Dreamcast Ve stínu popela

Nevíme, jestli už jste si všimli, ale o téhle knížce se šušká, že je dokonce ještě lepší než Z krve a popela. Tudíž jsme si svůj dreamcast našli okamžitě a už si postavy nepředstavujeme jinak! 

Ve stínu popela vypráví příběh Serafeny, mierelské princezny, jejíž osud byl zpečetěn už při jejím narození: Musí se stát ženou prvotního boha smrti Nykta. Ve skutečnosti ale byla vychována tak, aby mu hned po svatbě proklála srdce. Jeho smrtí sejme ze svého království zkázonosnou kletbu. Když se ale s Nyktem Sera seznámí, její odhodlání splnit svůj úkol ochabne po prvním společném dotyku. Jak se nakonec Sera rozhodne: Vybere si povinnost vůči svému království, nebo lásku? 

Sasha Luss jako Serafena

Serafena je nezdolná. Hrdě snáší lhostejnost své rodiny, tvrdě se trénuje v boji a zůstává věrná svému úkolu i po prvotních nezdarech. Nejdůležitější je pro ni zodpovědnost vůči jejímu království a službě pro něj by obětovala všechno. Ztvárnit Seru by mohla Sasha Luss, kterou jste viděli například v akčním filmu Valerian.

Michiel Huisman jako Nyktos

Prvotní bůh smrti je jiný, než se může na první pohled zdát. Je laskavý, stará se o své obyvatele a trápí ho osud obyvatel Lasanie. Přesto Serafenu jako manželku nepřijme. Bojí se zamilování a věří, že láska nepřináší nic dobrého. Jak Serafena postupně mění jeho názor bychom rádi viděli v podání Michiela Huismana, který by Nykta určitě zahrál perfektně. Vidět jste ho mohli například ve filmu Věčně mladá.

BooBoo Stewart jako Nektas

Věrný společník a přítel Nykta draken Nektas je ochranářský a cele oddaný své rodině, do které Nykta rozhodně počítá. Když se Sera objeví v zemi bohů, přijme ji mezi své a věří, že by mohla být klíčem k Nyktovu štěstí. Zároveň si nikdy nenechá žádnou poznámku jen pro sebe a Seru i Nykta tím dost vytáčí. Rádi bychom viděla BooBoo Stewarta v roli Nektase. Vzpomenete si na něj asi hlavně jako na Setha Clearwatera ze ságy Stmívání (ale od té doby dost vyrostl :D). 

Theo Graham jako Ector

Ector je bůh na Nyktově dvoře a také strážce prvotního boha smrti. V knize se s ním seznámíme, když jde předat Seře dar od Nykta – dýku ze stínového kamene. Později je také jeden ze strážců (nebo spíše hlídačů každého jejího pohybu) Serafeny. Zahrát by ho mohl Theo Graham, kterého si možná vybavíte ze seriálu Fate: The Winx Saga, kde ztvárnil Danea. 

Jessica Chastain jako Aios

Bohyně lásky, plodnosti a krásy Aios se zdržuje v době děje Ve stínu popela na dvoře Nykta. Nyktos proto bohyni poprosí, aby pomohla Serafeně sžít se s jejím novým prostředím. To bohyně ráda splní a i přes spoustu nemístných Serafininých poznámek a dotazů se z obou stávají přítelkyně. Aios si představujeme jako Jessicu Chastain, kterou najdete mimo jiné ve filmu X-Men: Dark Phoenix.

předchozí
další
Monča alias Foxorouš

Po pražských ulicích chodím jedině se sluchátky v uších – pravděpodobně mi zrovna hraje Aurora, The Lonely Island nebo The Paper Kites – zabalená v zemitých barvách a s vlasy…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *