HumbookFest - Autoři

Mary E. Pearson

web | instagram | facebook

Mary je autorkou několika velmi úspěšných knih. Již odmala chtěla být spisovatelkou, což se jí podařilo, neboť psaní knih se věnuje na plný úvazek. Žije v Carlsbadu v Kalifornii společně se svým manželem a dvěma zlatými retrívry, má dvě dospělé dcery. Ráda čte, lyžuje, vaří, chodí na dlouhé procházky a stará se o svou zahradu. Napsala již několik úspěšných knih, ale proslavila ji především série Kroniky Pozůstalých. Letos jí v CooBoo vyšel i Zlodějský tanec, první díl duologie ze stejného univerza jako její předchozí série.

Jay Kristoff

web | instagram | facebook

Jay se narodil v Perthu v Austrálii. Jako dítě rád a často hrál deskové hry a vášnivě četl. Poté vystudoval uměleckou vysokou školu. Nejdříve pracoval v reklamě, ale později se plně ponořil do vlastní literární tvorby. Žije v Melbourne se svou manželkou a psem. Proslavil se především trilogií Nikdynoc a sérií Illuminae, kterou napsal společně s Amie Kaufmanovou.

Martina Čekalová #HumbookStart2019

instagram | facebook

Martina Čekalová se o literaturu a knihy zajímala od útlého dětství. Uchvátily ji především žánry fantasy a sci-fi. I proto zasvětila literatuře a českému jazyku svá vysokoškolská studia. Psaní se aktivně začala věnovat v patnácti letech, svou tvorbu publikovala nejprve na online platformě Wattpad pod přezdívkou @radobyspisovatelka. V roce 2016 se na této platformě umístila na vítězných příčkách oficiální soutěže „The Wattys“ v kategorii Návyková četba. Bylo to právě s příběhem Město duší (zde publikovaného pod názvem Jiná DNA).

 

Kateřina Šardická

instagram | facebook

Narodila se v roce 1991 a v současnosti žije a tvoří v Brně. Vystudovala teorie a dějiny filmu na Masarykově univerzitě. V  minulosti pracovala jako příležitostná editorka, má za sebou tvorbu několika menších scénářů a nyní naplno a bez pudu sebezáchovy pracuje jako televizní dramaturg. Psaní se věnuje od svých patnácti let, Jejím prvním publikovaným románem je Zmizení Sáry Lindertové. Má slabost pro filmy na 35 mm páse, vyprávění všeho druhu a hnidopišské opravy cizích textů (nikdy ne vlastních).

Alžběta Bílková

instagram | facebook

Narodila se v roce 1994 v Praze. Vystudovala Dějiny evropské kultury na Katolické teologické fakultě při UK, kde nyní studuje i magistra. Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, poslechu hudby a podcastů, koukáním na filmy a seriály, pečení a příležitostně i keramice. Samotnému psaní se věnuje od dětství, v patnácti absolvovala psací workshop, který kompletně změnil její pohled na vyprávění příběhů. Její první knihou je Z Kouře a Kamene, který vyhrál první ročník soutěže Hvězdy inkoustu nakladatelství Fragment.

Petra Podolová

instagram

Narodila se roku 2000 a v současnosti dokončuje studium na Gymnáziu Ladislava Jaroše v Holešově. Psaní ji bavilo už odmala, ovšem pokud se nepočítá čtyřicetistránková epopej o ztraceném poníkovi napsaná ve druhé třídě pomocí voskovky, k nějaké větší akci ji pobídla až literární soutěž Hvězda inkoustu, jejíž třetí ročník vyhrála s textem Futurum. Velice pravděpodobně vás začne tajně odposlouchávat, pokud se před ní budete na veřejnosti bavit například o následujících tématech: četba, psaní, antika, psychologie, tvorba videí a čokoláda. Naplňuje ji zachycovat příběhy, ať už skrze čočku fotoaparátu nebo klávesnici u počítače.

Theo Addair

web | instagram | facebook

Autor bestselleru Muffin a čaj se narodil na Královských Vinohradech v Praze. Odmala byl jako pytel blech a jedině knížky ho dokázaly udržet v klidu. Dnes Theo Addair pracuje v advokátní kanceláři a krom psaní je jeho zálibou cestování a s ním spojený zájem o cizí jazyky. Se svými krátkými povídkami se umístil v několika literárních soutěžích včetně Ceny Karla Čapka. Jeho debutový román Muffin a čaj nakousl důležité téma homosexuality a zaznamenal u české mládeže ohromný úspěch. O rok později vyšlo pokračování nazvané Koláčky a spiklenci. Theo se však nebojí zabrousit i do jiných žánrů, letos na podzim vyjde jeho netrpělivě očekávaný fantasy román Ve stínu oskeruše.

Anna Musilová

instagram | facebook

Anna Musilová žije napůl v Praze a napůl ve městě perníku. Její temný psychothriller Černooká si na debut neznámé autorky získal u čtenářů nebývale nadšené ohlasy a příznivé recenze. Letos na podzim vyjde její nový román Tamařino souhvězdí a Anna se již nechala slyšet, že pracuje na další knize. Talentovaná mladá spisovatelka studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově a přivydělává si v Českém rozhlase. Dříve psala také do Cosmopolitanu nebo pro iDnes.cz. Její největší vášní jsou však knihy. Má slabost pro klasickou ruskou literaturu a nejraději by žila ve světě, kde je pořád podzim.

Pavel Callta

web | instagram | facebook | youtube

Pavel už v dětství propadl hudbě – v deseti letech začal hrát na piano, na kytaru se naučil na letním táboře. Od patnácti let zpíval se swingovým orchestrem. Nikdy ale nežil jen muzikou – 10 let závodně plaval, studoval grafický design nebo žurnalistiku, pracoval jako průvodce a delegát… Profesionálně se začal věnovat hudbě v roce 2012, v červnu 2015 vydal své autorské debutové album Momenty. Stěžejní momenty svého života, nejrůznější životní křižovatky, a především pořádnou porci inspirace a motivace vložil do své knihy Moje momenty, která vyjde na podzim 2019.

Raego

instagram | facebook | youtube

Raego, vlastním jménem Ladislav Pham, ještě nedávno vážil 130 kilo a i kvůli svému napůl vietnamskému původu na vlastní kůži zažil, co je to šikana. Dneska je z něj hvězda youtube, zpěvák, herec, rapper a moderátor v jedné osobě. Zanedlouho mu vyjde první kniha Věř, běž a dokážeš. Raego se v ní vyrovnává se svou nelehkou minulostí, ale především díky ní chce motivovat (nejen) svoje fanoušky na jejich cestě za spokojenějším já.

Veronika Kašáková

instagram | facebook

Veronika pochází z Vysoké Peci u Chomutova, kde od 4 let vyrůstala společně s bratrem Karlem v dětském domově. V roce 2014 napsala autobiografickou knihu Zpověď: Z děcáku až na přehlídková mola, která se dočkala hned čtyř dotisků a nedávno vyšla také jako audiokniha. V roce 2016 založila Nadační fond Veroniky Kašákové, který podporuje děti v dětských domovech tak, aby mohly žít plnohodnotný život a byly připraveny na překážky v běžném životě po opuštění dětského domova. V roce 2018 byla oceněna v kategorii sociální a zdravotní oblast včetně záchrany lidského života v anketě Ceny hejtmana roku Ústeckého kraje a dostala se do časopisu Forbes do sekce Mimořádné ženy a 30 pod 30. Znát ji můžeš také jako tvář kosmetické značky Oriflame.

Jan Mühlfeit

web | instagram | facebook

Jan Mühlfeit je globální stratég, kouč a mentor. Jeho osobním posláním je „pomáhat jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě odemknout svůj lidský potenciál”. Má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Na základě svých zkušeností vytvořil zcela unikátní metodiku pro jednotlivce i týmy zaměřenou na hledání a objevení vlastní výjimečnosti. Tento kurz vyučuje Mühlfeit v soukromém i veřejném sektoru po celém světě, koučuje vrcholové manažery z mnoha zemí. V roce 2017 vyšla jeho kniha Pozitivní leader, rok poté pak Odemykání dětského potenciálu, která je určena také studentům.

Zuzka Strachotová

web | instagram | facebook

Zuzka kráčí celý život jednou nohou v říši fantazie. Jakmile potkala fenomén jménem anime, byla to láska na první pohled, mimo jiné proto, že také nevěří na jednoznačné zlo a černobílé charaktery. Světy svých příběhů vnímá jako druhou realitu, z níž se jen velice nerada budí, její postavy jsou pro ni totiž přáteli, milenci i dětmi. S radostí propaří večer na kompu, zahradničí a věnuje se čínskému bojovému umění Wing Chun školy Ivan Rzounek’s WingChunKuen Research. Je autorkou dystopie Devět dní a Devět nocí, první díl vyšel také jako audiokniha, které propůjčil hlas Pavel Soukup. Na podzim jí vyjde povídka Gineah v antologii Ve stínu magie.

Jiří Dittrich

instagram

Jirka se narodil v roce 1996 v Praze, na jejímž okraji vyrostl. Svou první knihu začal psát v šestnácti letech, a když v roce 2015 odmaturoval, měl sepsané už texty pro první dvě knihy série Elementum. Již od mala měl určitou fantazii, která ho postupně posouvala. První známka spisovatelského potenciálu se objevila asi v jeho 11 letech, kdy vymyslel krátký scénář pro své kamarády, s kterými poté podle něj točili amatérský film. Co se však týká psaní jako takového, Elementum byla jeho první tvorba.

Krom psaní je i velkým čtenářem žánru fantasy, sci-fi, thriller a mystery. Mezi jeho oblíbené knižní série patří například Harry Potter, Odkaz dračích jezdců a všechny knihy Dana Browna.

Lena Valenová

instagram | facebook

Lena o sobě říká, že je Jihočeška s duší cestovatelky. Narodila se v Táboře a po studiích v Praze a ve Španělsku pracovala v Londýně, kde také napsala úvodní díl YA tetralogie Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři vydaný v létě 2016. Námět a postavy příběhu však vznikly už během jejího studia na gymnáziu. V té době se kromě psaní příběhů věnovala také hře na klavír, atletice a společenskému tanci. Složitá léta dospívání, období hledání sama sebe i každodenní přítomnost a vliv sociálních sítí ji inspirovaly k napsání interaktivního YA románu Cool Girl! V současné době žije (a píše) v New Yorku.

Pavel Renčín

instagram | facebook

Pavel Renčín začal psát už na konci devadesátých let a na kontě má devět románů a spóóóustu povídek. Je mistrem městské fantastiky a magického realismu, takže se už before it was cool věnoval žánrům tolik oblíbeným v young adult světě! 🙂 Dnes jeho příběhy najdete nejen v knihách, ale i v appce StoryMe. S inovativními formáty ostatně taky začal už před lety, když spolu se čtenáři psal na pokračování román Labyrint. Na Humbooku vám jistě prozradí, jak ovládnout říši fantazie tak skvěle a na tolik způsobů.

Lenka Dostálová

instagram | facebook

Lenka se narodila v roce 1992, číst začala nedlouho poté, psát ve třinácti a první rukopis dokončila ještě před osmnáctkou. První kniha u Fragmentu jí vyšla v roce 2016. Na kontě má dvě série – sci-fi Projekt Alfa a fantasy Dcery světla a temnoty. Kromě toho si její příběhy můžete přečíst i v appkách Storki a StoryMe. Na Humbooku se určitě všichni dozvíme, jak to dělá, že píše několik sérií, formátů a k tomu ještě sem tam povídku a že z toho všeho čtenářky a čtenáři jásají. 🙂

Tomáš Benda

instagram | facebook

Psaní mezi jeho koníčky dlouho nepatřilo a první knihu z vlastního zájmu si přečetl až po maturitě (nepočítáme-li všechny díly Mládí v hajzlu). Přesto se dnes živí jako copywriter a novinář a vedle toho svou humornou prózou baví čtenáře aplikace Story Me, kde jeho Citronáda a Deníček vášnivého řidiče Uberu patří k nejčtenějším příběhům. Papírově ale ještě žádnou knihu nevydal. Narodil se v roce 1995, vystudoval gymnázium Nad Štolou v Praze a Mediální studia na Fakultě sociálních věd UK.

Související posty
blog
Staňte se ambasadory HumbookFestu 2020!

Milujete knihy? Žijete literaturou? Jste knihomolové každým coulem? Došlo to u vás až do fáze, že máte vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříte tak své názory na knihy mezi lidi? Chcete se posunout dál a stát součástí největšího YA knižního festivalu u nás? Staňte se ambasadorem HumbookFestu […]

videa
Jaký byl HumbookFest2019
videa
#humbooktipy z festu