Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 14. díl

Netrvalo to dlouho a opět jsem si pro vás připravila nový dreamcast! Tentokrát jsem hledala ty nejideálnější herce pro nový HumbookTip odehrávající se v prostředí mluvících knih Kouzla rodu Thornů a k české pecce Miluju tě. Já vím od Nofreeusernames, kde si na své přijdou nejen fanoušci Star Wars. Jste zvědaví, koho jsem vybrala? Tak jdeme na to!

KOUZLA RODU THORNŮ

Nejnovější HumbookTip Kouzla rodu Thornů od Margaret Rogersonové vás přenese do míst, kde grimoáry mají svou vlastní hlavu! Grimoáry od určitého stupně mohou mluvit, a dokonce se přeměnit v monstra z inkoustu a kůže. A to mi věřte, takové věci byste potkat nechtěli, i když na filmovém plátně by to vypadalo neskutečně efektivně.

Sophie Turner jako Elizabeth

Jako mladou a svéráznou knihovnici Elizabeth si představuji Sophie Turner, která je známá například z Her o trůny. Elizabeth miluje knihy, ale taky se nebojí do rukou vzít meč a bránit sebe i ostatní (a tu a tam propíchnout nějaké to knižní monstrum). Sophie by stačilo nabarvit vlasy na hnědo a myslím, že by byla fakt ideální herečkou, která by Elizabeth vystihla.

Timothée Chalamet jako Nathaniel

Timothéeho Chalameta asi vůbec nemusím představovat (kdyby náhodou jo, tak hrál třeba v Malých ženách, Dej mi své jméno a spoustě dalších). Nathaniel je taková trochu prohnaná postava, ale v hloubi duše je dobrák, který se to snaží skrývat. Navíc je popsaný jako neskutečný fešák, i proto by mi na něj Timothée sedl. Přidejte mu do vlasů šedý pruh, což je znamením, že má smlouvu s démonem, který mu propůjčuje kouzelné síly a není co řešit.

Alex Lawther jako Silas

Vybrat někoho, kdo by hrál Silase nebylo vůbec jednoduché. Silas je bělovlasý démon, který přese všechno má v sobě spousta dobra – ale stejně na první pohled vypadá trochu… jinak než ostatní. Zahrát by si ho mohl Alex Lawther z The End of the F***ing World. Jen si ho představte s bílými vlasy, tím správným make-upem a je to Silas!

Colin Farrell jako Ashcroft

Když jsem uvažovala, kdo by si mohl zahrát Ashcrofta, nenapadl mě nikdo jiný než Colin Farrell. Ashcroft je stejně jako Nathaniel čaroděj a jeho znamením je jedno červené (a děsivé) oko. Je elegantní a na první pohled působí jako naprostý gentleman, ale hned na ten první pohled vám na něm něco nesedí a tohle dovede Colin zpracovat naprosto parádně, jako už dokázal ve Fantastických zvířatech.

Landry Bender jako Katrien

Katrien nemá v knize velkou roli, ale ty pasáže, kde se vyskytuje, rozhodně stojí za to (přeci jen díky ní se Elisabeth setkala s Nathanielem!) Zhostit se její role by mohla Landry Bender, kterou jste mohli vidět v Looking for Alaska.

MILUJU TĚ. JÁ VÍM

Druhým dreamcastem je Miluju tě. Já vím od Nofreeusernames, kde se narozdíl od Kouzel ocitáme na střední škole a máme možnost sledovat holku, co je na školních chodbách neviditelná, ale na Instagramu patří mezi ty nejoblíbenější cosplayerky. A samozřejmě nechybí ani kluk, co je všechno, jen ne neviditelný. Prostě romantická komedie ze střední, která by se stala hitem, kdyby jí zfilmovali.

Emily Robinson jako Ava

Ava vypadá jako Carly Rae Jepsen v klipu Call Me Maybe a řeknu vám – byla to fuška najít někoho, kdo jí bude aspoň trochu podobný a zároveň jí nebude přes třicet. Nakonec jsem vybrala Emily Robinson, které stačí jenom šmiknout ofina a troufám si tvrdit, že mi na Avu fakt sedí. Ava o sobě ví, že je jiná a je hodně svá a než aby se omezovala, tak se svoje zvláštnosti snaží vyzdvihovat. Emily zatím hrála samé menší role, takže by se konečně mohly ukázat její schopnosti.

Dylan Sprayberry jako Chris

Nikdy se neptejte Oly, jako koho si představuje své hlavní postavy. Chris prý totiž vypadá jako William Moseley… akorát mladší. Můj výběr nakonec padl na Dylana Sprayberryho z Teen Wolf, který není tak dokonalý jako William (ale kdo taky je?), ale na roli pohodového sportovce Chrise, co rád hraje na kytaru by se mi hodil. Chris je navíc tajný romantik, který pro svoji holku udělá první poslední.

Jeremy Shada jako Noah

U Noaha to je stejný případ jako u Chrise, ten podle Oly naopak vypadá jako mladý bezvousatý Ben Barnes nebo Milo Ventimiglia. Roli bych nakonec dala Jeremymu Shadaovi, kterého jste viděli v Julie and the Phantoms. Musel by nahodit trochu drsnější výraz, ale jakmile by se mu přidala tetování, které Noah má, tak by to byla hned jiná!

Carson Rowland jako Preston

Preston je tak trochu hezounek, který o tom ví a nebojí se použít svůj vzhled (a peníze). Do jeho role bych obsadila Carsona Rowlanda (mohli jste ho vidět třeba ve Sweet Magnolias). Ten mi totiž na Prestona děsně sedí a věřím, že by dokázal vše věrohodně zahrát a překvapit vás stejně jako to udělal knižní Preston.

Daniel Dae Kim jako pan Yeong 

Pan Yeong je padesátiletý korejský knihkupec, kterého nemůže hrát nikdo jiný než Daniel Dae Kim (toho znáte třeba ze Ztracených)! Ava si k němu chodí kupovat knížky a ráda si s ním povídá. Je to takový roztomilý pán, kterého si prostě zamilujete.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *