Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 19. díl

První dreamcast v novém roce je tady! A myslím, že uhodnete, na které dvě knihy bude. Rok 2022 jsme totiž začali s neskutečnými peckami – Ranhojičkou a Dvorem stříbrných plamenů. Tyto dvě fantasy si rozhodně zaslouží i vlastní filmovou (nebo i seriálovou) adaptaci. Kdo by si v nich mohl zahrát?

RANHOJIČKA

V Ranhojičce se ocitáme na doopravdy nehostinném místě – v přísně střežené věznici. Ale i tak by nebyla nouze o doopravdy zajímavé kulisy a prostředí. Hlavní postava Kiva se stará o nemocné spoluvězně, a když jí přijde zpráva od rodiny, že nově příchozí, těžce zraněnou vězeňkyni, nesmí nechat zemřít, převezme její místo ve zkouškách na život a na smrt. A tady bychom se dostali i na opravdu nevšední místa.

Olivia Rodrigo jako Kiva

Kiva může na první pohled působit velmi jemně, ale páteř má ze železa a zásobárny odvahy snad až nekonečné. Nikdy nemyslí jako první na sebe a přese všechno, co zažila, v sobě má pořád dost naděje a ochoty. Zahrát by si ji mohla Olivia Rodrigo. Krom toho, že ji znáte z nového seriálu High School Musical, tak jste určitě také slyšeli některou z jejích písniček. A rozhodně by nevadilo, kdyby nazpívala něco k soundtracku.

Tyler Posey jako Jaren

Jaren se mezi ostatními vězni vymyká. Je silnější, z očí mu nemizí jiskra a také je podobně starý jako Kiva. Kromě hromady tajemství v sobě ukrývá také laskavost, kterou se nezdráhá Kivě prokazovat. Role tajnůstkářského Jarena by se mohl ujmout Tyler Posey, kterého jste viděli třeba v Teen Wolf. A Tyler má i svou kapelu, takže by se společně s Olivií mohl podílet na fakt dokonalém soundtracku.

Mads Mikkelsen jako Rooke

Ředitel Rooke je tvrdý a nekompromisní muž. Nic mu neujde a ví o všem, co se v jeho věznici šustne. Nenapadl mě nikdo jiný než Mads Mikkelsen, který by se na jeho roli neskutečně hodil. Umí skvěle zahrát nadřazený výraz, kterým se Rooke ohání na každém kroku a má přesně ten pravý obličej na trochu nepříjemné role.

Natalie Portman jako Tilda

Královna rebelů Tilda je sice v příběhu jen na pár stránkách, ale její osoba je katalyzátorem celého příběhu. Každé její nadechnutí má dalekosáhlé důsledky. Jako Tildu vidím Natalie Portman, kterou snad ani nemusím představovat. Ta už ukázala, že umí zahrát snad doopravdy vše.

DVŮR STŘÍBRNÝCH PLAMENŮ

K představení Dvoru stříbrných plamenů asi netřeba příliš mnoha slov. Čeká nás zde návrat do magického světa Prythian. Tentokrát se však příběh zaměří na Nestu a Cassiana, které už rozhodně znáte. Dokonalé kulisy, kostýmy a hudební doprovod by rozhodně nechyběly. Jenže, co s herci? Přiznám se, že Maasová je pro mě vždycky trochu těžko řešitelný oříšek, protože díky fanartům má člověk určitou představu a jen těžko se hledá někdo takový i v reálném světě. Ale nakonec si troufám říct, že se mi podařilo najít fakt snové herecké obsazení.

Cara Delevingne jako Nesta

Ze tří sester Archeronových je Nesta tou nejtvrdší z nich. Zároveň si okolo sebe vybudovala pevné hradby, přes které odmítá kohokoliv pustit. Je odhodlaná dokázat nejenom světu, ale  především sobě, čeho všeho je schopná a že nenechá nikoho, aby ji znovu zastavil a spoutal. Nad výběrem toho, kdo by se role Nesty mohl ujmout, jsem strávila fakt hodně času, ale nakonec z boje vyšla vítězně Cara Delevingne. Tato herečka a modelka má bohaté zkušenosti s hraním a podle mě se na Nestu vážně hodí.

Vito Basso jako Cassian

Loajální, přátelský, veselý, nikdy se nevzdávající bojovník – i takto by šel Cassian popsat (také asi nejde vynechat svalnatý a pohledný). Někdo (vsadila bych se, že Azriel) by pravděpodobně dodal, že taky nikdy nezavře pusu. Na stránkách to zní všechno hezky… jenže, kdo by někoho takového mohl hrát? Obrátila jsem se do internetových lovišť, kde se v Cassianově spojení často objevovalo jméno Vito Basso, a to musím souhlasit, že by byla skvělá volba.

Matthew Daddario jako Azriel

Azriel je dost tichý, ale také absolutně nepřehlédnutelný – pokud se nerozhodne, že nechce být viděn. V tom případě byste ho našli jen těžko, stíny totiž dělají to, co jim poručí. A pozor na to, pokud byste udělali něco jeho blízkému, s největší pravděpodobností byste se už nedožili rána. Stejně jako v Cassianově případě i zde jsem si nechala poradit a jako ideální adept na Azriela je často viděn Matthew Daddario. Na to nemám co říct a volbu kvituju.

Eleanor Tomlinson jako Gwen

Gwen je schopná překonat svoje nejhlubší a nejtemnější obavy. Ukrývá se v ní velká dávka tvrdohlavosti a cílevědomosti, když jí o něco jde. Rozhodně nehrozí, že by nechala své přátele trpět, což několikrát také dokázala. Role této zrzky by se mohla ujmout Eleanor Tomlinson, kterou jste viděli například v seriálu Poldark.

Anya Chalotra jako Emerie

Okolnosti i rodina se snažily srazit Emerie na kolena, ale ona to všechno dokázala ustát a vyjít z toho ještě silnější. Nebude klopit zrak jenom proto, že se to od ní, jako od ilyrijské ženy, očekává. Na Emerie se mi hodí Anya Chalotra, známá například ze Zaklínače. Troufám si tvrdit, že by se na roli vážně hodila.

předchozí
další
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *