HumbookFest - Autoři

Mary E. Pearson

web | instagram | facebook

Mary je autorkou několika velmi úspěšných knih. Již odmala chtěla být spisovatelkou, což se jí podařilo, neboť psaní knih se věnuje na plný úvazek. Žije v Carlsbadu v Kalifornii společně se svým manželem a dvěma zlatými retrívry, má dvě dospělé dcery. Ráda čte, lyžuje, vaří, chodí na dlouhé procházky a stará se o svou zahradu. Napsala již několik úspěšných knih, ale proslavila ji především série Kroniky Pozůstalých. Letos jí v CooBoo vyšel i Zlodějský tanec, první díl duologie ze stejného univerza jako její předchozí série.

Jay Kristoff

web | instagram | facebook

Jay se narodil v Perthu v Austrálii. Jako dítě rád a často hrál deskové hry a vášnivě četl. Poté vystudoval uměleckou vysokou školu. Nejdříve pracoval v reklamě, ale později se plně ponořil do vlastní literární tvorby. Žije v Melbourne se svou manželkou a psem. Proslavil se především trilogií Nikdynoc a sérií Illuminae, kterou napsal společně s Amie Kaufmanovou.

Kateřina Šardická

instagram | facebook

Narodila se v roce 1991 a v současnosti žije a tvoří v Brně. Vystudovala teorie a dějiny filmu na Masarykově univerzitě. V  minulosti pracovala jako příležitostná editorka, má za sebou tvorbu několika menších scénářů a nyní naplno a bez pudu sebezáchovy pracuje jako televizní dramaturg. Psaní se věnuje od svých patnácti let, Jejím prvním publikovaným románem je Zmizení Sáry Lindertové. Má slabost pro filmy na 35 mm páse, vyprávění všeho druhu a hnidopišské opravy cizích textů (nikdy ne vlastních).

Alžběta Bílková

instagram | facebook

Narodila se v roce 1994 v Praze. Vystudovala Dějiny evropské kultury na Katolické teologické fakultě při UK, kde nyní studuje i magistra. Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, poslechu hudby a podcastů, koukáním na filmy a seriály, pečení a příležitostně i keramice. Samotnému psaní se věnuje od dětství, v patnácti absolvovala psací workshop, který kompletně změnil její pohled na vyprávění příběhů. Její první knihou je Z Kouře a Kamene, který vyhrál první ročník soutěže Hvězdy inkoustu nakladatelství Fragment.

Petra Podolová

instagram

Narodila se roku 2000 a v současnosti dokončuje studium na Gymnáziu Ladislava Jaroše v Holešově. Psaní ji bavilo už odmala, ovšem pokud se nepočítá čtyřicetistránková epopej o ztraceném poníkovi napsaná ve druhé třídě pomocí voskovky, k nějaké větší akci ji pobídla až literární soutěž Hvězda inkoustu, jejíž třetí ročník vyhrála s textem Futurum. Velice pravděpodobně vás začne tajně odposlouchávat, pokud se před ní budete na veřejnosti bavit například o následujících tématech: četba, psaní, antika, psychologie, tvorba videí a čokoláda. Naplňuje ji zachycovat příběhy, ať už skrze čočku fotoaparátu nebo klávesnici u počítače.

Další hosty zveřejníme brzy. Přidejte se na událost, ať vám nic neuteče.

 

Související posty
blog
Historicky první blogový článek od Míši

Čauky! Vítám vás u mého historicky prvního článku na blogu. WOW. Tak jsme se všichni dočkali. Protože jsme dostali naprosto skvělé dárky pro umělce od sponzorů, HumbookTeam se rozhodl, že představení těchto věcí nechá na mně. Že prý tomu rozumím. No, uvidíme a jdeme na to! Musím říct, že z dárků od mBank jsem byla […]

humbookfest
Druhým zahraničním hostem HumbookFestu 2019 je Jay Kristoff

Jdete 5. října na HumbookFest? (Už jste přihlášení na události? Jestli ne, tak se přidejte, exkluzivní info, soutěže, všechno kolem festu na jednom místě) My vám dnes dáme jeden důvod navíc, proč si ho letos nenechat ujít. Přijede Jay Kristoff! Jay se narodil v Perthu v Austrálii. Jako dítě rád a často hrál deskové hry a vášnivě […]

humbookfest
Prvním zahraničním hostem HumbookFestu 2019 je Mary E. Pearson

Jdete 5. října na HumbookFest? (Už jste přihlášení na události? Jestli ne, tak se přidejte, exkluzivní info, soutěže, všechno kolem festu na jednom místě) My vám dnes dáme jeden důvod navíc, proč si ho letos nenechat ujít. Přijede Mary E. Pearson! Mary je autorkou několika velmi úspěšných knih. Již odmala chtěla být spisovatelkou, což se […]