: 20,- Kč (např. nůž, deštník, potraviny)
 • střední předměty: 50,- Kč (např. menší batoh, taška, skládací kočárek)
 • cenné a velké předměty: 100,- Kč (např. notebook, tablet, fotoaparát, kufr, krosna)

Depozit je prostorově omezen a slouží především pro úschovu nadrozměrných zavazadel (větších než 40x30x20 cm) a dalších předmětů, s kterými není možné vstoupit do O2 universa.

V rámci samotného HumbookFestu můžete využít klasickou šatnu. Hlavní šatnu najdete ve 3. patře (hned nalevo u schodů z 2. patra), připravena bude i záložní šatna (stejné umístění, ale napravo od schodů). Připravte si 20 Kč jako poplatek za uložení věcí.

Je něco, co si s sebou brát nemám?

Do O2 universa není dovoleno vnášet:

 • alkohol
 • potraviny a nápoje (s výjimkou doložených zdravotních důvodů)
 • lahve, nádoby všeho druhu (skleněné či PET lahve, plechovky, dózy apod.)
 • natlakované předměty
 • sklo či skleněné předměty
 • drogy, toxické a omamné látky
 • výbušné látky (trhaviny, třaskaviny a výbušné hořlaviny)
 • hořlaviny
 • parfémy – nad obsah 100 ml
 • laky nebo deodoranty ve spreji – nad obsah 100 ml
 • nadměrná zavazadla (větší než 40 x 30 x 20 cm)
 • zbraně (bodné, sečné, střelné apod.), nůžky
 • tyče (např. selfie tyč, násady, žerď na vlajku apod.)
 • nenošené oděvy
 • notebooky, tablety, jakékoliv druhy záznamových zařízení, a to datových, obrazových i zvukových (výjimky uděluje zpravidla pořadatel akce). Zákaz vnášení notebooků, tabletů a podobných přístrojů se netýká návštěvníků VIP prostor.
 • profesionální fotoaparáty s odnímatelným objektivem (povolené jsou pouze malé kapesní fotoaparáty)
 • dalekohledy
 • deštníky (s výjimkou skládacích v případě deště)
 • dětské kočárky (včetně tzv. „golfových holí“)
 • jízdní kola, koloběžky (aj. dopravní prostředky či sportovní pomůcky a náčiní)
 • ambush (tzv. záškodné) marketingové produkty
 • politické a reklamní materiály (do VIP prostor je možno vnášet reklamní materiály po předchozím souhlasu provozovatele O2 universa)
 • jiné nebezpečné předměty, které by mohly způsobit škodu na zdraví nebo majetku, jak O2 universa, tak pořadateli akce a návštěvníků. O nebezpečnosti jednotlivých předmětů má právo rozhodnout provozovatel O2 universa nebo pořadatel akce.

Jaká jsou pravidla pro vstup v cosplayi?

Jdete-li na HumbookFest v cosplay, prostudujte si bod výše s definovanými předměty, které nelze do prostor O2 universa vnášet.

Pamatujte, že na HumbookFest je možno vnášet makety a repliky zbraní pouze pro účely cosplaye. Chladné zbraně a nebezpečné rekvizity lze do budovy vnášet jen v měkčeném provedení nebo jako nepoužívaná pevná součást kostýmu. Zbraněmi je zakázáno manipulovat. Kostým a jeho doplňky musí být bez ostrých hran a nebezpečných částí. Při sporu účastníka s posuzovatelem kostýmu rozhoduje vedoucí bezpečnostní služby O2 universa. Neschválení kostýmu pro vstup není důvodem pro vracení vstupného. Využijte šatnu, nenechávejte zavazadla a věci ležet volně bez dozoru – kvůli uvolnění cesty v případě evakuace, pro ochranu vašeho majetku, z bezpečnostních důvodů.

A co děti a mazlíčci?

Do O2 universa je zakázán vstup zvířat, vyjma asistenčních zvířat.

HumbookFest je určen především pro čtenáře young adult. Úplně malé děti si tak akci nejspíš neužijí, ale navštívit ji samozřejmě mohou.

Jaký je oficiální hashtag festivalu?

Oficiální hashtagem letošního ročníku je #humbookfest2024

Můžu na festivalu fotit a natáčet?

Je zakázáno vnášet profesionální záznamová zařízení, pořizovat fotografie, obrazové a zvukové záznamy pro novinářské, propagační a komerční účely bez předcházející akreditace. Povoleno je fotografování, natáčení a pořizování obrazových a zvukových záznamů pro osobní a fanouškovské účely. Za tímto účelem je povoleno vnášet neprofesionální záznamová zařízení bez stativů a mobilní telefony.

Bude mě na festivalu někdo fotit a natáčet?

Účastí na akci HumbookFestu vyjadřujete souhlas s pořizováním fotografií a zvukových a zvukově obrazových záznamů své osoby. Tyto fotografie, zvukové a zvukově obrazové záznamy mohou být pořadatelem použity pro jakékoliv reklamní, propagační a podobné účely, a to bezplatně.

Co když se mi udělá špatně?

Na HumbookFestu budou přítomni zdravotníci. Neboj se na ně obrátit, pokud se nebudeš cítit úplně fit.

Pravidla pro vstup na HumbookFest

Pro HumbookFest jsme i letos museli stanovit určitá pravidla a jejich dodržování je vyžadováno v zájmu bezpečnosti a spokojenosti všech účastníků, tedy i vás. Pravidla jsou stanovena v souladu s pravidly určenými Hasičským záchranným sborem ČR, Policií ČR, Městskou Policií, Městským Úřadem a majitelem budovy. Neznalost pravidel neomlouvá! Nejste-li si něčím jistí, máte-li nějaké přání nebo stížnost, obraťte se prosím na organizátory označené tričky Humbook CREW. Poradí, pomohou, většina věcí se dá vyřešit, pokud se o nich včas dozvíme. Děkujeme vám za spolupráci a dodržování pravidel účasti popsaných níže.

Seznamte s pravidly účasti stanovenými Organizátorem akce (Humbook CREW) a majitelem budovy O2 universa a dodržujte je.

Jako účastníci akce se nákupem vstupenky a služeb zavazujete dodržovat pravidla účasti a podmínky čerpaných služeb. Závažné či opakované porušení pravidel účasti bude znamenat vyloučení z akce bez náhrady plateb. Organizátoři nenesou zodpovědnost za škody na majetku a zdraví účastníků, zejména pokud jsou způsobeny nedodržováním pravidel účasti a bezpečnosti.

Respektujte a bezodkladně dodržujte pokyny Organizátorů akce a pracovníků O2 universa.

V případě sporu účastníka s Organizátorem nebo pracovníkem O2 universa ohledně výkladu pravidel rozhoduje project manager HumbookFestu a proti jeho rozhodnutí není odvolání.

Dodržujte požární a bezpečností předpisy.

Zakládání ohňů, používání plynových a elektrických spotřebičů vyvíjejících teplo je přísně zakázáno kdekoliv v budově. Kouření je povoleno pouze na vyznačených místech v O2 universu. Je zakázáno připojovat vlastní elektrické zařízení do zásuvek bez povolení organizátora. Využijte šatnu, nenechávejte zavazadla a věci ležet volně bez dozoru – kvůli uvolnění cesty v případě evakuace, pro ochranu tvého majetku i z bezpečnostních důvodů.

Noste u sebe pořád vstupenku a aktivně se jí prokazujte pracovníkovi O2 universa či Organizátorovi při KAŽDÉM průchodu vstupem.

Jste povinni podstoupit podrobnou kontrolu vstupenky v případě pochybnosti Organizátora nebo pracovníka O2 universa. Vstupenka platí pro sobotu 12. října 2024 a je platná pouze s kontrolním ústřižkem. Opravňuje vás k opakovanému vstupu.

Opakovaný vstup vám bude umožněn, pokud si před odchodem z budovy znovu aktivujete vstupenku na výstupním turniketu. Bez této aktivace je vstupenka pro opakovaný vstup neplatná. Poškozené vstupenky jsou neplatné. V případě ztráty se náhradní vstupenka neposkytuje.

Neobtěžujte okolí.

Po celou dobu festivalu respektujte ostatní účastníky a udržujte pořádek a klid v budově, v jejím blízkém i širším okolí. Uklízejte po sobě a třiďte odpadky, udržujte čistotu. V průběhu programu nerušte autory pořadů a ostatní účastníky. Při komunikaci s pracovníky O2 universa, Organizátory a dalšími účastníky dodržujte zásady slušného chování. Přednost mají vycházející z místnosti nebo budovy. Je zakázáno sedět, stát či se jinak zdržovat v místech průchodu, na schodištích apod.

Nepoškozujte zařízení. Hlídejte si vlastní věci.

Zdržte se veškerého jednání, které by mohlo mít za následek poškození nebo zničení vybavení O2 universa, Organizátora, jejich partnerů a ostatních účastníků. Jako účastník akce nesete plnou hmotnou zodpovědnost za škody, které způsobíte. Ztracené věci budou k vyzvednutí v šatně nebo v informačním stánku festivalu, kam také můžete odnášet cizí věci, které najdete. Na festival doporučujeme nenosit a bez dozoru nenechávat cenné věci. Organizátoři nenesou zodpovědnost za případné krádeže.

Dodržujte zákony ČR, další právní normy i vyhlášky Městského úřadu.

Zejména upozorňujeme na nutnost dodržování věkové hranice 18 let pro konzumaci alkoholu. Starším 18 let připomínáme jejich zodpovědnost, aby neobjednávali alkohol pro mladší kamarády. Zjevná podnapilost je porušením pravidel účasti.

Související posty
humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2023

Jaký byl HumbookFest 2023? Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa a označení, který je uveden u každého alba. Stáhněte si fotky od Matěje Hoška @mattesh Stáhněte si fotky od Evy Měcháčkové @eveanimal Stáhněte si fotky od Kláry Mithové @clara.photohgraphy Stáhněte […]

videa
VLOG #HumbookFest2022

„HumbookFest je akce, na kterou můžete přijít v korunce a nikomu to nepřijde trapné, naopak vám všichni pochválí šaty a ještě se s vámi vyfotí.“ Tak si v Makynině vlogu užijte akci, o které lidi říkají tak krásné věci. Letos jste udělali parádní atmosféru a my vám za to DĚKUJEME 🙏❤️

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2022

Jaký byl HumbookFest 2022? V nových prostorech, ale pořád hlavně o knihách a potkávání se. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.