Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů – HumbookTeam speciál

Vítám vás u dosti neobvyklého dreamcastu! Protože tentokrát nepůjde o obsazování herců do rolí našich oblíbených postav, ale o obsazení členek HumbookTeamu do rolí postav, na které si myslím, že se hodí (anebo nehodí, ale bylo by skvělé je v těchto rolích vidět!).

Těsně předtím, než jsem začala vybírat postavy a knížky, které by se mi k holkám dokonale hodily (ať už vzhledem nebo charakterem), naivně jsem si myslela, jaká brnkačka to bude. Ale ouha! Krom toho, že každá z nás je úplně jiná, tak i vzhledově nebyla vůbec žádná sranda hledat charaktery, které by k nám sedly. Potvrzuje to akorát to, že holky jsou svými vlastními hrdinkami ve svých vlastních příbězích. 🙂 Přesto doufám, že si dnešní speciální dreamcast užijete minimálně tolik jako ty předchozí – a určitě mi dejte vědět, jestli s mým výběrem souhlasíte, anebo vám některá z holek sedí lépe k jiné postavě!

Míša jako Catherine (Bez srdce)

Míšu určitě všichni znáte jako tu nejvíc optimistickou, milou a usměvavou knihomolku – a nejspíš proto jsem se zamilovala do představy jí jako Cath z knížky Bez srdce od Marissy Meyer! Bez srdce je retellingem Srdcové královny z Říše divů, pojednává hlavně o tom, co stálo za zrodem téhle kruté vládkyně a jaká to vlastně dřív byla normální (milá a usměvavá) holka. Zaprodala bych klidně i duši, jen abych mohla vidět Míšu v její roli!

Maky jako Nemesis (Diabolik)

Maky je komplikovaná osoba… Když jsem jí ještě pořádně neznala, docela mi naháněla husí kůži. Teď je to jedna z mých nejoblíbenějších kamarádek. 🙂 Když jsem vybírala charakter pro ni, musela jsem ho několikrát obměnit. Když už to vypadalo, že jí nechám v roli princezny Katherine ze Zlodějů dýmu, vzpomněla jsem si na Nemesis z Diabolika. A to bylo to něco, co jsem potřebovala!

Maky je vtipná, milá a vždycky nápomocná – ale jsem si dost jistá, že ze všech členek HumbookTeamu má také nejtvrdší oříšek. Stejně jako Nemesis.

Marky jako Lucie (Petr a Lucie)

S Markynou postavou to taky nebyla vůbec sranda. 😀 Nakonec jsem si ji ale nejvíce dokázala představit jako Lucii z klasiky Petr a Lucie, která minulý rok odstartovala novou CooBoo Classics edici. Marky je totiž svérázná a upřímná osobnost stejně jako je tomu u Lucie. Zároveň je ale stejně milující a obětavá.

Markét jako Jules (Everless)

Markét je z nás šesti nejtišším členem – to ale neznamená, že nedokáže vzít věci do svých rukou, když chce. V tom mi dost připomněla Jules z YA fantasy Everless, která vyšla začátkem loňského podzimu. Přestože se Jules mnoha věcí bojí a láme si nad nimi zbytečně hlavu, nebojí se jednat a být svým vlastním pánem. Markét je stejně jako ona starostlivá, ale zároveň i silná.

Ola jako Inej (Šest vran)

Spíš než Inej, mi Ola nejvíc připomíná ženskou verzi Kaze Brekkera. 😀 Je to vůdkyně naši skupiny, říká nám, co a jak máme dělat a zásobuje nás novinkami. Ale stejně jako Inej i ona se drží ve stínech a dává na nás pozor. Nebýt jí, žádný HumbookTeam by nevznikl, takže ať už je Inej, nebo spíš Kaz, jsme jí neskutečně vděčné, že nás svedla na společnou cestu, po které už víc než rok kráčíme.

Já jako Lara Jean (Všem klukům, které jsem milovala)

Obsadit sama sebe do nějaké postavy je mnohem těžší, než se zprvu zdá. Poté, co jsem pohledem přejela snad celou svou knihovnu a hledala nějakou YA knihu, ve které by byla hrdinka, která by se mi alespoň trochu podobala, jsem dospěla k názoru, že to určitě nemůže být nikdo z fantasy světa. Já bych totiž v nějakém krutém světě nepřežila ani první kapitolu. Nakonec jsem se neustále vracela k poličce, kde na mě dolů shlíží trilogie Všem klukům, které jsem milovala od Jenny Han. Přestože nejsem asiatka a Laře Jean se vzhledově vůbec nepodobám, chováním a povahovými rysy jsem se s ní dokázala ztotožnit asi úplně nejvíc. Obě máme mladší sestru, která žije víc společenský život, obě se snažíme moc nevyčnívat a máme jen pár nejbližších přátel, kterým ale maximálně věříme. Plus obě jsme až nemožné bordelářky. Takže shledávám Laru Jean jedinou YA postavou, ve které se alespoň trochu vidím. 🙂

Doufám, že se vám dnešní speciální dreamcast líbil, určitě nám zanechte nějaké komentáře, ať už s připomínkami, dotazy nebo jen pochvalou (vždy nás všechny moc potěší!).

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *