HumbookFest - Program

Stáhněte si program v PDF

Very special guest LIN RINA

moderuje Nofreeusernames

Přijďte si poslechnout bestsellerovou autorku oblíbených Kronik prachu! Představí svoji fantasy novinku Limea, prozradí všechno o svém kreativním procesu, vyzná se z lásky ke kaligrafii a tím to rozhodně neskončí. Zpovídat ji bude Ola alias Nofreeusernames a dojde i na hru, během které bude Lin podle obálek hádat, o čem by mohly být knihy českých YA autorů.

V mlhách slovanské mytologie

Vladimíra Šebová, Kateřina Ševčíková, Lucie Ortega, Alžběta Bílková, moderuje Kateřina Šardická

Thor a Loki nejsou jediné hvězdy panteonu – pojďte zabloudit do mlh a močálů slovanských mýtů! Čekají na vás bohyně Morana a Vesna, strigy, bludičky, rusalky, lešijové a spousta dalších běsů. O svých knihách s prvky slovanské mytologie budou mluvit Alžběta Bílková, Lucie Ortega, Vladimíra Šebová a Kateřina Ševčíková. Debatu moderuje spisovatelka Katka Šardická.

Budoucnost současnost je queer

Theo Addair, Ella Fever, Sam Xabyssus

Jakým způsobem se v současné knižní produkcí promítají LGBT+ témata? Je to módní trend, nebo přirozený vývoj? A jak moc se za poslední desetiletí posunulo vnímání osob s nehetero orientací? Odpovědi budou hledat Theo Addair, Ella Fever a Sam Xabyssus – jejich knihy i životy jsou totiž queer témat plné.

Kluci ve světě knih

Radek Starý, Jan Urban, Standa Vysloužil, moderuje Martin Bečan

Abyste v převážně ženském YA světě našli muže, potřebujete extra silné lokalizační kouzlo. Nebo už to neplatí? O svých zkušenostech budou se spisovatelem Martinem Bečanem diskutovat autoři fantasy sérií Radek Starý a Jan Urban i bookstagrammer Standa Vysloužil (@knihy_a_filmy). Co si myslí o české YA scéně? A jak psát uvěřitelné ženské postavy? P. S. Vstup možný i bez vousů.

Ze šuplíku na pulty knihkupectví

Nofreeusernames, Tess M. Puffová, Alžběta Komrsková, Kateřina Šardická, moderují Začítárna a Iamabookoholic

Vyhrát v soutěži, zaujmout přes Storki, využít crowdfunding nakladatelství Pointa, sám kontaktovat nakladatelství… možností, jak se stát spisovatelem, je spousta. Nofreeusernames, Tess M. Puffová, Betty Komrsková a Katka Šardická se ke své první knize dopracovaly každá jinak. Zjistěte, kudy vedla jejich cesta ke spisovatelské kariéře a co všechno vydání knihy obnáší!

Klasika žije… Ale kde?

Karolína Zoe Maixnerová, Míša Sekalová, moderují Začítárna a Iamabookoholic

Číst nebo nečíst klasiku – to je otázka. Co to ale vlastně klasika je? Dá se za ni dnes už považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička? Debatovat budou bookstagrammerky Karolína Zoe Maixnerová (@cojezoe_), která ve svých Reels oživuje klasické literární postavy, a Míša Sekalová, zapálená učitelka českého jazyka a literatury (@krotitelka_textu).

HumbookBattle – Happy 30, Fragment

HumbookTeam, redaktoři a autoři Fragmentu

Fragment slaví třicet let a za tu dobu nasbíral spoustu zážitků. Nejlepší způsob, jak si je připomenout? Přece HumbookBattle! Holky z HumbookTeamu pozvou na podium redaktory i autory z Fragmentu a vydají se s nimi na jednu velkou nostalgickou jízdu. A jestli si ve znalostech populárních fragmentích young adult autorů a knih dostatečně věříte, můžete se soutěže zúčastnit i vy!

Jak oživit knižní postavy

Terka Zajíčková, Adelína Schneiderová, moderují Začítárna a Iamabookoholic

Cosplaye, fanarty, fancasty. Oblíbené knižní postavy se dají oživit i bez černé magie! Chcete zjistit, jak na edity fotek, základy cosplaye nebo profi make-up art? Tak si nechte poradit od těch nejpovolanějších. O své tipy a vychytávky se podělí talentovaná cosplayerka Terka Zajíčková (@tessacarter_cosplay) a Adelína Schneiderová (@adelina_cte), chameleonka českého bookstagramu.

Opravdové zločiny, opravdové podcasty

Lucie Bechynková, Barbora Krčmová, moderují Radši knihu a Marillee

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny jsou jakékoli, jenom ne nudné. U nás se jim věnuje především oceňovaný podcast Opravdové zločiny, který založila dvojice moderátorek Lucie Bechynková a Barbora Krčmová. Povídat si s nimi budeme nejen o knize, která na jeho základě vychází, ale i o tom, jak s tvorbou podcastů vůbec začít.

Změna programu vyhrazena.

Související posty
blog
Staňte se ambasadory HumbookFestu 2021

Miluješ knihy? Žiješ literaturou? Jsi knihomol každým coulem? Došlo to u tebe až do fáze, že máš vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříš tak své názory na knihy mezi lidi? Chceš se posunout dál, poznat podobně „postižené“ 😊 duše a proniknout do zákulisí největšího YA knižního festivalu […]

videa
VLOG #HumbookFest2020

Letos točila vlog Maky! A jestli přemýšlíte o tom, proč se jí tak třese ruka a proč to má tak rozmazané, tak je to proto, že se pořád někde plížila a smála. 😁 Jestli chcete vědět, jak jsme si to v zákulisí užili, dejte si tuhle sedmiminutovku, zjistíte totiž i mimo jiné to, jak se […]

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2020

Letos nám chyběli živí diváci, ale i tak jsme si na místě udělali parádní atmosféru. Letošní ročník fotila Kristý Had Photo a podařilo se jí zachytit všechny ty rouškové i bezrouškové úsměvy a legraci, co jsme si na pódiu užili. Ještě jednou děkujeme, že jste se dívali, a kdybyste si náhodou chtěli dát fest celý […]