HumbookFest - Program

Forum Hall

Jižní sál

Workshopový sál

Severní sál – Autogramiády 

 • 11:40 – 13:15 – Hvězdy inkoustu: Kateřina Šardická a Alžběta Bílková
 • 11:40 – 13:15 – HumbookStart: Martina Čekalová
 • 13:25 – 14:30 – Jan Mühlfeit a Veronika Kašáková
 • 14:50 – 16:30 – Theo Addair a Anna Musilová
 • 16:45 – 19:00 – Mary E. Pearson a Jay Kristoff (vstup pouze s lístkem PLUS, maximálně 2 knihy na každého autora)

Kavárna přízemí

celý den

 • Zátiší s jídlem (bistro s teplým jídlem, sezení)

Chill-out foyer 1. patro

celý den

 • Zátiší s jídlem (studený bufet, vafle a kavárna)
 • Šatna
 • Výdej Humbook tašek pro držtele lístku PLUS
 • Střelba z kuše
 • Chill zóna Leo Express
 • Stánek Nadace Albatros (sběr knih do festivalové hry)
 • Stánek Městská část Praha 4
 • Ochutnávka Dupetek

Chill-out foyer 2. patro

celý den

 • Zátiší s jídlem (teplé jídlo a kavárna na stojáka)
 • Humbook stánek s knihami a merchem
 • Foto koutky
 • mBank Knižní doupě
 • Čajovna Loyd
 • Stánek Chupa Chups
 • Stánek Baagl a Presco
 • Herní zóna Mindok
 • Stánek InovAM (Storki, StoryMe, Palmknihy, Pointa)
 • Ochutnávka Dupetek

Podrobný program – Forum Hall

HumbookStart 2019 se představuje

10:30 – 11:25
Martina Čekalová

Letošní klání o nejepší rukopis chystaný k vydání vyhrála na celé čáře Martina Čekalová a její Město duší. Martina se psaní začala věnovat v patnácti letech, svou tvorbu publikovala nejprve na online platformě Wattpad pod přezdívkou @radobyspisovatelka. A teď je z ní #opravdickaspisovatelka. Jaká k tomu vedla cesta?

Marvel Universe: Z komiksu na filmové plátno a zpět

11:30 – 12:50
Petr Litoš a Jiří Pavlovský z nakladatelství CREW

Je tady vůbec někdo, kdo nemá svého oblíbeného Avengera? Marvelovské superhrdiny dnes zná díky filmům opravdu každý. Ale kde se vzali? Jaké jsou jejich osudy? Kdo jsou ti, jejichž filmy se teprve chystají? Jaké jsou rozdíly mezi filmem a komiksem a jak se vzájemně ovlivňují? Kdo je nejzákeřnější záporák? A co je možné přečíst si i česky? To vám shrnou Petr Litoš a Jiří Pavlovský z nakladatelství CREW.

Můj svět, moje pravidla

13:00 – 14:30
Mary E. Pearson a Jay Kristoff

Ať už se jedná o neexistující království v exotických krajinách, daleké planety s nejrůznějšími technologiemi či velkolepá města plná křivolakých uliček, vždy se na těchto místech setkáme i s jejich – často velmi specifickými – obyvateli. Mary E. Person a Jay Kristoff rozhodně ví, jak vytvářet nové světy prostřednictvím jazyka. Právě o jejich budování budou diskutovat.

Vyhlášení soutěže o nej kostým

14:40 – 15:00

Letos opět soutěžíme o nej kostým celého HumbookFestu. Přihlásil/a ses do soutěže pomocí fotky? Možná vyhraješ super ceny od nakladaleství CREW, CooBoo a Egmont! A jak se zapojit? Vyfoť se na HumbookFestu, fotku připni do 13:00 na nástěnku u fotokoutku (nezapomeň ji podepsat), a pak už si jen drž palce. Vyhlašovat se budou 2 výherci – jednoho vybere HumbookTeam a toho druhého porota profi cosplayerů.

Little Box of Yes

15:10 – 16:30
Mary E. Pearson a Jay Kristoff

Mary E. Pearson, Jay Kristoff a jedna malá krabička plná nápadů a otázek. Buďte svědky toho, jak ti nejlepší autoři tvoří příběhy živě přímo na pódiu. Existuje jenom jedno pravidlo: na jakýkoliv nápad se musí říct ANO. Fantazii slovo NE nesvědčí.

O muzice, knihách a životě

16:40 – 17:40
Raego a Pavel Callta

Raego ještě nedávno vážil 130 kilo a i kvůli svému napůl vietnamskému původu na vlastní kůži zažil, co je to šikana. Dneska je z něj hvězda a zanedlouho mu vyjde první kniha, ve které se vyrovnává se svou nelehkou minulostí, ale především díky ní chce motivovat (nejen) svoje fanoušky na jejich cestě za spokojenějším já.

Pavel Callta je zpěvák, skladatel textař. I jeho životní cesta je plná zvratů. Od patnácti let zpíval se swingovým orchestrem v České Lípě, 10 let závodně plaval a vyrovnat se musel taky s velkými ztrátami. Jeho chystaná kniha ti pomůže, aby se ti dobře psal tvůj sen.

Pavel Callta a Raego. Spolu na jednom podiu. O knihách, muzice, životě. O všem.

Podrobný program – Jižní sál

Psát umí každý… jak ale psát přímo hvězdně?

10:15 – 11:15
Hvězdy inkoustu, Vojta Záleský a Míla Linc z Městské knihovny v Praze

Je to vážně tak. Každý, kdo dokáže klepat do klávesnice, může napsat knihu. Že pak stojí za prd, nedá se číst a je plná chyb, je jiná věc. Pojďme si povídat o tom, jak napsat dobrou knihu a třeba si i pomoct k vítězství v literární soutěži Hvězda inkoustu. Besedovat budou všechny vítězky Hvězdy inkoustu Alžběta Bílková, Kateřina Šardická a Petra Podolová a redaktor nakladatelství Fragment Vojta Záleský. Besedovat a taky trochu přednášet i radit bude spisovatel Míla Linc, který už deset let vede v Městské knihovně v Praze literární dílny a literární tvorbě se jako knihovník věnuje i teoreticky.

Loyd talk s Mary E. Pearson

11:20 – 11:40

Mary E. Pearson se představuje. Co ji baví? Na čem pracuje? Co na sebe práskne? Přijď si to poslechnout. Procvičíš i anglinu, protože tenhle pokec bude v anglickém znění bez titulků. Zpovídá Katka Stupková z CooBoo.

Loyd talk s Jayem Kristoffem

11:45 – 12:05

Jay Kristoff se představuje. Co ho baví? Na čem pracuje? Co na sebe práskne? Přijď si to poslechnout. Procvičíš i anglinu, protože tenhle pokec bude v anglickém znění bez titulků. Zpovídá Katka Stupková z CooBoo.

Najdi svůj talent a buď #spoko

12:10 – 13:15
Jan Mühlfeit a Veronika Kašáková

Každý z nás se narodí jako originál s řadou silných stránek. Často je ale nerozvíjíme, soustředíme se jen na své chyby. Přitom najít a rozvíjet naopak talenty je klíčem k tomu být svůj, cool a #spoko. Jak na to ti poradí světově uznávaný a vždy pozitivní kouč Jan Mühlfeit a modelka Veronika Kašáková, která se našla mimo jiné v pomáhání dětem z dětských domovů na jejich cestě do reálného života.

Chybující hrdinové aneb moje postavy mi dokážou pěkně zavařit!

13:25 – 14:40
Kateřina Šardická, Theo Addair a Anna Musilová

Všichni se snažíme nenadělat v životě moc přešlapů. Ale chceme taky knížky hemžící se dokonalými postavami, které se vždy rozhodnou správně? Nejsou vlastně lepší hrdinové s chybami? Dělají postavy svým autorům někdy i naschvály? A jak proměňují své nedostatky na přednosti? O tom budou diskutovat Kateřina Šardická, Theo Addair a Anna Musilová.

Kde všude žijí příběhy? Z mobilu až do pevné vazby

14:50 – 16:00
InovAM a hosté

Chceš objevovat skvělé nové autorky a autory jako první? Máš spisovatelské ambice? Nenech si ujít diskusi o všech podobách psaní a čtení se spisovateli Lenkou Dostálovou, Pavlem Renčínem, Tomášem Bendou, Lenou Valenovou, Zuzkou Strachotovou a Jiřím Dittrichem. Ptát se budeme my, ty i oni.

Bajka barda Beedlyho v podání Potterfanů

16:10 – 16:40

Znáš tu o třech bratrech? No jasně že jo! V podání Potterfanů ale dostává tahle bajka barda Beedlyho úplně nový, netušený rozměr. J.K. Rowlingová se v ní totiž potkává s českými pohádkami!

Podrobný program – Workshopový sál

Humbook dílna

10:30 – 12:15
krasopsaní s Printintin, vybarvování záložek se Sharys, výroba knihonáramků s Martinou Krausovou

Vyrob si vlastní záložku se Sharys a knihonáramek s Martinou Krausovou. Bod za to, když budou ladit k jedné z knih, které si na HumbookFestu pořídíš. A pozor! Letos se můžeš zdokonalit taky v krasopsaní s holkama z Printinitinu s pomocí písanky z jejich zbrusu nové knížky Z lásky k písmu.

Fandom dílna

12:25 – 14:10
Potterfan, ThroneCon a ComicsCon

Je libo vlastní superhrdinskou masku? Chceš se na svět dívat třeba i růžovými strašibrýlemi? Ozdobit si stůl těžítkem nebo sebe zátkovým odznáčkem? Vyrob si to třeba všechno!

Redaktoři na horkém křesle aneb CooBoo se zodpovídá za posledních 10 let

14:30 – 15:25
Tereza Eliášová a Kateřina Stupková

Už 10 let pro vás vybírají ty nej YA knihy k vydání. Čtou, překládají, rvou si vlasy nad korekturami, řeší obálky, anotace, někdy smutní, když je knížka propadák (a nemůžou dovydat sérii), ale častěji oslavují, když má úspěch. Někdy je chválíte, někdy jim spíláte. Teď to za vás udělají ambasadorky HumbookFestu. Tereza Eliášová a Katka Stupková coby služebně nejstarší a nejmladší kubulínky, si to všechno pěkně vyposlechnou a zodpoví!

Soudit či nesoudit knihu podle obalu? To je, oč tu běží…

15:30 – 16:25
Alena Oswaldová, Filip Štorch a Romana Bartáková

Sáhli jste někdy po knize jen kvůli pěkné obálce? Nebo naopak? Jo, obálky mohou mít nad osudem knihy fakt velkou moc… Jak vznikají? Kdo rozhoduje o ponechání původní zahraniční obálky a nebo naopak o vzniku zbrusu nové? A když ta nová vzniká, co všechno je pro to potřeba? Všechno o knižních obálkách zjistíš od jejich tvůrců Aleny Brunhildy Oswaldové a Filipa Štorcha a také od výtvarné redaktorky nakladatelství Fragment Romany Bartákové.

HumbookBattle s HumbookTeamem

16:30 – 18:00

HumbookBattle se z YouTube stěhuje na fest a tentokrát uděláme soutěžící přímo z vás. Nenechte si ujít velký souboj týmů o titul největšího znalce světa young adult. Holky z HumbookTeamu si pro vás vymyslely extra záludné otázky, troufáte si? Týmy přímo na HumbookFestu sestaví kapitánky z řad ambasadorek letošního HumbookFestu.

Změna programu vyhrazena.

Související posty
blog
Staňte se ambasadory HumbookFestu 2020!

Milujete knihy? Žijete literaturou? Jste knihomolové každým coulem? Došlo to u vás až do fáze, že máte vlastní blog, kanál na YouTube, stránku na Facebooku, knižní podcast nebo bookstagram a šíříte tak své názory na knihy mezi lidi? Chcete se posunout dál a stát součástí největšího YA knižního festivalu u nás? Staňte se ambasadorem HumbookFestu […]

videa
Jaký byl HumbookFest2019
videa
#humbooktipy z festu