HumbookFest - Cosplay

Na HumbookFest v cosplayi?

Skvělé, vítáme všechny druhy cosplayů – knižní, filmové, herní… Pojďte na HumbookFest za co chcete. A nemusíte mít ani do detailů promakaný kostým, pokud s cosplayem začínáte, klidně si jen vezměte nebelvírskou šálu nebo elfí uši, na HumbookFestu vítáme každého.

Jdeš-li na fest v cosplayi, prostuduj si ve FAQ sekci s definovanými předměty, které nelze do prostor O2 universa vnášet.

Pamatuj, že na HumbookFest je možno vnášet makety a repliky zbraní pouze pro účely cosplaye. Chladné zbraně a nebezpečné rekvizity lze do budovy vnášet jen v měkčeném provedení nebo jako nepoužívaná pevná součást kostýmu. Zbraněmi je zakázáno manipulovat. Kostým a jeho doplňky musí být bez ostrých hran a nebezpečných částí. Při sporu účastníka s posuzovatelem kostýmu rozhoduje vedoucí bezpečnostní služby O2 universa. Neschválení kostýmu pro vstup není důvodem pro vracení vstupného. Využijte šatnu, nenechávejte zavazadla a věci ležet volně bez dozoru – kvůli uvolnění cesty v případě evakuace, pro ochranu vašeho majetku, z bezpečnostních důvodů.

Cosplay přehlídka

Stejně jako loni i letos pro vás chystáme cosplay přehlídku! O co se jedná? Odvážlivci, kteří se nestydí si trochu zablbnout na pódiu, dostanou 30 vteřin na to, aby zaujali porotu i publikum svou scénkou a kostýmem. Nebudeme hodnotit jen propracovanost kostýmu, detaily, make-up, ale také výraz, energii a dramatické zpracování. Můžeš tančit, zpívat, hrát nebo kouzlit, důležité je vžít se do postavy a náležitě si její charakter užít! Pokud se stydíš a sám/a bys to na pódiu nezvládl/a, tak neboj, do přehlídky je možné se přihlásit i ve skupině. Takže pokud s někým utvoříš cosplay partu a půjdete třeba za studenty z Bradavic, můžete si připravit výstup společně.

Míša z Radši knihu bude celou přehlídku vést a moderovat, Terka neboli Tessa Carter Cosplay se stane předsedkyní poroty, která bude mít na starosti spravedlivé posouzení jednotlivých vystoupení a další členy poroty!

Jak to bude probíhat?

Letos jsme museli průběh přehlídky trochu pozměnit. Každý zájemce o účast na přehlídce (ať už jednotlivec nebo parta) nám musí do 10. 9. 2023 poslat přihlášku, ve které představí svůj cosplay a sebe (více o jednotlivých náležitostech najdete níže) a tím bude následně zařazen do předvýběru. Kvůli nemožnosti protáhnout cosplay přehlídku na celý den musíme bohužel omezit i počet účastníků a nedostane se tak na každého, takže svou přihlášku fakt vymazli, ať víme, na koho se můžeme těšit.

25. 9. 2023 ti napíšeme, zda jsme tě do přehlídky vybrali či nikoli, takže kdyžtak budeš mít dost času na to poladit před HumbookFestem svůj výstup. No a potom už tě nečeká nic menšího než 30 vteřin slávy a šance na zaujetí naší poroty, která bude rozdávat i hodnotné ceny pro nejlepší cosplayery! Vystoupení bude probíhat na tebou zvolený zvukový záznam, který ti na místě pustíme a ty nám předvedeš, co v tobě je! Může tedy jít o hudbu, ale klidně i o dialog, na který lip syncuješ. K dispozici bude i mikrofon, takže pokud se toho nebojíš, jsme i pro autentický zpěv či projev! Pokud vás bude ve skupině víc, připravte ale spíše záznam, nevíme, kolik mikrofonů budeme mít k dispozici. Můžete to pojmout různě, tady je pár nápadů, kdybyste třeba byli v cosplayi z Harryho Pottera:

  1. Nechte si pustit skladbu ze soundtracku a předveďte na pódiu kouzelnický souboj. Nebo se převlečte za Snapea a po celou dobu svého vystoupení se můžete mlčky procházet po pódiu s vlajícím pláštěm za sebou a na všechny kolem házet přísné pohledy.
  2. Vyberte si konkrétní scénu z filmu, třeba nějaký skvělý dialog, a přehrajte ho na pódiu. Mluvení bude v dodaném audiu a vy jen budete otevírat pusu a soustředit se na svůj herecký výkon. Kdo by zvládl vyprsknout „Potter“ jako Draco Malfoy? A kdo by mu pak dal co proto jako Hermiona Grangerová? Troufáte si?
  3. Inspirujte se u cosplay TikToků a udělejte jeden live na pódiu. Můžete využít trendy hudbu a střihnout si třeba taneček!

Samozřejmě budou pro ty nejlepší připraveny i hodnotné ceny. Hodnocení bude rozděleno letos na skupiny a jednotlivce, budeme tedy vybírat jednu nejlepší skupinu a v jednotlivcích rozdáme ceny třem nejlepším cosplayerům. A stejně jako loni bude speciální i cena moderátora (takzvaná Radši cena :-D). Porota bude vše posuzovat objektivně a nemusíš se bát, pokud s cosplayem teprve začínáš a část z něj sis třeba koupil (pokud se tě na to ale moderátorka zeptá, rozhodně nic nezapírej). Zajímá nás výsledek a to co předvedeš v daný moment. Ohrom nás, rozesměj nebo dojmi, chceme prostě emoce a zážitek!

Přihláška

Přihlásit do cosplay přehlídky se můžete do 10. 9 2023 odesláním přihlášky na email humbook@albatrosmedia.cz s předmětem „cosplay přehlídka“. Do mailu přilož následující:

  1. tvé jméno a příjmení
  2. postava a svět ze kterého pochází (název knihy nebo filmu)
  3. tvůj Instagram nebo YouTube
  4. fotky tvého cosplaye (pokud cosplay ještě nebudeš mít na 100 % hotový nevadí, ale počítej s tím, že v rámci předvýběru potřebujeme znát tvůj cosplay dopředu, takže se pokus ho mít v co nejhotovější podobě)

Fotky a další materiály vládej přímo do e-mailu, rozhodně nám neposílej nic přes úschovny ani například Google Disk apod. Potřebujeme k materiálům mít bezproblémový a časově neomezený přístup.

Související posty
humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2023

Jaký byl HumbookFest 2023? Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa a označení, který je uveden u každého alba. Stáhněte si fotky od Matěje Hoška @mattesh Stáhněte si fotky od Evy Měcháčkové @eveanimal Stáhněte si fotky od Kláry Mithové @clara.photohgraphy Stáhněte […]

videa
VLOG #HumbookFest2022

„HumbookFest je akce, na kterou můžete přijít v korunce a nikomu to nepřijde trapné, naopak vám všichni pochválí šaty a ještě se s vámi vyfotí.“ Tak si v Makynině vlogu užijte akci, o které lidi říkají tak krásné věci. Letos jste udělali parádní atmosféru a my vám za to DĚKUJEME 🙏❤️

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2022

Jaký byl HumbookFest 2022? V nových prostorech, ale pořád hlavně o knihách a potkávání se. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.