HumbookFest - Hosté

Autory HumbookFestu 2023 budeme postupně zveřejňovat na této stránce. Přidejte se na oficiální událost na Facebooku a nic vám neuteče.

Zahraniční autoři

Brigid Kemmerer

Brigid Kemmerer je autorkou contemporary knih, jako je volná duologie Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí (tato kniha byla dokonce HumbookTipem). V žánru heavy contemporary, neboli knih ze současnosti, která vás emočně zasáhnou, napsala i román Říkej tomu, jak chceš. Vedle toho se ale také vydala do vod dalšího subžánru young adult a její série Temné a osamělé prokletí s hlavní hrdinkou z našeho světa je jinak čirou fantasy plnou princů, čarodějů i zakletých říší. Všechny knihy od Brigid ale spojují zajímavé charaktery, které jsou vystaveny nejrůznějším zkouškám a problémům, a to buď v našem světě, nebo v tom úplně vymyšleném. Stoprocentně si u čtení i pobrečíte. Brigid se narodila v Omaze v Nebrasce a nyní žije se svým manželem, syny, psem a kočkou v Baltimoru. Když zrovna nepíše nebo se nestará o rodinu, moc ráda posiluje.

Neal Shusterman

Neal Shusterman je autorem mnoha knih pro mládež. Byl nominován na desítky čtenářských cen – v roce 2015 získal National Book Award za literaturu pro děti a mládež a v roce 2017 obdržel za svůj román Smrtka prestižní The Printz Award. Nakladatelství Yoli vydalo také obě pokračování románu Smrtka – Nimbus (2019) a Zvon (2021). Autor píše rovněž scénáře k filmům a televizním programům, jako jsou Animorphs nebo Husí kůže (Goosebumps). Neal je otcem čtyř dětí a žije v jižní Kalifornii. Se svým synem Jarrodem napsal vynikající thriller Sucho, který reflektuje problematiku klimatických změn. Jednou z nejúspěšnějších sérií autora je dystopická série UNWIND, její první dva díly vydalo nakladatelství Yoli pod názvy Bez šance (2020) a Bez citu (2022). Brzy vyjdou v českém překladu také autorovy knihy Kosení (povídky ze světa smrtek) a Gamechanger.

Stacey Marie Brown

Stacey Marie Brown je autorkou romantických románů plných zachmuřených sexy týpků i sarkastických hrdinek, co si nenechají nic líbit, mají proříznutou pusu a jsou pro každou špatnost. Ve volném čase si ráda čte, cestuje, sleduje seriály, pojídá tacos, střílí z luku nebo chodí na procházky a túry. Měla to štěstí, že žila i cestovala všude možně po celém světě. Vyrůstala v Severní Kalifornii na rodinné farmě a zvířata a příroda jsou odjakživa její velkou láskou. V češtině jí vychází romantická a akční fantasy série Divoká říše, která se odehrává v Budapešti, po válce rozdělené mezi lidi a víly. Hlavní hrdinkou je devatenáctiletá lidská zlodějka Brexley, která vyrůstala mezi smetánkou, ale skončí v obávaném vílím žaláři.

Čeští autoři

Radek „Sterakdary“ Starý

Youtuber a spisovatel. Narodil se v Ostravě, v roce 2011 spoluzaložil portál sophy.cz, který se na YouTube brzo etabloval jako kanál s novinkami z herního světa. Později pracoval pro televizní herní pořad Re-play a začal se věnovat natáčení vlastního obsahu na youtubovém kanálu Sterakdary. Jako spisoval má zatím na kontě knížky Arila: Stříbrné město, Arila: Poslední hvězda, Arila: Stíny Citadely, Odkaz lidské mysli a Odkaz lidské rasy.

 

Nofreeusernames

Ola alias Nofreeusernames žije u své černé kočky Belmonda na Vsetíně, v domě, který hlídá velký medvěd a většinu místa zabírají knihy, LEGO a funko pop. Je absolventkou Informačních studií a knihovnictví na MUNI a už během školy zahájila svou kariéru kolem knih. Nejdřív jako členka skupiny Guerilla Readers, což byla její první zkušenost s marketingem a zejména sociálními sítěmi, později se dostala k práci v univerzitní knihovně ve Zlíně, chvíli podnikala, pracovala v knihkupectví a nakonec skončila v nakladatelství. Nikdy nevěřila, že napíše knihu, ale pak jí sedlo psaní chat fiction v aplikaci Storki, kterou četlo čím dál tím víc lidí. A právě z té nejpopulárnější Jsem tu a mám čokoládu vznikla její debutová kniha Navždycky. Veškerý autorský honorář Ola investuje do nákupu LEGA.

Karolína Zoe Meixnerová

Karolína Zoe Meixnerová, známá jako @cojezoe_, vystudovala bohemistiku a žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Životní zkušenosti sbírala jako produkční, poté ji osud zavál na sociální síť TikTok, kde v červnu roku 2021 publikovala své první popularizační video o životě Boženy Němcové. Během krátké doby počty jejích sledujících několikanásobně vzrostly, Karolína k videím připojila besedy pro veřejnost i školy a dnes se popularizací české literatury 19. století úspěšně živí. Věnuje se převážně době národního obrození a osobnostem, jimiž jsou např. Karel Havlíček Borovský, Karel Hynek Mácha, Karolina Světlá, Jan Neruda nebo již zmiňovaná Božena Němcová.

Pavel Bareš

(nar. 1994) žije dostatečně blízko Praze, aby se mohl považovat za Pražáka, ale zároveň dostatečně daleko, aby po něm v příměstských autobusech chtěli kupon na první pásmo. Ve dne je učitelem angličtiny, v noci zapáleným hráčem videoher a čtenářem komiksů, cestovatelem, jachtařem, oddaným hnědokabátníkem a milovníkem vyprávěcích RPG. Nezpívá v kapele, ale kdysi jednu míval. Ze slohu dostával ve škole pětky za úniky od tématu. Dnes ho za ně kárají jeho redaktoři. V roce 2017 debutoval románem Projekt Kronos, na který navázal pokračováními Kronovy děti (2019) a Kronův odkaz (2021). Mimo úspěšnou sérii vykročil nadšeně přijatým superhrdinským thrillerem Meta (2020).

Alžběta Bílková

Alžběta Bílková pochází z Prahy. Studovala na Katolické teologické fakultě obor Dějiny evropské kultury a nyní pracuje v nakladatelství. Psaní se věnuje odmala, v patnácti letech prošla literárním workshopem Míly Lince, který navždycky změnil její pohled na literární tvorbu. V roce 2011 se umístila v soutěži O dračí řád mezi první desítkou s povídkou Mágův nástupce. Povídka později vyšla v soutěžním sborníku Dračí řád – Času navzdory (Zoner Press, 2013). Jako první vítězka literární soutěže Hvězda inkoustu vydala svůj literární debut Z kouře a kamene (2018), který následovala slovanskou fantasy Kosti Mraza (2020). Její třetí vydanou knihou je fantasy Balada mrtvého světa (2023). Mezi její další koníčky patří recenzování knih, filmů a seriálů pro webzin Dragon.cz, který je zaměřen na fantastiku, sci-fi a horor. Dále ráda peče a vyrábí keramiku. Zajímá se o historii a literaturu.

Lucie Ortega

Narodila se v Praze roku 1985. Vystudovala mezinárodní obchod, aby zjistila, čím se živit nechce, a raději začala pracovat jako lektorka a koučka. V současnosti se také věnuje copywritingu a pod pseudonymem Lorena kreslí fotorealistické portréty tužkou. Ráda cvičí jógu, miluje přírodu a zajímá ji psychologie, mytologie a pár dalších věcí končících na –ie. Doma má dva malé a jednoho velkého muže. Psaní miluje od dětství. Většina jejích děl se nese ve stylu magického realismu nebo fantasy.

 

Vladimíra Šebová

Vladimíra Šebová je slovenská spisovatelka, která si získala oblibu českých čtenářů díky fantasy příběhu Dcera zimy o slovanské bohyni Moreně. Věří, že jedna realita nikdy nestačí, a tak vytváří nové, ať už ve svých knihách nebo ve videohrách, ke kterým píše příběhy a scénáře. Harryho Pottera přečetla víc než dvacetkrát a v zimě hrdě nosí svou zmijozelskou šálu. Nikdy neodmítne večer u deskových her s přáteli nebo oddych u plejka. Je ovšem ráda, že ji její věrný parťák foxteriér Doby vždy vytáhne na procházku a každý den ji učí trpělivosti, tolik potřebné při nekonečném ťukání do klávesnice. Kdykoli byste nahlédli do její pracovny, zaručeně ji tam najdete s šálkem dobré kávy. Vlaďka žije na jihozápadě Francie, obklopena zelenými vinicemi a sladkými makronkami.

Petra Martišková

Petra Martišková si zamilovala knížky hned, jak se naučila číst. S prvními pokusy o psaní začala už ve dvanácti letech a všechny ty nezralé a nesmělé příběhy má pořád schované. Dnes si kromě fantasy a young adult knih ráda odskakuje také k psaní pohádek pro děti. V profesním životě se věnuje práci šéfredaktorky, lektoruje tvůrčí psaní a jezdí na besedy s dětmi. Ráda čte, cestuje, sportuje, tancuje nebo se jen tak toulá přírodou. Žije s rodinou a dvěma čtyřnohými kamarády nedaleko Kadaně.

 

Kateřina Šardická

Narodila se v roce 1991 a v současnosti žije a tvoří v Brně. Vystudovala obor Teorie a dějiny filmu na Masarykově univerzitě. V  minulosti pracovala jako televizní dramaturg a nyní se naplno věnuje práci literární redaktorky. Kateřina začala psát v patnácti letech. Jejím prvním publikovaným románem bylo Zmizení Sáry Lindertové a později následoval mysteriózní thriller Noci běsů. Má slabost pro filmy na 35 mm páse, vyprávění všeho druhu a hnidopišské opravy cizích textů (nikdy ne vlastních).

 

Adéla Schneiderová

Adéla Schneiderová, na instagramu @adelina_cte, je knižní influencerka, cosplayerka a make-up artistka. Prostřednictvím svého profilu sdílí nejen tipy a recenze na knihy, ale i každodenní radosti a trápení. Díky originálním a vizuálně atraktivním příspěvkům patří mezi nejvýraznější tváře české bookstagramové scény. Její styl na vás dýchne z každé stránky Knihomolského diáře s podtitulem Rok v říši příběhů s @adelina_cte. Ten vytvořila pro všechny milovníky young adult příběhů. Zbožňuje cestování, což jí zazlívají její tři kočky, které s ní pak několik dní po návratu nemluví. Na univerzitě v Liberci studuje obor Česká filologie pro praxi a literatuře by se ráda věnovala i v budoucnu.

Alena Štraubová

Alena Štraubová literaturu milovala už odmalička. Nejprve jen jako čtenář, později i jako tvůrkyně. Literatura se promítá do každého aspektu jejího života, proto se ji spolu s českým jazykem rozhodla studovat na Pedagogické fakultě UK v Praze. Momentálně své knižní nadšení předává i svým studentům jakožto učitelka českého jazyka a literatury na střední škole.

 

Vojtěch Záleský

Vojtěch Záleský miluje tvůrčí psaní a fascinuje ho psaní příběhů. Když se nevěnuje rukopisům jiných autorů, do úmoru pracuje na těch svých. Zálibu našel v thrilleru a fantasy (zjistil, že se tyto žánry dají krásně zkombinovat v noir fantasy) a do děje se vždy ponoří poslechem melodického death metalu. Za svůj první román Ďáblovo zlato (2020, MOBA), který napsal společně s Lukášem Štěrovským, získal zvláštní cenu poroty České asociace autorů detektivní literatury. Jeho oblíbení spisovatelé jsou Daphne du Maurier, Maj Sjöwallová a Per Wahlöö. Žije v Pardubicích se svou ženou, psem a tisíci knihami, které není kam dát.

Aleš Novotný

Aleš Novotný se narodil 13. 1. 1990 ve Valticích. Vystudoval Střední školu pro knihkupce a nakladatelské pracovníky v Brně a později i obor geologie na MU. Psaní se věnuje od svých třinácti let. Na literární scéně debutoval prvním českým young adult thrillerem Pamatuj na smrt. Celkem má na svém kontě 7 románů pro mládež i dospělé čtenáře a svými povídkami přispěl též do knižní antologie Nejkrásnější dárek a e‑zinu Sententias. V nakladatelství Cosmopolis vydal v roce 2021 psychologické drama s prvky krimi Šepot v bouři, svou první knihu pro dospělé čtenáře, a o rok později pak mrazivý YA krimi thriller Já, Smrt. Aleše můžete navštívit na: www.instagram.com/novotnyalda

 

Alena Adrianet Heinrichová

Narodila se uprostřed léta 1991 v Brně jako nejmladší ze tří sourozenců. Lásku k příběhům objevila v dětství, kdy ji rodiče předčítali a maminka často brala do knihkupectví. První knihu se pokusila napsat v desíti letech ve snaze přiblížit se svým vzorům – dědečkovi, který byl novinář, a Astrid Lindgrenové. Ve volném čase se věnuje malování, cestování a obdivování architektury. Kromě rodiny má ráda zvířata, hudbu, vodu a lidi. V současné době žije v Brně, kde vystudovala střední knihovnickou školu, ale je zamilovaná do Prahy a zvažuje, že se do ní přestěhuje.

Filip Kalčák

Filip Kalčák – tvůrce diverzifikovaný na tři strany slova. V psaní, hudbě a humoru. Jeho tvůrčí kaskáda započala touhou napsat román. Sen se po letech práce zhmotnil ve fantasy románu Noc pro chrliče. Filip vystudoval žurnalistiku a jako redaktor i moderátor působí v předních tuzemských médiích. Pod přezdívkou EFKEJ se věnuje muzice a v rámci projektu PrehiStories zase sytí svou bavící složku osobnosti. Rád si přečte Jméno větru i Jméno růže. Nemá rád stereotyp a hlívu ústřičnou. Více o autorovi na webu www.efkej.cz.

Tereza Kučírková

Tereza Kučírková je vítězkou soutěže CooBoo hledá talent 2022 s rukopisem U jedné náušnice. Knížka spadá do kategorie YA contemporary a je plná kávy, náušnic, vysportovaných těl plavců a holčičího přátelství. Jedná se o první contemporary text, který dala autorka dohromady. Už dlouhé roky předtím se zajímala o literaturu a psaní, výhradně však fantasy. Debutovala s románem Cestovatelská krev, který sleduje cestovatele po alternativních světech. Vyšlo jí také několik povídek v antologiích. Tereza je maminkou dvou malých dětí a žije v Ochozi u Brna. Mezi její zájmy kromě čtení a psaní patří folklór, péče o tradiční kroje a také nejrůznější sporty.

 

Anežka Kočová

Narodila se roku 2000 v Praze. Vystudovala ekologii a ochranu životního prostředí a poté vyzkoušela všechno možné, od studia biologie, jazyků a mytologie se nakonec dostala k cestovnímu ruchu, kde pracuje dodnes. Fascinace cizími kulturami, aztéckou a mayskou mytologií a vztah člověka k přírodě si tak našla cestu i do její tvorby. Ve volném čase ráda cestuje v Evropě i po světě, čte a sbírá knihy, vytváří herbáře, kreslí nebo se věnuje svým pěti mainským mývalím kočkám.

 

Petra Lukešová

Petra Lukešová je autorkou knihy Moje upřímná posedlost, ve které vypráví o dospívání, poruchách příjmu potravy i o toxických vztazích. V této knižní prvotině tak otiskla svůj necenzurovaný příběh o jejím životním příběhu. Petra se nyní (jako vyléčená anorektička, dodává s humorem) věnuje studiu, trénování a taky dopisuje další knihu s kontroverzním tématem, které tak ráda otvírá. Jejím životním posláním je právě otvírat okruhy debat, o kterých se ve společnosti běžně nemluví, a rozpoutat tak o nich rozvířenou debatu.

 

Petr Hugo Šlik

Coby muzikant působí v kapelách Neúspěšný atlet a Hugo a já, coby zeměměřič vytyčuje státní hranice a coby spisovatel se věnuje převážně knihám pro děti (Zkáza Jezerní kotliny, Tajemství jeskyně pokladů), ale napsal i několik knih pro starší čtenáře. Například román na přeskáčku Tržiště, milostný román Den, kdy se potkali, nebo „opožděný debut“ Neplavec. Je mu 47 let a žije v Libčicích nad Vltavou.

 

Marie Domská

(nar. 1982) pochází z Hulína, v současné době žije v Černé Hoře nedaleko Brna. Vystudovala učitelství a učí angličtinu na střední škole, vedle toho se věnuje nehtovému designu. Psát začala v patnácti letech převážně fantasy. V poslední době se věnuje spíše sci-fi a její povídky o mimozemšťanovi jménem Kchrat se od roku 2018 pravidelně objevují v časopisech XB-1, Pevnost a v antologiích Mlok. Novely Kchrat (2019) a Voják nepláče (2021) zvítězily v Ceně Karla Čapka. Sivá krev je jejím románovým debutem.

 

Rozálie Pražáková

Rozálie Pražáková je začínající autorka, která letos publikuje svůj první rukopis, YA fantasy s názvem Koruna strachu. Knihy miluje celým svým srdcem, ale víc o nich klábosí se svými kamarády, než aby je skutečně četla. Žije v malé vesnici ve východních Čechách spolu se svou rodinou, fenkou a náležitě rozmazlovanou kočkou.

 

 

Barbora Koutná

Je jí sedmnáct let, žije s rodinou v Praze a studuje na gymnáziu. Místo řešení kvantifikovaných výroků na hodinách často přemýšlí, o čem bude její další povídka. Když ji lépe poznáte, zjistíte, že jí nestačí obyčejný svět, a proto tak často uniká do těch dalších, literárních. Jejím snem není vyhrát finále Olympiády z českého jazyka, jehož se vloni účastnila, ani žádnou z literárních soutěží. Chce vytvářet svůj vlastní svět příběhů a dělit se o něj s ostatními. Kromě toho se také často nechává unášet hudbou při tanci, zpěvu a hře na příčnou flétnu.

Sára Topinková

Sára Topinková je česká autorka a knižní blogerka známá pod přezdívkou Dívka mezi stranami. Napsala YA román Stačí mávnout křídly a povídku Devět věci, která vyšla v povídkové sbírce Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů.

 

 

Marie Vystrčilová

Marie Vystrčilová je čtenářka vystupující už přes pět let na internetu pod přezdívkou Bookymay, nadšenec do audioknih a hrdá bojovnice za práva fanfikcí, která nic nemiluje víc než návštěvu knihovny. Literárně debutovala povídkou Všechna moje pluska ve sbírce Z pera knihomolů: 11 povídek od českých a slovenských knižních blogerů.

 

 

 

Lucie Zvěřová

Lucie Zvěřová je česká spisovatelka. Jejím debutem, který vyšel v roce 2020, byl young adult román Slzy jsou jen pro holky, v němž se zabývá problémem dospívání a alkoholismu. V současné době studuje na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy.

 

 

 

Štěpánka Jislová

Česká ilustrátorka a komiksová autorka. Vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě v Plzni. Své krátké komiksové příběhy publikuje v řadě domácích (Aargh, Caves, BubbleGun, XEROX) i zahraničních sborníků (Bobla, Dirty Diamonds, CBA). Je autorkou sedmi komiksových alb, výběrem např. autobiografická Srdcovka nebo satirická dystopie Supro: Hrdinové na dluh, na které se podílela scénáristicky. Jako rezidenční umělec působila na Wilkinson College v Kalifornii, broumovském klášteře nebo v britském Kendalu při festivalu LICAF.  Ve vlastní tvorbě ji zajímá práce s legendami, archetypy a společenskými trendy. Mimo komiks a ilustraci se věnuje návrhům tetování, kurátorské činnosti, prodává vlastní obrazy a přednáší.

 

 

Další účinkující

HumbookTeam

HumbookTeam is the new black! Tahle šestka žije Humbook, tvoří Humbook, je Humbook. Píše a natáčí, organizuje a setkává se, čte a čte. Společně vám chce ukázat, že young adult knížky jsou úžasné, mají kolem sebe skvělou komunitu a zaslouží si být víc vidět. HumbookTeam vede Ola alias Nofreeusernames a patří do něj Áňa z papíru, Marky Endlessbibliophile, Monča Iamabookoholic, Monča Foxorouš a Terka Tessa Carter. Počkat, říkali jsme šestka? Vlastně osmička! Naším čestným členem je i namalovaná knihomolka Hedvika a videa stříhá nejúžasnější Marillee.

Adéla Stopka

Ahoj, jsem Adéla Stopka, ilustrátorka na volné noze bydlící už nějaký ten pátek v Brně. I když jsem vystudovala teoretickou fyziku, nakonec u mne vášeň pro krásné věci převážila, vrátila jsem se k umělecké tvorbě, která se časem překlopila až do profesionální ilustrace. Nejvíce miluji oblast fantasy, pohádek a sci-fi, kdy při malbě ráda využívám svou lásku k technice, složitým perspektivám a temnotě. Na druhé straně miluji zároveň i roztomilé, plyšové a pastelové věci. Doposud jsem spolupracovala s firmami a uskupeními, jako jsou Česká televize, Cooboo, Fragment, Slovart, Masarykova univerzita, Akademie věd ČR, Fair Trade atd. Jsem samozřejmě vášnivým čtenářem, ale krom četby se ve volném čase věnuji vášnivě cosplayi, všemožným výtvarných technikám a s manželem luštění šifer (na šifrovačkách), pořádání Animefestu, chození po horách a trávení času s naším psem.

Viktor Svoboda

Vystudoval animaci ve Zlíně. Věnuje se převážně kreslení storyboardů a občas ho prokládá kreslením jiných věcí. Ilustruje knížky pro děti, povídky, podílel se na seriálu Tajemství pana M. pro ČT:D. V roce 2023 dokreslill komiks SuproTM: Hrdinové podle scénáře Štěpánky Jislové, který kolorovala Martina Fishmeister. Díky tomu zjistil, že dovede nakreslit dlouhou komiksovou knihu  a je ve hvězdách, jak s takovou dovedností naloží do budoucna.

Tadeáš “Meon” Jojko

Tadeáš Jojko je české a slovenské anime komunitě známý především jako lektor a youtuber s přezdívkou „Meon“. Jeho hlavním zaměřením je popularizace moderní japonské kultury a na tomto poli u nás s téměř 30 tisíci odběrateli nemá konkurenci. Vlastní znalosti a poznatky z pobytů v Japonsku doplňuje bakalářským titulem z japonských studií a magisterským ze studií mediálních. Pravidelně vystupuje na akcích spojených s japonskou kulturou před publikem různého složení i velikosti (od malých skupinek po vyšší stovky lidí na festivalech jako je Animefest či Japonské dny Univerzity Palackého).

Karolína Skácelová

Karolína Skácelová je knižní influencerka, vášnivá čtenářka a markeťačka. Ve svém volném čase čte rukopisy, hraje si se svým čtyřnohým parťákem a bojuje za vydávání YA knih s důležitou tématikou v češtině, její zásluhou jich několik vyšlo v nakladatelství Yoli. Literárně debutovala v povídkové sbírce Všechny barvy duhy, letos jí vyšla další povídka v nakladatelství YA čtu a na podzim je v plánu další.

 

 

František Sedláček

Pochází z Míchova, od roku 2018 se profesionálně věnuje ilustraci. Pracuje primárně na deskových hrách jako například Lost Ruins of Arnak, Starship Captains nebo na digitální implementaci Codenames a spolupráce s RIOT games. Mimo to se věnuje i další výtvarné tvorbě a ilustroval knižní sérii Arila a nebo Odkaz lidské mysli.

 

 

Zuzana Ševčíková

Zuzka se na knižní online scéně pohybuje pět let. Začala tvorbou na Instagramu, postupně se přesunula na Youtube (na obou platformách jako @zuzkaanotuje) a společně se spisovatelkou Alžbětou Bílkovou tvoří podcast Holky jdou na draka zaměřený na fantasy popkulturu. Kromě čtení se věnuje hraní TTRPG, háčkování a pletení kroužkové košile (ano, stále).

 

 

Martina Krausová

Marťa se do knižní komunity dostala díky Humbooku v roce 2017. Nejvíce si lebedí v prostoru dětské až young adult literatury a ráda se psychicky ničí u čtení heavy contemporary. Když zrovna nečte, hraje TTRPGs, počítačové hry nebo sleduje nějaký dobrý true crime na Netflixu. Najdete ji na Instagramu jako @martinakraus

 

 

Denisa Falešníková

Deny už přes deset let lidem prostřednictvím svého blogu a instagramu vypráví o tom, co zrovna čte (a co by si určitě měli přečíst i oni). Vedle toho studuje strategickou komunikaci, pomáhá zvířátům, tvoří bullet journal, hraje hry a pořád dokola kouká na Přátele. Na instagramu ji najdete jako @lapetitedeny.

 

 

Klára Nováková

Klára Nováková je vášnivá čtenářka, která se svou lásku ke knihám rozhodla před lety sdílet i s ostatními – a tak vznikly Klářiny knihy. Momentálně je nejaktivnější na Instagramu, kde už nesdílí zdaleka jen knihy, i když ty jsou samozřejmě stále hlavní součástí. Má vystudovanou žurnalistiku na FSV UK, v moderování je nováček, ale moc ji baví a doufá, že lidé budou k jejímu výkonu shovívaví.

 

 

Valerie Ulíková

Valerii Ulíkovou můžete znát z Instagramu jako Začítárnu. Mezi její oblíbené žánry patří fantasy, sci-fi a non-fiction, ale ráda si užije i nějakou roztomilou oddechovku. Zajímá ji udržitelnost a vede spolek ESN, který se stará o zahraniční studenty na Masarykově univerzitě. Ve volném čase také hraje deskovky, cestuje a objevuje nové kavárny.

 

 

Adam Petr

Adam sdílí svoji lásku ke knihám na internetu už přes dva a půl roku, ale se svou rodinou a kamarády už mnohem déle. Když nečte, tak buď zkouší nejrůznější koníčky, vaří, sjíždí streamovací platformy nebo přerovnává svoji milovanou knihovnu. Nejštastnější je v kavárně s chai latte v ruce a jednou by rád napsal knihu (ale to by se musel někdy dostat přes druhou kapitolu…)

 

 

Jakub „Lowečák“ Lowák

Jakub studuje vysokou školu a bydlí v Praze. Pracuje v nakladatelství CREW jakožto konzultant, také je to milovník mangy a tapírů (neptejte se).

 

Související posty
humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2023

Jaký byl HumbookFest 2023? Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa a označení, který je uveden u každého alba. Stáhněte si fotky od Matěje Hoška @mattesh Stáhněte si fotky od Evy Měcháčkové @eveanimal Stáhněte si fotky od Kláry Mithové @clara.photohgraphy Stáhněte […]

videa
VLOG #HumbookFest2022

„HumbookFest je akce, na kterou můžete přijít v korunce a nikomu to nepřijde trapné, naopak vám všichni pochválí šaty a ještě se s vámi vyfotí.“ Tak si v Makynině vlogu užijte akci, o které lidi říkají tak krásné věci. Letos jste udělali parádní atmosféru a my vám za to DĚKUJEME 🙏❤️

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2022

Jaký byl HumbookFest 2022? V nových prostorech, ale pořád hlavně o knihách a potkávání se. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.