Dreamcast Touha

Už vám chyběli upíři? Nám dost. Po rereadingu všech verzí Stmívání, přečtení našich oblíbených fanfikcí a maratonu všech filmů ságy (samozřejmě těch prodloužených, kde se skrývají ty největší skvosty) jsme si zoufali, co se životem. Pak se objevila odpověď v podobě Touhy. Tak čtivou knížku jsme v rukou dlouho netřímali. Je plná upírů, draků a dalších příšer, které se toulají nocí. A akce. A samozřejmě lásky. 

Hlavní hrdinka Grace se stěhuje za svým strýčkem na Aljašku a nastupuje do Katmerské akademie. Škola se spíš podobá gotickému hradu než budově, ve které obvykle probíhá vzdělávání dospívajících a Grace brzy pochopí, že akademie totiž žádné normální dospívající jejich akademickou cestou nevede a že se ocitla na místě, kde se její uchopení normálnosti bude muset rychle redefinovat. Zjišťuje, že její spolužáci jsou draci, upíři, čarodějky nebo třeba vlčí měniči. Grace se jako obyčejný člověk ocitá v takové společnosti ve velkém nebezpečí. Její situace se ještě víc komplikuje přitažlivostí mezi ní a tajemným upírem Jaxonem. 

Owen McGinnity jako Jaxon Vega

Jaxon skrývá temnou minulost, která promění jeho život v každodenní očistec. To se změní až s příchodem Grace, která naruší veškeré staré pořádky. Nedostupného a chladného Jaxona by podle nás měl zahrát Owen McGinnity, který se stal předlohou pro V ve hře Devil May Cry

Hailee Steinfeld jako Grace Foster

Grace přijíždí na Katmerskou akademii se zlomeným srdcem po smrti obou svých rodičů. Myslí si, že její život se už víc změnit nemůže. Přestěhuje se přes celé státy na Aljašku do nové školy, opustí všechny své přátele. Brzy však zjistí, že to je jen začátek změn v jejím životě. Naštěstí je Grace silná a všemu statečně čelí. Tuhle hlavní hrdinku by měla hrát podobně houževnatá žena, na mysl nám proto hned přišla Hailee Steinfeld. Hailee si zahrála Mattie Ross v Opravdové kuráži, znáte ji možná také z Ladíme 2 a 3.

Diego Tinoco jako Flint Montgomery

Od chvíle, kdy Grace překročila práh akademie, byl Flint jedním z jejích mála záchytných bodů v celé Aljašce. Vždy si na Grace udělá čas, vždy jí pomůže a ani to nevypadá, že by před ní neustále skrýval tajemství jako Jaxon. Diega Tinoca můžete znát z extrémně populárního seriálu Teen Wolf nebo z nového filmu Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu, a jestli k tomu někdy dojde, tak doufejme i z adaptace Touhy.

Maisie Williams jako Macy Foster

Macy je Gracina sestřenice. Společně si bývaly v dětství hodně blízké a na svůj vztah prakticky okamžitě navážou. Macy Grace pomáhá přivyknout si na aljašské podnebí i prazvláštní chod akademie. Když se zvládla Maisie na filmovém plátně stát Nikým, zvládne stejně bravurně i sestřenici Grace a šikovnou čarodějku v jednom. 

Anna Akana jako Lia Tanaka

Liu poprvé potkáváme v knihovně, kde se hned spřátelí s Grace a pozve ji k sobě na pokoj na čaj. Lia se Grace otevře a přizná, že také v nedávné době ztratila někoho blízkého. Později ji ale Grace spatřuje, jak se hádá s Jaxonem a od té chvíle je její vztah s Liou už jen komplikovanější. V roli Lii si představujeme Annu Akanu, herečku z Ant-Mana, hvězdu YouTube a zpěvačku. 

předchozí
další
Monča alias Foxorouš

Po pražských ulicích chodím jedině se sluchátky v uších – pravděpodobně mi zrovna hraje Aurora, The Lonely Island nebo The Paper Kites – zabalená v zemitých barvách a s vlasy…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *