Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 5. díl

Po nějaké době vás všechny zase zdravím u dreamcastů!

Jako je tomu už po staletí, knižním světem vždy otřásl nějaký trend, který všichni nějaký čas pak vyhledávali a chtěli číst knihy jen s tím jedním daným prvkem. Za tyhle příklady můžeme považovat třeba (všemi milovaného!) Harryho Pottera, Pána Prstenů (Hobbita pak popřípadě) nebo Stmívání.

No a pak přišla Sarah J. Maas se svými vílami, čárami a vytuněným světem, který se pomalu vyrovná i Bradavicím. Tahle blonďatá novopečená maminka-spisovatelka vymyslela dokonalý a spletitý příběh o nájemné vražedkyni Celaeně a jejích (ne)přátelích, když jí samotné bylo pouhých šestnáct let. A jelikož každý příběh někdy končí, i Skleněný trůn se dočkal svého finále (už máte Království popela?) – a proto vám přináším zcela speciální díl dreamcastu, kde se budu věnovat jen téhle famózní sérii!

SKLENĚNÝ TRŮN

Myslím si, že Skleněný trůn nemusím nijak dlouze představovat, ale pro ty z vás, kteří se této sérii ještě vyhýbali (doufám, že vás přesvědčím si ji přečíst po tomhle dreamcastu!), trochu naznačím, o co v ní jde.

Celaena byla nájemnou vražedkyní, dokud jí nechytli a nezavřeli do nejhorší věznice na světě – do solných dolů v Endovieru, ve kterých nikdo nepřežil celý rok, natož aby třeba uprchl. Celaena rok vydrží; a pak si pro ni přijde královská stráž Adarlanu a zachrání jí. Na oplátku ale bude muset sloužit krutému králi říše. Celaena souhlasí, ale zatímco je v paláci, začíná na povrch vybublávat její dlouho zapomenutá minulost, kterou se snažila uchránit před všemi, ale hlavně sama před sebou.

Tiera Skovbye jako Celaena Sardothien/Aelin Ashryver Galathynius

Tiera je kanadská herečka, kterou proslavila hlavně její role v dramatickém seriálu Riverdale Polly Cooper.

Musím se přiznat, že najít někoho, koho bych si dokázala představit v roli Celaeny/Aelin, nebylo vůbec snadné. Přece jen hereček je hodně, takže nějaký výběr jsem měla, ale pořád jsem si nebyla jistá – až jsem si nakonec vzpomněla na starší sestru Betty v seriálu Riverdale. A po pár hereččiných fotografiích jsem si byla jistá, že ona je ta, kterou jsem hledala.

Ryan Kelley jako Chaol Westfall

Chaol je postava, kterou jsme měli ze začátku všichni rádi, pak jí nesnášeli a pak se náš názor stabilizoval na neutrální. Každopádně je to postava, která zaznamená velký vývoj a to se cení. Chaola jsem si představovala jako klasického vojáka s ostře střiženým účesem, svaly, ale nijak zvlášť vyčnívajícího z davu. Myslím, že Ryan Kelley splňuje jeho vzhled na jedničku.

Sam Claflin jako Dorian Havilliard

Dorian byl asi ten největší gentleman a roztomilouš už od první knihy. Musím sama za sebe říct, že je to jedna z mých nejoblíbenějších postav v celém Skleněném trůnu. Proto vybrat, kdo by se na něj hodil, nebylo vůbec lehké. Nakonec jsem si vzpomněla, že miluju Sama Claflina a kdyby si obarvil vlasy na trošku tmavší, hodil by se na roli Doriana perfektně.

Francisco Lachowski jako Jeřáb Bělotrn

Jeřáb (v originále Rowan) je postava, která přestože se objeví až ve třetím díle Dědička ohně, je pro příběh celé série jednou z klíčových.

Měla jsem dost jasnou představu o tom, kdo by měl Jeřába ztvárňovat, ale nemohla jsem si vzpomenout na jeho jméno. Po dlouhém a usilovném pátrání, jsem ale našla, co jsem hledala! Francisco Lachowski je brazilský model – a ačkoli na to nevypadá, tak už i manžel a otec dvou dětí! Kdyby si ale obarvil vlasy na bílo a někdo mu podél tváře vyvedl tetování, vypadal by přesně tak, jak já vidím Jeřába.

Timothée Chalamet jako Aedion Ashryver

Aedion je další má oblíbená postava! Setkáváme se s ním až v druhé části série, ale je to opět jedna z hlavních postav – jedná se o bratrance Aelin.

Tasya Teles jako Lysandra Ennar

Lysandra byla jednou z těch málo postav, o kterých jsem si až doteď myslela, že je ve skutečnosti blonďatá – zkrátka jinak vypadající, než tomu ve skutečnosti je. Nakonec, po prohlídnutí snad všech možných fan artů téhle postavy, jsem ale našla herečku, která vypadá téměř jako ona.

Tasyu můžete znát například z úspěšného scifi seriálu The 100, kde ztvárňuje postavu Echo.

Faouzia jako Nehemia Ytger

Nehemia je nejlepší kamarádka Celaeny – a abych náhodou neřekla nějaký spoiler, je to to jediné, co vám prozradím! 🙂

Chloe Moretz jako Manon Černozobá

Snad poprvé se mi stalo, že jsem se dlouze rozhodovala z nějakého širšího kruhu kandidátů herců pro nějakou postavu. Nakonec jsem se ale rozhodla pro Chloe Moretz, protože mám tuhle herečku ráda a protože si myslím, že by dokázala Manon zahrát přesně takovou, jaká v knihách je: nelítostnou, zlou, podlou, ale zároveň s něčím, co by se dalo považovat za srdce.

Emilia Clarke jako Elide Lochan

Elide, stejně jako Manon a Jeřáb, je jednou z klíčových postav, která se objevuje ve třetím díle Dědička ohně a je velmi důležitá v minulosti Celaeny.

Doufám, že se vám můj výběr herců líbil – popřípadě nám dejte do komentářů vědět, jak jinak byste dreamcast Skleněného trůnu vymysleli. Nezapomeňte si přečísti předchozí díly!

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

2 komentáře: “Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 5. díl”

  1. Adelle napsal:

    Claflin by mi seděl spíš na toho Jeřába než Doriana 😄 A Timothée Chalamet by byl dokonalý Aedion! ♥️

  2. Ann napsal:

    Naprosto souhlasím, je to dokonalý výběr.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *