Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 8. díl

Neuběhla dlouhá doba a je tady další dreamcast! Tentokrát jsem hledala ty pravé tváře k těm nejnovějším peckám, které v poslední době vyšly – Zaslíbená a Město zrady (pokračování Města duší, které v HumbookAwards získalo cenu za nejlepší českou knihu za rok 2019). No, prostě na samé skvělé knihy!

ZASLÍBENÁ

Kiera Cass po dlouhé době napsala něco nového a stejně jako všechny její ostatní knihy má její novinka Zaslíbená nádhernou obálku! Stejně jako v Selekci se dostáváme do prostředí královského paláce, nádherných šatů a spousty intrik, které vás budou nutit obracet jednu stránku za druhou.

Dove Cameron jako Hollis

Když jsem tak koukala, kdo by se mi na Hollis hodil, padla mi do oka Dove Cameron, kterou můžete znát například z Následovníků. Vypadá, sice to bude znít asi trochu blbě, čistě a nevinně, ale taky že to může být pěkné kvítko, co si prostě půjde za svým. Což Hollis přesně je, když dokázala upoutat i pozornost krále!

Pierson Fodé jako Silas

Silas je takový ten typicky hezký blonďák s modrýma očima, ve kterém se ale ve skutečnosti skrývá mnohem více, než se na první pohled zdá. Piersonovi by se musely trochu zesvětlit vlasy, ale jinak si ho v té roli dokážu představit. Hezký, ale zároveň má ostře řezané rysy, díky kterým nevypadá úplně uhlazeně. Já myslím, že dobrý, ne? Co říkáte?

Jake T. Austin jako Jameson

Král Jameson je popisován, že má hnědé vlasy a bronzově zbarvenou pokožku a tento popis mi dokonale sedí na Jakea T. Austina. Úplně si ho živě dokážu představit v královském obleku s korunou na hlavě, jako vypadá trochu odtažitě a odměřeně a jak ožívá, když je ve společnosti někoho, na kom mu záleží.

Abigail Breslin jako Delia Grace

Delia Grace je Hollisina nejlepší kamarádka, která ji doprovází celou knihou a všemi jejími útrapami. Je to někdo, koho Hollis považuje za svou skálu, o kterou se opře, se kterou se o všem poradí a která jí dokáže dodat odvahu, když to nejvíce potřebuje. Abigail Breslin, kterou jsme mohli pozorovat v desítkách filmů vyrůstat z malé holčičky v dospělou slečnu, padne na roli Delie Grace jako ulitá.

India Eisley jako Nora

Nemůže chybět ani menší záporačka Nora, která na začátku vystupovala jako Hollisina sokyně, a která se nemohla smířit s tím, že si Jameson vybral Hollis. India Eisley na první pohled vypadá jako neviňátko s těma jejíma velkýma modrýma očima, což by na roli Nory pasovalo a zahrát si trochu mrchu by pro ni určitě nebyl problém.

MĚSTO DUŠÍ

Dovedete si představit, že vaše duše má podobu zvířete a vy ji můžete vidět? To se totiž děje v sérii Město duší od mladé české autorky, které právě vyšel druhý díl. Rozmýšlela jsem se, jestli hledat české herce, ale pak jsem se sama sebe zeptala, proč troškařit? Krom toho, že jsem se rozhodla netroškařit, tak mezi zahraničními herci je mnohem větší výběr a dá se tak dopracovat k věrnější shodě herců s představami, co mám v hlavě.

Maia Mitchell jako Raven

Hlavní postava Raven je svéhlavá, statečná a s jasně žlutýma očima naprosto nepřehlédnutelná (čočky, nebo nějaké vizuální efekty by tohle snadno zařídily). Rozhodně to není ten typ, co musí mít perfektně nalakované nehty a rád nosí podpatky. Maia Mitchell je pro mě ideální představitelkou Raven, krom změny barvy očí by se jí možná asi musely trochu ztmavit vlasy, ale jinak dokonalost. Maiu jste mohli vidět třeba ve filmu Poslední léto a žánrově jiná role ve Městě duší by pro ni určitě byla zajímavá zkušenost.

Charlie Heaton jako Chriss

Chrisstian je zamlklý, působí tajemně a bez vytahané mikiny ho neuvidíte. Charlie Heaton už ve Stranger Things předvedl, že role podivínů mu sedí a Chrisse by zahrál se ctí. Dovedu si představit, jak je z něj druhý Robert Pattinson, po kterém šílely miliony pubertálních dívek, které se na první pohled zamilují do toho jeho obličeje.

Dane DeHaan jako Caleb

Ravenina bratrance Caleba si představuji jako Danea DeHaana. Vypadá totiž jako někdo, kdo dovede vyvádět kousky, které by schvalovali bratři Weasleyové a zároveň jako někdo, kdo dokáže být vážný a pracovat pod tlakem. A taky jako někdo, kdo se nebojí rozdat pár ran.

Kathryn Newton jako Larra

Larra je pro mě taková jemnější verze Raven. Umí se bránit a rozhodně si dokáže udržet svou, ale zároveň není tak tvrdá, jako Raven – to jak povahově, tak vzhledově. Proto si myslím, že by Kathryn Newton byla skvělá Larra – má světlé vlasy, trochu jemnější rysy a celkově vypadá prostě o trochu více žensky. Navíc hrála například v Sedmilhářkách, takže o hereckém talentu nelze pochybovat.

Ciara Bravo jako Tessa

O Tesse toho víme zatím málo, ale to co známe, stačí na to, abychom věděli, že je to velmi zajímavá postava, o které toho toužíme zjistit mnohem více. Přidejte Ciaře brýle a je to Tessa jako vyšitá!

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *