Dreamcast Korunní princezny

Korunní princezny nás dostaly hned v prvních kapitolách. Čtete young adult fantasy, ale přitom se cítíte tak trochu jako při sledování vaší oblíbené romantické komedie. Knížka vás přesvědčí svým chytrým humorem, odměkčí krásnou romantikou a překvapí napětím a zvraty, které umí obě autorky skvěle. 

Wren vyrostla mezi čarodějnicemi. Rose na královském dvoře. Obě sestry mají ale jedno společné: Pro to, čemu věří, obětují cokoli. I život svého dvojčete. Tak se rozbíhá příběh, ve kterém si sestry, které se nikdy nepotkaly, vymění své životy. Wren unese Rose a předstírá, že je dědička trůnu a Rose se snaží vytrvat v nehostinných podmínkách své země, jejíž skutečnou tvář do té doby nikdy nepoznala. Korunní princezny je perfektní knížka na dlouhé letní večery, během kterých si užíváte svou rutinu a těšíte se na své denní rituály, ale přeci jen cítíte, že to chce trochu dvorských intrik, život ohrožujících situací a vtipů čarodějek. 

Adelaide Kane jako Wren a Rose

Rose a Wren nemohly mít odlišnější dospívání. Z Wren tvrdé lekce ukuly neohroženou čarodějnici, kterou nic nerozhází. Rose byla chráněna před veškerým strádáním, avšak také jí byla odpírána skutečná moc. Obě sestry ale sdílí jednu důležitou vlastnost: Jsou neochvějně oddané svým cílům. V jejich roli si neumíme představit nikoho jiného než královnu Skotska ze seriálu Království, Adelaide Kane. 

Zhao Yi Qin jako Shen

Wrenin nejlepší kamarád a únosce Rose Shen si vás hned získá. I přes ten únos princezny. Je zábavný, perfektně se vyzná v celé říši a jejím kulturním kontextu, má nastudované, jak přežít snad v jakékoli situaci a na únosce je velmi galantní. Netrvá dlouho a Rose si Shena také oblíbí. Zahrát by si ho rozhodně měl Zhao Yi Qin, který ztvárnil hlavní postavu v dramatu Salute to My Youth nebo si zahrál ve filmu Fake Princess. 

Wolfgang Novogratz jako Tor

Jestli hledáte ten správný archetyp správňáckého hrdiny v téhle knížce, právě před vámi stojí. Tor, ochránce prince z vedlejšího království, jemuž byla zaslíbena Rose, je hrdina každým coulem. Nezalekne se žádného nebezpečí a jeho nejsilnějším instinktem je ochraňovat. Službě princovi zasvětil svůj život a ničeho by nelitoval, kdyby býval nepoznal Wren. Zakázaná láska těhle dvou nás hodně bavila a na místě Tora jsme si nemohli představit nikoho jiného než Wolfgaga Novogratze, Nicka z Feel the Beat nebo například Fostera z Loni v létě

Gerard Butler jako guvernér Willem

Guvernér po tragické smrti princezniných rodičů, vladařů Eany, dostal do svých rukou moc nad celou zemí a zodpovědnost nad výchovou Rose. Svou roli si vzal k srdci a postaral se o to, aby měl veškerou moc pevně v rukou a aby se výchova princezny nesla především v duchu bezvýhradné poslušnosti a kázně. Zahrát by si padoucha tohoto příběhu mohl šarmantní fantom z Fantoma opery, Gerard Butler. 

Judy Davis jako Banba

Tvrdou, ale milující a spravedlivou babičku a mentorku Wren si nejde neoblíbit. V celé knížce je Wren důležitou oporou. Princezna neustále vzpomíná na její rady a nechá se Banbou vést ve svých rozhodnutích. A dělá dobře, její babička je právě pro svou moudrost a smělost jmenována vůdkyní čarodějnic. Na jejím mstě bychom rádi viděli australskou herečku Judy Davis.

předchozí
další
Monča alias Foxorouš

Po pražských ulicích chodím jedině se sluchátky v uších – pravděpodobně mi zrovna hraje Aurora, The Lonely Island nebo The Paper Kites – zabalená v zemitých barvách a s vlasy…

více
Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *