Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 2. díl

Vítejte u druhého dílu dreamcastů našich oblíbených YA knih! Pokud jste nečetli ten předchozí, určitě tak udělejte, abyste byli v obraze, které jsme již stihli probrat. V tomto díle si opět představíme dvě knihy a jejich možnou filmovou adaptaci, kterou jsem vytvořila. Takže si udělejte popcorn, kakao, čaj, kávu, nebo cokoliv, co máte rádi, posaďte se a užijte si článek!

RENEGÁTI

„Na začátku jsme byli padouši všichni.“ Alespoň tak tomu bylo, než přišli Renegáti a vzepřeli se Anarchistům, kteří za sebou zanechávali jen zkázu, hlad a pláč. Nyní jsou Renegáti ti vládnoucí, kteří udržují pořádek nad městem, zatímco se zbytek přeživších z původní skupiny Anarchistů schovávají a čekají na pomstu.

Nova má důvod Renegáty nenávidět, a tak se celý život připravuje k pomstě. Nakonec se jí podaří proniknout do jejich řad, kde trpělivě vyčkává na svůj čas. Během svého období, jakožto Renegátka se seznámí s Adrianem. A pomsta se najednou jeví jako mnohem těžší, než tomu bylo doposud.

Darwin Gray jako Adrian (Sketch)

Adrian je adoptovaným synem Hugha a Simona, dvou původních Renegátů. Jeho superschopnost je kreslení – jeho kresby a skeče doslova ožívají na stránkách. Dokáže vdechnout život tomu, co nakreslí. Od té doby, co byl poslední útok Anarchistů a objevila se ta nová padouška Nightmare, je doslova posedlý touhou jí dopadnout a odhalit. Je kapitánem své skupiny Renegátů.

S obsazením a samotnou představou Adriana jsem měla velký problém. Podle všeho měl mít tmavší pleť a nosit brýle. Já si ho ale po celý čas, kdy jsem knížku četla, představovala trošku jinak. Chtěla jsem vyhovět jak své, tak i původní představě – a tak jsem vybrala Darwina Graye, mladičkého a zatím poměrně neznámého herce.

Phoebe Tonkin jako Nova (Nightmare, Insomnia)

Phoebe byla jasná volba! Krom toho, že je tato australská herečka neuvěřitelně krásná, tak se svými tmavými a rovnými vlasy připomíná Novu takovým způsobem, až mám pocit, že je nějaké její reálné vtělení!

Novinou superschopností je nespavost. Od té doby, co jí zemřeli rodiče, není schopná spánku – a tato její (ne)schopnost se stala její předností. Umí všechny ostatní uspat jen pouhým svým dotykem.

Camila Mendes jako Ruby (Red Assassin)

Jako dítě se Ruby vážně poranila a ta rána se nikdy plně nezahojila. V té době ale také zjistila, že má superschopnosti. Když totiž krvácí, její krev se mění do velmi ostrých rudých kamenů, které svým složením připomínají rubíny. V boji proti nepříteli tedy využívá především svojí vlastní „krev“.

Daniel Sharman jako Oscar (Smokescreen)

Oscar je stejně jako Ruby a Nova členem Adrianova týmu Renegátů. Na rozdíl od všech svých spolubojovníků, kteří vynikají v boji zblízka, Oscar je mistr v boji na dálku. Jeho superschopností je, že umí vytvářet kouř z pouhého vzduchu. Je to výhodou jak při rychlém úprku, tak i jako útočná zbraň. Mimo to svůj renegádský mód je ale Oscar obyčejný teenager, který rád flirtuje, neustále něco pojídá a dělá si srandu ze svých přátel.

KLETBA VÍTĚZŮ

Kestrelin otec, generál Valoriánské říše, dá dceři jasně najevo, že pokud se nepřidá k armádě, musí se vdát. Ona ale nestojí o kariéru vojáka a neláká ji ani manželství. Jednoho dne koupí na dražbě otroka, jehož hrdost jí na první pohled učaruje. Jeho přátelství a náklonost však budou Kestrel stát víc, než jen balík peněz. Tihle by podle mě hráli v Kletbě vítězů.

Jenny Boyd jako Kestrel

Kestrel má jako jediná dcera vysoce postaveného muže ve Valoriánské říši vše, na co si vzpomene – svým způsobem. Má zlatavě blonďaté vlasy. Je velice nadaná pianistka po své matce, bohužel však na klavír nemůže hrát tak často, jak by si přála, protože jí otec nechává zdokonalovat se v boji, ve kterém si vede příšerně.

Jenny Boyd je poměrně nová mladá herečka, kterou můžete aktuálně vidět v televizním seriálu Legacies, který volně navazuje na The Vampire Diaries a The Originals.

Cody Christian jako Arin

Arin je na začátku Kletby vítězů herranský otrok, kterého Kestrel vyhraje ve dražbě. Kestrel na mladíkovi zaujme to, jak hrdě vzdoruje ponížení, kterému je vystaven. Arin má snědou pleť a hnědé vlasy. Postupem času mezi ním a Kestrel vznikne přátelství.

Emma Roberts jako Jess

Jess je Valorianka a nejlepší kamarádka Kestrel. Stejně jako ona pochází z významné rodiny. Je s přítelkyní ten den, kdy na dražbě koupí herranského otroka z čistého popudu. Je to velmi radostná a přátelská postava milující krásné šperky a šaty. Také je velkou fanynkou vztahu Kestrel a svého bratra Ronana.

Tom Holland jako Ronan

Ronan je starší bratr Jess a přítel Kestrel, který k ní chová romantické city. Ačkoli to Kestrel ví, jeho city nedokáže opětovat.

Toma Hollanda můžete znát především pro jeho roli Petera Parkera aka Spidermana ve filmech Spiderman: HomecomingCaptain America: Civil War nebo Avengers: Infinity War.

Líbí se vám mnou vytvořené dreamcasty? Nebo byste je poskládali jinak? Dejte vědět do komentářů pod článkem!

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.