HumbookFest - FAQ

O HumbokFestu

Co je to HumbookFest?

HumbookFest je knižní festival pro fanoušky young adult, který se koná každý rok na podzim v Praze. Kromě programu se zahraničními a českými autory nabízí také bohatý doprovodný program, a to nejen pro fanoušky čtení. Pro více informací o aktuálním ročníku sledujte náš Facebook.

Kdo HumbookFest pořádá?

Pořadatelem festivalu je Albatros Media a.s.

Kdy a kde se koná letošní ročník?

Šestý ročník HumbookFestu se bude konat 2. října 2021 v Kongresovém centru v Praze. Potvrďte účast na oficiální události.

Jaký je program letošního ročníku?

Program letošního ročníku postupně zveřejňujeme v sekci Program.

Kdo letos přijede?

Všechna jména postupně zveřejňujeme v sekci Autoři.

Jak se na HumbookFest dostanu?

Kongresové centrum (dále KC) se nachází na adrese 5. května 1640/65, Praha 4–Nusle. Nejlépe se sem dostaneš červenou linkou metra C. Zastávka se jmenuje Vyšehrad a je přímo u KC. Linka C vede i přes Hlavní nádraží (pro ty, kteří přijedou vlakem) a zastávku má i na Florenci (zde staví autobusové spoje).

Pro rychlejší průběh odbavení (i vzhledem k nutnosti kontroly v rámci COVID opatření) máme letos dva vchody: chod č. 5 pro držitele základních vstupenek a vchod č. 10 pro VIP vstupenky. Vchod č. 5 je v KC na straně blíže k výstupu z metra C Vyšehrad, vchod č. 10 je na druhé straně budovy (tedy při výstupu z metra C Vyšehrad nejít rovně, ale budovu Kongresového centra obejít zleva, směrem k parkovišti u KC).

Vstupenky

Kdo potřebuje lístek na HumbookFest?

Lístek potřebuje každý návštěvník včetně dětí od 6 let. Mladším dětem ale účast nedoporučujeme, obsazenost prostor pro ně nebude vhodná. Vstup s kočárkem také nedoporučujeme.

Jaká je cena a jaké typy vstupenek nabízíte?

Vstupenky na HumbookFest 2021 se prodávají na Ticketstream. K dispozici jsou 2 typy lístků: Základní lístek, který slouží jako vstup na veškerý program festivalu kromě autogramiády Lin Riny, stojí 649 Kč. VIP lístek, který navíc umožní vstup na autogramiádu Lin Riny, bude mít samostatný vchod a zároveň obsahuje VIP tašku s dárky včetně exkluzivní reading copy, stojí 1 199 Kč. Více informací o vstupenkách najdete v sekci Vstupenky.

Mohu si lístek koupit i na místě?

Bohužel ne, vstupenky se budou prodávat pouze v předprodeji.

Máte výhodné vstupné pro držitele průkazu ZTP/P?

Držitelům průkazu ZTP/P, kteří potřebují doprovod, stačí jen jedna vstupenka, doprovod je zdarma. U VIP lístků má doprovod obyčejný vstup bez dárků, může samozřejmě jít na autogramiádu Lin Riny, ale nemůže si přinést vlastní knihy. Další slevy nenabízíme.

Bude možné si VIP tašku koupit i samostatně, bez nutnosti pořízení VIP lístku?

Ano, omezený počet VIP tašek bude v prodeji i v rámci Humbook stánku, nicméně pořízení VIP lístku vyjde výhodněji než základní vstupenka s VIP taškou.

Dostanu se se základní vstupenkou na nějakou autogramiádu?

Se základním lístkem jsou přístupné autogramiády českých autorů, na autogramiádu Lin Riny potřebujete VIP vstupenku.

Budu si moci na místě koupit knihy a merch?

Jako vždy chystáme stánek, ve kterém najdeš vše s 20% slevou. Tentokrát ale nebude jen offline, ale také online. Stejná sleva bude i na e-shopu albatrosmedia.cz, a to až do neděle. Slevový kód pro online akci zveřejníme s jejím začátkem v pátek 1. 10. 2021 ve 12:00.

COVID

Co se stane, když bude kvůli restrikcím akci nutné nakonec zrušit?

V takovém případě vám samozřejmě vrátíme vstupné v plné výši.

Co kdybych skončil/a v nucené karanténě těsně před HumbookFestem?

Při nákupu vstupenky je možné si ji připojistit. Stojí to sice něco málo navíc, ale máte jistotu, že pokud se akce nakonec nebudete moct zúčastnit (například i z důvodu jiné nemoci než covidu), vstupné vám bude v plné nebo alespoň téměř plné výši vráceno.

Jak bude řešeno, aby byl HumbookFest bezpečný z hlediska COVIDu?

Při vstupu se bude muset každý návštěvník prokázat platným PCR nebo antigenním testem, platným očkováním, nebo imunitou po prodělání covidu. To se samozřejmě vztahuje i na nás a celý organizační tým a personál. Budeme v maximální míře na místě kontrolovat dodržování opatření, ale chovat se zodpovědně bude samozřejmě i na vás.

Budu muset celou akci strávit v respirátoru?

Bohužel, pokud takové opatření bude v době konání HumbokFestu stále platit, bude to nutné (s výjimkami konzumace občerstvení). Snažili jsme se tohle ale zohlednit i v rámci sestavování programu a mezi besedami budou větší pauzy než v předchozích letech. Budete tak mít větší možnost dojít se kdykoli provětrat ven a pak se zas vrátit. My se na HumbookFest neuvěřitelně těšíme, na to, že budeme konečně spolu a s vámi. Zrovna nošení respirátoru asi nebude naše nejhezčí vzpomínka, ale věříme, že nám i vám to vynahradí možnost potkat se a užít si jedinečnou knihomolskou atmosféru 😉

Humbook stánek

Jak to letos bude se stánkem?

Humbook stánek bude letos offline na HumbookFestu i online na albatrosmedia.cz Ten onlinový otevře dokonce už v pátek 1. října ve 12:00 a bude k dispozici až do neděle.

Jaká bude sleva?

V obou stáncích bude 20% sleva, kód pro online stánek nasdílíme s jeho otevřením.

Bude se lišit nabídka v online a offline stánku?

Bude. Na albatrosmedia.cz platí sleva na celý e-shop.

Co si budu moci koupit?

Kromě knih nabídneme i hromadu merche. Těšte se na komplet sadu s knihomolkou Hedvikou, novou Humbook tašku, záložky, svíčky, nálepky a online i offline nabídneme i omezené množství VIP tašek s reading copy podzimní novinky.

Bezpečnost a přístupnost

Jak je HumbookFest zabezpečený?

Prostory festivalu jsou hlídány bezpečnostní službou. Při každém vstupu do prostor festivalu má bezpečnostní služba právo zkontrolovat platnost tvé identifikační pásky a provést kontrolu, zda nevnášíš dovnitř nebezpečné či nepovolené předměty.

Je HumbookFest bezbariérový?

Ano, prostory HumbookFestu jsou bezbariérové.

Můžu na Humbookfest vzít svého psa?

Bohužel ne, svého psího kamaráda nech pro tentokrát doma. Povolena nejsou ani jiná zvířata.

Co všechno je na HumbookFestu zakázáno?

Do prostor festivalu je zakázáno vnášet nadměrné batožiny, zavazadla, kola, koloběžky a jiné dopravní prostředky. Je přísně zakázáno vnášet do prostor festivalu jakékoliv alkoholické nápoje, skleněné nádoby včetně lahví, dále plechovky, hořlaviny: spreje, leptavé, výbušné, barvicí nebo hořlavé (např. parfémy nad 200 ml), zbraně jakéhokoliv druhu vč. nůžek a úderových zbraní (povoleny jsou neostré falešné zbraně, které jsou součástí cosplaye, musí být však naprosto bezpečné), psychotropní látky, předměty ohrožující bezpečnost, pyrotechnické předměty: ohňostroje/rachejtle, světlice, dýmovnice či odpalovací zařízení, otevřený oheň, laserová ukazovátka, magnetofony, profesionální fotoaparáty, filmové kamery a videokamery. Dále platí zákaz vnášení či vodění zvířat. Bez předchozí dohody s pořadatelem je zakázáno rozdávat či umisťovat na HumbokoFestu jakékoli propagační, reklamní materiály, rasistické, hanlivé, vulgární či jiné materiály odporující dobrým mravům, materiály propagující politickou stranu nebo hnutí či jakékoliv politicky zaměřené materiály, materiály, které by propagovaly osoby, jež nejsou oficiálními partnery pořadatele. Opatření proti šíření nákazy COVID 19 se řídí aktuálními platnými předpisy vlády.

Další informace

Jaký je oficiální hashtag festivalu?

Oficiální hashtagem letošního ročníku je #humbookfest2021

Můžu na festivalu fotit a natáčet?

Program festivalu můžeš bez omezení fotit i natáčet, všichni návštěvníci HumbookFestu svou účastí navíc souhlasí s pořizováním obrazových a obrazovo – zvukových záznamů pro účely propagačního, komerčního, tiskového, rozhlasového, televizního nebo obdobného zpravodajství, ve smyslu ust. § 84 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. Občanského zákoníku.

Bude mě na festivalu někdo fotit a natáčet?

Účastí na HumbookuFestu, ve smyslu ust. § 84 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. Občanského zákoníku, souhlasíš s pořizováním obrazových a obrazovo – zvukových záznamů pro účely propagačního, komerčního, tiskového, rozhlasového, televizního nebo obdobného zpravodajství.

Můžu si přinést z domu knížky na podpis?

Ano, můžeš si vzít vlastní knihy. Pokud neuneseš vše, tak na místě bude velký stánek s knihami nejen od autorů, kteří se představí na festivalu.

Kdy a kde si mohu nechat podepsat knihy?

Autogramiády českých autorů budou probíhat během celého festivalového dne dle programu, autogramiáda Lin Riny proběhne odpoledne a vstup na ni mají držitelé VIP lístků.

Bude na HumbookFestu šatna?

Ano, šatna bude v provozu po celou dobu konání festivalu a je zdarma. Na plánku najdete její umístění.

Dá se na HumbookFestu platit kartou?

Platit kartou můžeš na Humbook stánku s knihami a merchem a také jídlo a pití lze zaplatit kartou.

Bude se na HumbookFestu prodávat jídlo a pití?

Na HumbookFestu můžeš navštívit stánky s jídlem a pitím. V nabídce občerstvení budeme pamatovat i na bezlepkáře a vegany.

Související posty
videa
Radši bych… Čeští autoři se ptají Lin Riny

V rámci příprav na HumbookFest 2021 pro vás čeští autoři vymýšleli záludné otázky inspirované jejich knihami (mrkněte na videa v eventu na Facebooku) My jsme je všechny posbírali a položili je i Lin Rině. Souhlasíte s tím, co si vybrala?

videa
VLOG #HumbookFest2021

Konečně spolu! Maky natočila vlog z HumbookFestu (Áňa poctivě reportovala počasí), který byl po dvou letech zase offline a bylo to skvělé. Děkujeme všem, kteří tam byli s námi.

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2021

Jaký byl HumbookFest 2021? Skvělý nejen proto, že jsme byli konečně spolu. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.