Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 17. díl

V nejnovějším díle dreamcastů se nepřesuneme do žádné nové fantasy země, ale zůstaneme pěkně na Zemi. Podíváme se, kdo by se nám líbil ve filmové adaptaci novinky Brigit Kemmererové Říkej tomu, jak chceš a v Lásku nespočítáš od Kiry Gembri. Pokud dojde ke zfilmování kteréhokoliv z těchto příběhů, tak do kina jedině s balíčkem kapesníků, protože slzy budou zaručeny.

ŘÍKEJ TOMU, JAK CHCEŠ

Hlavní postavy Říkej tomu, jak chceš Rob a Maegan to rozhodně nemají jednoduché. Ve škole oba platí za vyvrhele, a když mají spolupracovat na školním projektu, ani jeden není nadšený. Brzy se však ukáže, že toho mají společného víc, než čekali. Vodopády slz spustí i samotná kniha, ale ve spojení s dramatickým soundtrackem a hereckými výkony by vás film určitě zanechal s kupou posmrkaných kapesníčků.

Hannah van der Westhuysen jako Maegan

Maegan ví své o tom, co s vaším životem může provést jedna chyba. Poté, co podváděla při závěrečných testech a ostatní ho museli opakovat s ní, se z ní stal vyvrhel. Nejhorší však není to, že jí to nemohou odpustit ostatní, ale především ona sama. Maegan je však statečná, nenechává se ostatními strhnout dolů a stále si uchovává svou dobrosrdečnou povahu. Zahrát by si ji mohla Hannah van der Westhuysen, kterou znáte z Winx Saga: Osud.

Asa Butterfield jako Rob

Z krále školy na úplně dno se dostal Rob poté, co vyšlo najevo jak jeho otec zpronevěřil úspory velkého množství lidí. Hodně z nich byli rodiče Robových spolužáků, kteří si to na něm od té doby vybíjejí. Rob se to snaží potlačovat, ale celá situace ho dost zmáhá. Do toho všeho se totiž ještě s matkou stará o otce, který se pokusil o sebevraždu a jedinou úlevu nalézá v Maegan. Role Roba by se mohl ujmout Asa Butterfield známý ze Sex Education.

Jaren Lewinson jako Owen

Jako Owena si představuji Jarena Lewinsona z Never Have I Ever. Owen to také nemá úplně lehké, jeho rodina počítá každý dolar, protože přišli o veškeré úspory díky Robově otci. Mohl by se zatvrdit a házet vinu na Roba jako všichni ostatní, ale když na to přijde, tak se stane Robovým kamarádem, když to nejvíc potřebuje. Má v sobě trochu Robina Hooda, jen by se potřeboval naučit tuto svou stránku víc ovládat.

Hart Denton jako Connor

Connor je možná hezký na pohled, ale do toho jeho pěknýho obličeje budete mít spíš chuť šlápnout, protože se chová jako pitomec. Když ho Rob potřeboval nejvíc, tak se k němu otočil zády a místo toho, aby ho podržel, tak mu ze života dělá peklo. Rozhodně to není BFF materiál. Hart Denton, kterého znáte z Riverdale, je podle mě ideální kandidátem na Connora.

Courtney Eaton jako Samantha

Samantha je vysokoškolačka, má sportovní stipendium, dobré známky.  Na první pohled se zdá sebevědomá, cílevědomá a uvědomělá. A ona taková je, ale uvnitř skrývá i druhou, citlivější stránku své povahy, kterou odmítá světu ukazovat. Role Maeganiny sestry by se mohla ujmout Courtney Eaton z Mad Max: Fury Road.

LÁSKU NESPOČÍTÁŠ

Když si Jay musí odpracovat veřejně prospěšné práce v psychiatrické léčebně, rozhodně na začátku nečeká, že si jednu pacientku vezme s sebou domů. Jenže mu nic jiného nezbývá. Kdyby Leu nenechal u sebe bydlet, tak by nahlásila, že ho viděla krást a to nemůže dopustit. O dramatické momenty tam není nouze a s hudebním podkresem by o to více vynikly.

Thomasin McKenzie jako Lea

Lea počítá. Všechno. Vždycky. Několikrát. Obsesivně pořád dokola. Se svou nemocí se snaží bojovat, protože kvůli tomu omylem došlo k újmě jejímu blízkému. Dokonce se dobrovolně jde nechat léčit, ale když nemá pocit, že by to pomáhalo, tak využívá příležitost a vydává se zpět do reálného světa. Leu si představuji jako hodně křehkou, jemnou a zranitelnou, a to by všechno mohla splňovat Thomasin McKenzie (viděli jste ji v Králíček Jojo).

Harrison Gilbertson jako Jay

Jay se s ničím moc nepárá. Neměl úplně snadný život, a tak se raději preventivně obrnil. Dřív zaútočí, než by nechal kohokoliv, aby se probojoval jeho zdmi. Pro jistotu. Až na Leu, která se nenápadně skrz propočítává. A aniž by se jakkoliv snažila, tak ho mění a on to vlastně i vítá. Role Jaye by se mohl ujmout Harrison Gilbertson – toho můžete znát třeba z fantasy young adult filmu Pád.

Nicholas Hamilton jako Flocke

Každý potřebuje kamaráda jako je Flocke. Vždycky Jayovi pomůže, když je třeba. Podrží ho, i když s ním třeba úplně nesouhlasí. Je prostě loajální až do morku kostí. Flockeho by si mohl zahrát Nicholas Hamilton, který si zahrál například v To.

Scarlett Sperduto jako Theresa

Jayova sestřenice Theresa se nebojí říct vše, co si myslí. Nemá čas, ani náladu na to, cokoliv okecávat, nebo ospravedlňovat. Vidím ji jako Carmen Sperduto, která už má za sebou slušnou sbírku filmů a seriálů, ale zatím nic doopravdy velkého.

Javier Bardem jako doktor Berner

Postava psychiatra doktora Bernera, jakkoliv zdánlivě malá, hraje v příběhu velkou roli. A proto si zaslouží, aby byla ztvárněna skvělým hercem, kterým Javier Bardem, držitel Oscara a dalších ocenění, rozhodně je.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *