Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 3. díl

Konce bývají těžké a nikdo je nemá rád – i v případech, jako je ukončení studia je to smutné a většinou každému těch pár slz ukápne. Stejné je to tedy i u finálního dílu dreamcastů YA knih, které milujeme nejvíce a přejeme si je vidět na filmových plátnech. Doufám, že vás bavilo tento formát číst minimálně z poloviny tak, jako mě jej bavilo psát. (OLA edit: Já myslím, že to poslední nebude, co myslíte? Chcete další? 😁)

FALEŠNÝ POLIBEK

Příběh o tom, že vzepřít se svému osudu nemusí být nutně špatné a zlé… Ale někdy se to holt nevyplácí a bolí to víc, než kdybychom s ním zůstali smířeni.

Princezna Lia utíká v den své svatby ze svého království s jedinou tužbou: začít nový život někde hodně, hodně daleko. Při svém útěku se střetne s dvěma mladými a záhadnými hochy. Jeden z nich je princ, kterého si měla vzít, druhý nájemný vrah, kterému byl dán jediný úkol: zabít Liu.

Falešný polibek je fascinující a napínavý i z důvodu, že až téměř do konce čtenář sám neví, kdo je zabiják a kdo princ.

Danielle Rose Russel jako princezna Lia

Princezna Arabella Jezelia je první dcerou krále Morriganu. Jakožto nejstarší a jediná dcera urozené krve by měla, stejně jako její předchůdkyně, být nositelkou nadání Prvních dcer (něco na způsob jasnovidectví). Avšak tento dar (či prokletí) se u ní zatím neprojevil – což ale ví pouze sama Arabella a její matka. Pro jejího budoucího a předem domluveného chotě, jejichž manželství má upevnit vztahy mezi Morriganem a Dalbreckem, je to zatím informace, kterou nepotřebuje znát.

Arabella se dá brzy na útěk, aby se vyvlékla z plánovaného manželství s člověkem, kterého v životě neviděla a skrývá se pod zkratkou svého původního jména: Lia.

Cole Sprouse jako Princ

Korunní princ Dalbrecku z domluveného svazku taktéž není dvakrát nadšený – na rozdíl od své nastávající si je však vědom svých povinností vůči své zemi. Když se tedy dozví, že princezna Morriganu utekla, aby se vyvlékla ze vztahu s ním, vydává se ji hledat, aby situaci uklidnil.

Paul Wesley jako Zabiják

Nájemný vrah poslaný z království Vendy, ve kterém si všichni zoufají a hladoví, má svému pánovi a chátrající zemi odklidit dívku, která má spojit dvě zbylá království v zemi. Netuší však, že když se s ní shledá, začne pociťovat silné emoce k ní samotné.

SELEKCE

Selekci všichni známe a uctíváme. Ale pro ty z vás, kteří ji náhodou ještě nečetli (ostudy!) vám sem dám krátký text o čem tato boží série je.

Pro mnohé je Selekce životní šancí. Pro některé je šancí zbohatnout, stát se královnou a všemi uznávanou, pro jiné šancí, jak najít štěstí a lásku. Pro všechny je ale příležitostí k útěku od života, který jim byl určen již před narozením. Stačí se jen probojovat do zámku a bojovat s dalšími třiceti čtyřmi dívkami o ruku krásného prince Maxona.

Pro Americu Singerovou je ale Selekce noční můrou. Ačkoli se narodila coby Pátá a její život určitě není ani z poloviny tak přepychový jako život, který by mohla žít, kdyby se zúčastnila Selekce, netouží po princově přízni, bohatství, ani po jeho lásce. Selekce totiž znamená otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Osud jí ale do cesty prince Maxona stejně přivolá. A v tu chvíli začne America zpochybňovat vše, o čem byla přesvědčená, že nikdy zpochybňovat nebude.

Audrey Hollister jako America Singerová

America je popisována jako nebojácná zrzka s prořízlou pusou. Princ Maxon v ní najde ihned zalíbení kvůli její upřímnosti a touze pomoct mu najít si správnou manželku a královnu.

I když to možná nevíte, tak všichni víte, kdo Audrey Hollister je – inu, vidíte ji pokaždé, kdy sáhnete do své knihovničky pro svůj výtisk Selekce. Je to ta modelka, která pózovala pro obálku. A přesně proto si myslím, že je pro roli Americy nejvhodnější.

Douglas Booth jako Maxon Schreave

S výběrem Maxona jsem to neměla lehké. Jeho tvář a podobu jsem měla vtisknutou v mysli, ale netušila jsem, kde jsem k ní přišla. Po nějaké chvíli, kdy jsem pátrala na všech koutech internetu, jsem nakonec našla Douglase – a věděla jsem, že je to princ Maxon ještě dřív, než jsem si přečetla jeho jméno.

Maxon je budoucí král malé zemičky Illéy. Je slušně vychovaný s vlídnou tváří. Má světlé vlasy a modré oči. America na něm ze začátku nic nevidí, přijde jí takový strojený a vyumělkovaný. Ale díky němu začne zpochybňovat všechna svá rozhodnutí a postupně v něm spatří jeho kouzlo.

Steven R. McQueen jako Aspen Leger

Aspen byl první láskou Americy. Ačkoli byl o kastu níž než ona, milovala ho celým svým srdcem – i když to znamenalo, že by se společně s ním propadla společensky níž. A to Aspen nechtěl. Kvůli němu se přihlásila do Selekce. Aspen je tmavovlasý kluk s ostrými rysy. Poté, co se America dostane do Selekce, se stane vojákem a je vybrán, aby hlídal komnaty jisté lady Americy. A tak se ti dva shledávají i v paláci.

Elizabeth Olsen jako Marlee Tames

Marlee se s Americou setkává hned v letadle, které má za úkol doručit všechny soutěžící v Selekci do paláce. A hned se z nich stávají nejlepší kamarádky. Americe se na Marlee líbila její neuvěřitelná laskavost a fakt, že byla na všechny tak milá. Díky těmto vlastnostem se z ní ihned stává nejpopulárnější účastnice a miláček. V knihách je popisována jako blondýnka s tmavě hnědýma očima.

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Jeden komentář: “Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 3. díl”

  1. Lucinkabar napsal:

    Za mě je tedy Maxon a vždy bude princem z Popelky z roku 2015- Richard Madden, předně jak tam vypadá a i chováním mi ho připomíná. Dokonce jsme se na tom nezávisle shodly se ségrou, když jsme řešily, kdo by měl koho hrát, tak jsme obe měly v hlavě jeho obličej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *