HumbookFest - Program

3… 2… 1…

Zahajujeme HumbookFest 2020 ve velkém stylu! Na oslavu ryze české verze festivalu pokřtíme za účasti vystupujících autorů jejich nové knihy. Co dalšího během celého dne zažijete? To vše se dozvíte právě tady. Nechť Hladové hry… ehm, HumbookFest započne!

Vznik knihy krok za krokem

Nofreeusernames, Katka Stupková, Tereza Basařová, Áňa Čížková, Míša Faktorová

Co vše se s knihou děje, než se dostane na pulty knihkupectví a ke svým čtenářům? Posvítíme si na kompletní knižní životní cyklus – od prvotního nápadu přes odevzdání rukopisu a redakci až po tvorbu obálky. Diskutovat bude debutující autorka Nofreeusernames, redaktorka CooBoo Katka Stupková, ilustrátorka Tereza Basařová, markeťačka Áňa Čížková a betačtenářka Míša Faktorová.

Heavy Contemporary

Theo Addair, Anna Musilová, Sára Báchorová

Někdy existují i větší problémy než to, že se vám zrovna nedaří získat královskou korunu. Jaká úskalí čekají na autory knih o duševních nemocech nebo záležitostech LGBT komunity? Co chtějí svými texty čtenářům předat? O tématech, která rezonují v současném světě, budou diskutovat Theo Addair, Sára Báchorová a Anna Musilová.

Dystopie s příchutí pandemie

Pavel Bareš, Júlia Matulová, Martina Čekalová, Tereza Eliášová

Ochranné obleky připravit – tohle téma je vysoce nakažlivé! V souvislosti s koronavirem zaznamenaly tituly s tématem pandemií, virů a dalších libůstek raketový vzestup prodejů. V čem vězí popularita knih o rozpadající se společnosti? A musí to skutečně vždycky skončit dystopií? Redaktorka Tereza Eliášová bude diskutovat s Pavlem Barešem, Martinou Čekalovou a Júlií Matulovou.

AŽ-kvíz pro autory

Kateřina Šardická, Alžběta Bílková, Martina Čekalová, Martin Šinkovský

Jak dobře znají vlastní postavy? Kdo si pamatuje své knihy od A do Ž? Dají se někteří nachytat? Připravili jsme extrémně záludnou smršť otázek, díky nimž mezi řádky knih oblíbených autorů nezůstane nic skryto. Do horkých křesel usednou Alžběta Bílková, Martina Čekalová, Kateřina Šardická a Martin Šinkovský.

Little Box of Yes

Karel Kovy Kovář, Luboš Kulíšek, Kateřina Šardická

Karel Kovy Kovář, Luboš Kulíšek, Kateřina Šardická a jedna malá krabička plná nápadů a otázek. Buďte svědky toho, jak ti nejlepší autoři tvoří příběhy živě přímo na pódiu. Existuje jenom jedno pravidlo: na jakýkoliv nápad se musí říct ANO. Fantazii slovo NE nesvědčí.

Jak se nechytit v síti

Marika Pecháčková, Vít Klusák

Film V síti se stal nejnavštěvovanějším českým dokumentem všech dob. Nahlédněte s jeho režisérem Vítem Klusákem a Marikou Pecháčkovou, autorkou navazující knihy rozhovorů Kdo chytá v síti, do světa internetových predátorů. Zjistíte, jaká nebezpečí číhají on-line, kdo je nejohroženější skupinou a jak se na internetu pohybovat bez rizika. O svoje zážitky a zkušenosti se podělí i jedna z ústředních hereček filmu.

HumbookStart: Zážeh hvězdné spisovatelské kariéry

Alžběta Komrsková a ambasadoři HumbookFestu

Letošní ročník HumbookStartu vyhrála Alžběta Komrsková s Dcerou ztracených bohů. Alžběta se tvůrčímu psaní se věnuje od dětství, v roce 2015 vyšla její povídka Sedmikráska ve sborníku DivergentCzech (CooBoo). A teď vychází její románový debut. Jaká k tomu vedla cesta?

Jak se vejít do bubliny

Romana Bičíková, Anna Křivánková, Richard Podaný, Martina Knápková

Argh! Ufff! Bang! Pokud komiksové postavy vydávají jen podobná citoslovce, je to jednoduché. Když se ale rozhodnou být trochu sdílnější, může převod do jiného jazyka představovat pěkný oříšek. Na jaké záludnosti lze narazit u komiksového překladu? Na příkladech z praxe vám to ukážou překladatelé Romana Bičíková, Anna Křivánková, Martina Knápková a Richard Podaný.

Spisovatelem na 100 způsobů

Karolína Bendová, Petra Podolová, Lucie Zvěřová

Vyhrát v soutěži, zaujmout na Wattpadu, sám kontaktovat nakladatelství… možností, jak se stát spisovatelem, je mnoho. Karolína Bendová, Petra Podolová a Lucie Zvěřová se ke své první knize dopracovaly každá jinak. Přijďte si poslechnout, kudy vedla jejich cesta ke spisovatelské kariéře a jak zvládly přechod od nekritických komentářů kamarádů k nelítostným škrtům literárního redaktora.

HumbookBattle

HumbookTeam

HumbookBattle opět míří na fest – a soutěžící uděláme přímo z vás. Nenechte si ujít velký souboj týmů o titul největšího znalce světa young adult. Holky z HumbookTeamu si pro vás vymyslely nálož otázek, ze kterých vám půjde hlava kolem! Týmy přímo na místě sestaví kapitáni z řad ambasadorů letošního HumbookFestu.

Změna programu vyhrazena.

Související posty
humbookfest
2 pravdy a 1 lež Petry Podolové
humbookfest
2 pravdy a 1 lež Kateřiny Šardické
humbookfest
2 pravdy a 1 lež Júlie Matulové