HumbookFest - Cosplay

Na HumbookFest v cosplayi?

Skvělé, vítáme všechny druhy cosplayů – knižní, filmové, herní… Pojďte na HumbookFest za co chcete. A nemusíte mít ani do detailů promakaný kostým, pokud s cosplayem začínáte, klidně si jen vezměte nebelvírskou šálu nebo elfí uši, na HumbookFestu vítáme každého.

Jdeš-li na fest v cosplayi, prostuduj si ve FAQ sekci s definovanými předměty, které nelze do prostor O2 universa vnášet.

Pamatuj, že na HumbookFest je možno vnášet makety a repliky zbraní pouze pro účely cosplaye. Chladné zbraně a nebezpečné rekvizity lze do budovy vnášet jen v měkčeném provedení nebo jako nepoužívaná pevná součást kostýmu. Zbraněmi je zakázáno manipulovat. Kostým a jeho doplňky musí být bez ostrých hran a nebezpečných částí. Při sporu účastníka s posuzovatelem kostýmu rozhoduje vedoucí bezpečnostní služby O2 universa. Neschválení kostýmu pro vstup není důvodem pro vracení vstupného. Využijte šatnu, nenechávejte zavazadla a věci ležet volně bez dozoru – kvůli uvolnění cesty v případě evakuace, pro ochranu vašeho majetku, z bezpečnostních důvodů.

Cosplay přehlídka

Chystáš se na HumbookFest v cosplayi? Tak to se určitě zapoj do naší přehlídky. Inspirovali jsme se v zahraničí a rozhodli se letos nedělat soutěž, kdy se každý vyfotí a připíchne na nástěnku, ale uspořádat pořádnou show, kterou si užijí cosplayeři i všichni ostatní. Cosplay přece není jen o kostýmu, ale o tom, jak se umíte vžít do hlavní postavy. Pokud se stydíš a sám/a bys to na pódiu nezvládl/a, tak neboj, do přehlídky je možné se přihlásit i ve skupině. Takže pokud s někým utvoříš cosplay partu a půjdete třeba za studenty z Bradavic, můžete si připravit výstup společně.

Míša s Radši knihu bude celou přehlídku vést a moderovat, Terka neboli Tessa Carter Cosplay se stane předsedkyní poroty, která bude jednotlivé cosplay vystoupení chválit.

Jak to bude probíhat?

Každý účastník přehlídky (ať už jednotlivec nebo parta) bude mít vymezený čas na své vystoupení. Dopředu na vyzvání přes mail pošle audio o předem dané délce, které mu na místě pustíme a on na něj předvede nějakou scénku nebo vystřídá pár póz ve stylu své postavy. Může tedy jít o hudbu, ale klidně i o dialog, který lip syncuje. Nebude k dispozici mikrofon, takže vše, co má být slyšet, musí být v dodaném audiu. Můžete to pojmout různě, tady je pár nápadů, kdybyste třeba byli v cosplayi z Harryho Pottera:

  1. Nechte si pustit skladbu ze soundtracku a předveďte na pódiu kouzelnický souboj. Nebo se převlečte za Snapea a po celou dobu svého vystoupení se můžete mlčky procházet po pódiu s vlajícím pláštěm za sebou a na všechny kolem házet přísné pohledy.
  2. Vyberte si konkrétní scénu z filmu, třeba nějaký skvělý dialog, a přehrajte ho na pódiu. Mluvení bude v dodaném audiu a vy jen budete otevírat pusu a soustředit se na svůj herecký výkon. Kdo by zvládl vyprsknout „Potter“ jako Draco Malfoy? A kdo by mu pak dal co proto jako Hermiona Grangerová? Troufáte si?
  3. Inspirujte se u cosplay TikToků a udělejte jeden live na pódiu. Vezměte si třeba tento sound, každý z party bude jedna postava a každý z vás zahraje a lip syncuje svoji část textu. Určitě vymyslíte nějaký cool přechod naživo.

Nechceme z toho dělat soutěž a rozdávat první až třetí místo. Chceme ale odměnit ty, kteří nějak zaujmou porotu. Ať už tím, že mají dokonale propracovaný kostým, nebo tím, že něco skvěle zahrají, popř. přijdou z nečekaným nápadem. Porota bude vše posuzovat i v kontextu, jestli je daný cosplayer už zkušený, nebo se předvede začátečník. Tak se opravdu nebojte do toho jít a nenechte se odradit tím, že někdo bude mít lepší kostým, nebo už cosplay nějakou dobu dělá.

Délku představení určíme až po uzavření přihlášek podle zájmu. Na přehlídku máme přesně vymezený čas, a pokud se přihlásí hodně lidí, zkrátíme časy představení, popř. budeme možná muset i vybírat. Nebo naopak, bude mít každý hromadu prostoru. Optimální je pro nás v tuto chvíli délka kolem třiceti sekund až jedné minuty (podle toho, jestli jde o jednotlivce nebo skupinu).

Přihláška

Přihlásit do cosplay přehlídky se můžete do konce října 2022 přes formulář níže. Následně se všem ozveme ohledně konkrétních detailů a dodání podkladů.

Související posty
videa
Radši bych… Čeští autoři se ptají Lin Riny

V rámci příprav na HumbookFest 2021 pro vás čeští autoři vymýšleli záludné otázky inspirované jejich knihami (mrkněte na videa v eventu na Facebooku) My jsme je všechny posbírali a položili je i Lin Rině. Souhlasíte s tím, co si vybrala?

videa
VLOG #HumbookFest2021

Konečně spolu! Maky natočila vlog z HumbookFestu (Áňa poctivě reportovala počasí), který byl po dvou letech zase offline a bylo to skvělé. Děkujeme všem, kteří tam byli s námi.

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2021

Jaký byl HumbookFest 2021? Skvělý nejen proto, že jsme byli konečně spolu. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.