HumbookFest - Autoři

Alžběta Komrsková
HumbookStart

instagram | facebook

Alžběta Komrsková pochází z Opavy a v současné době studuje obor Anglický jazyk a literatura na Masarykově univerzitě v Brně. Tvůrčímu psaní se věnuje od dětství, v roce 2015 vyšla její povídka Sedmikráska ve sborníku DivergentCzech (CooBoo). Kromě psaní ráda maluje portréty, kreslí ilustrace ke svým příběhům a čte vše od historických románů po fantasy. Mimo to vede lekce jógy, zajímá se o starověké kultury a s nadšením navštěvuje muzea umění. Její kniha Dcera ztracených bohů se stala letošním HumbookStartem.

Kateřina Šardická

instagram | facebook

Narodila se v roce 1991 a v současnosti žije a tvoří v Brně. Vystudovala teorie a dějiny filmu na Masarykově univerzitě. V  minulosti pracovala jako příležitostná editorka, má za sebou tvorbu několika menších scénářů a nyní naplno a bez pudu sebezáchovy pracuje jako televizní dramaturg. Psaní se věnuje od svých patnácti let, má slabost pro filmy na 35 mm páse a vyprávění všeho druhu. Jejím prvním publikovaným románem je Zmizení Sáry Lindertové, které se stalo vítězem čtenářské ankety Knihy roku 2019 v kategorii Young adult kniha roku a Objev roku. V září 2020 jí vyjde druhá kniha s názvem Noci běsů.

Alžběta Bílková

instagram | facebook

Narodila se v roce 1994 v Praze. Vystudovala Dějiny evropské kultury na Katolické teologické fakultě při UK, kde nyní studuje i magistra. Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, poslechu hudby a podcastů, koukáním na filmy a seriály, pečení a příležitostně i keramice. Samotnému psaní se věnuje od dětství, v patnácti absolvovala psací workshop, který kompletně změnil její pohled na vyprávění příběhů. Její první knihou je Z kouře a kamene, který vyhrál první ročník soutěže Hvězdy inkoustu nakladatelství Fragment. Na podzim jí vyjde druhá kniha, mrazivá fantasy Kosti Mraza.

Theo Addair

instagram | facebook | web

Autor bestselleru Muffin a čaj se narodil na Královských Vinohradech v Praze. Odmala byl jako pytel blech a jedině knížky ho dokázaly udržet v klidu. Dnes Theo Addair pracuje v advokátní kanceláři a krom psaní je jeho zálibou cestování a s ním spojený zájem o cizí jazyky. Se svými krátkými povídkami se umístil v několika literárních soutěžích včetně Ceny Karla Čapka. Jeho debutový román Muffin a čaj nakousl důležité téma homosexuality a zaznamenal u české mládeže ohromný úspěch. O rok později vyšlo pokračování nazvané Koláčky a spiklenci. Theo se však nebojí zabrousit i do jiných žánrů, loni mu vyšel fantasy román Oskeruše. Letos na podzim se můžeme těšit na jeho pokračování s názvem Čtyřměstí a taky na povídku ve sbírce vánočních příběhů, která na podzim vyjde v Yoli.

Anna Musilová

instagram | facebook

Anna Musilová žije napůl v Praze a napůl ve městě perníku. Její temný psychothriller Černooká si na debut neznámé autorky získal u čtenářů nebývale nadšené ohlasy a příznivé recenze. Loni na podzim vyšel její nový román Tamařino souhvězdí a nyní Anna pracuje na další knize. Pokud se nemůžete dočkat, čekání vám zkrátí její ve sbírce vánočních příběhů, která na podzim vyjde v Yoli. Talentovaná mladá spisovatelka studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově a pracuje coby redaktorka české literatury v nakladatelství Euromedia, což pokládá za splněný sen.

Marika Pecháčková a Vít Klusák

instagram | facebook | web

Marika Pecháčková a Vít Klusák společně otevřeli doposud tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Marika je dokumentaristka a autorka knihy Kdo chytá v síti, která volně navazuje na filmový dokument Víta Klusáka V síti. Film o internetových predátorech a zneužívání dětí a teenagerů na internetu vyvolal už před uvedením velkou vlnu diskuzí o bezpečnosti v digitální době. Marika pak ve své knize téma ještě více rozvinula, dotkla se mimo jiné i kyberšikany a dala prostor k vyslovení se také predátorům.

Nofreeusernames

instagram | facebook | goodreads | web

Ola alias Nofreeusernames žije u své černé kočky Belmonda na Vsetíně, v domě, který hlídá velký medvěd a většinu místa zabírají knihy, LEGO a funko pop. Je absolventkou Informačních studií a knihovnictví na MUNI a už během školy zahájila svou kariéru kolem knih. Nejdřív jako členka skupiny Guerilla Readers, což byla její první zkušenost s marketingem a zejména sociálními sítěmi, později se dostala k práci v univerzitní knihovně ve Zlíně, chvíli podnikala, pracovala v knihkupectví a nakonec skončila v nakladatelství. Nikdy nevěřila, že napíše knihu, ale pak jí sedlo psaní chat fiction v aplikaci Storki, kterou četlo čím dál tím víc lidí. A právě z té nejpopulárnější Jsem tu a mám čokoládu vznikla její debutová kniha Navždycky. Veškerý autorský honorář Ola investuje do nákupu LEGA.

Pavel Bareš

instagram | facebook

Pavel Bareš žije dostatečně blízko Praze, aby se mohl považovat za Pražáka, ale zároveň dostatečně daleko, aby po něm v příměstských autobusech chtěli kupon na první pásmo. Ve dne je učitelem angličtiny, v noci zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a milovníkem vyprávěcích RPG. Nezpívá v kapele, ale kdysi jednu míval. Ze slohu dostával ve škole pětky za úniky od tématu. Dnes ho za ně kárají jeho redaktoři. V roce 2017 debutoval románem Projekt Kronos, na který navázal druhým dílem Kronovy děti. Meta je jeho prvním krokem mimo úspěšnou sérii, kterou vstoupil do české fantastiky.

Júlia Matulová

instagram | facebook | blog

Júlia Matulová se narodila na východě Slovenska, ale od sedmi let vyrůstala v Praze, kde žije dodnes. Příběhy ze své fantazie začala dávat na papír už v okamžiku, kdy se naučila psát. V osmnácti letech objevila Wattpad, webovou stránku pro amatérské spisovatele, na které mimo jiné vznikla i první verze Spící Beatrice. V roce 2019 se s příběhem Beatrice zúčastnila prvního ročníku soutěže CooBoo hledá talent a vyhrála. Díky tomu teď v rukou držíte tuto knihu. V současnosti se věnuje studiu na vysoké škole a zároveň pracuje jako lektorka matematiky. Ve volném čase kromě psaní ráda čte, peče a běhá.


Martina Čekalová

instagram | facebook

Martina Čekalová se o literaturu a knihy zajímala od útlého dětství. Uchvátily ji především žánry fantasy a sci-fi. I proto zasvětila literatuře a českému jazyku svá vysokoškolská studia. Psaní se aktivně začala věnovat v patnácti letech, svou tvorbu publikovala nejprve na online platformě Wattpad pod přezdívkou @radobyspisovatelka. V roce 2016 se na této platformě umístila na vítězných příčkách oficiální soutěže „The Wattys“ v kategorii Návyková četba. Bylo to s příběhem Město duší, které se stalo loňským HumbookStartem a vyhrálo i kategorii pro nejlepší českou YA v prvním ročníku čtenářských cen HumbookAwards. Nedávno vyšel druhý díl této série s názvem Město zrady.

Martin Šinkovský

Od narození ukrutně líný člověk, který sám nechápe, jak se dostal k psaní. Snad mu vyhovuje, že mu do toho lidi moc nekecají. Když přijde řeč na komiksy, stává se z něj urputný zastánce propracovaných scénářů a mnohovrstevnatých příběhů, které by rád napsal, ale naráží na to, že je prostě líný. Na univerzitě v Olomouci se přilepil na kreslíře TICHO762 a dodnes parazituje na jeho schopnostech. Mezi jejich společná díla patří Trikolora, Mlžný ostrov zbarvený do ruda, nebo Městečko Kytice.Momentálně tahle dvojka finišuje komiks Slavika 1: Kult tříhlavého prasete. A na podzim vyjde Martinovi v CooBoo samostatný román Průsvitní. Těšit se v něm můžeme na comeback upírů.

Karel Kovy Kovář

instagram | youtube | facebook | twitter

Karel Kovář, známý jako Kovy, je youtuber, vloger a v minulosti byl také let’s player. Pochází z Pardubic, kde ve svém pokojíčku natočil první video. YouTube mu pak převrátil život vzhůru nohama. Ve videích probírá aktuální společenská témata, politiku, odvrácenou stranu sociálních sítí či například bankovní půjčky. Jeho tvorba se zakládá na infotainmentu (propojení informací a zábavy) a snaží se bořit předsudky ve společnosti. V letech 2016, 2017 a 2018 dostal ocenění Videobloger roku. Jeho literárním debutem je velmi osobní knížka Ovšem, v níž se snaží inspirovat čtenáře k cestování a zájmu o dění kolem sebe. Popisuje zde klasické, i ne zcela tradiční výzvy, které provázely jeho dospívání. Na konci roku 2019 mu vyšla druhá knížka – iPohádka. V té se dozvíte, co se stane, když se pohádkové království připojí k internetu.

Luboš Kulíšek

instagram | youtube | tiktok | twitter

Luboš Kulíšek, známý též jako „Luboš Je Celkem Fajn“, je český youtuber a influencer. Pochází z Uherského Brodu na Moravě, kde s YouTube také začínal. Internetová videa mu následně změnila celý život. Po střední škole se přestěhoval do Prahy, kde se snaží dále rozvíjet svoji kariéru. Točí videa zaměřená na zábavu, cestování a módu. Knižně debutuje Lubošovou celkem fajn knížkou, ve které čtenářům představuje 10 důvodů, proč se stal youtuberem. Foto: © Ondřej Pýcha

Petra Podolová

instagram

Narodila se roku 2000 a vystudovala Gymnázium Ladislava Jaroše v Holešově, dále by ráda pokračovala studiem psychologie. Psaní ji bavilo už odmala, ovšem pokud se nepočítá čtyřicetistránková epopej o ztraceném poníkovi napsaná ve druhé třídě pomocí voskovky, k nějaké větší akci ji pobídla až literární soutěž Hvězda inkoustu. Její třetí ročník vyhrála s textem Futurum, v němž se čtenář dostává do dystopické Prahy roku 2120. Při míčových hrách má nepřekonatelný problém s chytáním míče, a proto se mnohem raději ve škole i v životě věnuje spíše společenským vědám, antice či tvorbě videí. Těmi by chtěla – podobně jako psaním – zachycovat příběhy. Protože právě příběhy jsou jedna z hlavních věcí, které ji nepřestávají fascinovat.

Karolína Bendová

instagram

Narodila se v Praze. Zprvu psala na amatérské sociální síti Wattpad pod pseudonymem Sweerty, kde ji objevilo hned několik nakladatelství. Její debutová kniha Clarity vznikla podle stejnojmenného příběhu na její stránce. Její další příběh o zakázaných vztazích, rodinném tajemství a nebezpečné lásce Nevěřte Hunterovi vyšel letos v lednu pod křídly nakladatelství Fragment

Lucie Zvěřová

instagram

Lucie Zvěřová se narodila v Praze roku 2001. První povídky začala psát již v devíti letech společně se svou starší sestrou. Od té doby napsala 3 knihy a nespočet kratších příběhů. Mezi její zájmy patří mimo psaní jízda na kole a horolezectví. Jelikož také ráda cestuje, učí se anglicky a německy, má i základy španělštiny a hebrejštiny. Nedá dopustit na svou rodnou Prahu a ráda prozkoumává její zákoutí. V září jí v nakladatelství CooBoo vyjde kniha Slzy jsou jen pro holky.

Související posty
blog
Staňte se ambasadory HumbookFestu 2021

Miluješ knihy? Žiješ literaturou? Jsi knihomol každým coulem? Došlo to u tebe až do fáze, že máš vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříš tak své názory na knihy mezi lidi? Chceš se posunout dál, poznat podobně „postižené“ 😊 duše a proniknout do zákulisí největšího YA knižního festivalu […]

videa
VLOG #HumbookFest2020

Letos točila vlog Maky! A jestli přemýšlíte o tom, proč se jí tak třese ruka a proč to má tak rozmazané, tak je to proto, že se pořád někde plížila a smála. 😁 Jestli chcete vědět, jak jsme si to v zákulisí užili, dejte si tuhle sedmiminutovku, zjistíte totiž i mimo jiné to, jak se […]

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2020

Letos nám chyběli živí diváci, ale i tak jsme si na místě udělali parádní atmosféru. Letošní ročník fotila Kristý Had Photo a podařilo se jí zachytit všechny ty rouškové i bezrouškové úsměvy a legraci, co jsme si na pódiu užili. Ještě jednou děkujeme, že jste se dívali, a kdybyste si náhodou chtěli dát fest celý […]