Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 10. díl

Přicházím s dalším dílem dreamcastů! Tentokrát na dvě podzimní pecky – Baladu o ptácích a hadech a Noci běsů. Balada dokonce vážně zfilmovaná bude, tak jsem zvědavá, které herce vyberou, a doufám, že se trefím aspoň s výběrem herce pro Snowa (z velmi sobeckých důvodů).

BALADA O PTÁCÍCH A HADECH

Dlouho očekávaný návrat do světa Hunger Games nás posílá o několik desetiletí dříve, do doby konání desátých hladových her, kdy v Kapitolu bylo vše jinak. Nejnovější HumbookTip nás seznámí s tím, jaký byl Snow před tím, než se stal námi známým prezidentem, které ho všichni s láskou nenávidíme.

Aidan Gallagher jako Coriolanus Snow

Hrozně dlouho jsem si lámala hlavu nad tím, kdo by tak mohl hrát mladého Snowa a pak mě to trklo! Aidan Gallagher je na tu roli perfektní. Jeho výkony v Umbrella Academy jsou bombastické a role záporáka Snowa by mu neskutečně sedla. Veškeré pletichaření, ironické poznámky… dovedu si živě představit, jak skvěle by to pak nakonec vypadalo!

Hailee Steinfeld jako Lucy Gray Bard

Osobně jsem si hned zprvu Lucy představila jako krásnou křehkou dívku (i když je od toho dost daleko), na kterou by mi seděla Hailee Steinfeld, protože také na první pohled působí zranitelně. Postupně se ukáže, že Lucy Gray taková vůbec není, že naopak byste se jí měli obávat. Proto by role Lucy mohla být pro Hailee, kterou jste mohli vidět třeba v Bumblebee nebo Ladíme 3, příjemná výzva.

Nicola Peltz jako Tigris

Tigris známe již z Hunger Games, ale v Baladě poznáme, jaká byla jako jednadvacetiletá mladá žena. Viděla bych v ní Nicolu Peltz, kterou si můžete pamatovat třeba z Posledního vládce větru nebo Transformers. Úplně ji vidím v roli ctižádostivé, ale pracovité ženy, schopné se obětovat za rodinu.

Alex Lange jako Sajanus

Sajanus je tak trochu snílek. Nemá v sobě krvelačnost Kapitolu, protože pochází z krajů. V jeho roli bych viděla Alexe Langa, který má za sebou několik menších seriálových rolí a čeká na svou příležitost.

Kristen Bell jako Profesorka Gaulová

Dlouho jsem váhala, koho bych dosadila do role zvrácené profesorky Gaulové, která je posedlá hady, experimenty a kontrolou. Moje volba asi překvapí, ale zvolila jsem Kristen Bell (viděli jste ji třeba ve Veronice Mars nebo slyšeli ve Frozen). Kristen je skvělá herečka, takže byste jí rozhodně uvěřili každé slovo a každou emoci. Navíc protože vypadá tak jemně, tak by to byl skvělý protiklad.

NOCI BĚSŮ

Novinka Noci běsů české autorky Kateřiny Šardické vás zanese do prostředí českého pohraničí, které připomíná trochu kraj světa a je protkaný slovanskými mýty (zejména těmi srbochorvatskými). Čekají vás záhady, zmizelé děti a pátrání po pravdě zasazené do prostředí, které vám místy nažene husí kůži – v tom dobrém slova smyslu.

Abigail Cowen jako Astrid

Astrid má krátké tmavé vlasy střižené do mikáda, což je detail, který by se u herečky Abigail Cowen snadno napravil. Pokud se díváte na Sabrinina děsivá dobrodružství, tak Abigail znáte jako Dorcas. Rozhodně má i zkušenosti s trochu pochmurnou a snad až děsivou atmosférou, které jsou Noci běsů také plné.

Meryl Streep jako babička Astrid

Nejsem žádný troškař. Do role babičky hlavní hrdinky (s povahou podobnou jako Umbridgeová) bych neobsadila nikoho jiného než Meryl Streep. Obě jsou trochu děsivé, zvlášť když vás chtějí děsit. Zároveň je jisté, že nikdy nezapomenete, že jste je viděli a každé jejich slovo vám utkví v paměti, už jenom kvůli tomu, jaká energie z nich vyzařuje.

Willow Shields jako Dora

Katka Šardická Doru vidí jako Willow Shields v době natáčení Síly vzdoru. Snažila jsem se najít někoho trochu mladšího, než je Willow teď a zároveň, aby jí byla daná herečka podobná, ale moje snahy se ukázaly jako zbytečné. Make-up je všemocný, takže by maskéři určitě neměli žádný problém Willow trochu omladit.

Tom Holland jako Tom

Tom má krátké hnědé vlasy, je tak trochu roztomilý a rozhodně na první pohled nevypadá jako nějaký velký rváč. Myslím, že mi spousta z vás dá za pravdu a bude souhlasit, že na tento popis naprosto sedí Tom Holland (který převzal štafetu Petera Parkera v Spider-Manovi). No nemám pravdu?

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *