HumbookFest - Program

Stáhněte si program v PDF

Very special guest LIN RINA

moderuje Nofreeusernames

Přijďte si poslechnout bestsellerovou autorku oblíbených Kronik prachu! Představí svoji fantasy novinku Limea, prozradí všechno o svém kreativním procesu, vyzná se z lásky ke kaligrafii a tím to rozhodně neskončí. Zpovídat ji bude Ola alias Nofreeusernames a dojde i na hru, během které bude Lin podle obálek hádat, o čem by mohly být knihy českých YA autorů.

V mlhách slovanské mytologie

Vladimíra Šebová, Kateřina Ševčíková, Lucie Ortega, Alžběta Bílková, moderuje Kateřina Šardická

Thor a Loki nejsou jediné hvězdy panteonu – pojďte zabloudit do mlh a močálů slovanských mýtů! Čekají na vás bohyně Morana a Vesna, strigy, bludičky, rusalky, lešijové a spousta dalších běsů. O svých knihách s prvky slovanské mytologie budou mluvit Alžběta Bílková, Lucie Ortega, Vladimíra Šebová a Kateřina Ševčíková. Debatu moderuje spisovatelka Katka Šardická.

Budoucnost současnost je queer

Theo Addair, Ella Fever, Sam Xabyssus

Jakým způsobem se v současné knižní produkcí promítají LGBT+ témata? Je to módní trend, nebo přirozený vývoj? A jak moc se za poslední desetiletí posunulo vnímání osob s nehetero orientací? Odpovědi budou hledat Theo Addair, Ella Fever a Sam Xabyssus – jejich knihy i životy jsou totiž queer témat plné.

Kluci ve světě knih

Radek Starý, Jan Urban, Standa Vysloužil, moderuje Martin Bečan

Abyste v převážně ženském YA světě našli muže, potřebujete extra silné lokalizační kouzlo. Nebo už to neplatí? O svých zkušenostech budou se spisovatelem Martinem Bečanem diskutovat autoři fantasy sérií Radek Starý a Jan Urban i bookstagrammer Standa Vysloužil (@knihy_a_filmy). Co si myslí o české YA scéně? A jak psát uvěřitelné ženské postavy? P. S. Vstup možný i bez vousů.

Ze šuplíku na pulty knihkupectví

Nofreeusernames, Tess M. Puffová, Alžběta Komrsková, Kateřina Šardická, moderují Začítárna a Iamabookoholic

Vyhrát v soutěži, zaujmout přes Storki, využít crowdfunding nakladatelství Pointa, sám kontaktovat nakladatelství… možností, jak se stát spisovatelem, je spousta. Nofreeusernames, Tess M. Puffová, Betty Komrsková a Katka Šardická se ke své první knize dopracovaly každá jinak. Zjistěte, kudy vedla jejich cesta ke spisovatelské kariéře a co všechno vydání knihy obnáší!

Klasika žije… Ale kde?

Karolína Zoe Maixnerová, Míša Sekalová, moderují Začítárna a Iamabookoholic

Číst nebo nečíst klasiku – to je otázka. Co to ale vlastně klasika je? Dá se za ni dnes už považovat třeba Harry Potter, nebo ho v povinné četbě pořád válcuje Babička? Debatovat budou bookstagrammerky Karolína Zoe Maixnerová (@cojezoe_), která ve svých Reels oživuje klasické literární postavy, a Míša Sekalová, zapálená učitelka českého jazyka a literatury (@krotitelka_textu).

HumbookBattle – Happy 30, Fragment

HumbookTeam, redaktoři a autoři Fragmentu

Fragment slaví třicet let a za tu dobu nasbíral spoustu zážitků. Nejlepší způsob, jak si je připomenout? Přece HumbookBattle! Holky z HumbookTeamu pozvou na podium redaktory i autory z Fragmentu a vydají se s nimi na jednu velkou nostalgickou jízdu. A jestli si ve znalostech populárních fragmentích young adult autorů a knih dostatečně věříte, můžete se soutěže zúčastnit i vy!

Jak oživit knižní postavy

Terka Zajíčková, Adelína Schneiderová, moderují Začítárna a Iamabookoholic

Cosplaye, fanarty, fancasty. Oblíbené knižní postavy se dají oživit i bez černé magie! Chcete zjistit, jak na edity fotek, základy cosplaye nebo profi make-up art? Tak si nechte poradit od těch nejpovolanějších. O své tipy a vychytávky se podělí talentovaná cosplayerka Terka Zajíčková (@tessacarter_cosplay) a Adelína Schneiderová (@adelina_cte), chameleonka českého bookstagramu.

Opravdové zločiny, opravdové podcasty

Lucie Bechynková, Barbora Krčmová, moderují Radši knihu a Marillee

Záhadné, promyšlené, brutální, drzé… nejslavnější zločiny jsou jakékoli, jenom ne nudné. U nás se jim věnuje především oceňovaný podcast Opravdové zločiny, který založila dvojice moderátorek Lucie Bechynková a Barbora Krčmová. Povídat si s nimi budeme nejen o knize, která na jeho základě vychází, ale i o tom, jak s tvorbou podcastů vůbec začít.

Změna programu vyhrazena.

Související posty
videa
Radši bych… Čeští autoři se ptají Lin Riny

V rámci příprav na HumbookFest 2021 pro vás čeští autoři vymýšleli záludné otázky inspirované jejich knihami (mrkněte na videa v eventu na Facebooku) My jsme je všechny posbírali a položili je i Lin Rině. Souhlasíte s tím, co si vybrala?

videa
VLOG #HumbookFest2021

Konečně spolu! Maky natočila vlog z HumbookFestu (Áňa poctivě reportovala počasí), který byl po dvou letech zase offline a bylo to skvělé. Děkujeme všem, kteří tam byli s námi.

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2021

Jaký byl HumbookFest 2021? Skvělý nejen proto, že jsme byli konečně spolu. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.