Dreamcast Musím tě zradit

Netrvalo to dlouho a jsme zpět s dalším dreamcastem! Rozhodně doufáme, že se jednou filmové adaptace doopravdy dočkáme, protože si to tento příběh rozhodně zaslouží. A řeč není o ničem jiném než o Musím tě zradit, nejnovější knize od Ruty Sepetys, kde se ocitáme v komunistickém Rumunsku. Kdo by se nám líbil v hlavních rolích?

MUSÍM TĚ ZRADIT

Musím tě zradit přibližuje situaci v Rumunsku na konci komunistického režimu, těsně před jeho pádem. Píše se rok 1989, v zemi panuje těžká cenzura, donášení je na denním pořádku a hlavní postava Cristian stojí před těžkou volbou. Když příběh čtete, tak přímo cítíte tíživou atmosféru a tato ponurost ve spojení s epickým filmovým soundtrackem by vytvořila naprosto jedinečný filmový zážitek.

Noah Schnapp jako Cristian

Cristian je ten typ, co si vše potřebuje promyslet, nevrhá se po hlavě do akce a raději stojí v pozadí. Když ho vydírá tajná policie, aby donášel, musí učinit volbu, které ovlivní celý jeho život. Jeho rozhodnutí o to víc podkresluje jeho charakter! Zahrát by si ho mohl Noah Schnapp (toho jste určitě viděli ve Stranger Things), kterému by role zádumčivého spisovatele velmi sedla.

Kiernan Shipka jako Liliana

Liliana stejně jako Cristian hodně nad věcmi přemýšlí a jejich přístup a povahy si jsou velmi podobné, takže se není co divit, že se do něj zamiluje (a on do ní také). Její role by se mohla ujmout Kiernan Shipka, kterou znáte třeba ze Sabrininých děsivých dobrodružství.

Phoebe Dynevor jako Cici

Cristianova sestra Cici patří mezi tu elitu, kam mohou jen krásní, hodní a zároveň šikovní a chytří jedinci. Na co sáhne, tak to se jí daří a nejlépe se jí daří s jehlou a nití! Její výtvory bychom určitě rádi nosili i my. Na její roli by se mi hodila Phoebe Dynevor, která vás v Bridgertonových nemohla minout.

Jon Voight jako Bunu

Bunu je Cristianův děda, který v sobě ukrývá neuvěřitelné množství energie, přestože bojuje se zákeřnou nemocí, kvůli které nikam nemůže chodit. Netají se svým názorem na komunistický režim a ze všeho nejvíce by si přál, aby byla v Rumunsku nastolena demokracie. Jeho role by se mohl ujmout oscarový Jon Voight.

Charlie Plummer jako Dan van Dorn

Dan je takový ten stereotypní Američan, který nechápe vážnost režimu, ve kterém se ocitl a má mírně naivní představy. Rychleji mluví, než myslí (zejména o demokracii), což ho velmi rychle dostává do potíží. V jeho roli bych viděla Charlieho Plummera, kterého jste mohli vidět v Hledání Aljašky.

 

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *