Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 4. díl

„Mí drazí, pohádkoví přátelé, vítejte zpátky!“

Nejsem si jistá, jestli to zaznělo v nějakém filmu, anebo je to jen nějaká hláška, kterou používá má máma pokaždé, když se vidíme po delší době, každopádně sdělení zůstává stejné: vítejte zpátky u vašeho oblíbeného článkového pořadu – u dreamcastů! Pokud jste tu noví a netušíte, o čem mluvím, doporučuji vám předchozí tři díly.

V dnešním článku jsem si pro vás vybrala oddychovější čtení – sérii DIMILY a Dopisy ztraceným. Dnešní dreamcasty se od těch předchozích také liší jednou drobností, tentokrát jsem k postavám nepřiřazovala jen herce, ale všeobecně známé umělce. Doufám, že si oba casty užijete a dejte mi do komentářů vědět, jak jste s výběrem spokojení!

DIMILY

Čtenáři se dlouhá léta dělili na dvě kategorie: ti, kteří četli Harryho Pottera a ti, kteří ne. Jindy to zas byli ti, kteří fandili upírům a ti, kteří preferovali vlkodlaky. Všechny tyto kategorie ale zmizely s nástupem DIMILY. Tahle YA zamilovaná série vypráví příběh Eden, která má léto strávit se svým otcem a jeho novou rodinou v LA, kde nikdy předtím nebyla. Nikomu se netají s faktem, jak strašně moc se jí nechce pobývat se svým tátou, kterého roky neviděla – navíc má teď tři nevlastní bratry! A jeden je v jejím věku…

Maia Mitchell jako Eden

Musím říct, že s postavou Eden jsem hned ze začátku měla nemalé problémy. Jeden z důvodů, proč tomu tak bylo, byl fakt, že jsem si ji neustále představovala jako samotnou autorku Estelle Maskame. Takže oprostit se od téhle představy bylo samo o sobě namáhavé. Nakonec jsem ale našla Maiu Mitchell, australskou herečku, kterou mnoho z vás může znát hlavně z filmů Film mých snů 1 a 2, kde si zahrála po boku Rosse Lynche (kterého jsem v minulém dílu Dreamcastů představila v roli Roshana z Warcrossu).

Andrew Davila jako Tyler

Andrewa určitě většina z vás zná, aniž by o tom možná věděla. Jestli sledujete na Instagramu čas od času vtipná videa od Lele Pons a jejích přátel, určitě jste narazili i na tohohle devatenáctiletého kluka s mexickými kořeny.

V roli Tylera jsem si dlouho nedokázala nikoho představit. Pak jsem v krizi největší najela jedním rychlým tahem na Instagram a všimla si jeho. A najednou v mé hlavě začal figurovat jako Tyler!

Dove Cameron jako Tiffani

Dove vypadá jako oživlá verze Barbie panenky, proto pro mě byla jasnou volbou pro postavu Tiffani, která je v knize popsaná jako vysoká a platinová blondýnka. Herečku můžete znát hlavně z Disney filmů Následníci.

Tiffani je v prvním dílu DIMILY přítelkyní Tylera.

Elle Fanning jako Rachael

Rachael je jedna z Edeniných prvních kamarádek v LA, se kterou začne obrážet nejrůznější večírky. Pro mě to byla poměrně dlouhou dobu záludná postava, protože jsem nevěděla, jestli je spíš kladná, nebo záporná.

V knize je popsaná jako zřejmě obarvená blondýnka. V dnešní době je už u známých herců, zpěváků a obecně umělců docela oříšek přijít na to, kdo je obarvený a kdo přírodní, proto jsem se nakonec pro vlastní dobro, rozhodla, že slovíčko „obarvená“ budu ignorovat a rozhodla se pro Elle Fanning. Herečku můžete znát například z filmu Zloba: Královna černé magie.

Hero Tiffin jako Austin

Hero se proslavil hlavně díky své nedávné roli ve filmové adaptaci knihy After, ale znát ho můžete už z mnohem dřívější doby – zahrál si totiž malého Toma Riddlea v sérii o Harrym Potterovi!

Ruel jako Dean

A poslední postavou v dreamcastu pro DIMILY je Dean – kluk, se kterým Eden na začátku druhé knihy randí. Dean v knize není nijak zvlášť vzhledově popsán, proto jsem měla při výběru volnou ruku. Jediné, co jsem věděla přímo od Estelle, když jsem s ní minulý rok dělala rozhovor, bylo, že si ho představovala jako milého, slušného a hodného hocha. (Což vám s vzhledem moc nepomůže. :D) Já jsem se nakonec rozhodla pro Ruela, mladého sympatického hudebníka s krátkými světlými vlasy. Mimochodem, jeho hudba je skvělá, takže doporučuji poslechnout!

DOPISY ZTRACENÝM

Dopisy ztraceným byla kniha, za kterou jsem šla na hanbu v našem HumbookTeam videu Cože? Ty jsi nečetla… – a tak jsem se to rozhodla řádně napravit! Knihu jsem si přečetla plus na ní teď dělám dreamcast! Takže pokud i vy máte jednu takovou (velkou) mezeru, doufám, že vás můj výběr umělců, které jsem vybrala jako případný cast pro tuto knihu, přesvědčí, že máte dát Dopisům šanci.

Jde o krásný a milý příběh, který vám zabere jedno odpoledne a ještě ve vás zanechá plno dojmů. Hlavní hrdinka Juliet chodí téměř každý den po dobu již šesti měsíců na hrob své maminky, která tragicky zemřela při autonehodě. Povídá si s ní skrze dopisy, které jí tam nechává. Jednoho dne si nového dopisu na náhrobku všimne Declan, který tam vykonává veřejně prospěšné práce. Náhoda tomu chce, že si ti dva začnou psát, aniž by navzájem věděli svojí pravou identitu…

Sabrina Carpenter jako Juliet

Sabrina pro mě byla jasnou volbou. Takhle jsem si totiž Juliet představovala celou knihu já!

Sabrina Carpenter je americká zpěvačka a herečka. Jako herečku jí můžete znát z Disney seriálu Riley ve velkém světě, a od té doby si čas od času zahraje menší role v nějakém tom filmu (např. The Hate U Give, Sierra Burgess is a Loser). Známá je ale především díky své hudební kariéře.

Harry Styles jako Declan

Harry s krátkými vlasy je pro mě přesný obraz Declana Murphyho. Hezoun, ale zároveň vypadá jako takový bad guy, který by klidně mohl jezdit sekačkou po hřbitovech. 😀

Devon Bostick jako Rev

Rev byl v knize nejlepší kamarád Declana, který chodil neustále v mikinách nebo tričkách s dlouhým rukávem. Na začátku knihy, když se s ním seznamuje Juliet, si sama hlavní hrdinka ve své hlavě myslí, že jde o sériového vraha. Proto mi hned na mysl vyskočil obraz Devona Bosticka jako Jaspera v televizním seriálu The 100, kdy jeho postava Jasper vypadá ve třetí sérii opravdu jako sériový vrah.

Doufám, že se vám můj výběr líbil a určitě nám do komentářů dejte vědět, jaké další dreamcasty jakých knih byste do budoucna rádi viděli!

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

5 komentářů: “Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 4. díl”

  1. Eliška napsal:

    Jako Declana si představuju teda někoho úplně jiného 😬

  2. Juliana napsal:

    Prepáč za opravu ale Sabrina neučínkovala v Sierra Burgess is a loser. Iba naspievala pieseň do soudtracku, kde v konečnom výsledku (vo filme) ani nebola použitá jej verzia. Ale inak mi Sabrina sedí na Juliet neuveriteľne!

  3. Eva napsal:

    Jako Tylera jsem vždycky viděla jedině Noah Centineo 🙏🙏 eden je perfektní. ps: byla by to fakt super adaptace na Netflixu 🙈😍

  4. Market napsal:

    Dimily jsem necetla ale tvuj cast se mi libi 😊 ale u Dopisy ztracenym mam u vsech trech vyhrady 😁 Declan ma byt zrzavy a svalnaty, Rev by i sedel jen ty svaly chybi 😁 no a Julliet jsem jsi predstavovala ne tak obviously krasnou 😉😁 ale jinak tyhle dreamcasty me moc bavi 😍

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *