Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 6. díl

Doufám, že vám čtení mých dreamcastů chybělo minimálně tolik, jako mě je bavilo tvořit! Jelikož začala nedávno škola a všem nám začínají předměty a věci, které nás ale vůbec nebaví a netěší, je fajn si je co možná nejvíc zpříjemnit něčím, co vám na tváři naopak vytvoří úsměv. Třeba právě nějakým dílem dreamcastu, nebo nějakým jiným Humbook článkem.

Dneska jsem si pro vás připravila takovou chuťovku, kde v obou sériích figuruje jeden vtipný černovlasý Australan, který byl hostem letošního HumbookFestu – a to sice Jay Kristoff. Dreamcasty Illuminae a Nikdynoci jsem chtěla tvořit už nějaký ten pátek, a proto pro mě nakonec bylo překvapením, když jsem si u nich docela zavařila mozek 😀

Doufám, že se vám budou líbit!

ILLUMINAE

Illuminae byla jednou z mých prvních velkých scifi lásek – ze začátku ani ne tolik kvůli příběhu, jako spíš kvůli grafickému zpracování celé knihy. A pak přišla Gemina (druhý díl trilogie) a já se zamilovala docela ♥ Nebudu lhát, bylo dost těžké vybrat některé představitele a i tak si nejsem všemi jistá – doufám ale, že vy s mým výběrem spokojení budete!

Pyper America Smith jako Kady

Vybaví se vám někomu ještě dreamcast na Krutého prince? Do role Cardana jsem obsadila Luckyho Blue Smithe, což je jeden z mých nejoblíbenějších modelů – Pyper America Smith je jeho starší sestra. 🙂 Dlouho jsem si nemohla v roli Kady nikoho představit, ale když jsem se podívala na fanart od Dory, hned jsem v něm uviděla Pyper. Jen si tam domyslete ty růžový vlasy a je to ono!

Liam Hemsworth jako Ezra

Ach jo, Ezra je asi po tomhle dreamcastu moje nejmíň oblíbená postava. 😀 To vám bylo tak strašně těžký vybrat pro něho představitele! Nejdříve jsem tam obsadila Ansela Elgorta, ale po všech těch fanartech, které jsem omrkla, jsem s tím prostě a jednoduše nebyla spokojená. Liam má tvar hlavy a výraz přesně takový, jaký si u Ezry představím já. Ale asi by potřeboval dost upravit, aby v té roli vypadal věrohodně. Co si myslíte vy?

Shawn Mendes jako Nik

Shawna jsem z celého castu vybrala do role Nika Malikova jako úplně prvního. Jeho šibalský a zároveň roztomilý výraz je prostě celý Nik! (A netvrďte mi, že se vám nelíbí a nezbožňujete ho. :D) Takže kdyby si chtěl Shawn náhodou v něčem zahrát, mám pro něho skvělou roli!

Amanda Seyfried jako Hannah

Mám pocit, že už jsem vyčerpala všechny blonďaté herečky, které by si potenciálně v něčem YA zahrály. 😀 Amanda by ale mohla jako Hannah docela fungovat – přestože jsem si nebyla ze začátku jistá, postupem jsem se do představy jí jako Hannah dost zamilovala. 🙂

Amandla Stenberg jako Asha

Pokud nežijete pod kamenem, tak Amandly jste si určitě v posledních třech letech všimli – anebo jste jí minimálně zaznamenali. Proslavila se hlavně kvůli filmu Everything, Everything (2017) a rok na to si zahrála v další filmové adaptaci knihy The Hate U Give. A musím říct, že po shlédnutí pár fanartů, si neumím v roli Ashy představit nikoho jiného. 🙂

Thomas Brodie-Sangster jako Rhys

Chudák Rhys na tom byl podobně jako Ezra… 😀 Dost dobře jsem si ho neuměla představit, až jsem opět zabrousila k několika fanartům a nekonečnému hledání na internetu různých herců. A pak jsem si vzpomněla na Thomase. Přestože mu chybí trochu víc „vojenský“ vzhled, myslím si, že jako Rhys by nemusel být nakonec vůbec špatný!

NIKDYNOC

Nikdynoc zaznamenala všude po světě tak veliké bum, že jednu dobu člověk nemohl otevřít Instagram, aby na něj tahle pětiset stránková bichle nevyskočila na každém rohu. Nakonec tomuhle šílenství propadla i česká knižní scéna – a tak vám přináším dreamcast, po kterém doufám, že mě nesežerete. 😀 Nikdynoc mi dala totiž mnohonásobně víc zabrat než Illuminae – uf, představuji vám nejtěžší dreamcast v historii dreamcastů!

Camilla Cabello jako Mia Corvere

Pro Miu jsem měla dost jasnou představu – asi jako každý, kdo knížku četl, nebo viděl třeba jen jeden fanart. Jenže fanart je skvělá inspirace, ale už horší realizace do nějakého existujícího člověka. 😀 Po hodině hledání různých modelek, hereček a všemožných známých lidí na internetu, jsem nakonec skončila na začátku – a to sice u Shawna na Instagramu. Zabrousila jsem na účet Camily a přestože to není úplně přesná představa mé Miy, myslím si, že kdyby se Camila pořádně zakabonila, mohla by to být až překvapující kopie téhle nelítostné vražedkyně.

Richard Harmon jako Tric

Přestože pro vás můj výběr pro roli Trica může být šokující, byla to jedna z těch postav, kterou jsem věděla už dopředu. Já tam prostě Richarda vidím!

Evanna Lynch jako Ashlinn Järnheim

Evanna se zapletenými vlasy do dvou copů? Ano, prosím! Přestože jsem představitelku pro Ashlinn hledala také docela dlouho, nakonec nemůžu říct, že nejsem spokojená. Evanna – kterou můžete znát například jako Lenku Láskorádovou z filmů o Harrym Potterovi – je navíc výborná herečka, takže si myslím, že Ashlinn by zvládla levou zadní. 🙂

A to je pro dnešek zase vše! Doufám, že jste si užili i tento díl této série! A třeba někdy příště. 🙂

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *