Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 15. díl

Vyšly dvě velké podzimní pecky, a to by nešlo, abychom si na ně nepřipravili dreamcast! Obě knížky by zfilmované byly naprosto boží. Klidně bychom se vsadili, že byste na ně do kina šli několikrát po sobě. O jakých peckách je řeč? No samozřejmě o Z krve a popela a Dceři zimy.

Z KRVE A POPELA

Ve Z krve a popela se ocitáme v novém fantasy světě, který schovává bohatou historii a vlastní mytologii. Hlavní hrdinka Poppy je považovaná za Vyvolenou, a kvůli tomu je chráněna pro své vlastní bezpečí. Do života se jí připlétá nový osobní strážce Hawke a její život začne nabírat nečekanou rychlost. Vybrat herce do této fantasy pecky byl docela oříšek. Fakt doufám, že nakonec ke zfilmování vážně dojde, protože už jenom když si představím filmové kulisy, kostýmy a efekty, tak se začínám těšit!

Sophia Lillis jako Penellaphne Balfour

Panna. Vyvolená. Předurčená k záchraně budoucnosti celého království. Poppy leží na ramenou velká tíha, ale nikdy nedopustila, aby ji to položilo. Vždycky se ke všem výzvám staví čelem a je prostě nezastavitelná. Tuto odvážnou rusovlásku by si mohla zahrát Sophia Lillis z Ostrých předmětů. Dejte jí paruku plnou rudých, dlouhých loken, jizvy na obličej a voilá!

Danilo D’Agostino jako Hawke

Najít někoho, kdo by dostál našim představám o tom, jak by Hawke měl vypadat, je těžké. Extrémně. Ale myslím si, že zrovna Danilo D’Agostino by vůbec nebyl špatná volba. Protože kdo jiný, než model by se na něj hodil nejlépe, co? Aspoň by tam mohl vyzkoušet něco nového a trochu vystoupit ze své komfortní zóny.

Kendrick Sampson jako Kieran Contou

Kieran je Hawkeho nejbližší společník, který mu za všech okolností kryje záda. Je někdy možná trochu nabručený, ale jakmile se mu dostanete pod kůži, poznáte toho pravého Kierana. Zahrát by si ho mohl Kendrick Sampson, kterého znáte třeba z Upířích deníků. Sice nemá Kieranovy světle modré oči, ale to se dá velmi snadno napravit.

Lovie Simone Oppong jako Tawny Lyon

Tawny je nádherná nejenom zvenčí, ale také uvnitř. Vždy pomohla Poppy, když to bylo potřeba a dokázala ji také, jako jedna z mála, zlepšit náladu a rozesmát. Její roli bych dala Lovie Simone Oppong (vidět jste ji mohli třeba v seriálu Greenleaf), která by tak dostala šanci zazářit na stříbrném plátně.

Graham McTavish jako Vikter Wardwell

Vikter je pro Poppy jako otec. Krom toho, že jí je vždy oporou, ji také naučil se bránit – a ještě že tak! Představuju si ho jako drsně vyhlížejícího strážce, který však má i svou trochu jemnější stránku. Tu však ukazuje jen speciálně vybraným osobám. Zahrát by si ho mohl Graham McTavish – znáte ho například ze seriálu Cizinka a typická skotská drsnost mu rozhodně nechybí.

DCERA ZIMY

Temná fantasy Dcera zimy z pera slovenské autorky Vladimíry Šebové je plná slovanské mytologie. Sestry Vesnu a Moranu sužuje kletba, kterou se jim nedaří zlomit. Staletí s ní marně bojují, ale stále to nevzdávají. Upřímně, naprosto si dovedu představit, jak skvěle by příběh Dcery zimy vypadal zfilmovaný. Natáčený na českém a slovenském venkově, plný hvězdného hereckého obsazení!

Chloë Grace Moretz jako Vesna

Veselejší a bezstarostnější ze sester na život nahlíží s věčným optimismem a nic ji nenaštve na dlouho. Zahrát by si ji mohla Chloë Grace Moretz – určitě ji znáte ze spousty filmů, ale konkrétně hrála třeba v Páté vlně. Chloë už má za sebou velmi obsáhlou filmografii a zkusila si řadu odlišných rolí, takže bychom se měli na co těšit, kdyby Vesnu doopravdy ztvárnila.

Joey King jako Morena

Tajemnější (a hlavně temnější) ze sester Morena je velmi upřímná a rozhodně se nebojí sarkastických poznámek. Role by se mohla ujmout Joey King, která toho má stejně jako Chloë už hodně za sebou – určitě jste ji viděli ve filmu Stánek s polibky. Role Moreny je pro ni podle mě ideální a výsledek by fakt stál za to.

Joshua Bassett jako Andrei

Vtipný, milý, hodný. Prostě kluk do nepohody. I tak by se dal popsat Andrei. Hodil by se mi na něj Joshua Bassett ze seriálové verze High School Musical. Takhle nějak si přesně totiž představuju pohodáře a zároveň někoho, kdo vás dovede podržet a ochránit, pokud na to přijde ta pravá chvíle. Navíc role v tomhle trochu temnějším fantasy světě by mu určitě nebyla na škodu.

Tanner Buchanan jako Milton

Do role Miltona bych obsadila Tannera Buchanana, kterého jste viděli třeba v Takový normální kluk. Na Miltona se velmi příjemně dívá (což Tanner splňuje), i když místy se možná nechová úplně rozumně a rozvážně. Jde do všeho po hlavě a spíš dvakrát řeže, než měří. Ale je to ten nejvěrnější člověk a přítel, o kterém si můžeme nechat zdát.

Charlize Theron jako Jadwiga

Moudrou, laskavou a občas trochu krutě upřímnou Jadwigu by si mohla zahrát hvězdná Charlize Theron, která má na svém kontě Oscara i Zlatý glóbus. Její talent je zcela nepopiratelný a díky tomu by se celý film dostal na vyšší úroveň.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

2 komentáře: “Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 15. díl”

  1. Lucie napsal:

    Muzu se zeptat proc je tady uveden ten docela markatni spoiler k postavam z krvu a popela? Pokud bych to necetla tak by me to docela vytocilo kor kdyz jmeno postavy je vsude jine 😤

  2. Nefi napsal:

    Moc by mě zajímal dreamcast série Skleněný trůn od SJM. Takže takový malý tip ode mě 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.