Dreamcast našich oblíbených young adult hrdinů 1. díl

Všem je nám dobře známý ten pocit, když dočteme dobrou knihu, u které jsme se trochu smáli, trochu plakali a trochu napjatě seděli a hltali stránku za stránkou. Je to jako když skončí show, kterou jsme roky sledovali v televizi; zaplaví nás pocit bezmoci a my si najednou nedokážeme představit ani svou vlastní budoucnost. ???? Jenže u seriálů to bývá jiné – můžete si pouštět rozhovory s herci na YouTube, šmejdit na jejich instagramech, přehrávat si své oblíbené scénky. Zkrátka a jednoduše, ta ztráta není tak náhlá a srdcervoucí, jako u knihy, kdy je konec definitivní.

Ne vždy ale být musí. ???? Mnoho čtenářů po celém světě se s koncem dobrých knih vyrovnává po svém – někteří vytváří kvízy, jiní píšou dopisy autorům… A pak jsou tu ti, kteří se snaží skloubit knižní a filmový svět do jednoho tím, že vytváří svůj vysněný cast herců, kteří by hráli jejich oblíbené knižní postavy v seriálu nebo filmu.

Já sama jsem si pro vás připravila tři dreamcasty našich oblíbených YA hrdinů, které se (zatím!) nedočkaly filmové adaptace – určitě nám do komentářů napište, zda s výběrem souhlasíte, nebo jestli jste sami někdy dreamcast nějaké knihy vytvořili.

WARCROSS

Warcross je knihou, která zaznamenala ohromnou popularitu nejenom u nás, ale i všude jinde po světě. Svět, který je hlavně virtuální, a přitom pro všechny realitou. Svět, ve kterém mnozí utíkají do hry, a někteří si tím přijdou na slušné peníze. Emika je hackerka na mizině a hra Warcross jí umožní dostat se k penězům tak, že se nabourá do mezinárodního šampionátu. Díky tomuto hackerskému kousku si jí všimne nejenom celý svět, ale i tvůrce samotného Warcrossu, Hideo Tanaka. Ten jí nabídne, ať za ním přiletí do Tokia – buď to, anebo vězení. Emika se tedy vydává na cestu na druhou stranu zeměkoule, aby zjistila, co jí může Hideo nabídnout…

Arden Cho jako Emika Chen

Emika je možná Newyorčanka každým coulem, ale kořeny má v Japonsku. Arden Cho je přesně takovou, jakou si Emiku představuji já; s nebojácným výrazem a odvahou vepsanou ve tváři. A to, že nemá duhové vlasy? Pro tuto boží roli by byla jistě ochotná si je obarvit!

Charles Melton jako Hideo Tanaka

Hideo Tanaka, aneb jednadvacetiletý génius, který má být k tomu všemu navíc ještě přitažlivý s lehkým britským přízvukem (protože přestože je Japonec, strávil pár let v Británii). Smělý, ale přesto ne vlezlý, milý, ale budící respekt. Charles Melton se mi na tuto roli hodí kvůli milému obličeji. Zároveň si ale umím představit, že by Emiku na místě ukamenoval svým pohledem, takže respekt určitě budí taky.

Brandon Flynn jako Asher Wing

Asher Wing byl celý svůj život vnímán jen jako roztomilý, mladší bratr talentovaného a úspěšného režiséra, kterého všichni napříč světem milují. To se ale změnilo, když se z něho stal kapitán Fénixových jezdců ve Warcrossu – konečně dostal příležitost vymanit se z bratrova stínu a začít svou vlastní (úspěšnou) kariéru. Ashera jsem neobsazovala dlouho; herec Brandon Flynn se mi na něj hodil dokonale ještě dřív, než mě to samotnou napadlo. Připadá vám Brandon povědomý? Možná to bude hlavně proto, že jste ho viděli v roli Justina v netflixové adaptaci knihy 13 důvodů proč.

Ross Lynch jako Roshan Ahmadi

Roshan je stejně jako Emika a Asher členem Fénixových jezdců, on zastupuje roli Štítu. Kdysi si byl velice blízký s Tremainem, bývalým členem Fénixových jezdců, který zastával roli Architekta, kterou nyní zastupuje právě Emika. Rosse Lynche v něm doslova vidím.

Bianca Lawson jako Hamilton Jiménez

Hamilton nikdo neřekne jinak než Hammie. Pravá ruka kapitána Fénixových jezdců, která v týmu zastává roli Lapky, a vášnivá fanynka Harryho Pottera. Myslím si, že Bianca Lawson se pro tuto postavu hodí, protože Hammie je v knize popisována jako krásná dívka tmavé pleti, jejíž obličej je lemován tmavými loknami.

Nathaniel Buzolic jako Renoir Thomas

Tajemný Ren, kterého mnozí hráči Warcrossu znají hlavně jako DJ je posledním členem Fénixových jezdců. Emice na něm něco nesedí, ale jelikož jsou členi jednoho týmu, zatím to nechává plavat a věnuje se hře. Ren hraje na pozici Ranaře.

KRUTÝ PRINC

Hlavní hrdince Krutého prince Jude bylo pouhých sedm, když jí před očima zabil vílí muž rodiče a odvedl ji a její sestry do světa víl a nadpřirozena. O deset let později ale Jude netouží po ničem jiném, než zapadnout mezi ně a být přijata na dvoře. Tuto její touhu sdílí i její dvojče Taryn, na rozdíl od jejich starší a nesmrtelné vílí sestry Vivi, která stále neodpustila jejich únosci fakt, že zabil lidi, kteří jí vychovávali.

Ačkoli se tedy Jude s Taryn sebevíc snaží, víly lidmi pohrdají. A nejvíce pyšný a podlý je princ Cardan, který jí to také neustále připomíná. Jude se musí uchýlit ke lstím a intrikám, aby dosáhla toho, po čem touží nejvíce. A když hrozí pád vílího dvoru a královského rodu, uzavře spojenectví, které jí buď získá vše, po čem dosud toužila, anebo jí uvrhne do zapomnění a temnoty.

Barbara Palvin jako Jude

Jako smrtelná dívka, která byla do sedmi let vychovávána ve světě lidí, se musí Jude denně snažit vydobýt si své místo mezi vznešenými vílami. Je popisována jako nebojácná, místy až drzá a s prořízlou pusou – to vše je ale zástěrkou. Ve skutečnosti se často bojí různých věcí a víl, ale nenechá nikoho, aby její strach zahlédl. Ze všeho nejvíc nenávidí prince Cardana a jeho kumpány, kteří jí a jejímu dvojčeti Taryn znepříjemňují život. Pro Jude se mi hodily tři herečky – modelky. Nakonec jsem se ale rozhodla pro Barbaru Palvin, modelku s bulharskými kořeny. Má totiž v očích něco, co bych označila za nebojácnost a hrdost – a přesně takové odhodlání v očích si představuji i u Jude.

Lucky Blue Smith jako Cardan

Ano, ano, ano! Se svým výběrem Cardana jsem zatím asi nejvíce spokojená, co se obsazování do jednotlivých postav týče. Ačkoli má mít Cardan černé havranní vlasy, má mít taktéž tvrdé a nelítostné rysy někoho, kdo jasně pohrdá ostatními a cítí se nadřazený všem okolo. A přesně tak na mne působí i modelkovská tvář tohoto mladého Američana. Navíc je tolik herců, kteří si pro své role obarvili vlasy, že to nevidím jako problém.

Lucky Blue Smith je jeden z nejznámějších a nejpopulárnějších modelů posledních let. Se svými sestrami mají hudební kapelu The Atomics. Před třemi lety si také zahrál ve svém prvním filmu Love Everlasting, kde byl obsazen do hlavní role.

Lily Collins jako Taryn

Najít herečku, která by se alespoň trošku podobala výše zmíněné Barbaře, byl oříšek. Jelikož jsou Taryn a Jude dvojčaty, měly by sdílet podobné rysy. Po dlouhém hledání jsem si Taryn nakonec ztotožnila s Lily Collins. Taryn stejně jako Jude netouží po ničem jiném než být přijata mezi víly, které jí a ostatními lidmi pohrdají. Na rozdíl od své sestry ale raději nevyvolává zbytečné hádky a setrvává v ústraní. Přeje si se zamilovat do nějaké víly a své místo u dvora získat provdáním se za ní – i kdyby to znamenalo, že se k ní budou chovat nečestně a opovrhovat jí.

Lili Reinhart jako Vivienne

Ačkoli je Vivienne starší sestrou Jude a Taryn, ve skutečnosti je jejich nevlastní, protože s nimi sdílí jen matku. Vivi se narodila otci, jenž byl vílou, sama je tedy nesmrtelnou a své místo u dvora nemusí nikomu dokazovat. Na rozdíl od svých sester ale netouží po ničem jiném než žít obyčejný život jako člověk. Vivienne je zobrazována jako krásná mladá žena s blonďatými lokny a lehce snědou pletí. S touto postavou jsem měla také trochu problém, protože jsem nemohla přijít na nikoho, kdo by se podobou i hereckými schopnostmi na tuto postavu hodil. Pak jsem si ale vzpomněla na postavu Betty ze seriálu Riverdale a její představitelku Lili Reinhart. Lili v seriálu hraje milou dívku „odvedle“, zároveň ale má i svou temnou stránku nemilosrdné a paličaté. Myslím, že proto se na roli Vivienne skvěle hodí.

Tom Felton jako Locke

O Tomovi už všichni víme, že záporáky umí hrát skvěle (ačkoli Draco tak docela záporákem nebyl!), ale jak by se popral s rolí komplikovaného přítele Cardana?

Locke není lišce podobný jen vzhledem; je lstivý a prohnaný a jeden z nejbližších přátel, které princ Cardan ve své blízkosti má. Před samotným dějem knihy mu ale přebral milenku Nicasii a oba se odcizili. Locke na rozdíl od svých přátel lidmi nepohrdá – a to je také jeden z důvodů, proč se sblíží s Jude.

Hart Denton jako Valerian

Zatímco Locke je komplikovaný a zapeklitý charakter, Valerian je čistě záporný a zlý. Je krutý a v Krutém princi dal jasně najevo, že je v pořádku někoho dokonce i zavraždit; obzvlášť pokud ten někdo je nižšího společenského statusu, než on sám. Jude i Taryn několikrát zesměšnil a ublížil jim – sám na to ale doplatí.

Claire Holt jako Nicasia

Claire Holt můžete znát především z H2O: Stačí přidat vodu, kde si zahrála čistě kladnou a hodnou postavu mořské panny. Charakter a postava, u které ale prokázala, že dokáže být zapeklitá a krutá, byl až v seriálu The Originals, kde si střihla roli původní upírky Rebeky. Stejně jako Nicasia je velmi půvabná, s jemnými rysy a s odvahou zrcadlící se v jejích očích. Pro roli kruté bývalé přítelkyně Cardana se výborně hodí.

předchozí
další
Anna alias Annainword

Věřím, že se můj dopis do Bradavic cestou zatoulal. Věřím, že tam kdesi v Prythianu na mě čeká můj vílák a že jsem ve skutečnosti dcerou hobitů, jen jsem cestou…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *