Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 9. díl

V novém dreamcastu se podíváme na dvě velmi vychvalované knihy, které pojí detektivní zápletka. První je jednou z největších pecek loňského roku a to prvotina české autorky Katky Šardické Zmizení Sáry Lindertové (letos se dočkala své audio verze) a druhou je taktéž jedna z největších pecek, pro změnu letošního jara, Čtyři mrtvé královny.

ČTYŘI MRTVÉ KRÁLOVNY

Čtyři mrtvé královny je young adult detektivka, ve které se vydáváte společně s Keralií po stopách vražd čtyř královen. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá (například by nikdo do Keralie neřekl, že je zlodějka) a příběh vás ponese nečekanými směry. Krom toho se ocitáte v unikátním světě rozděleném do čtyř kvadrantů, kde každý je typický jinými vlastnostmi a hodnotami.

Kaytlin Dever jako Keralie

Keralie byla již od dětství trochu jiná. Nakonec to dotáhla na velmi zručnou zlodějku, která zvládne ukrást cokoliv, aniž by ji kdokoliv chytil. Je vychytralá, sebevědomá a nebojí se riskovat. Kaytlin Dever vůbec nekřičí „jsem nebezpečná, pozor na kapsy“ a v tom by bylo to kouzlo překvapení. Zatím nehrála v žádných velkých kasovních trhácích a tohle by mohla být možnost, jak prorazit.

Quincy Brown jako Varin

Varin je slušňák. Je z kvadrantu, kde se nelže. On sám lži odsuzuje a pravda je pro něho to nejcennější. Setkání s Keralií je pro něho trochu hořké probuzení. Na Varina bych viděla Quincyho Browna, kterého jste mohli vidět třeba ve vánočním filmu Adventní kalendář. Role trochu neohrabaného a zásadového fešáka by mu absolutně nedělala problémy.

Brandon Flynn jako Mackiel

Už jenom jméno Mackiel ve mně navozuje pocit, že to je někdo slizký. A postava Mackiela mi to potvrdila! Někdo s tímhle jménem prostě nemůže být zásadový, loajální a obětavý. Mackiel je totiž přesný opak. Brandon Flynn, kterého jste viděli třeba v Proč? 13x proto, má tu smůlu (nebo štěstí), že se umí zatvářit dokonale nadřazeně a znechuceně, což na roli Mackiela potřebuje.

Margot Robbie jako Iris

Jako královnu Iris zemědělského kvadrantu Archie, kde si cení tvrdé práce, bych si představovala Margot Robbie. Margot je krásná a role královny by jí neskutečně sedla.

Rachel Weisz jako Marquerite

Královnu Marquerite z kvadrantu Torie, kde si cení zvídavosti a obchodního ducha vidím v podobě Rachel Weizs.

Zoe Saldana jako Corra

Eonii, kvadrantu, kde si nejvíce cení moderních technologií a harmonického soužití vládne královna Corra. Tu by si mohla zahrát třeba Zoe Saldana.

Jessica Sulla jako Stessa

Nejmladší královnu Stessu vládnoucí kvadrantu Ludie, kde je důležitá především volnost, hudba a zábava, si představuji jako Jessicu Sullu (můžete ji znát například ze seriálu Skins).

ZMIZENÍ SÁRY LINDERTOVÉ

Katka Šardická vyhrála se Zmizením Sáry Lindertové hvězdu inkoustu a svým ponurým, trochu děsivým příběhem plného vran a tajemství se vepsala mezi oblíbence spousty z nás. S dreamcastem na Zmizení Sáry Lindertové mi pomohla ta nejpovolanější – její autorka Katka Šardická.

Lily-Rose Depp jako Sára a Klaudie

U holek Katka neměla žádnou jasnou představu a tak to nechala na mě. Dvojroli dvojčat by si mohla zahrát třeba Lily-Rose Depp. Je podobně drobná jako obě holky a působí až vyhuble, což na ně také sedí. Sára i Klaudie jsou takové trochu obyčejné holky, které se ztratí v davu, což je u Lilly-Rose asi trochu problematické, obzvlášť když je namalovaná, ale když jen tak vyjde ven, bez kapky make-upu, tak byste ji asi nerozpoznali od ostatních.

Nicholas Hoult jako Oliver

Ani u Olivera neměla Katka vybraného žádného herce. Já si myslím, že  stačí přidat Nicholasovi Houltovi brýle a je to celý Oliver. Oba jsou vysocí, tmavovlasí, mají své charisma, i když to nejsou namakaní týpci ala Thor. Nicholas je skvělý herec, který prokázal, že dokáže zahrát cokoliv (od zombie po superhrdinu) a role takového trochu šprta by pro něj byla hračka. Navíc se na něj moc hezky dívá.

K.J. Apa jako Adam

Katka Šardická si Adama představuje trochu jako Hoziera, ale mladšího. No, mladší verzi jsem úplně nenašla, takže bych do role Adama bych dosadila K.J. Apu (určitě ho znáte třeba z Riverdale). Představte si, že má tmavě hnědé, trochu delší vlasy, hřeben už nějakou dobu neviděl a holení považuje za ztrátu času a voilá!

Jon Hamm jako Richard Ehler

V případě Ehlera měla Katka jasno! Vidí v něm Jona Hamma (já si musím doplnit filmové a seriálové znalosti, protože jsem o něm slyšela prvně, ale vy ho můžete znát třeba z Baby Drivera). Jen si ho představte trochu unavenějšího, s kruhy pod očima a neupraveného. Musím říct, že já už si jako hlavního vyšetřovatele nikdy nepředstavím nikoho jiného.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *