HumbookFest - Hosté

ZAHRANIČNÍ AUTOŘI

Margaret Rogerson

instagram

Když nepíše, věnuje se malování, čtení, hraní her, vaření pudinků nebo se prochází po lese a hledá žáby a houby. Ráda sbírá šály a dívá se na víc dokumentárních filmů, než je – podle některých – ve společnosti přijatelné. Žije v Cincinnati ve státě Ohio a jednoho dne by se chtěla přestěhovat ke strašidelnému lesu. Má ráda vše, co je zvláštní a podivné. V češtině jí vyšly fantasy Kouzla rodu Thornů a Vespertina – temná kněžka a obě získaly nálepku HumbookTip. Na podzim jí nakladatelství Fragment vydá i třetí knihu s názvem Magie havranů.

Samantha Shannon

instagram

Samantha pochází ze západního Londýna. Vystudovala anglický jazyk a literaturu na Oxfordské univerzitě na St. Anne’s College. Psát začala už v patnácti letech. V roce 2013 vydala román Kostičas, první knihu z plánované sedmidílné série, který záhy po vydání obsadil přední příčky žebříčku bestsellerů deníku The New York Times. Poté následovaly další díly Vidořád, A zrodí se píseň. V roce 2019 vydala samostatný fantasy román Převorství u pomerančovníku. Do světa Scionu se nyní autorka vrací čtvrtým pokračováním Když spadne maska. Práva na filmové a televizní zpracování této mezinárodně úspěšné série zakoupila společnost Lunar Park.

ČEŠTÍ AUTOŘI (abecedně)

Lucie Auzká

instagram

Pochází z jižní Moravy, ale už sedm let žije v Českých Budějovicích a z jižních Čech už se dobrovolně nehodlá hnout. Vystudovala historii, která je jejím největším koníčkem a zároveň povoláním. Většinu místa v jejím malém bytě, kde žije s manželem a zakrslým králíčkem, zabírají knihy. Čte prakticky cokoliv napříč všemi žánry, vyhýbá se jedině westernu. Po večerech (a někdy i po nocích) píše a doufá, že jednou se jí podaří zpracovat alespoň polovinu svých nápadů na příběhy, které poctivě shromažďuje v zápisníku. Když se potřebuje odreagovat, peče. Miluje cestování (jak jinak než po historických památkách), kávu a dobré víno.

Pavel Bareš

instagram

Pavel žije dostatečně blízko Praze, aby se mohl považovat za Pražáka, ale zároveň dostatečně daleko, aby po něm v příměstských autobusech chtěli kupon na první pásmo. Ve dne je učitelem angličtiny, v noci zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a milovníkem vyprávěcích RPG. Nezpívá v kapele, ale kdysi jednu míval. Ze slohu dostával ve škole pětky za úniky od tématu. Dnes ho za ně kárají jeho redaktoři. V roce 2017 debutoval románem Projekt Kronos, na který navázal dalšími díly Kronovy děti a Kronův odkaz. Mimo úspěšnou sérii vykročil nadšeně přijatým superhrdinským thrillerem Meta. 

Martin Bečan

instagram

Martin napsal Hvězdopravce, Kaziměsty, několik povídek prapodivných žánrů a nepřeberné množství reportáží, rozhovorů a novinových článků. Vystudoval žurnalistiku a sémiotiku a v tuhle chvíli dokončuje doktorát z literární teorie. Jako novinář má zkušenosti s prací v časopisech, novinách, rozhlase i televizi. Cizí mu ale nejsou ani řemesla literárního redaktora nebo korektora. Na živobytí si vydělává v PR agentuře. Martin pochází z Mohelnice, žil a studoval v Olomouci a Praze, která mu poskytuje útočiště i teď, a často bývá k vidění v Plzni. Ve volném čase natáčí podcastový seriál Díra. 

Lucie Bechynková a Bára Krčmová

instagram

Moderátorky, kamarádky a hlavně milovnice zločinu. Lucka a Bára přináší každý týden ve svém podcastu Opravdové zločiny příběhy, které možná znáte, ale určitě o nich nevíte všechno. Navrch přidávají špetku černého humoru a zákulisních detailů. Na svém kontě mají už dvě vítězství v anketě Podcast roku. Lucie Bechynková už vydala knižně dva díly příběhů, které zpracovává ve svém podcastu. Obě knihy se staly bestsellery.

Dana Beranová

Po dvacítce zjistila, že město pro ni není, a odstěhovala se na vesnici, kde žije s manželem a všemožnou zvěří. Do Jičína jezdí za prací — působí jako radiologická asistentka. Debutovala fantasy románem Eva a Kniha poznání, v nakladatelství HOST jí letos vyšla fantasy Zpěv straky s hlavní hrdinkou, jejímž cílem není silou měnit svět, ale léčit a napravovat lidské osudy. Její povídka Nikdy neříkej nikdy vyšla v antologii Žena se lvem (2016). Kromě knih píše básně a písňové texty. Kromě knih píše básně a písňové texty.  

Alžběta Bílková

instagram

Její první kniha Z kouře a kamene vyhrála první ročník soutěže Hvězdy inkoustu nakladatelství Fragment, po ní následovala slovanskou mytologií inspirovaná fantasy Kosti Mraza. Několik povídek jí vyšlo i ve sbornících Nejkrásnější dárek, Všechny barvy duhy a Krásky a vetřelci. Nyní dokončuje třetí knihu. Ve volném čase se kromě psaní věnuje čtení, poslechu hudby a podcastů, koukání na filmy a seriály a pečení. Společně s knižní bookstagramerkou a youtuberkou Zuzkou (@zuzkaanotuje) natáčí a vydává podcast Holky jdou na draka, zaměřený primárně na fantastickou literaturu.

Michaela Červenková

instagram

Michaela Červenková pochází z malé vesnice poblíž Berouna. Pracuje jako logopedická asistentka a ve volném čase se kromě psaní věnuje hře na akordeon nebo klavír. Při tvorbě příběhů jí dělají společnost instrumentální hudba, dobrá káva a jedna náladová kočka. Je autorkou samostatně vydané povídky Pan Davis – kapitola mého života a románu Počítám s tebou, ve kterém se zabývá tématem úzkostné poruchy u mladistvých.

Aleš Diviš

instagram

Narodil se a žije na jižní Moravě v blízkosti města Znojma, kde se řadu let živí jako grafik a retušér. Ke psaní ho přivedla jeho bujná představivost. Ačkoliv ho životem provází už od dětských let, přenést své vidiny a nápady na papír se nakonec rozhodl až téměř ve třiceti. Nejlépe se mu píše v noci, kdy v místnosti svítí pouze displej obrazovky. Kromě knih má rád videohry, ve kterých nad efekty převažuje příběh, a jeho nejoblíbenější slovo je dobrodružství.

 

Michaela Dopitová

instagram

Od narození žije v Olomouci a je absolventkou humanitních studií na Univerzitě Karlově v Praze, kde momentálně stále studuje magistra z výzkumné psychologie. Celá její rodina ráda čte, tudíž z ní nemohlo vyrůst nic jiného než knihomol. V devíti letech začala psát fanfikce na Harryho Pottera, což byl její způsob vyrovnávání se s tím, že její nejoblíbenější série už nemá další pokračování. Kromě psaní miluje jakékoliv kreativní činnosti, zejména kreslení.

Alena Adrianet Heinrichová

instagram

Narodila se uprostřed léta 1991 v Brně jako nejmladší ze tří sourozenců. Lásku k příběhům objevila v dětství, kdy ji rodiče předčítali a maminka často brala do knihkupectví. První knihu se pokusila napsat v desíti letech ve snaze přiblížit se svým vzorům – dědečkovi, který byl novinář, a Astrid Lindgrenové. Milovnice absurdního humoru, Disneyovek a létajících balónů toužila po tom stát spisovatelkou už od devíti let, kdy napsala svou první povídku o Vesmírné Karkulce. Letos debutovala se sarkastickou knihou Medovník s pepřem. Do žánru contemporary si jen odskočila od romantické fantasy, kterou čte i píše nejraději. 

Kristina Hlaváčková

instagram

Kristina Hlaváčková část svého dětství strávila s rodinou v Nigérii. Začala psát velmi brzy, většinou ale „do šuplíku“. Na střední škole získala stipendium do USA, kde si našla cestu k jedné životní lásce – ke keramice. V minulosti překládala titulky seriálů pro MTV a texty pro prestižní čínský architektonický časopis, živí se jako profesionální kancelářská krysa. Je autorkou fantasy trilogie Dračí oči, která se dočkala už dvou vydání ve Fragmentu.

Jakub Petr Kos

instagram

Jakub je noční tvor milující oranžové světlo lamp a kouzlo sídliště. Je mu 21 let, živí se jako barista a barman a zároveň studuje bohemistiku na Masarykově univerzitě. Věnuje se všemožným druhům umění, byť většinou ne příliš aktivně. Mistrovsky ovládá umění vychrlit náhodný fakt a většinu jich zná díky práci na jeho knize Archanděl – Krvavá křídla. 

Markéta Lukášková

instagram

Markéta Lukášková pochází z Českých Budějovic. Působila jako redaktorka časopisů Týden, Maxim, Faktor S a vedla Reflex.cz. Se svou prvotinou Losos v kaluži objela republiku v rámci divadelního projektu Listování a napsala podle ní scénář, který čeká na filmové zpracování. Následovaly knihy Panda v nesnázích, InTyMně, Vlaštovka v bublině a Majonéza k snídani. Na podzim roku 2020 začala publikovat populární podcast Příběh, který se opravdu stal přinášející méně známé epizody z českých i světových dějin. 

Petra Martišková

instagram

Příběhy a knížky miluje od svého dětství. Přečetla téměř celou knihovnu, a když už měla pocit, že nemá co dál číst, začala si osnovat v hlavě příběhy své vlastní. Odtud už byl jen krůček k tomu, aby je hodila na papír. Odhodlat se k tomu, aby zkusila své knížky poslat do nakladatelství, ji stálo nemalé úsilí. Nakonec to, díky svému manželovi, udělala a v roce 2006 vydala svou první knížku. Od té doby píše prakticky neustále. Ráda cestuje, toulá se přírodou a čte, baví ji tanec, jóga a miluje čas strávený se svou krásně trhlou rodinou.

Karolína Zoe Meixnerová

instagram

Karolína vystudovala bohemistiku a žurnalistiku na Karlově univerzitě. Hned po škole nastoupila do České televize jako produkční, dnes se věnuje natáčení divadelních záznamů v Dramoxu. Vedle toho se snaží popularizovat klasickou literaturu, a čtenářům tak zpříjemnit zážitek z povinné četby. Pomocí svého Instagramu a podcastu Literární hysterie a nyní i knihou Průvodce literární hysterií přibližuje uvolněnou formou životy autorů, okolnosti vzniku zásadních děl české literatury a uvádí fakta do zábavných souvislostí. Velké oblibě se těší její krátká videa, kde ztvárňuje např. Boženu Němcovou, Karla Havlíčka Borovského nebo Václava Havla. Zbylý volný čas věnuje svému buldočkovi Fanynce a přátelům. 

Anna Musilová

instagram

Anna Musilová žije v Praze. Na Univerzitě Karlově vystudovala žurnalistiku a pracovala například pro iDnes.cz nebo Český rozhlas. Aktuálně je redaktorkou české beletrie v nakladatelství. Je autorkou románů Černooká a Tamařino souhvězdí, spoluautorkou knihy Hrdinky: Příběhy významných českých žen a okrajově se věnuje také překladům z angličtiny. Když to covid dovolí, cestuje po světě, šplhá na kopce, aby na ně potom mohla nadávat, fotí lidi a maluje krajinky. Právě dokončuje svůj třetí román a pije u toho víc kafe, než by měla.

Nofreeusernames

instagram

Ola alias Nofreeusernames žije u své černé kočky Belmonda na Vsetíně, v domě, který hlídá velký medvěd a většinu místa zabírají knihy, LEGO a funko pop. Je absolventkou Informačních studií a knihovnictví na MUNI a už během školy zahájila svou kariéru kolem knih. Nejdřív jako členka skupiny Guerilla Readers, což byla její první zkušenost s marketingem a zejména sociálními sítěmi, později se dostala k práci v univerzitní knihovně ve Zlíně, chvíli podnikala, pracovala v knihkupectví a nakonec skončila v nakladatelství. Nikdy nevěřila, že napíše knihu, ale pak jí sedlo psaní chat fiction v aplikaci Storki, kterou četlo čím dál tím víc lidí. A právě z té nejpopulárnější Jsem tu a mám čokoládu vznikla její debutová kniha Navždycky. Její volné pokračování Miluju tě. Já vím vyšlo o rok později a v roce 2022 vyšly pak zatím poslední Letní noci. Veškerý autorský honorář Ola investuje do nákupu LEGA. 

Lucie Ortega

instagram

Narodila se v Praze roku 1985. Vystudovala mezinárodní obchod, aby zjistila, čím se živit nechce, a raději začala pracovat jako lektorka a koučka. V současnosti se také věnuje copywritingu a pod pseudonymem Lorena kreslí fotorealistické portréty tužkou. Ráda cvičí jógu, miluje přírodu a zajímá ji psychologie, mytologie a pár dalších věcí končících na –ie. Doma má dva malé a jednoho velkého muže. Psaní miluje od dětství. Většina jejích děl se nese ve stylu magického realismu nebo fantasy.

Adéla Rosípalová

instagram

Příběhy tvoří prakticky bez ustání už od doby, co udržela tužku v ruce. Pochází z Mohelnice, v současnosti studuje českou a anglickou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a vášeň pro oba jazyky úročí i jako lektorka. Láska ke knihám ji přivedla do knižní blogosféry, v níž se pohybuje od roku 2013. A pokud zrovna nečte ani nepíše, pravděpodobně se dívá na animáky, sedí u klavíru nebo cestuje po krásách Česka.

Petra Slováková

instagram

Vystudovala Mendelovu univerzitu v Brně. Na Slovensku vydala sbírku povídek Železonoc a jiné podivnosti a soubor dvou kyberpunkových novel Cvrček v krabičce. Její steampunkový román Démon z East Endu byl nominován na cenu Aeronautilus. Na poli young adult knih se představila fantasy sérií Střípky času a Pán čarodějů. Její vyvrcholení, Vzpomínky na zítřek, vychází v listopadu 2022.

Radek Starý

instagram

Youtuber a spisovatel. Narodil se v Ostravě, v roce 2011 spoluzaložil portál sophy.cz, který se na YouTube brzo etabloval jako kanál s novinkami z herního světa. Později pracoval pro televizní herní pořad Re-play a začal se věnovat natáčení vlastního obsahu na youtubovém kanálu Sterakdary. Jako spisovatel debutoval knihou Arila: Stříbrné město. Fantasy série pokračuje a získala si obrovskou fanouškovskou základnu. Do vod science fiction se Radek pustil v knize Odkaz lidské mysli 

Kateřina Šardická

instagram

V současnosti žije a tvoří v Brně a má to tam ráda. Vystudovala teorie a dějiny filmu a roky pracovala jako televizní dramaturgyně. Teď se redakčně věnuje knihám v nakladatelství HOST. Má za sebou tvorbu několika menších scénářů a na dalších po nocích pracuje. Jejím prvním publikovaným románem je Zmizení Sáry Lindertové, po něm následoval mysteriózní thriller Noci běsů, který se dočkal vydání na americkém trhu pod názvem I Shall Awaken. Mimo romány se podílela na povídkových sbírkách Nejkrásnější dárek a Historky ze tmy. Žije se dvěma kocoury, ráda vaří a ještě radši za jídlem cestuje.

Nicole Škorpilová

instagram

Nicole vždycky tíhla k příběhům a podle toho se také odvíjí celý její profesní – ale dost možná i osobní – život. Studovala tvůrčí psaní a publicistiku a následně začala pracovat v knižním nakladatelství, kde dál rozvíjela svou lásku ke knihám. Letos se jí konečně podařilo vydat i jednu vlastní – Syndrom neklidných duší. Narodila se v Praze, ale nedávno se odstěhovala do malé vesničky, kde je jí skvěle.

Jan Urban

instagram

Nejdřív kreslil komiksy, ale protože ho vytáčelo, jak se děj pomalu posouvá vpřed, dal se radši na psaní a vystudoval tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. V CooBoo mu v listopadu 2022 vychází druhý díl temné fantasy série Věčné mlhy. Když zrovna nesedí za klávesnicí, pravděpodobně hraje deskové hry, jezdí nerdit v kostýmu na fantazácké akce a poslouchá hudbu, která ho dost často inspiruje.

Lena Valenová

instagram

Lena Valenová o sobě říká, že je Jihočeška s duší cestovatelky. Po studiích v Praze a ve Španělsku pracovala v Londýně. V kavárnách u řeky Temže vznikl také úvodní díl čtyřdílné série Moře nálezů a ztrát: Náhodní lháři, vydaný v roce 2016. Období dospívání a hledání sama sebe i každodenní přítomnost a vliv sociálních sítí ji inspirovaly k napsání interaktivního románu Cool Girl! a jeho volného pokračování #SLEDUJmě. Při tvorbě Bohemian Royals zase ráda zavzpomínala na léta, kdy provázela španělsky mluvící turisty areálem Pražského hradu. V současné době žije (a píše) v New Yorku.

Sára Vůchová

instagram

Začínala jako každý mladý pisálek se sny o úspěšné kariéře psát nejdříve do šuplíku. Odtud se její texty přesunuly na některé literární weby, až nakonec zakotvily na Wattpadu, kde aktivně tvořila několik let. V roce 2021 vyšel v nakladatelství Yoli její první román Zlatá značí osud. Mimo to se její jméno objevilo i v několika sbornících, například třeba na duhové obálce LGBTQ+ antologie Všechny barvy duhy.

Sam Xabyssus

instagram

Sam Xabyssus alias Kateřina Doležalová se narodila v Opavě, kde taky vystudovala hotelovou školu. V 19 letech odjela za prací do Británie, ale pracovala třeba i na výletních lodích ve Francii. Ve volném čase ráda cestuje, hraje stolní hry a píše knihy. Těch už napsala několik, tou poslední je Vůně inkoustu – ta má vyjít koncem tohoto roku. Jejím snem je žít v zemi, kde mají všichni stejná práva, i proto píše hlavně duhové knihy. Jak sama říká: „Bojuji tím, že nebojuji a jen se lidem snažím ukázat, že jsme stejní.“ Momentálně žije se svou přítelkyní v Praze a nemůže se dočkat, až si ji vezme. 

DALŠÍ ÚČINKUJÍCÍ (abecedně)

Jana Balharová

instagram

Jana Balharová je literární redaktorka. V nakladatelství Euromedia vede značku YOLI, která vydává výhradně knihy z žánru young adult. Mezi její oblíbence patří Rainbow Rowellová nebo Theo Addair. Když nepracuje na knihách, hlídá obrazy v galerii a obchází blešáky.

Radek Blažek

instagram

Radek Blažek už deset let pracuje v knižním světě, díky čemuž získal dojem, že se může vyjadřovat ke všemu. Když zrovna neplánuje marketingové kampaně, netočí podcasty nebo nekouká do grafů, sleduje reakční videa na YouTube, překládá nebo pracuje na vlastních literárních pokusech.

Kamila Dobešová

instagram

Kamča je sedmnáctiletá nadšenkyně do fantasy, o kterém nejen čte, ale také ho žije – v podobě DnD, Larpu a cosplayů. Díky nim se dokáže na několik krátkých okamžiků stát vysněnou hlavní postavou, nebo nemorálním záporákem. Tento kontent aktivně sdílí na svém instagramu @witchysidecharacter. Pokaždé ráda sáhne po YA fantasy fikci se silnou protagonistkou, lgbtq+ reprezentací a propracovaným world buildingem. V budoucnu se vidí na stagi autorů, nikoliv hostů.

Míša Faktorová

instagram

Jmenuje se Míša a už více jak pět let tvoří knižní obsah na Instagramu a YouTube pod přezdívkou Radši knihu. Kromě čtení ráda kreslí, přerovnává knihovnu (a s ní i celý byt), moderuje skvělé akce, kouká dokola na (ty stejné) animáky a jednou za rok vytváří cosplay na HumbookFest. Jejím velkým snem je bydlet u moře, prohánět se na koních po pláži a usínat se šuměním vln za oknem a dobrou knihou na nočním stolku. 

Denisa Falešníková

instagram

Už deset let lidem prostřednictvím svého blogu a Instagramu vypráví o tom, co zrovna čte (a co by si určitě měli přečíst i oni). Vedle toho studuje strategickou komunikaci, pracuje v neziskovce, tvoří bullet journal, hraje hry a pořád dokola kouká na Přátele.

HumbookTeam

Ola alias Nofreeusernames, Áňa alias Áňa z papíru, Markét alias Mlovesreading, Marky alias Endlessbibliophile, Maky alias Marillee, Monča alias Iamabookoholic, Terka alias Tessa Carter a Monča alias Foxorous. Holky, co žijí Humbook, tvoří Humbook, jsou Humbook. Píšou a natáčí, organizují a setkávají se, čtou a čtou. Společně chtějí všem ukázat, že young adult knížky jsou úžasné, mají kolem sebe skvělou komunitu a zaslouží si být víc vidět. Na festu vystoupí skoro celý tým, jen Marky nám bude mávat z Ameriky.

Káťa Chvátalová

instagram

Káťa je třiadvacetiletá knihomolka, která studuje na pedagogické fakultě a věnuje se čtení, tanci a hudbě. Čte od dětství a ke knižní komunitě se dostala před třemi lety. Je milovnice Harryho Pottera (tedy spíš Draca Malfoye), Cardana a je zásadně #TeamPeeta. Nápad mluvit a psát o knihách na internetu přišel zničehonic a neměnila by, hlavně kvůli lidem, které díky knižní komunitě poznala.

Katka „Cathysto“ Kohoutková

instagram

Studuje třetí ročník japanologie na UK a když se zrovna neučí, tak čte knihy, mangy nebo fanfikce. Svou lásku ke čtení sdílí již šest let na bookstagramu jako @cathysto_. Od roku 2021 pracuje v manga sekci nakladatelství CREW, kde pomáhá se spravováním sociálních sítí a reprezentuje CREW na různých kulturních akcích. Ještě úplně neví, co chce dělat se svým životem, ale snaží se na to nespěchat – zatím se stresuje se školou a snaží se smířit s tím, že nikdy nebude dost času na čtení.

Marťa Krausová

instagram

Marťa se do knižní komunity dostala díky HumbookFestu 2017. Nejvíce si lebedí v prostoru dětské až young adult literatury a ráda se psychicky ničí u čtení heavy contemporary. Když zrovna nečte, hraje DnD, počítačové hry nebo sleduje nějaký dobrý true crime na Netflixu. Najdete ji na Instagramu jako @martinakraus.

Adéla Kývalová

instagram

Áďa je dvacetiletá knihomolka z Vysočiny, která se před rokem a půl rozhodla sdílet svou lásku ke knihám s ostatními. Ačkoliv vlastně netušila, že nějaká knižní komunita existuje, našla si v ní nakonec spoustu blízkých přátel. Momentálně studuje na Masarykově univerzitě v Brně, kde je jejím oborem angličtina a čeština. Mimo čtení se věnuje také folklorním tancům, hraje na klavír, kouká na anime a ráda tráví čas v přírodě. Jo a nikdy se jí neptejte na její nejoblíbenější knihu – má jich totiž minimálně deset a ke každé z nich dostanete půlhodinovou přednášku jako bonus.

Jakub „Lowečák“ Lowák

instagram

Jakub „Lowečák“ Lowák Jakub studuje vysokou školu a bydlí v Praze. Pracuje v nakladatelství CREW jakožto konzultant, je velkým milovníkem mangy a tapírů (ne, neptejte se). Kromě toho streamuje různé hry na twitch, tvoří videa jak na svůj YouTube, tak na YouTube nakladatelství CREW a celkově se věnuje mediální tvorbě.

Bára Nováková z podcastu Neplecha ukončena

instagram

Podrobný průnik do světa čar a kouzel skrze mikrofon samozvaného Potterologa par excellence. Rozbor knih očima dospělé ženy s elektronickou tužkou za uchem. Rozbor všeho, co jste o brýlatém hrdinovi věděli i nevěděli. Podcast vychází každé pondělí a obsahuje spoilery.

Klára Nováková

instagram

Klára Nováková je třiadvacetiletá studentka žurnalistiky, která se rozhodla sdílet svou lásku ke knihám s ostatními skrze profil @klariny.knihy. Před devíti lety začala s blogem, následně se přesunula na YouTube a Instagram a nakonec se začala věnovat i tvorbě svého podcastu, který nese jméno Klářin podcast. Klára se v něm zaměřuje nejen na knihy, ale věnuje se také filmům, seriálům, cestování nebo dabingu, který dělá odmala.

Jiří Pavlovský

instagram

Rodilý Pražák, který je nervózní pokaždé, když přijde do kontaktu s něčím, čemu se říká „příroda“. Jinak též čtenář a občas i spisovatel žánru sci-fi a fantasy (šmrncnuté hororem), scenárista, herní a filmový recenzent a samozřejmě milovník komiksů všeho druhu. Aby taky ne, když je šéfredaktorem a jedním z šéfů největšího českého komiksového nakladatelství CREW, které existuje už pětadvacet let a které je momentálně (kromě všeho ostatního) i hlavním vydavatelem mangy. No a jinak stojí kupříkladu i za akčně-hororovou sérií Kladivo na čaroděje, do které kromě něj přispívá výkvět české literární scény. Už se pomalu dolaďuje první díl druhé série!

Potterfan

instagram

Skupina, která účinkuje na většině conů ze série Festivalu fantazie. Ptáte se, co to vlastně znamená? Má se to nějak takhle: když se někde sejde větší množství fanoušků Harryho Pottera, chtějí být u toho a předat jim co nejvíce z repertoáru zábavných pořadů, přednášek, workshopů nebo soutěží, aby měli na co pamatovat, až zase pojedou domů. Snaží se být všude, kde je potřeba vdechnout kouzlo.

Adéla Sklenářová

instagram

V současnosti je v maturitním ročníku a žije nedaleko Prahy. Jejím životem jsou knížky – ať už se to týká jejich čtení, focení, psaní o nich, nebo práce s nimi. Již přes pět let se věnuje bookstagramu a knížky zabírají čím dál větší část jejího života, což je jedna z věcí, za které je ve svém životě vděčná. Postupně si plní sny a doufá, že se jí jednou splní i to, že napíše knížku a bude pracovat v knižním odvětví.

Zuzka Ševčíková

instagram

Zuzka se na knižní online scéně pohybuje čtyři roky. Začala tvorbou na Instagramu, postupně se přesunula na YouTube (na obou platformách jako @zuzkaanotuje) a společně se spisovatelkou Alžbětou Bílkovou tvoří podcast Holky jdou na draka zaměřený na fantasy popkulturu. Kromě čtení se věnuje hraní TTRPG, háčkování a pletení kroužkové košile.

Justýna Tvarůžková

instagram

Odjakživa je milovnicí čaje, žab a knih, o kterých na internetu píše už tři roky. Její největší vášní jsou fantasy knihy s dobře napsanou romantickou linkou. Když zrovna nečte, věnuje se svému bullet journalu nebo ji najdete ukrytou mezi řádky jejích nejoblíbenějších hudebních interpretů. Mimo to ráda háčkuje, věří v existenci víl a tvrdí, že nejšťastnějším číslem je zásadně sedmička.

Standa Vysloužil

instagram

Standa se v knižní komunitě pohybuje přes tři roky. Skrz instagramový účet začal sdílet své názory a komentáře. Ze začátku se za knihy schovával, ale postupně mu došlo, že @knihy_a_filmy je i on sám a stalo se z toho něco osobního. Vede si seznam postav, do kterých se někdy v budoucnu může na fotce proměnit, realizace mu jde však velmi pomalu. Kreslí, neustále něco tvoří, působí ve skupině s ohňovou show a chtěl by zkoušet další nové věci, na které už ale nezbývá čas. Aktuálně je v posledním ročníku gymnázia a přemýšlí, kam jeho cesta povede po maturitě.

Související posty
videa
Radši bych… Čeští autoři se ptají Lin Riny

V rámci příprav na HumbookFest 2021 pro vás čeští autoři vymýšleli záludné otázky inspirované jejich knihami (mrkněte na videa v eventu na Facebooku) My jsme je všechny posbírali a položili je i Lin Rině. Souhlasíte s tím, co si vybrala?

videa
VLOG #HumbookFest2021

Konečně spolu! Maky natočila vlog z HumbookFestu (Áňa poctivě reportovala počasí), který byl po dvou letech zase offline a bylo to skvělé. Děkujeme všem, kteří tam byli s námi.

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2021

Jaký byl HumbookFest 2021? Skvělý nejen proto, že jsme byli konečně spolu. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.