Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 7. díl

Anička nasadila se svými dreamcasty laťku hodně vysoko a nikomu se moc nechtělo po ní tu štafetu přebírat. Nám a vám určitě taky dreamcasty chyběly, a proto jsme se rozhodly, že je na čase v nich pokračovat. Jen tak na okraj vám musím říct, že to je mnohem těžší, než jsem čekala (nejenže mi Anička spoustu herců už vybrala, ale najít ten správný obličej vůbec není snadné).

Doufám, že se vám můj výběr herců na Prokletý rok, Holubici a hada a Rytmus, já & Malychin bude líbit!

PROKLETÝ ROK

Temná atmosféra, mrazivý příběh a překvapivé momenty a rozuzlení. To vše můžete v Prokletém roce nalézt. Octnete se na místě, kde jsou dívky v šestnácti na rok vysílány do vyhnanství, aby se zbavily svých magických schopností. Doufám, že tohle vážně jednou jako film vyjde, protože to by byla skvělá a děsivá záležitost.

Alexandra Daddario jako Tierney

Hned jak jsem Prokletý rok začala číst, se mi jako Tierney v hlavě začala objevovat Alexis Bledel, ale protože ta mi přijde už trochu moc stará na tuhle roli, tak  jsem hledala dál a došla jsem k Alexandře Daddario. Tierney na začátku vypadá jako neviňátko, ale později v sobě najde skrytou vnitřní sílu, díky které je schopná postavit se všem nástrahám. Alexandra má jasně modré oči, které jí dodávají patřičně nevinný vzhled, a úplně vidím, jak zazáří v temné atmosféře Prokletého roku.

Bob Morley jako Ryker

Na první pohled nelítostný lovec, který si jde za svým stůj co stůj. Ale když ho poznáte blíže, tak zjistíte, že se v něm ukrývá mnohem více, než se na první pohled zdá. Ve skutečnosti je laskavý, loajální, a když si získáte jeho důvěru, udělá pro vás cokoliv. I proto mi na něj sedí Bob Morley, který takovou roli prostě umí zahrát – už to dokázal rolí Bellamyho v The 100.

Niclas Gillis jako Michael

Michael je Tiernin přítel z dětství a já si ho okamžitě představila jako takového typického kluka od vedle, blonďatého, s hezkým roztomilým úsměvem a srdcem na pravém místě. Nejdříve jsem myslela, že by ho mohl hrát Lucas Till, ale pak jsem narazila na Niclase Gillise a musela jsem vše přehodnotit. Hrál zatím samé malé role, takže tady by mohl pořádně předvést, co v něm je.

Mackenzie Foy jako Kiersten

Vypadá nevinně, ale u Kiersten zevnějšek rozhodně neodpovídá osobnosti. Uvnitř je totiž tak trochu mrcha, která se nebojí překročit všechny meze. Mackenzie Foy je na tuhle roli ideální. Vypadá, že by ani mouše neublížila a o to fascinující by bylo sledovat její herecké výkony. Mimochodem, takhle holka od doby, kdy hrála dceru Belly a Edwarda neskutečně vyrostla!

HOLUBICE A HAD

Lou je čarodějnice, Reid je lovec čarodějnic a jejich osudy se nešťastnou shodou náhod protnou. A k nevoli obou z nich tato shoda náhod končí uzavřením manželství. To prostě nemůže dopadnout dobře. Nejnovější HumbookTip zatím sklízí jen samé nadšené recenze! Najít takové herce, kteří by odpovídali mé představě, nebylo vůbec jednoduché, pořád jsem doufala, že někdo bude přesně vypadat jako herci z artprintů a ono nic! Nakonec jsem ale se svým výběrem spokojená a doufám, že vy budete taky.

Ryan Whitney Newman jako Louise

Louise je čarodějnice, která se rozhodně nedá nazvat křehkou květinkou. Nebojí se nadávat, zpívat sprosté písničky, a když na to přijde, tak i nakopat pozadí svým nepřátelům. Fanartů na Holubici a hada je spousta a bylo celkem těžké vybrat tu správnou Lou. Pak jsem narazila na mladou herečku Ryan Whitney Newman a mé hledání bylo u konce. Byla by potřeba jí trochu ztmavit vlasy, ale jinak myslím, že by se na roli moc hodila.

Jake Austin Walker jako Reid

Reid se na první pohled zdá, že je naprosto nepřístupný, nedokáže porušit pravidla a nakonec se ukáže, že když se uvolní, tak je to vtipný, vřelý a přátelský člověk (a v mé hlavě taky trochu ňouma). Když jsem procházela různé možnosti, kdo by Reida mohl hrát, vyskočil na mě Eddie Redmayne a já si od té doby nedokázala představit nikoho jiného, ale na roli mi přišel až trochu moc starý, tak jsem hledala dál. Hledala jsem, až jsem našla Jakea Austina Walkera. A myslím, že na roli Reeda sedí ještě víc než Eddie, co myslíte?

Yara Shahidi  jako Coco

Coco je nejlepší kamarádka Lou, která by pro ni udělala cokoliv. Je obětavá, vtipná, energická a má ráda přepych. To ale rozhodně neznamená, že není schopná vám něco provést, přeci jen je to čarodějka. Pravděpodobně by nezaútočila bez vyprovokování, ale řekněme, že je schopná si jít za svým. Jestli mi na roli Coco někdo sedí, tak je to Yara Shahidi, kterou jste mohli vidět třeba v Slunce je také hvězda.

Richard Madden jako Beau

Beau je zdánlivě bezstarostný korunní princ, který touží jenom po zábavě a nic jiného ho nezajímá (kralování rozhodně není na jeho žebříčku priorit). Když jsem přemýšlela nad tím, kdo by ho tak mohl hrát, došla jsem k závěru, že by se na to velmi hodil Richard Madden, který už v Popelce prokázal, že i princovské role mu sedí.

Finn Wolfhard jako Ansel

Ansel se touží stát chasseurem, je mladý a má před sebou nadějnou budoucnost. Představuju si ho jako takové mladé ucho, které toho ještě moc nezažilo, ale myslí si, že toho viděl už spoustu (trochu podobně jako Mike v Stranger Things). I proto by se mi Finn Wolfhard na roli Ansela fakt hodil a stoprocentně by to bravurně zvládl.

RYTMUS, JÁ & MALYCHIN

Novinka Rytmus, já & Malychin z pera Mariany Zapaty nás zavádí do rockového prostředí. Gabby se vypořádává s rozchodem a rozhoduje se, že pojede s bratrem Elim a jeho kapelou, skládající se z jejích dalších dvou nejlepších přátel Masona a Gorda, na turné. A tady potkává Sašu, zpěváka kapely, které její bratr předskakuje.

Daisy Ridley jako Gaby

Gaby je ten typ holky, co se ničeho nezalekne (krom hraní fotbalu proti svému bratrovi, to končí často krví), je sebevědomá, ale zároveň dost citlivá. Hledala jsem herečku, která bude vypadat zároveň zranitelně, ale taky že je schopná v případě nutnosti nakopnout kohokoliv do zadku (což Gaby mimochodem udělala). Daisy Ridley, kterou můžete znát třeba z nových Hvězdných válek, všechno tohle splňuje a ještě víc. Jen by se jí trochu musel pozměnit účes.

Austin Butler jako Saša

Saša. Milovník dlouhých běhů, dobré muziky, skvělého jídla a zábavy v jakémkoli podání. Dočetla jsem se, že Mariana si tohohle charismatického zpěváka představuje jako Toma Pelphreyho z Banshee a mě teda na Sašu vůbec nesedí. Hledáním toho pravého Saši jsme strávila hodně času a došla jsem k závěru, že žádný perfektní Saša prostě neexistuje. Ale poměrně blízko se dostal Austin Butler, jen by si musel nechat trochu narůst strniště.

Carter Jenkins jako Eli

Eli je ten typ staršího bráchy (o pár minut), který je schopný vám udělat všechny naschvály na světě, ale jakmile by si někdo krom něho vyskakoval na jeho malou ségru, tak se rozčílí a bude ji bránit zuby nehty. S Gabb jsou dvojčata, ale naštěstí si nejsou moc podobní, takže i projde můj výběr na Eliho v podobě Cartera Jenkinse, kterého jste mohli vidět v Famous in Love.

Garrett Hedlund jako Mason

Mason je asi nejvíc ztřeštěný ze všech tří. Ale kdykoliv Gaby nazval svou budoucí manželkou, tak to bylo hrozně roztomilé a rozhodně bych chtěla vidět, jak i Mason najde svůj šťastný konec. Přidejte Garrettu Hedlundovi několik tetování a je to celý Mason.

Jordan Bolger jako Gordo

A poslední Gabyin nejlepší kamarád je Gordo. Ze všech tří je ten nejrezervovanější, ale také je to pěkné číslo, co je pro každou srandu. Jordan Bolger, kterého můžete znát třeba z Peaky Blinders, je na Gorda jako dělaný.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *