HumbookFest - Autogramiády

Harmonogram autogramiád:

Sál B3

 • 9:30–12:00: dopolední autogramiáda zahraničních autorů
 • 12:20–13:20: Karolína Zoe Meixnerová, Katka Šardická
 • 13:40–16:40: Nofreeusernames, Pavel Bareš
 • 17:30–21:00: večerní autogramiáda zahraničních autorů

Sál D8

 • 11:15–12:30: Barbora Koutná, Petra Lukešová, Mája Vystrčilová
 • 12:35–13:50: Anežka Kočová, Filip Kalčák, Marie Domská, Rozálie Pražáková
 • 13:55–15:10: Vladimíra Šebová, Lucie Ortega, Alžběta Bílková, Radek „Sterakdary“ Starý
 • 15:15–16:30: Vojtěch Záleský, Aleš Novotný, Alena Štraubová, Martina Viktorie Kopecká
 • 16:35–17:35: Lucie Zvěřová, Sára Topinková, Štěpánka Jislová, Viktor Svoboda, Petr Hugo Šlik
 • 17:40–18:40: Alena Adrianet Heinrichová, Petra Martišková, Tereza Kučírková, Adelína

Hlavní stage

 • 18:30 – 20:00: Autogramiáda HumbookTeamu

Vstupy na autogramiády:

Na autogramiády českých autorů a tvůrců mají přístup všichni držitelé vstupenky na HumbookFest, autogramiády zahraničních autorů jsou přístupné pouze držitelům VIP lístků, které jsou rozdělené na dopolední a večerní blok.

Počet knih k podpisu:

Na autogramiády zahraničních autorů si můžete přinést maximálně 2 knihy od každého autora (pokud si od některého z autorů vezmete jen jednu knihu na podpis, nelze si pak u jiného vzít tři), u českých autorů limit na počet knih není, rádi podepíší vše, co stihnou.

Co mi může autor podepsat:

Na podpis si přineste knihu, můžete si ji donést z domova, nebo pořídit se slevou na HumbookFestu. Čeští autoři vám ale rádi podepíší třeba i památník nebo záložku. Pokud chcete od českého autora podepsat něco nestandardního, je to vždy na domluvě s ním. Občas se stane, že si čtenář donese knihu jiného autora, českého či zahraničního, o které ví, že ho daný autor čte nebo doporučuje. Někdo vám cizí knihu rád podepíše, ale spíše než s věnováním, tak s doporučením ve stylu „tato kniha se mi opravdu líbila“, pro někoho to ale může být nekomfortní, proto se vždy zeptejte a respektujte případné odmítnutí.

Věnování:

Pokud chcete věnování, u zahraničních autorů je povinné, u českých to hodně pomůže, když si své jméno donesete napsané na kousku papíru, aby někdo nevěnoval knihu Kristýně, když se jmenujete Kristína apod. Řada autorů píše do knihy nějaké své oblíbené věnování nebo citát. Pokud byste ale u českých autorů měli vybraný jiný citát z knihy, můžete si o něj říct. Stejně tak, pokud jste koupili knížku třeba kamarádce a chcete ji nechat podepsat s přáním hezkých narozenin, poproste autora o speciální věnování. Pokud po něm nebudete chtít, aby někomu vyznával lásku nebo psal něco vyloženě osobního, určitě nebude proti. U zahraničních autorů nebude z časových důvodů možné vyhovět speciálním požadavkům.

Komunikace s autory:

S autorem si během autogramiády neváhejte povídat, říct mu, jak se vám knížka líbila, která postava vás bavila, nebo co je vaše oblíbená pasáž. Stejně tak se nestyďte zeptat na cokoliv, co vás zajímá a nepadlo to na besedě, popř. jste neměli šanci nebo jste se nechtěli ptát přede všemi. Myslete ale na lidi ve frontě za vámi a omezenou časovou dotaci pro autogramiády. Během podpisu většinou stihnete zhruba jednu otázku, pokud byste měli další dotazy, české autory si můžete odchytit ještě kdykoliv během HumbookFestu, nebo jim dodatečně napsat přes sociální sítě.

Pokud se stydíte, je úplně v pohodě jen přijít, říct ahoj a nechat si podepsat knížku. Určitě si o vás nebude nikdo myslet nic špatného.

Focení s autory:

S autorem se můžete i vyfotit, stačí se zeptat. Ideální je se naklonit nad stůl a vyfotit selfie, u zahraničních autorů budou k dispozici i naši pomocníci, kteří vám případně pomohou s focením. Na autogramiádách českých autorů se nebojte poprosit člověka v řadě za vámi, aby vás vyfotil, a případně mu na oplátku nabídněte to samé. Je ideální mít připravený už odemčený mobil s nachystaným foťákem. Stejně tak je možné si vyfotit autora, jak vám podepisuje knihu, jen mu to dopředu řekněte, určitě bude souhlasit.

Související posty
humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2023

Jaký byl HumbookFest 2023? Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa a označení, který je uveden u každého alba. Stáhněte si fotky od Matěje Hoška @mattesh Stáhněte si fotky od Evy Měcháčkové @eveanimal Stáhněte si fotky od Kláry Mithové @clara.photohgraphy Stáhněte […]

videa
VLOG #HumbookFest2022

„HumbookFest je akce, na kterou můžete přijít v korunce a nikomu to nepřijde trapné, naopak vám všichni pochválí šaty a ještě se s vámi vyfotí.“ Tak si v Makynině vlogu užijte akci, o které lidi říkají tak krásné věci. Letos jste udělali parádní atmosféru a my vám za to DĚKUJEME 🙏❤️

humbookfest
Fotoreport z HumbookFestu 2022

Jaký byl HumbookFest 2022? V nových prostorech, ale pořád hlavně o knihách a potkávání se. Najdete se na fotkách? Pokud byste chtěli nějakou přesdílet, hodit na svůj Insta apod., nezapomeňte označit @humbook a připsat jméno fotografa: Matěj Hošek.