Dreamcast Léto mezi řádky

Letních příběhů je hodně, letních LGBTQ+ příběhů je o něco méně. A proto jsme rádi, že jsme se díky Aleně Štraubové jednoho takového dočkali. Léto mezi řádky je ňuňu jednohubka, u které jsme si stoprocentně jistí, že kdyby se dočkala filmového zpracování, tak by se v HumbookTeamu našel minimálně jeden člověk, který by byl schopný se na něj podívat 3x za sebou.

Osmnáctiletý Denis odjíždí se svou přítelkyní Vendy na celé léto do Španělska, kde má působit jako animátor. Během jeho působení v animátorském týmu se setkává s Vincentem, který mu tak trochu pije krev, ale zároveň ho něčím neskutečně fascinuje a přitahuje. A Denis tak zjišťuje, že jeho spřízněnou duší nejspíš nebude Vendy, ale někdo úplně jiný. Někdo, do koho by to Denis na první pohled vůbec neřekl.

Lucas Jade Zumann jako Denis

Milovník literatury, psů a hranolek. To je osmnáctiletý Denis, který se v příběhu dočkává největšího osobního růstu. Je to postava, která si získá vaše srdce, a to nejen díky tomu, že se s jeho charakterovými vlastnostmi dokáže ztotožnit, troufám si říct, velká většina z nás.  Na jeho místě si dovedeme představit například Lucase Jadea Zumanna, kterého můžete znát ze seriálu Anne with an E jako Gilberta Blytha.

Tanner Buchanan jako Vincent

Chytrý, sebevědomý, sympatický, spontánní a pohledný bohém, to jsou slova, která Vincenta dokonale vystihují, a my si tajně přejeme, abychom se s někým takovým taky mohli kámošit. Kromě toho je neuvěřitelně chápavý a trpělivý vůči Denisovým citům. Na Vincentově místě bychom rádi viděli někoho, komu přeci jen trocha toho „drsňáctví“ čiší z očí, a to splňuje (alespoň si to myslíme) Tanner Buchanan, který si zahrál například v seriálu Cobra Kai na Netflixu.

Sadie Sink jako Vendy

Vendy je pravým opakem Denise. Je sebejistá, velmi temperamentní, veselá, ráda zkouší nové věci a nebojí se si užívat život. Je to holka s velkým srdcem, která by pro Denise udělala cokoliv, i když to nejdříve nemusí být úplně jednoduché. Vendy je popisována jako roztomilá zrzka se zářivým úsměvem, takže nám přirozeně na mysli vyvstala herečka Sadie Sink, kterou moc dobře znáte jako Max ze seriálu Stranger Things nebo jako mladou Taylor Swift v krátkém filmu k desetiminutové verzi písničky All Too Well.

Asher Angel jako Filip

Filip je Denisův nejlepší kamarád a lamač dívčích srdcí, který byl u zrodu jeho vztahu s Vendy. S Denisem jsou možná trochu jako nebe a dudy, ale to ke kamarádství patří, no ne? Filip si pro Denise přeje to nejlepší, a tak se tomu snaží pomáhat, hlavně co se vztahů týče. Na jeho místo bychom rádi obsadili Ashera Angela, kterého jste mohli vidět třeba ve filmu Shazam!, máme totiž pocit, že by mu tahle role mohla skvěle sednout.

Mark Consuelos jako Luis

Černovlasý, vysoký, opálený muž ve středních letech. Jak jinak byste si chtěli představit koordinátora animátorského týmu ve Španělsku? Luis je v příběhu elementem, který drží hromadu vysmátých puberťáků na uzdě a který přirozeně v ostatních budí respekt. Jestli jste si při čtení popisu vybavili někoho jiného než Marka Consuelose, který si zahrál v Riverdale Hirama Lodge, tak nám dejte vědět.

předchozí
další
Monča alias Iamabookoholic

Můj život není tak zajímavý jako životy postav v YA knížkách, a tak se to jejich čtením snažím vykompenzovat a představovat si, jaké by to asi mohlo být. Jsem zastánce…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *