Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 18. díl

Podzim je plný velkých pecek, a to znamená, že i dreamcastů! Jsme totiž zpátky s dalším dílem. Tipnete si, které knihy bychom si přáli, aby byly zfilmované tentokrát?

Pokud jste si mysleli, že nebude chybět nejnovější HumbookTip – Mýtonoši, tak jste měli pravdu. A pokud jste si tipli i Laskavý jed, tak si zasloužíte aspoň deset karamel!

MÝTONOŠI

Smrt matky otáčí Breein život o sto osmdesát stupňů. Jako únik před bolestí se vydává na Severokarolínskou univerzitu, kde jí osud zasazuje další ránu. Vidí útok démona na jiné studenty a zjišťuje, že artušovské legendy nejsou jen fikce. A ona sama není obyčejným člověkem a její tajemné síly se začínají probouzet!

Marsai Martin jako Bree

Bree si toho zažila fakt hodně a přesto nedovolila, aby ji to zlomilo. Od lidí si ale raději drží odstup a svoje tajemství si pevně střeží. Vždycky spíš dřív jedná, než aby si věci promýšlela, což vede k tomu, že se neustále žene do nebezpečí (většinou se ale při tom snaží někomu pomoci). Mojí vysněnou Bree by byla Marsai Martin, která má za sebou už rozsáhlou filmografii, ale toto by byl její první velký hollywoodský trhák!

Rudy Pankow jako Nick

Nicka by Bree popsala asi jako neodbytného (ale taky krásného a charismatického – i když to až později). Rozhodně si jde za svým a nenechává věci na osudu. Je klidný, hodný a ostatní ho respektují. Nenechá vás spadnout a vždy vám pomůže. Zahrát by si ho mohl Rudy Pankow, kterého určitě znáte z Outer Banks.

Noah Centineo jako Selwyn

O Selwynovi si na první dobrou neřeknete, že je to úplně sympaťák. Má auru tajemna a bude vám připadat, že opovrhuje vámi a vším okolo. Důvodů pro své chování má mnoho a raději si proto okolo sebe vybudoval velmi tlustou obrannou zeď, pod kterou se ale skrývá poklad. Jako Sela si představuji Noaha Centinea, pro kterého by to byla úplně jiná role, než na co jsme od něj zvyklí, ale myslím, že by to mohla být pecka!

Chelsea Clark jako Alice

Když jsou daná nějaká pravidla, tak je Alice prostě bude dodržovat. Dost ji vystihuje ikonická Hermionina věta „nebo hůř, vyloučit“. Je rezervovaná, pečlivá a někdy se to může zdát až přehnané, ale vlastně to znamená, že je zásadová! Její roli bych svěřila Chelsea Clark, kterou jste viděli v Ginny a Georgia.

Regina King jako Doktorka Hartwoodová

Snad jako každá psychoterapeutka v young adult fantasy knihách, tak ani doktorka Hartwoodová není obyčejnou psychoterapeutkou. Pro Bree je nakonec spíše mentorkou a učitelkou, která jí ukazuje, jak fungují její síly. Role by se mohla ujmout legendární Regina King, která má na svém kontě spoustu hereckých ocenění včetně Oscara.

LASKAVÝ JED

Zahru se naskytne příležitost a může se dostat do paláce, aby byla svědkem zvolení společníků, kteří budou doprovázet královské dědice při honbě za korunou. Nešťastnou shodou okolností je právě Zahru označena za oběť, po jejíž smrti dojde k uvolnění síly. Začíná tak boj nejen o královskou korunu, ale také o Zahřin život.

Maitreyi Ramakrishnan jako Zahru

Zahru má srdce na správném místě a vždy vám pomůže. Co na tom, že není nijak extra mocná… Hlavně, že své schopnosti našeptávačky umí ovládat tak, že dennodenně dokazuje, že jsou stejně důležité jako kterékoliv jiné. Zahrát by si ji mohla Maitreyi Ramakrishnan, kterou jsme si zamilovali v Never Have I Ever.

Mena Massoud jako Jet

Ačkoliv je levoboček, všichni by si přáli, aby na trůn usedl Jet. Už jen fakt, že sám o vládu neusiluje, ho činí o to lepším kandidátem na příštího krále. Je hodný, laskavý, otevřený a také rozvážný – což jsou přeci jen ideální vlastnosti panovníka. Role by se mohl ujmout Mena Massoud známý z nového hraného Aladina.

Taylor Zakhar Perez jako Kasta

Nejstarší syn Kasta příliš podpory pro své panování nezískal. Je uzavřený a nikdo o něm prakticky nic neví. Rozhodně ho nelze považovat za laskavého prince, ale je doopravdy tak zlý, jak se snaží vypadat? Kdo ví. Taylor Zakhar Perez ze Stánku s polibky je pro mě ideálním Kastou.

Rosaline Elbay jako Maia

Maia je tvaroměnička, což je schopnost, kterou lze získat jen zabitím jiného tvaroměniče. Schopnosti jsou považované spíše za prokletí, především protože z nich ostatní mají strach. Maia se tím ale odmítá nechat zlomit. Její roli bych svěřila Rosaline Elbay, která má za sebou pár rolí, ale na stříbrném plátně se ještě neocitla.

Naomi Scott jako Sakira

Nejmladším dítětem z královské rodiny je Sakira. Dřímá v ní velký potenciál a mohla by z ní být velmi silná a moudrá panovnice. Jako Sakiru vidím Naomi Scott – tu znají (nejenom) fanoušci nejnovější verze Charlieho andílků.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *