Emily z Novoluní

Emily Starrová nikdy nepoznala, co znamená osamělost – dokud jí nezemřel milovaný tatínek. Teď je Emily sirotek a její upjatí příbuzní z hrdého starého rodu ji berou k sobě, aby s nimi žila na farmě Novoluní.

I když je přesvědčená, že tam nikdy nebude šťastná, Novoluní ji na první pohled okouzlí. Díky své obrovské představivosti, vtipu a odvaze se umí vypořádat s přísnou rodinou i zlomyslnými spolužáky a objevovat krásné věci kolem sebe, i když ji nevyčerpatelná fantazie občas zavádí až do různých nepříjemností a malérů.

Věci se začnou měnit k lepšímu, když se spřátelí s Teddym, který umí nádherně malovat, Perrym, jenž se svým otcem obeplul svět a nikdy nechodil do školy, a hlavně s Ilsou, uličnicí s prudkou povahou. Překonávat potíže jí však pomáhá i literární nadání a obrovská chuť psát. Rychle získává nové přátele v rodině i mimo ni a dosud usedlé a nudné Novoluní jejím příchodem viditelně ožívá.

Informace
Jazyk:
čeština
Počet stran:
344
EAN:
9788027700479
Datum vydání:
1. 11. 2021
Nakladatel:
1400
Vazba:
vázaná
Posty, které by tě mohly zajímat
blog
Stačí jedna kniha?

Standalones (samostatné knihy, co nejsou součástí série) mají své výhody i nevýhody. Výhody jsou takové, že se vše krásně uzavře v rámci jedné knihy a nemusíme pak čekat na další díly. Největší nevýhoda je taková, že už pak nemáme šanci se znovu setkat s oblíbenými postavami, protože jejich knižní příběh už skončil. A my je […]

blog
Vadí, nevadí: Standalone versus série

Ač se svět knihomolek a knihomolů může na první pohled zdát jako mírumilovné místo, ve skutečnosti je plný kontroverzí a každodenních dilemat. Nevěříte? Ty nejčastější vám představíme v nové sérii článků s názvem „vadí, nevadí“. Pro pilotní díl jsme si nemohli vybrat nic jiného, než volbu mezi sériemi a samostatnými knihami. Co vyhrálo? Přesvědčte se sami. Článek […]