Dreamcast Tlukot tisíců srdcí

Už od dob Selekce se těšíme, až vyjde nějaká adaptace knížek Kiery Cass, ale bohužel jsme se toho zatím nedočkali. A podle posledních informací se toho ještě dlouho nedočkáme. Takže když vyšla její nová kniha Tlukot tisíců srdcí, rozhodli jsme se, že si adaptaci uděláme sami… nebo alespoň takovou malou přípravu – dreamcast.

Princezna Annika si žije v paláci poměrně poklidný život, ale všechnu krásu a přepych narušuje fakt, že ji její otec tlačí do dohodnutého sňatku s Nickolasem, kterého nemiluje. Někde daleko od ní žije Lennox, který se s ničím moc nepáře a který svůj život zasvětil dahrajnské armádě a nějaká láska je jen překážkou, která by mu bránila v boji za jeho lid. Annika s Lennoxem (a jejich „rody“) nejsou na první dobrou žádnými přáteli, ale jakmile se jejich cesty zkříží, už není cesty zpět. A jejich láska se rozezní po celém království jako tlukot tisíců srdcí.

Elle Fanning jako Annika

Annika je velmi  cílevědomá silná žena, která je odhodlaná a ochotná se obětovat pro svůj lid. Anniku jen tak něco nezastraší, dokonce ani sňatek z donucení, do kterého ji její královský otec nutí. Jako hlavní hrdinku si ji zamilujete hned, jak se dozvíte, že k tomu všemu je i velmi vášnivou knihomolkou. Na jejím místě bychom si dovedli představit například Elle Fanning, která si zahrála už tolik různorodých rolí, že by pro ni princezna Annika byla určitě hračka. Mohli jste ji vidět třeba ve filmu Všechny malé zázraky nebo v seriálu Veliká.

Charles Gillespie jako Lennox

Vysoký, pohledný, nebojácný, dlouhovlasý, tmavovlasý… a mohli bychom pokračovat. Lennox má sice nejdříve auru bad boye, ale jakmile nakouknete pod pokličku, jeho postavě propadnete. Fakt. Budete si přát, abyste stáli na Anničině místě ve všech situacích, i když by vám zrovna mělo jít kvůli Lennoxovi o život. Máme dojem, že v jeho roli by se skvěle vymykal Charles Gillespie, kterého můžete znát jako Lukea ze seriálu Julie and the Phantoms. No jen si ho představte v nějaké fešné uniformě po boku svých kumpánů.

Dylan Sprouse jako Escalus

Jestli jsme si někde zamilovali sourozeneckou dvojici, tak právě tady. Escalus je Anničin starší bratr, a tím pádem následník trůnu. Překypuje sympatičností a pro princeznu Aniku je v životě obří podporou. Má srdce ze zlata a pro lásku by udělal cokoliv… i kdyby to mělo znamenat ztrátu koruny. Na jeho místo bychom vybrali Dylana Sprouse, kterému, alespoň podle nás, trochu šarmantnost a gentlemanství kouká z očí a neskutečně by se na Escaluse hodil. Vidět jste ho mohli jednom dílu série After nebo v Krásné katastrofě.

Katherine Langford jako Noemi

Loajální, sympatická a opatrovnická. To jsou tři slova, která asi nejlépe vystihují Noemi, Anničinu komornou a jednoho z jejích nejbližších lidí. Když se naskytne příležitost, kde by mohla Noemi pomoct, tak tam vždycky je, a to nejen pro Anniku. Mohla by si ji zahrát například Katherine Langford, kterou asi nejlépe můžete znát ze seriálu 13 Reasons Why jako Hannu.

Thomas Doherty jako Rhett

Knihovník v paláci princezny Anniky, u kterého je pro svou lásku ke knihám poměrně pečená vařená. Ti dva spolu mají poměrně blízký vztah, což se začalo projevovat i na citech, které vůči Annice chová. Po boku Lennoxe a Nickolase je tedy pro Anniku dalším milostným zájmem. V jeho roli bychom rádi viděli Thomase Dohertyho, který si zahrál na Disney Channelu ve filmové trilogii Následníci.

předchozí
další
Monča alias Iamabookoholic

Můj život není tak zajímavý jako životy postav v YA knížkách, a tak se to jejich čtením snažím vykompenzovat a představovat si, jaké by to asi mohlo být. Jsem zastánce…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *