Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 13. díl

I v novém roce se můžete těšit na dreamcasty. V již třináctém dílu (to číslo se mi zdá až neuvěřitelné) se můžete těšit na herce, kteří by mohli ztvárnit postavy z Kolonie a Dědictví krve. To jsou totiž dvě pecky, které letošní knižní rok odstartovaly ve velkém.

DĚDICTVÍ KRVE

Napínavý příběh Dědictví krve do Amélie Wen Zhao nás přenese do prostředí inspirovaného chladným Ruskem (které by mimochodem zfilmované taky vypadalo naprosto božsky). Sledujeme zde princeznu Anu, která musí uprchnout z paláce po obvinění z vraždy svého otce a snaží se najít jeho vraha a očistit tak své jméno. A nechybí ani magie, což by na filmovém plátně vypadlo prostě božsky.

Shay Mitchell jako Ana

Svá. Nezastavitelná. Krásná. Tak taková je Ana, kterou by si mohla zahrát Shay Mitchell, kterou určitě znáte z Pretty Little Liars. Role nebojácné hlavní postavy, která si jde za svým stůj co stůj, by jí rozhodně nedělala žádný problém. Navíc, stejně jako Ana má rysy, které nám mohou připadat trochu exotické.

Matthew Daddario jako Ramson

Ramson je tajemný, nádherný a taky trochu podlý. Přeci jen, nedostanete se do čela podsvětí jen tím, že se na někoho budete mile usmívat. Jako Ramsoma si představuji Matthewa Daddaria (vidět jste ho mohli třeba v Shadowhunters). Kromě toho, že už má se ztvárněním postav z young adult knih zkušenosti, tak se na něj fakt hezky dívá a na Ramsona mi prostě sedí.

Storm Reid jako May

May je mladá, nevinná, ale zároveň taky neuvěřitelně chytrá a mazaná s prořízlou pusou. Zahrát by si ji mohla Storm Reid (znáte ji například z Euphoria), která by musela nosit modré čočky, aby odpovídala popisu v knize, ale jinak je to za mě celá May. Role nebojácné dívky by jí určitě sedla jak ušitá.

Brenton Thwaites jako Fisher

Fisher je velmi přímočarý a nebojí se říct, co si myslí. On a Ramson si jsou velmi blízcí a Fisher je velkým důvodem, proč je Ramson takový, jaký je. Fishera by si mohl zahrát Brenton Thwaites, kterému hraje do karet fakt, že už s young adult filmy zkušenosti má, zahrál si totiž v Dárci.

Kelsey Chow jako Linn

Linn rozhodně nepředstavuje postavu, která by věčně potřebovala zachraňovat. Naopak, to ona spíš zachraňuje ostatní, když je to třeba. Zhostit této role by se mohla Kelsey Chow, kterou jste mohli vidět v Teen Wolf. Role Linn by pro ni určitě byla hračka.

Felix Mallard jako Yuri

Yuri dokazuje, že ne všechno je tak, jak se na první pohled zdá! Proto i někdo, kdo může vypadat až nevinně, je schopný natropit pěkné problémy. Jako Yuriho si představuji Felixe Mallarda (jak hraje, se můžete přesvědčit na vlastní oči například v All The Bright Places), který mi na něj prostě sedí.

KOLONIE

Kolonie od Sam Marsden vás přenese do prostředí nehostinného Marsu, kde žije skupina lidí chráněná skleněnou kupolí. Žijí zde dle jiných pravidel a život mimo Zemi není ten splněný sen, který všichni slibovali. Tahle knížka je ideálním adeptem na zfilmování – jenom si představte, jak úchvatné by byly kulisy a celkové prostředí!

Maddie Hasson jako Eva

Eva je krásná, má dlouhé blonďaté vlasy a působí hodně drobně. Proto v ní vidím Maddie Hasson, kterou můžete znát třeba ze seriálu Impulse. Maddie má krásné rysy a vůbec mi nedělá problém si ji představit v prostředí Marsu a nechat ji ukázat, co v sobě všechno má.

Austin Abrams jako River

Pokud jste na Netflixu viděli Dash & Lily, tak hned víte, kdo je to Austin Abrams, který je na roli Rivera jako stvořený. River je hodný, ochotný a překvapivě mu nedělá problém mluvit o svých pocitech. Zároveň je také neuvěřitelně odvážný a ochotný riskovat. No, nezní to jako role přesně pro Austina?

Cate Blanchett jako prezidentka Knightová

Evina matka, prezidentka kolonie na Marsu lpí na dokonalosti. Je neskutečná perfekcionistka a bezchybnost vyžaduje jak od sebe samotné, tak od ostatních. Do role bych dosadila Cate Blanchett, kterou ani není třeba představovat. Cate už dokázala, že podobné role hrát umí, takže by to pro ni byla hračka a pro nás dokonalá podívaná.

Josh O’Connor jako Walter

Water je přesně ten typ kluka, kterého si představujete pod pojmem ideální přítel. Je hezký, má styl, je hodný a pozorný. Jo, a taky je chytrý! Zahrát by si ho mohl Josh O’Connor, kterého jste mohli vidět v The Crown, kde už prokázal svoje schopnosti.

Sierra McCormick jako Nancy

Evina nejlepší kamarádka Nancy se charakterově nedá úplně zařadit mezi ty nejlepší postavy. Má povahu trochu podobnou klasické hezké, ale protivné a především žárlivé středoškolačky z amerických filmů. Sierra McCormick zatím nedostala příliš příležitostí, tak by pro ni tato role mohla být odrazovým můstkem.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.