Dreamcast Kostičas

Londýn. Budoucnost. Dystopie. To vše a mnohem více vás čeká v Kostičasu od Samanthy Shannon, která je jedním z hostů letošního HumbookFestu! Zvěstí o filmovém či seriálovém zpracování už jsme slyšeli fakt hodně, ale zatím jsme se bohužel nedočkali, a tak můžeme jedině doufat, že se brzy budeme moci podívat na seriálovou verzi (Samantha totiž několikrát zmiňovala, že se jí na Kostičas hodí více právě seriálová verze) a dokud to nenastane, tak se můžeme doufat, že právě tohle bude výsledné herecké obsazení.

Paige je všechno, jen ne obyčejná holka. Má jasnovidecké schopnosti, které z ní v Londýně v roce 2059 dělají velezrádce a hledanou osobu. Aby přežila, stává se součástí kriminálního podsvětí, což z ní činí ještě větší terč. Nešťastnou shodou okolností je zajata a převezena do bývalého Oxfordu, které dávno zmizelo z map. A zde nachází prastaré bytosti, které si zde vybudovali útočiště. Seriál by byl fakt naprostá pecka – prostředí starobylého Oxfordu, různé vyobrazení jasnovideckých typů, nelidské bytosti a neuvěřitelné napětí mezi hlavními postavami!

Saoirse Ronan jako Paige

Paige pochází z Irska a své kořeny nezapře. Na její roli by se nám nejvíce hodila Saoirse Ronan, která má taky irské kořeny a na svém kontě má nespočet skvělých rolí (třeba v Malých ženách). Paige je tvrdohlavá, loajální a schopná udržet tajemství. Kromě toho vládne krajinochodectví, schopnosti, která se objevuje jen velmi výjimečně. A když se ocitne v situaci, kdy by to ostatní vzdali, ji tato možnost ani nenapadne.

Sam Claflin jako Strážce

Strážce patří k rase Refájců a je všemi považován za neuvěřitelné krásného. Možná až (doslova) nelidsky krásného. Skrývá se v něm něco, co odmítá ukazovat světu, protože by ho to mohlo stát život a Paige to v něm probouzí a tahá na povrch. Rozhodně není takovým, jak se na první (a dost možná i tisící) pohled může zdát. Zahrát by si ho mohl Sam Claflin, kterého určitě znáte z Enoly Holmesové.

Alex Pettyfer jako Nick

Nick je doktor, který Paige zachránil život, když se jako malá ocitla v nebezpečí a pak ji o pár let později objevuje a zachraňuje znovu. Je neuvěřitelně laskavý, jasnovidecky nadaný a také chytrý. To první hraje spíš proti němu, ale zbylé dvě vlastnosti z něj dělají nedocenitelnou součást kriminálního podsvětí. Role Nicka by se mohl ujmout Alex Pettyfer, kterého jste mohli vidět například v Netvorovi.

Cillian Murphy jako Jaxon Hall

Jaxon Hall. Vidopán kriminálního podsvětí, který do svého týmu sbírá „raritní“ jasnovidce, jejichž schopnosti má jen nepatrná hrstka vyvolených. Je krutý, upřímný a myslí na deset kroků dopředu, takže je téměř nemožné ho překvapit, či vykolejit. V jeho roli by se nám líbil Cillian Murphy, kterého milujeme v Gangy z Birminghamu.

Jena Malone jako Nashira Sargasová

Nashira je královnou Refájců a s Jaxonem mají jedno společné – zálibu v jedinečných darech. Pro které je ochotná udělat doopravdy cokoliv. Je bezcitná, vypočítavá a rozhodně jí nejde o dobro lidské populace. V její roli by mohla zazářit Jena Malone, kterou znáte z Hunger Games.

předchozí
další
Markéta alias Mlovesreading

Čtu hodně. Kdekoliv, kdykoliv. Ať už jedu dvě zastávky tramvají, nebo třeba jenom čekám ve frontě. Pokud je tam romantika, nezáleží mi na žánru a nesnáším smutné konce. Miluju krásné…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *