HumbookFest - FAQ

O HumbookFestu

Co je to HumbookFest?

HumbookFest je knižní festival pro fanoušky young adult, který se koná každý rok na podzim v Praze. Kromě programu se zahraničními a českými autory nabízí také bohatý doprovodný program, a to nejen pro fanoušky čtení. Pro více informací o aktuálním ročníku sleduj náš web, Facebook, Instagram a TikTok.

Kdo HumbookFest pořádá?

Pořadatelem festivalu je Albatros Media a.s.

Kdy a kde se koná letošní ročník?

Sedmý ročník se bude konat v prostoru O2 Universum v sobotu 26. listopadu. Potvrďte účast na oficiální události.

Jaký je program letošního ročníku?

Program letošního ročníku postupně zveřejňujeme v sekci Program. Těšit se můžeš na besedy se zahraničními i českými autorkami a autory, bookstagramery, booktokery a zkrátka dalšími osobnostmi pohybujícími se ve světě knih. Do prostor O2 Universa začneme pouštět cca v 9:00, první besedy začnou v 10:00. Jedno je jisté, program bude letos skutečně nabitý.

Kdo letos přijede?

Všechna jména postupně zveřejňujeme v sekci Autoři.

Jak se na HumbookFest dostanu?

O2 Universum najdeš na metru B, stanice Českomoravská. Dojet se dá i tramvají – zastávka Aréna Libeň Jih. Nedaleko je také vlakové nádraží Praha Libeň. Mapu okolí najdeš tady.

Zaparkovat se dá v OC Harfa přímo vedle O2 Universa. Parkování je zde i o víkendech sice zpoplatněno, ale jsou možnosti, jak ho mít zdarma. Stačí, když pošleš někoho na nákup vánočních dárků. Více informací o parkování v obchodním centru najdeš tady. Společně se vstupenkou na HumbookFest lze také přímo v síti TicketMaster zakoupit parkovací kartu do Parkovacího domu O2 Arény, stojí 400 Kč na celý den.

O2 Universum je bezbariérové – bezbariérové vstupy jsou situovány od tramvajové zastávky z ulice Českomoravská.

Do O2 Universa se vstupuje hlavním vstupem, který se nachází ve 2. podlaží, z ulice Českomoravská nebo od tramvajové zastávky z ulice Českomoravská. Tento vstup do O2 Universa je zajištěn 12 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Vstupenky a autogramiády

Jak je to se vstupenkami a podmínkami autogramiád?

Aktuální informace o dostupnosti vstupenek a odkazy na jejich koupi najdeš v sekci Vstupenky.

Stejně jako loni máš možnost si letos koupit základní nebo VIP vstupenku. A to dokonce za stejnou cenu jako loni. Tedy základní vstupenku za 649 Kč a VIP za 1199 Kč. Součástí VIP vstupenky je automaticky vstup na autogramiádu zahraničích autorek a dárková plátěná taška plná dárků (viz níže).

Na četná přání jsme nicméně letos přeci jen udělali změny – přidali jsme ještě jeden typ vstupenky, a to základní s autogramiádou. Zakoupením této vstupenky si kupuješ vstup na HumbookFest a vstup na autogramiádu zahraničních autorek. Tento lístek koupíš za 849 Kč.

A to ještě pořád není všechno! Víme, že někteří z vás pojedou z daleka a budou v podvečer spěchat na vlak či autobus zpět domů. Autogramiáda zahraničních autorů se historicky vždy poměrně protáhla a tak ji letos rozdělíme na dvě části.

VIP vstupenku (tedy vstup na HumbookFest, vstup na autogramiádu a plátěnou tašku s dárečky) si tak můžeš koupit ve dvou variantách – dopolední (s autogramiádou 10:30 – 12:00) a odpolední (s autogramiádou od 18:00 a s předpokládaným koncem 21:00). Přímo na dopolední autogramiádě navíc bude zajištěn prodej knih obou zahraničních autorek a ty se tak nemusíš bát, že pokud si je nepřineseš s sebou, musíš hned ráno běžet do fronty do stánku s prodejem knih a pak hned do další fronty na podpis.

Pozor! VIP vstupenky a vstupenky základní + autogramiáda lze koupit pouze online. Je to z toho důvodu, abychom díky mailové komunikaci mohli lépe organizovat výdej VIP tašek a pokyny pro samotné autogramiády. Výše uvedená cena lístků platí pouze měsíc od startu prodeje, od 21. 10. 2022 stoupne cena o 50 Kč u každého druhu lístku.

Základní vstupenky si letos budeš moct koupit i na místě, v den konání akce.

Máš-li průkaz ZTP/P cena vstupenky se pro tebe nemění, tvůj doprovod má pak vstupenku za 1 Kč. A to čistě proto, aby vstupenku měl, prošel turniketem a my jsme přesně věděli, kolik máme na akci lidí.

Co najdeš v dárkové tašce?

Kromě samotné plátěné tašky s vizuálem HumbookFest 2022 ještě tyhle dárečky:

 • reading copy chystané young adult knižní pecky
 • vonná svíčka – limitovaná edice HumbookFest 2022
 • knihomolské nálepky – limitovaná edice HumbookFest 2022
 • dvě placky – limitovaná edice HumbookFest 2022
 • poznámkový blok Albi
 • dvě energetické tyčinky DM
 • balíček chipsů Racio
 • voucher na nákup v e-shopu www.albatrosmedia.cz

Celková hodnota tašky je 1300 Kč.

Co čeští autoři a tvůrci? Jak je s autogramiádami u nich?

I tady nás letos čeká novinka. Čeští účinkující nebudou mít klasické autogramiády, které někdy mohou působit trochu neosobně. Rozhodli jsme se tentokrát vyzkoušet formát meet & greet. Co to znamená? Každý autor, autorka nebo třeba HumbookTeam budou mít jasně vymezený čas a místo, kde je po celý daný čas najdeš. Zastavit se tak za nimi můžeš hned na začátku, a nebo si počkat až na konec. A vychytat tak chvíli, kdy nebudeš muset čekat hodinu ve frontě na podpis a fotku. Čeští autoři nejsou vázáni na VIP vstupenky, můžete se stavit pro podpis všichni.

Bude možné si VIP tašku koupit i samostatně, bez nutnosti pořízení VIP lístku?

Ano, omezený počet VIP tašek bude v prodeji i v rámci online Humbook stánku, nicméně pořízení VIP lístku vyjde výhodněji než základní vstupenka s VIP taškou.

Budu si moci na místě koupit knihy a merch?

Jako vždy chystáme stánek, ve kterém najdeš vše s 20% slevou. Opět nebudeme jen offline, ale také online. Stejná sleva bude i na e-shopu albatrosmedia.cz, a to od pátku až do neděle. Slevový kód pro online akci zveřejníme s jejím začátkem v pátek 25. 11. 2022 ve 12:00. Sortiment v online a offline stánku se může mírně lišit (jiná nabídka knih a merche, sleva v online stánku bude platit na celý web albatrosmedia.cz apod.)

Můžu si přinést z domu knížky na podpis?

Ano, můžeš si vzít vlastní knihy. Pokud neuneseš vše, tak můžeš knížky na podpis pořídit na místě se slevou.

Další informace

HumbookFest a COVID

Samozřejmě všichni doufáme, že nenastane podobná situace jako v předešlých dvou letech. Pokud by se HumbooFest musel z důvodu vládních opatření zrušit, zakoupené vstupenky bude možné vrátit.

V současné době NEJSOU žádná limitující opatření pro konání hromadných akcí.

 • Je povolena 100 % kapacita diváků.
 • Není nutné mít uvnitř haly nasazenou ochranu nosu a úst.
 • Není nutné se při vstupu prokazovat bezinfekčností na covid-19.

Raději ale společně s námi sleduj aktuální situaci, a pokud by se něco změnilo, budeme o tom informovat na našem webu a sociálních sítích.

Co vše bude na místě k dispozici (stánky, jídlo a pití atd.)?

Na místě bude zajištěn prodej pití i jídla a neboj, pamatujeme i na bezlepkáře, vegany apod. Samozřejmostí je chill zóna, stánek s prodejem knih a merche (s možností platit hotově i kartou), nebo herní zóna powered by Albi. Těšit se můžeš i na fotokoutky a další zábavu.

Co když s sebou budu mít větší batoh nebo tašku a nebudu je chtít celý den tahat?

V prostorech bude samozřejmě šatna na kabáty, bundy a menší batohy a tašky.

Cenné či objemné věci a zavazadla lze po dobu konání akce je uložit do úschovny (Depozitu), kterou najdeš  vlevo od vstupu do O2 Universa (ve směru ke Galerii Harfa). Platba je možná pouze v hotovosti.

Orientační ceník:

 • malé předměty: 20,- Kč (např. nůž, deštník, potraviny)
 • střední předměty: 50,- Kč (např. menší batoh, taška, skládací kočárek)
 • cenné a velké předměty: 100,- Kč (např. notebook, tablet, fotoaparát, kufr, krosna)

Depozit je prostorově omezen a slouží především pro úschovu nadrozměrných zavazadel (větších než 40x30x20 cm) a dalších předmětů, s kterými není možné vstoupit do O2 Universa.

Je něco, co si s sebou brát nemám?

Do O2 universa není dovoleno vnášet:

 • alkohol
 • potraviny a nápoje (s výjimkou doložených zdravotních důvodů)
 • lahve, nádoby všeho druhu (skleněné či PET lahve, plechovky, dózy apod.)
 • natlakované předměty
 • sklo či skleněné předměty
 • drogy, toxické a omamné látky
 • výbušné látky (trhaviny, třaskaviny a výbušné hořlaviny)
 • hořlaviny
 • parfémy – nad obsah 100 ml
 • laky nebo deodoranty ve spreji – nad obsah 100 ml
 • nadměrná zavazadla (větší než 40 x 30 x 20 cm)
 • zbraně (bodné, sečné, střelné apod.), nůžky
 • tyče (např. selfie tyč, násady, žerď na vlajku apod.)
 • nenošené oděvy
 • notebooky, tablety, jakékoliv druhy záznamových zařízení, a to datových, obrazových i zvukových (výjimky uděluje zpravidla pořadatel akce). Zákaz vnášení notebooků, tabletů a podobných přístrojů se netýká návštěvníků VIP prostor.
 • profesionální fotoaparáty s odnímatelným objektivem (povolené jsou pouze malé kapesní fotoaparáty)
 • dalekohledy
 • deštníky (s výjimkou skládacích v případě deště)
 • dětské kočárky (včetně tzv. „golfových holí“)
 • jízdní kola, koloběžky (aj. dopravní prostředky či sportovní pomůcky a náčiní)
 • ambush (tzv. záškodné) marketingové produkty
 • politické a reklamní materiály (do VIP prostor je možno vnášet reklamní materiály po předchozím souhlasu provozovatele O2 universa)
 • jiné nebezpečné předměty, které by mohly způsobit škodu na zdraví nebo majetku, jak O2 universa, tak pořadateli akce a návštěvníků. O nebezpečnosti jednotlivých předmětů má právo rozhodnout provozovatel O2 universa nebo pořadatel akce.

A co děti a mazlíčci?

Do O2 Universa je zakázán vstup zvířat, vyjma asistenčních zvířat.

HumbookFest 2022 je určen především pro čtenáře young adult. Úplně malé děti si tak akci nejspíš neužijí, ale navštívit ji samozřejmě mohou. Děti do 8 let věku mají vstupenku za 49 Kč.

Jaký je oficiální hashtag festivalu?

Oficiální hashtagem letošního ročníku je #humbookfest2022

Můžu na festivalu fotit a natáčet?

Program festivalu můžeš bez omezení fotit i natáčet, všichni návštěvníci HumbookFestu svou účastí navíc souhlasí s pořizováním obrazových a obrazovo-zvukových záznamů pro účely propagačního, komerčního, tiskového, rozhlasového, televizního nebo obdobného zpravodajství, ve smyslu ust. § 84 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. Občanského zákoníku.

Bude mě na festivalu někdo fotit a natáčet?

Účastí na HumbookFestu, ve smyslu ust. § 84 a násl. zákona č. 89/2012 Sb. Občanského zákoníku, souhlasíš s pořizováním obrazových a obrazovo-zvukových záznamů pro účely propagačního, komerčního, tiskového, rozhlasového, televizního nebo obdobného zpravodajství.

Související posty
videa
Radši bych… Čeští autoři se ptají Lin Riny

V rámci příprav na HumbookFest 2021 pro vás čeští autoři vymýšleli záludné otázky inspirované jejich knihami (mrkněte na videa v eventu na Facebooku) My jsme je všechny posbírali a položili je i Lin Rině. Souhlasíte s tím, co si vybrala?

videa
VLOG #HumbookFest2021

Konečně spolu! Maky natočila vlog z HumbookFestu (Áňa poctivě reportovala počasí), který byl po dvou letech zase offline a bylo to skvělé. Děkujeme všem, kteří tam byli s námi.

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2021

Jaký byl HumbookFest 2021? Skvělý nejen proto, že jsme byli konečně spolu. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.