HumbookFest - Hosté

Autory HumbookFestu 2024 budeme postupně zveřejňovat na této stránce. Přidejte se na oficiální událost na Facebooku a nic vám neuteče.

Zahraniční autoři

Holly Black

Holly Black je známá a úspěšná spisovatelka fantasy knih pro děti a teenagery. Vyrostla v New Jersey a čtení a psaní milovala již odmalička. První kniha jí vyšla už v roce 2002. Jejím nejúspěšnějším dílem je Kronika rodu Spiderwicků. Pro dospělé čtenáře napsala titul Kniha noci. V roce 2018 vydala první díl bestsellerové série Krutý princ ze světa proradných víl. Na tuto sérii navázala duologií Ukradený dědic. Její romány byly přeloženy do 32 jazyků a prodávají se po celém světě. Holly žije s manželem, synem a svými kočkami v Massachusetts v domě, který prý skrývá tajnou místnost – knihovnu.

Photo by Sharona Jacobs

Becky Albertalli

Becky Albertalli je americká spisovatelka knih pro teenagery. Za svůj debutový román Já, Simon (vyšlo také jako Probuzení Simona Spiera) obdržela Cenu Williama C. Morrise, byla nominována na Cenu Andrewa Carnegieho a americkou Národní cenu za literaturu. Na knihu Já, Simon navazuje román Holka mimo rytmus (YOLI, 2019), ve kterém se autorka soustředí na Simonovu nejlepší kamarádku Leah. YOLI vydalo také ještě Podělaným navrch (2018) a Kate v záři reflektorů (2024). V současné době Becky žije se svou rodinou v Atlantě.

Photo by Decisive Moment Events

Elizabeth Briggs z vážných zdravotních důvodů na HumbookFest 2024 bohužel nepřijede.

Čeští autoři

Radek Starý

Youtuber a spisovatel. Narodil se v Ostravě, v roce 2011 spoluzaložil portál sophy.cz, který se na YouTube brzo etabloval jako kanál s novinkami z herního světa. Později pracoval pro televizní herní pořad Re-play a začal se věnovat natáčení vlastního obsahu na youtubovém kanálu Sterakdary. Jako spisovatel debutoval knihou Arila: Stříbrné město. Fantasy série pokračuje druhým dílem Arila: Poslední hvězda – a získala si obrovskou fanouškovskou základnu.

 

Vladimíra Šebová

Vladimíra Šebová je slovenská spisovatelka a bestsellerová autorka. Napsala trilogii Insomnia, která se dostala do žebříčků nejprodávanějších knih na Slovensku a byla nominovaná na literární ocenění. Kromě psaní knih také tvoří příběhy do videoher. Vladimíra žije a píše v Praze, vždy se šálkem kávy a po boku foxteriéra Dobyho.

 

 

Nofreeusernames

Ola alias Nofreeusernames žije u své kočky na Vsetíně, v domě, který hlídá velký medvěd a většinu místa zabírají knihy, LEGO a funko pop. Je absolventkou Informačních studií a knihovnictví na MUNI a už během školy zahájila svou kariéru kolem knih. Nejdřív jako členka skupiny Guerilla Readers, což byla její první zkušenost s marketingem a zejména sociálními sítěmi, později se dostala k práci v univerzitní knihovně ve Zlíně, chvíli podnikala, pracovala v knihkupectví a nakonec skončila v nakladatelství. Nikdy nevěřila, že napíše knihu, ale pak jí sedlo psaní chat fiction v aplikaci Storki, kterou četlo čím dál tím víc lidí. A právě z té nejpopulárnější Jsem tu a mám čokoládu vznikla její debutová kniha Navždycky, na kterou navázala dalšími třemi díly a feel good romantické příběhy plné chatů a fotek píše dál.

Karolína Meixnerová

Karolína Meixnerová, známá jako @cojezoe_ vystudovala bohemistiku a žurnalistiku na Karlově Univerzitě. Životní zkušenosti sbírala jako produkční, poté ji osud zavál na sociální síť TikTok, kde v červnu roku 2021 publikovala své první popularizační video o životě Boženy Němcové. Během krátké doby počty jejich sledujících několikanásobně vzrostly, Karolína k videím připojila besedy pro veřejnost i školy a dnes se popularizací české literatury 19. století úspěšně živí. Věnuje se převážně době národního obrození a osobnostem, jimiž jsou např. Karel Havlíček Borovský, Karel Hynek Mácha, Karolina Světlá, Jan Neruda nebo již zmiňovaná Božena Němcová.

Alžběta Bílková

Alžběta Bílková se narodila v roce 1994 v Praze. Vystudovala magisterský obor Dějiny evropské kultury na Katolické teologické fakultě při UK. Psaní se věnuje od dětství, její debutová kniha Z Kouře a kamene vyhrála první ročník soutěže Hvězda inkoustu u nakladatelství Fragment, po ní následovala slovanskou mytologií inspirovaná fantasy Kosti Mraza. Její povídky figurují v antologiích Nejkrásnější dárek (Yoli, 2020), Krásky a vetřelci (Epocha, 2021) a Všechny barvy duhy (Yoli, 2021). Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, filmové a seriálové tvorbě, hraním TTRPGs (většinou) jako Dungeon Master, v letních měsících působí jako vedoucí na dětském táboře. Společně s knižní bookstagramerkou a youtuberkou Zuzkou (@Zuzkaanotuje) natáčí a vydává podcast Holky jdou na draka, zaměřený na fantastiku.

Alena Štraubová

Alena Štraubová literaturu milovala už odmalička. Nejprve jen jako čtenář, později i jako tvůrkyně. Literatura se promítá do každého aspektu jejího života, proto se ji spolu s českým jazykem rozhodla studovat na Pedagogické fakultě UK v Praze. Momentálně své knižní nadšení předává i svým studentům jakožto učitelka českého jazyka a literatury na střední škole.

 

Adéla Rosípalová

Adéla Rosípalová příběhy tvoří prakticky bez ustání už od doby, co udržela tužku v ruce. Pochází z Mohelnice, v současnosti studuje českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a vášeň pro oba jazyky úročí i jako lektorka. Láska ke knihám ji přivedla i do knižní blogosféry, v níž se pohybuje od roku 2013. A pokud zrovna nečte ani nepíše, pravděpodobně se dívá na animáky, sedí u klavíru nebo cestuje po krásách Česka.

 

Petra Martišková

Petra Martišková – spisovatelka, lektorka dětí i dospělých, šéfredaktorka internetového magazínu pro ženy. Knížky si zamilovala jako docela malá holka a už ve dvanácti začala vymýšlet své vlastní příběhy. Ale k vydání první knížky vedla ještě dlouhá cesta, kterou si zkrátila studiem ekonomie a pedagogiky. Dnes je autorkou téměř třiceti knih pro dospívající čtenáře, mladé dospělé, fantasy, pohádek a dětských příběhů. Žije s manželem, synem a dcerou nedaleko Kadaně, do jejich rodinné party patří ještě praštěný pes a trhlá kočka.

Kateřina Ševčíková

Kateřina Ševčíková vystudovala žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Tvůrčímu psaní se věnuje od dětství, v roce 2015 jí vyšla povídka Hra ozvěny ve sborníku DivergentCzech. Jejím debutovým románem je young adult fantasy Přízraky noci, na které letos volně navázaly Temnoty hlubin. Miluje cestování a shromažďování knih, které potom nestíhá číst, a neustále trpí nutkáním něco tvořit.

 

Michaela Dopitová

Michaela Dopitová se narodila v Olomouci a momentálně studuje v Praze výzkumnou psychologii. Celá její rodina ráda čte, tudíž z ní nemohlo vyrůst nic jiného než knihomol. V devíti letech začala psát Harry Potter fanfikce, což byl její způsob vyrovnávání se s tím, že její nejoblíbenější série už nemá další pokračování. Vášeň pro psaní jí zůstala do dospělosti. V roce 2022 vyšel její debutový román Křídla vážky. Kromě psaní a čtení se věnuje také ilustrování.

 

Kristina Hlaváčková

Kristina Hlaváčková pochází z Prahy. Část svého dětství strávila s rodinou v Nigérii, kde začala psát, i když jen „do šuplíku“. První školní léta střídavě navštěvovala základní školu v Čechách a v Africe. Sice pochází z architektonické rodiny, ale tahle profese ji vážně minula. Na střední škole získala výběrové stipendium a strávila rok na škole v Minnesotě. Tady poznala jednu ze svých životních lásek – keramiku, a poprvé odmaturovala. Vystudovala humanitní vědy na Univerzitě Karlově. S nudou si moc nerozumí, takže má hromadu koníčků. Píše knihy, vyrábí a učí keramiku, překládá, kreslí, maluje, cestuje, lyžuje, hraje golf, fotí, je zdatný kutil a živí se jako profesionální kancelářská krysa. Různorodost ji baví i profesně. Prošla si vším možným od práce za barem a v kuchyni přes recepční, koordinátora překladů, redaktora a školního administrátora až po office manažera v architektonickém ateliéru. Překládala titulky seriálů pro MTV, na svém kontě má překlad několika knih pro děti a mládež, jako překladatelka spolupracuje s ČVUT. Píše epickou fantasy, detektivní urban fantasy, fantasy pohádky a humor. Baví ji vytvářet nové světy, vymýšlet příšerky a havěť všeho druhu. Nedá ani ránu bez dobré bojové scény. Jejím knižním debutem byla série Dračí oči, na kterou volně navazuje Dračí oheň.

Monika Seidlová

Monika Seidlová se narodila v roce 2000 v Praze. Během studia na gymnáziu zjistila, že přírodní vědy a logické myšlení není nic pro ni, a rozhodla se nastoupit na obor Český jazyk a literatura na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Její vášeň ke čtení ji později přivedla k příležitostným korekturám, redakci časopisu a práci v nakladatelství. Vždycky si říkala, že by bylo super napsat knihu, ale ta představa jí přišla strašně nereálná. Pak za ní ale přišla její šéfová s nápadem na společný projekt. Nakonec se z toho vyklubala kniha Můžeš říct: Miluju tě, do které po boku Nofreeusernames a Markéty Forejtové přispěla svojí novelou.

Markéta Forejtová

Markéta Forejtová byla vždycky jednou nohou ve světě. Vystudovala německé gymnázium, které si proložila studijním rokem v Belgii. V Praze ji nedokázala udržet ani její neustále se rozrůstající knihovna nepřečtených knih, a tak během bakalářského studia odjela do USA. Momentálně studuje magistra European Union Studies v Rakousku a nikoho už to nejspíš nepřekvapuje. Co ale překvapilo i ji samotnou byla tvorba novely do knihy Můžeš říct: Miluju tě. Ačkoli jazyky a knihy milovala už odmalička, doposud psala jenom poezii do šuplíku (nebo na Instagram). A protože dělat si z koníčků povinnost by mohlo být její druhé jméno, příležitost se spolupodílet na knize zkrátka nemohla odmítnout.

Foxorouš

Po pražských ulicích chodím jedině se sluchátky v uších – pravděpodobně mi zrovna hraje Aurora, The Lonely Island nebo The Paper Kites – zabalená v zemitých barvách a s vlasy v obličeji hledám zeleň mezi betonem. V hlavě si mezitím opakuju, co musím udělat, co je potřeba do práce, do školy, a všechno to stejně vždycky přehluší vtíravé myšlenky na nejnovější vývoj postav v knížce, co zrovna čtu. Největší radost mi pak udělá, když si můžu ty sluchátka vyndat a opustit zmatek v hlavě při setkání s některým z mých lidí.

 

Áňa z papíru

Říká se mi Áňo, Ani nebo Anče (Kubo, Hajnej). V mé knihovně najdete zastoupení většiny žánrů, ale úplně nejraději mám dystopie a fantasy. Jsem Blíženec, to znamená, že se ve mně neustále perou dvě různé osobnosti. Miluji cokoliv kreativního, ale mám problém se soustředit jen na jednu věc, tak se učím od všeho trochu. Nosím oblečení, které k sobě neladí, barvím si vlasy na všemožné odstíny a momentálně mám 19 tetovaček. Baví mě marketing a design všeho druhu. Uvnitř svojí hlavy mám svůj introvertský svět a jako malá jsem nechtěla být princezna, ale „důležitá“. Jó a miluju slony a hafany.

Tessa Carter

Každý mě zná jako tu extrovertní osůbku, co vlastní přes 20 paruk. Jo, to jsem fakt já. Pro lidi na Instagramu jsem Tessa, přátelé mi ale říkají Tery nebo Terko. Jsem knihomolka (kdo by to byl čekal) a nejradši čtu fantasy romantiky a contempo… jo a taky miluju dobrou hudbu (například Taylor Swift). V roce 2022 jsem dokončila Janáčkovu Konzervatoř jako baletka a tanec miluji stejně jako knihy a cosplaye. Když můžu vše spojit dohromady, je to nejlepší. Jsem kreativní člověk, který pořád musí něco dělat, jinak se nudí. Jsem pozitivní, hodná a to, co mě naplňuje, dělám s láskou. Nikdo není perfektní, ani já, a právě proto dělám cosplaye… protože mě baví, když můžu být někým jiným a můžu se přiblížit k něčemu krásnějšímu a dokonalejšímu.

Jindřiška Mendozová

Odmala jsem ráda četla a když jsem se naučila psát, tak i psala. Provázely mne nejrůznější knížky – Anna za Zeleného domu, Černý pasažér z Odyssea, Pět holek na krku nebo Kopretiny pro zámeckou paní. Do dnešní doby se můj seznam knih velice rozrostl a stejně tak i seznam napsaných knih, pro děti i pro YA. Při práci mě doprovázejí dva psi a tři kočky a jsou tak prvními svědky toho, jestli mi psaní jde od ruky nebo ne. A tak jeden z nich nemůže chybět ani na fotce.

 

Petr Hanel

Petr Hanel dal po letech práce v Nizozemsku na rady motivačních hesel ze sociálních sítí a rozhodl se jít si za svými sny. Místo teplého manažerského místečka dnes obráží filmové lokace, vede instagramový profil Klub psáčů a po večerech lituje svých rozhodnutí. Trpí zvrhlým perfekcionismem, kvůli kterému psal Hvězdy nezdravě dlouho. Nesnáší xenofoby, mizogynní neandertálce, přehnanou korektnost a poslední sérii Hry o trůny.

 

Iv Klier

Iveta se narodila v Praze, ale její srdce patří Asii. Už jako malá si neustále něco zapisovala do deníčku a později začala psát i krátké příběhy. Nejvíce času tráví v roztomilých kavárnách s knihou v ruce nebo popíjením oblíbeného bubble tea. Mimo jiné má ráda umění, návštěvu výstav a rozšiřování kolekce obrázků na své kůži. Sbírání gay romancí jí už nestačilo, a tak se rozhodla napsat svojí vlastní.

 

Nela Mičková

Nela Mičková se narodila roku 2005 v Praze, ale cítí se jako čistokrevná Severomoravanka, odkud sahají všechny její kořeny. Studuje na víceletém gymnáziu, kde plane nezdravou vášní k biologii. Vedle studia navštěvuje uměleckou školu, kde se věnuje prostorové a plošné tvorbě. Roku 2017 obdržela za svůj výtvarný příspěvek cenu mezinárodního festivalu Mene Tekel bojujícího proti totalitě. (Dále má nadšení do pečování o tělesné i duševní zdraví, zálibu nachází především v posilování a pilates, výživě, seberozvoji a spiritualismu.) Psaní knih je její vášní už od mala, svou první knihu dokončila ve třinácti letech, avšak jejím spisovatelským debutem se stala až young-adult fantasy Království v kameni.

Lucie Tringelová Kaňová

Lucie Tringelová Kaňová se narodila v roce 1982 v Hodoníně. Mnoho let psala jen do šuplíku a byla líná na tom cokoliv měnit. Se čtyřicítkou na krku se však rozhodla splnit si svůj sen – vydat knihu. Zatím se jí povedlo publikovat pouze díky literárním soutěžím – povídky a kratší prozaické texty. Dysto­pie Sladký život je její knižní debut – s tímto textem zvítězila v pátém ročníku soutěže CooBoo hledá talent. Mezi autorčiny oblíbené žánry patří horor a fantasy.

 

Dana Beranová

Dana Beranová pochází z Jičína. Po dvacítce zjistila, že město pro ni není, a odstěhovala se na vesnici, kde žije s manželem a všemožnou zvěří. Do Jičína jezdí za prací — pů­sobí jako radiologická asistentka. Debutovala fantasy románem Eva a Kniha poznání (2014). Její povídka „Nikdy neříkej nikdy“ vy­šla v antologii Žena se lvem (2016). V roce 2022 vydala první knihu o čarodějce Henice s názvem Zpěv straky. Kromě knih píše básně a písňové texty.

 

Marie Domská

Marie Domská pochází z Hulína a v současné době žije v Černé Hoře nedaleko Brna. Vystudo­vala učitelství a učí angličtinu na střední škole, vedle toho se věnuje nehtovému designu. Psát začala v patnácti letech převážně fantasy. Debutovala románem Sivá krev (2023). V poslední době se věnuje spíše sci‑fi a její povídky se od roku 2018 pravidelně objevují v časopisech XB-1, Pev­nost či v antologiích Mlok a ně­kolikrát získaly Cenu Karla Čapka. Cyklus Kchrat zahájila románem Nejasné hranice (2024), na který navazuje druhou částí s názvem Skryté ultimátum. Třetí kniha by měla vyjít na jaře 2025.

Zuzana Hartmanová

Zuzana Hartmanová už od útlého věku ví, že kniha je nejlepší přítel člověka, a tento vztah pilně utužuje. Pracuje v oddělení digitalizace Městské knihovny v Praze a momentálně je na mateřské dovolené. Debutovala povídkovým románem Noční labuť (2017), na který navázala románem Perutě noci (2019). S nadšením kritiků i fanoušků se setkala její série Krysy apokalypsy, tvořená knihami Před bouří (2020), Oko bouře (2021) a Bouřný úsvit (2022). Ve svém nejnovějším románu Kosti pod mechem (2024) — prvním díle stejnojmenné dilogie — se vrací do magického světa Accadu a vzdává poctu hrdinské fantasy.

Sára Topinková

Sáře bylo teprve šest let, když napsala svůj první příběh – byl o drsných vílách, které za odpoledne dokázaly postavit letadlo – a od té doby snila o tom, že jí jednou vyjde kniha. Aby se svému snu přiblížila, během dospívání četla všechno, co jí přišlo pod ruku, trénovala se psaním upířích romancí na Wattpadu a popsala tisíce stran svými deníkovými zápisy. Její prvotina Stačí mávnout křídly vyšla těsně před jejími devatenáctými narozeninami a stala se bestsellerem. Sáře také vyšly povídky ve sbírkách Z pera knihomolů (YA čtu, 2023) a 4 povídky (YA čtu, 2023). Na podzim jí vychází nový román, Pilná jako včelka (YA čtu, 2024).

Robert Čapek

Robert Čapek (* 1967) je didaktik, pedagog a psycholog. Během své pedagogické dráhy působil jako pomocný vychovatel a vychovatel, pomocný učitel ve zvláštní škole, učil na základních a středních školách. Na univerzitě v Hradci Králové učil pedagogické, psychologické a sociologické předměty. Je absolventem doktorského studia pedagogiky (UP v Olomouci) a pedagogické psychologie (UK Praha). V současnosti se věnuje hlavně vzdělávání učitelů. Jako lektor působí v různých školících organizacích a především přímo ve sborovnách s tématy, jako jsou vzdělávací strategie Líný učitel, suportivní a alternativní výukové metody, hodnocení a sebehodnocení, klima třídy a školy a další. Píše blog o vzdělávání, spolupracuje s Komenského institutem, vytváří moderní učebnice. Mezi jeho nejdůležitější knihy pro učitele patří publikace Moderní didaktika, Učitel a rodič: spolupráce, třídní schůzka, komunikace, Líný učitel: jak učit kvalitně a efektivně + další 3 díly, To by se učiteli stát nemělo, Uč jak umělec a se Štěpánkou Cimlovou Aby škola neškodila.

Štěpánka Cimlová

Ing. Štěpánka Cimlová (*1987) je influencerka a učitelka s bezmála 20 let praxe ve státních a soukromých vzdělávacích institucích v Česku a v zahraničí. Jako studentka prošla školskými systémy Kanady, USA a Francie. Jako učitelka českou základní školou, střední školou a učilištěm. Učila angličtinu, ekonomiku a informatiku. Jako součást managementu školy působila také na konzervatoři nebo na škole v indických Himálajích, za což byla oceněna audiencí u Dalajlámy. Kromě výuky zároveň přes 10 let pracovala v hudebním managementu a produkci. Vzděláním je manažerka (Vysoká škola ekonomická) a učitelka pro druhý stupeň a střední školy. V současné době provozuje hudební školu, kde vyučuje hru na klavír dle vlastní úspěšné metodiky Barevné klávesy. Na sociálních sítích je známá jako Štěkánka the Učitelka. Jejím tématem je osvěta o právech dětí ve školství a upozorňování na toxické pedagogické jevy.

Další účinkující

HumbookTeam

HumbookTeam is the new black! Tahle šestka žije Humbook, tvoří Humbook, je Humbook. Píše a natáčí, organizuje a setkává se, čte a čte. Společně vám chce ukázat, že young adult knížky jsou úžasné, mají kolem sebe skvělou komunitu a zaslouží si být víc vidět. HumbookTeam vede Ola alias Nofreeusernames a patří do něj Áňa z papíru, Marky Endlessbibliophile, Monča Iamabookoholic, Monča Foxorouš a Terka Tessa Carter. Počkat, říkali jsme šestka? Vlastně sedmička! Naším čestným členem je i namalovaná knihomolka Hedvika.

Kateřina Šardická

Narodila se v roce 1991 a v současnosti žije a tvoří v Brně. Vystudovala obor Teorie a dějiny filmu na Masarykově univerzitě. V minulosti pracovala jako příležitostná editorka, má za sebou tvorbu několika menších scénářů a nyní naplno a bez pudu sebezáchovy pracuje jako televizní dramaturg. Psaní se věnuje od svých patnácti let. Jejím prvním publikovaným románem je Zmizení Sáry Lindertové. Má slabost pro filmy na 35 mm páse, vyprávění všeho druhu a hnidopišské opravy cizích textů (nikdy ne vlastních).

Kateřina Hajžmanová

Katka je literární redaktorka nakladatelství CooBoo, samozvaná odbornice na Harryho Pottera a kromě toho taky překládá knížky a píše pro měsíčník Pevnost. Jako malá si předsevzala, že bude bydlet v domě z knih. To se nepovedlo, tak si jimi svůj byt alespoň pečlivě obkládá a pracuje s nimi na všech frontách. Nejradši čte fantasy, nejrůznější divnoknihy a dystopie – ty asi i proto, že ji zvráceně baví pozorovat, jak jiní lidi trpí, a říkat si, jak pěkně by se četlo ve světě, kde by kromě ní nikdo nezbyl.

Romana Bartáková

V nakladatelském oboru pracuje více než dvacet. Začínala v redakci jako asistentka, v nabírání zkušeností pokračovala v obchodním oddělní, aby zakotvila zpět v redakci jako výtvarná redaktora knižních obálek (a občasná posuzovatelka rukopisů). Vybalancovat často protichůdné představy a požadavky autorů, redaktorů, ilustrátorů, grafiků či marketingu na podobu obálky je někdy pořádný adrenalin, ale možná právě proto ji tato práce pořád nesmírně baví.

Sisiann Cosplay

Anička, vystupující na sociálních sítích jako sisiann_cosplay, je nadšená tvůrkyně, která oživuje knižní postavy svou tvorbou. Její vášeň pro čtení, šití a navrhování šatů se prolíná s láskou k fotografii a zpěvu. Každý její projekt je dobrodružstvím, které sdílí s přáteli, a každý okamžik je naplněn kreativitou a radostí. Její oblíbené motto zní: „Pro dobré fotky udělám cokoliv!”

 

Tom Juky a Ellen Cosplay

Český cosplay pár, který se cosplayi věnuje od r. 2018 resp 2020. Ona šije, styluje paruky a stará se o makeup. On dělá armory, zbraně a nepořádek. Společně tvoří a ztvárňují cosplayer z herního, filmového i komiksového světa – od Marvel charakterů, přes League of Legends či Last of Us až k Zaklínači nebo Vikingům. Se svými cosplayi podporují filmové openingy a herní eventy, dětské nebo charitativní akce, účastnili se jako hosté či porotci několika soutěží.

 

Ambasadoři Humbooku

Letošní ambasadoři jsou sehraná partička, která i tento rok pomáhá Humbooku dělat pořádný humbuk! Tvoří ji Áďa (@mujkniznisvet), Zuzka (@bookbug_cz), Terka (@annora_cte), Kája (@nikolohniv), Nela (@dabins_reading_diary), Anička (@sisiann_cosplay), Jirka (@jirkova_pout_knihami) a Adam (@book_adam_73).
Ačkoli je dělí věkové rozdíly, vzájemná vzdálenost stovek kilometrů či debaty, zda je lepší Brno nebo Ostrava, nikdy nejsou potichu a vždy najdou téma, o čem mluvit. Nejlíp jim jde společně brainstormovat na callech, nestíhat deadliny nebo pracovat na cosplayích v den akce. A jen tak mezi námi, mají v plánu převzít kontrolu nad HumbookTeamem (ale ambamaminám ani muk!)

 

Karolína Skácelová

Karolína Skácelová je knižní influencerka, vášnivá čtenářka a markeťačka. Ve svém volném čase čte rukopisy, hraje si se svým čtyřnohým parťákem a bojuje za vydávání YA knih s důležitou tématikou v češtině, její zásluhou jich několik vyšlo v nakladatelství Yoli. Literárně debutovala v povídkové sbírce Všechny barvy duhy, od té doby jí vyšly další dvě povídky.

 

 

Valerie Ulíková

Valerii Ulíkovou můžete znát z Instagramu jako Začítárnu. Mezi její oblíbené žánry patří fantasy, sci-fi a non-fiction, ale ráda si užije i nějakou roztomilou oddechovku. Ve volném čase také hraje deskovky, cestuje, vaří a pije matchu.

 

 

 

 

Související posty
humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2023

Jaký byl HumbookFest 2023? Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa a označení, který je uveden u každého alba. Stáhněte si fotky od Matěje Hoška @mattesh Stáhněte si fotky od Evy Měcháčkové @eveanimal Stáhněte si fotky od Kláry Mithové @clara.photohgraphy Stáhněte […]

videa
VLOG #HumbookFest2022

„HumbookFest je akce, na kterou můžete přijít v korunce a nikomu to nepřijde trapné, naopak vám všichni pochválí šaty a ještě se s vámi vyfotí.“ Tak si v Makynině vlogu užijte akci, o které lidi říkají tak krásné věci. Letos jste udělali parádní atmosféru a my vám za to DĚKUJEME 🙏❤️

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2022

Jaký byl HumbookFest 2022? V nových prostorech, ale pořád hlavně o knihách a potkávání se. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.